Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Gra Escape Room Zaloguj się
Escape room Coś

Coś

Partner lockme

JUŻ OTWARTY! Najstraszniejszy jest sam strach... A wy macie powody aby się bać. Od paru tygodni w Poznaniu giną ludzie. Policja jest bezradna,... [więcej]

132

132 opinie

|

2

Poznań: 2 miejsce

|

Wielkopolskie: 2. miejsce

|

PL 12

Polska: 12. miejsce

|

9.9/10

2-4 osoby

60' minut

Thriller

śr. zaawansowani

Fabuła pokoju

JUŻ OTWARTY!

Najstraszniejszy jest sam strach...
A wy macie powody aby się bać. Od paru tygodni w Poznaniu giną ludzie. Policja jest bezradna, podejrzewa seryjnego mordercę, ale wy czujecie, że to coś innego. Gdy ginie 8-letni braciszek jednego z was postanawiacie działać.
Wszystkie tropy prowadzą do zrujnowanego domu...

Najstraszniejszy jest sam strach. Może więc nie ma się czego bać.

Pokój inspirowany kultową książką Stephena Kinga "To"

A może jednak jest się czego bać?

Pokój bierze udział w akcji Mania Uciekania

Zarezerwuj ten pokój

Zarezerwuj ten pokój

Dodatkowe informacje

Płatność kartą na miejscu

Od 16 lat

Pokój nieodpowiedni dla kobiet w ciąży

Bezpieczeństwo

Pełen monitoring

Stały kontakt z mistrzem gry

Awaryjny system otwierania drzwi

Adres

Black Box - Poznań

Poznań, osiedle Przyjaźni 132 b (pawilon handlowy, I piętro, wejście przy kwiacarni)

Dane właściciela

KOMERIT Biuro Handlowo-Usługowe Waldemar Gieracki
os Stare Żegrze 89a/4
61-249 Poznań
NIP: 7821181822

Regulamin gry

Regulamin gry

Zarezerwuj pokój

Zarezerwuj teraz i zapłać wygodnie przez Lockme

Oceń ten pokój

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.

Zaloguj się

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.

Zaloguj się

Oceny pokoju - 132 opinie

Ocena ogólna 9.9/10

125

100

75

50

25

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Obsługa 9.8/10

125

100

75

50

25

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klimat 10.0/10

150

120

90

60

30

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Poziom trudności Trudny

75

60

45

30

15

0

Bardzo łatwy

Łatwy

Średni

Trudny

Bardzo trudny

132 opinie pokoju

AgnieszKa
AgnieszKa

Przewodnik
340 pkt

352 opinie

czerwony balonik

18.02.2019 | data wizyty: 19.01.2019

AgnieszKa 352 opinie

Nie jestem fanką horrorów ale Coś to inny poziom gry. Mistrz Gry jest tym, co sprawia, że ten pokój nie zatrze się nigdy w mojej pamięci. Polecam tylko tym, którzy mają dystans do siebie i wpiszą się w konwencję prowadzenia. My bawiliśmy się świetnie. Samo wprowadzenie to mistrzostwo świata, potem jest tylko bardziej intensywnie. Zagadki są ale to klimat wyróżnia ten ER. Polecamy!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Agata W
Agata W

Nawigator
143 pkt

75 opinii

Na ratunek braciszkowi!

19.02.2019 | data wizyty: 16.02.2019

Agata W 75 opinii

Mając na swoim koncie odwiedzone ponad 130 pokojów rozproszonych po całej Polsce myślałam, że widziałam i przeżyłam już wszystko. Po odwiedzeniu tego pokoju już wiem jak bardzo się myliłam. Pokój wywołał u mnie naprawdę ogromny efekt "WOW!". Już od przekroczenia progu budynku panujący w nim klimat oraz Mistrz Gry dają nam znać, że wcale nie będzie tak wesoło jak sugeruje nam nazwa ulicy, przy której znajduje się ER. Zaczęliśmy się zastanawiać czy na pewno chcemy wejść do pokoju.

Przechodząc do tematu pokoju to wykonany jest on bardzo starannie i realistycznie. Właściciel zadbał o najmniejsze szczegóły i elementy pokoju. Bardzo dobrze dobrane oświetlenie nadające odpowiedni klimat oraz muzyka wzbudzająca niepokój wzmacniają wrażenia emocjonalne. Nawet wyjście ewakuacyjne świetnie wkomponowane jest w klimat pokoju i nie psuje klimatu.

