Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Zaloguj się
Escape room Coś

Coś

Partner lockme

JUŻ OTWARTY! Najstraszniejszy jest sam strach... A wy macie powody aby się bać. Od paru tygodni w Poznaniu giną ludzie. Policja jest bezradna,... [więcej]

9.9/10

Poznań: 3. miejsce | Wielkopolskie: 3. miejsce | Polska: 19. miejsce

2-4 osoby

60' minut

Thriller

śr. zaawansowani

Fabuła pokoju

JUŻ OTWARTY!

Najstraszniejszy jest sam strach...
A wy macie powody aby się bać. Od paru tygodni w Poznaniu giną ludzie. Policja jest bezradna, podejrzewa seryjnego mordercę, ale wy czujecie, że to coś innego. Gdy ginie 8-letni braciszek jednego z was postanawiacie działać.
Wszystkie tropy prowadzą do zrujnowanego domu...

Najstraszniejszy jest sam strach. Może więc nie ma się czego bać.

Pokój inspirowany kultową książką Stephena Kinga "To"

A może jednak jest się czego bać?

Pokój bierze udział w akcji Mania Uciekania

Zarezerwuj ten pokój

Zarezerwuj ten pokój

Dodatkowe informacje

Płatność kartą na miejscu

Od 16 lat

Pokój nieodpowiedni dla kobiet w ciąży

Adres

Black Box - Poznań

ul. Radosna 12, Poznań

Inne pokoje w tym miejscu

Dane właściciela

KOMERIT Biuro Handlowo-Usługowe Waldemar Gieracki
os Stare Żegrze 89a/4
61-249 Poznań
NIP: 7821181822

Regulamin gry

Regulamin gry

Zarezerwuj pokój

Zarezerwuj teraz i zapłać wygodnie przez Lockme

Oceń ten pokój

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.

Zaloguj się

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.

Zaloguj się

Oceny pokoju - 122 opinie

Ocena ogólna 9.9/10

125

100

75

50

25

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Obsługa 9.7/10

125

100

75

50

25

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klimat 9.9/10

125

100

75

50

25

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Poziom trudności Trudny

75

60

45

30

15

0

Bardzo łatwy

Łatwy

Średni

Trudny

Bardzo trudny

122 opinie pokoju

Bartosz M.
Bartosz M.

Przewodnik
313 pkt

120 opinii

COŚ

30.08.2018 | data wizyty: 26.08.2018

Wiarygodna opinia

Bartosz M. 120 opinii

Jeśli po kilku dniach od wizyty wraca się myślami do pokoju, to wiesz, że było dobrze.

COŚ jest miejscem, które wyzwala wiele emocji. Zagadki nie należą do najtrudniejszych, natomiast chodzi tutaj zupełnie o coś innego. Klimat i fabuła powodują, że najprostsze ruchy stają się trudne, percepcja szaleje, a zdolność logicznego myślenia zanika. Wystrój doskonale pełni swoją rolę, a zadania są dobrze wkomponowane w całość. Wydaje mi się, że wielbiciele klimatów rodem z horrorów powinni być ukontentowani wizytą w Black Box.

Duży szacunek dla Mistrza Gry, bez którego pokój wiele straciłby. Rzadko udaje się naszą grupę zbić z pantałyku i wprowadzić niezłe zamieszanie, tym razem udało się to bezbłędnie. Ciężko dodać tu coś więcej bez spoilerów, sami się przekonacie ;)

Dzięki za niedzielę pełną wrażeń i do zobaczenia niebawem! :)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Mikołaj C.
Mikołaj C.

Zwiadowca
82 pkt

28 opinii

Coś

22.01.2019 | data wizyty: 22.01.2019

Mikołaj C. 28 opinii

Powiem jedno - WOW!
Mimo, że kilka typowo thrillerowo/horrorowych pokojów mam już za sobą, to żaden nie miał tak świetnego klimatu jak "Coś".
Od początku, do końca emocje nie opuszczały, nas ani na chwile, bo w końcu kto wie, czy za rogiem "coś" się nie czai? ;)
Zagadki, świetnie dopasowane do tematyki, a wszechobecnie panujący strach zdecydowanie nie ułatwia ich rozwiązywania, ale za to pokonanie każdej z nich przynosi ogromną satysfakcję, w końcu dzięki nim jesteśmy coraz bliżej pokonania... "cosia". :D
Ogromną rolę odgrywa tutaj mistrz gry i na prawdę jest on do tej roboty stworzony jak nikt inny!
Zresztą co tu dużo mówić, jeśli po wyjściu jeszcze przez następne kilka godzin pokój jest tematem numer jeden w dyskusji, to chyba coś znaczy.
Warto również dodać coś o bezpieczeństwie. Ani przez chwilę nie czułem się jakkolwiek zagrożony (pomijając strach wynikający z rozgrywki, w końcu to thriller), a z pokoju oczywiście można w każdej chwili wyjść i otworzyć drzwi bez ingerencji obsługi. Dodatkowo posiadamy stały kontakt z mistrzem gry.
Zdecydowanie polecam osobom, które mają już jakieś doświadczenie, nie będziecie się nudzić. :)
Jeśli bym tylko mógł, wystawiłbym 11/10. :D
Do zobaczenia (mam nadzieję) w Pakcie! :)