Zagadki, z którymi mamy do czynienia podczas gry są idealnie dobrane do tematyki pokoju. Może nie należą do tych bardzo trudnych, ale poziom ich trudności podnosi panujący w pokoju niepokój, strach a czasem nawet chaos. W takim stanie ciężko rozwiązuje się nawet najprostsze zagadki. Niemniej jednak zagadki są przyjemne i ciekawe a część z nich oryginalna.

Uwagę zwraca również nietuzinkowe zakończenie z jakim mamy możliwość się spotkać. Zdecydowanie jest ono mega pozytywnym zaskoczeniem, dzięki któremu historia pokoju jest doprowadzona do samego końca i pięknie spięta w całość.

Mistrz Gry? W tym ER zdecydowanie mogą nim być tylko wybrani. I tu wielkie ukłony i chapeau bas w stronę właściciela za tak genialny pomysł i wspaniałe poprowadzenie zabawy! "Coś" to chyba mój pierwszy pokój, w którym zabawa połączona ze strachem i chęcią jak najszybszego wyrwania się ze szponów Tańczącego Klauna Pennywise'a była tak silna, że nikt z nas nawet nie zastanawiał się nad tym ile czasu zostało nam na ucieczkę. Co więcej, zapomnieliśmy nawet, że bierzemy udział w grze i mamy tylko godzinę na wydostanie się. Oczywiście po udanej ucieczce, jako że byliśmy ostatnią grupą tego dnia, ucięliśmy sobie dość długą i przemiłą pogawędkę z właścicielem :)

Jako drużyna kochamy uciekać, a z takich pokojów jak ten ucieka się o wiele przyjemniej widząc ile serca włożono w jego przygotowanie oraz prowadzenie. Dla takiego pokoju warto było przyjechać z Warszawy przebijając się przez korki, bramki oraz gęstą mgłę.

Podsumowując, "Coś" to zdecydowanie jeden z najlepszych pokoi jakie do tej pory odwiedziłam. Myślę, że na długo zagości na najwyższym stopniu podium w moim TOP 3. Z niecierpliwością czekam aż ponownie będę mogła wrócić do Poznania aby odwiedzić nowy pokój firmy Black Box ^_^

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Mikołaj C.
Mikołaj C.

Nawigator
107 pkt

30 opinii

Coś

22.01.2019 | data wizyty: 22.01.2019

Mikołaj C. 30 opinii

Powiem jedno - WOW!
Mimo, że kilka typowo thrillerowo/horrorowych pokojów mam już za sobą, to żaden nie miał tak świetnego klimatu jak "Coś".
Od początku, do końca emocje nie opuszczały, nas ani na chwile, bo w końcu kto wie, czy za rogiem "coś" się nie czai? ;)
Zagadki, świetnie dopasowane do tematyki, a wszechobecnie panujący strach zdecydowanie nie ułatwia ich rozwiązywania, ale za to pokonanie każdej z nich przynosi ogromną satysfakcję, w końcu dzięki nim jesteśmy coraz bliżej pokonania... "cosia". :D
Ogromną rolę odgrywa tutaj mistrz gry i na prawdę jest on do tej roboty stworzony jak nikt inny!
Zresztą co tu dużo mówić, jeśli po wyjściu jeszcze przez następne kilka godzin pokój jest tematem numer jeden w dyskusji, to chyba coś znaczy.
Warto również dodać coś o bezpieczeństwie. Ani przez chwilę nie czułem się jakkolwiek zagrożony (pomijając strach wynikający z rozgrywki, w końcu to thriller), a z pokoju oczywiście można w każdej chwili wyjść i otworzyć drzwi bez ingerencji obsługi. Dodatkowo posiadamy stały kontakt z mistrzem gry.
Zdecydowanie polecam osobom, które mają już jakieś doświadczenie, nie będziecie się nudzić. :)
Jeśli bym tylko mógł, wystawiłbym 11/10. :D
Do zobaczenia (mam nadzieję) w Pakcie! :)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Cyrk Kamiennych Braci
Cyrk Kamiennych Braci

Przewodnik
435 pkt

224 opinie

Cyrk Kamiennych Braci i czerwony balonik

04.02.2019 | data wizyty: 11.01.2019

Cyrk Kamiennych Braci 224 opinie

Zdarzyło się tak, że w pewien ponury, deszczowy dzień zaginął nasz mały braciszek. Mówił, że idzie puszczać papierowe łódki na wodzie. Wypytując sąsiadów udało nam się ustalić, że chłopiec po raz ostatni widziany był w pobliżu studzienki kanalizacyjnej. Tam znaleziono też charakterystyczny czerwony balonik. Nie był to pierwszy przypadek zniknięcia dziecka w tej okolicy, a wszystkie ślady urywały się właśnie w pobliżu kanałów. Tam się udaliśmy nie bacząc na ostrzeżenie jednego ze starszych mieszkańców okolicy, które brzmiało: "Uważajcie. Tam na dole wszyscy pływają."

Na wstępie od razu musimy pochwalić obsługę, za zbudowanie genialnego klimatu już od naszego wejścia do lokalu. Wprowadzenie do gry było zdecydowanie jednym z najlepszych z jakimi mieliśmy do czynienia, jeśli nie najlepszym w ogóle. Dalej przenieśliśmy się do horroru znanego z jednego z naszych ulubionych filmów z dzieciństwa. Wystrój ER był bardzo solidny, a im dalej tym robił większe wrażenie. Jest to jeden z najlepiej poprowadzonych scenariuszy z jakimi się spotkaliśmy. Wszystko było potęgowane przez odpowiednie oświetlenie i podkład muzyczny. Nie zabrakło też dodatkowych atrakcji, które przygotowali dla nas twórcy.

Zagadki były ciekawe, dobrze współgrały ze scenariuszem i pasowały do klimatu. Zadania były zróżnicowane. Głównie analogowe, ale nie zabrakło też rozwiązań elektronicznych. Pokój nie należał do bardzo liniowych i można było poświęcić uwagę jednocześnie więcej niż jednej zagadce.

Obsługa, jak już wyżej wspomnieliśmy spisała się na medal. Klimat jaki zbudowali utrzymywał się od wejścia do lokalu aż do końca zabawy, a napięcie z każdą chwilą rosło. Możemy śmiało postawić obsługę z firmy Black Box jako wzór do naśladowania dla innych ER.

Podsumowując, "Coś", to rewelacyjny scenariusz, który z całą pewnością znajdzie się w naszym osobistym Top 3 w Poznaniu oraz w Top 10 w Polsce. Polecamy wszystkim. Dla fanów mrocznych klimatów oraz filmu "To" jest on pozycją bezwzględnie obowiązkową.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Sieczkoś
Sieczkoś

Nawigator
101 pkt

58 opinii

Coś niesamowitego

11.03.2019 | data wizyty: 16.12.2018

Sieczkoś 58 opinii

Niesamowity pokój! Cała przygoda wciągnęła niesamowicie w historię rodem z książki Stephen'a, czy z filmu Andy'egp. Praktycznie cały czas natykamy się na rzeczy związane właśnie z historią Pennywise'a. Duże podziękowania dla mistrza gry, który od początku, od samego progu budował ten niepokojący klimat. Zagadki różne, mogące sprawić trudność nawet doświadczonym graczom. Na pewno jest to pokój obowiązkowy w Poznaniu.

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Paweł Prugar
Paweł Prugar

Zwiadowca
52 pkt

19 opinii

Niesamowity klimat

28.01.2019 | data wizyty: 25.01.2019

Paweł Prugar 19 opinii

Najlepszy pokój w jakim byłem do tej pory. Klimat, klimat i jeszcze raz klimat robią w nim robotę, a w zasadzie robi ją gospodarz gry, który od samego początku daje popis swojego profesjonalizmu. Zagadki dobrane w taki sposób, aby przy spodziewanym dreszczyku emocji można było jednak iść dalej (o ile będziecie chcieli :D). Polecam z całą stanowczością, po wyjściu z pokoju żałowałem, że to już wszystkie zadania.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

Kacper G. 2
Kacper G. 2

Wędrowiec
49 pkt

33 opinie

Cuś

06.12.2018 | data wizyty: 28.11.2018

Kacper G. 2 33 opinie

1. Wstęp : ciekawa lokalizacja, przekroczenie progu już w pewien sposób wbija nas w klimat, sama poczekalnia bardzo ciekawie zaaranżowana. Wprowadzenie do fabuły na POTĘŻNY plus - wymaga od nas małego zaangażowania, a pozwala o wiele lepiej wczuć się w rolę poszukiwaczy.
2. Rozwinięcie : sam pokój oczywiście świetnie wykończony, długo mógłbym rozpisywać się o wystroju, więc powiem tylko, że warto zobaczyć to samemu :) Zagadki nie były zbyt skomplikowane (chociaż na jednej zdarzyło się nam zatrzymać na dłuższy czas) - to co czyniło rozwiązywanie ich trudnym to nieprzerwane uczucie niepokoju towarzyszące na każdym kroku. Moim zdaniem jedną z kluczowych umiejętności w tym pokoju jest spostrzegawczość, choć nie każdy musi się z tym zgodzić :) W każdym razie klimat był utrzymywany od początku do końca na tym samym poziomie, za co też ukłony w stronę twórców.
3. Zakończenie : baaardzo ciekawie poprowadzone, nie jest to typowe "hurra, udało nam się wyjść z pokoju!". Jest to dalsza część naszej opowieści i to my w pewnym stopniu decydujemy w jaki sposób ona się zakończy.
Oczywiście po wyjściu ucięliśmy sobie z właścicielem jedną z dłuższych pogawędek o escape roomach - widać było, że jest on zagorzałym fanem tej formy rozrywki, przez co miło nam się rozmawiało.
Całym sercem polecam ten escape room i to wszystkim bez względu na poziom doświadczenia. Z pewnością pojawię się tam ponownie, gdy zostanie otwarty następny pokój lub też trafię na specjalną wersję tego pokoju.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

limek91
limek91

Wędrowiec
32 pkt

10 opinii

Ekstra!

21.02.2019 | data wizyty: 21.02.2019

limek91 10 opinii

Podsumowując:
1. Klimat na najwyższym poziomie, budowany od progu.
2. Ogromny szacunek i podziw dla mistrza gry, za zaangażowanie, pomysł i umiejętności.
3. Ciekawe i co najważniejsze - pasujące do fabuły zagadki.
4. Idące w parze z zagadkami mechanizmy, które rzeczywiście urozmaicają grę.
5. Pełnia emocji !
6. Profesjonalizm i bezpieczeństwo.

Odwiedziłem ponad 70 pokoi w Polsce i zaliczam powyższy do czołówki. Polecam !

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Karola♦️
Karola♦️

Zwiadowca
62 pkt

16 opinii

Cud nad cudami! Mistrz nad Mistrzami!

16.12.2018 | data wizyty: 15.12.2018

Karola♦️ 16 opinii

Opinia pisana na świeżo. Jedno wielkie WOW! To obowiązkowy punkt na mapie wielkopolskich ER! NAJLEPSZY ER W MOIM ŻYCIU! Mogłabym tu mnożyć synonimy znakomitości i uznania dla twórców. Jestem pod ogromnym wrażeniem. Mistrz gry najlepszy z możliwych - nie do zapomnienia, nie do podrobienia. Żałuję dziesiątek, które wystawiłam wcześniej innym ER. Jakkolwiek były i są świetne, to COŚ jest pokojem z najwyżej półki. Ustawiliście konkurencji poprzeczkę bardzo wysoko. Mam doświadczenie w grach za oceanem - Amerykanie powinni się od Was uczyć. Nieważne, jak długo bym myślała - nie znajdę żadnego minusa. Nawet mini. Może moja opinia brzmi jak lukrowana, ale długo jeszcze myślami będę tkwić w wykreowanym przez BlackBox świecie.
Rewelacyjne nawiązania do książki, klimat odczuwalny na każdym kroku, logiczne i zróżnicowane zagadki, fajne mechanizmy, obecne też tradycyjne kłódki. Potrzebowaliśmy dwóch podpowiedzi, mimo że pokój odwiedziliśmy w piątkę (4 doświadczonych graczy, 1 początkujący). Koniec końców, udało nam się uciec ze sporą rezerwą, a pochwała od Mistrza Gry to było coś (sic!), tzn. Coś dla ego każdego z nas! :)
Dziękujemy za wspaniały czas i przygodę! Będę polecać: miłośnikom ER, miłośnikom Kinga, miłośnikom "It" i tym, którzy uważają, że ER nie są dla nich, chociaż nigdy żadnego nie odwiedzili lub wybrali niewłaściwy pokój na start.
Czekam na Wasz kolejny ER - PAKT. Do zobaczenia!
PS Podejrzewam, że Stephen King byłby z Was dumny. :)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

PiTeR 9.
PiTeR 9.

Zwiadowca
85 pkt

60 opinii

COŚ w nim jest

13.11.2018 | data wizyty: 10.11.2018

PiTeR 9. 60 opinii

Wyjaśniamy sprawę zaginięcia małego chłopca i trafiamy na to COŚ.

Klimat w tym pokoju zaczyna się na długo przed wejściem i nie kończy się na wyjściu z pokoju.
Zagadki proste, dobrze wkomponowane w klimat i jest ich na tyle dużo, że każdy ma co robić w pokoju.
Polecam!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

Pokaż następne

Inne pokoje w tej okolicy

Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM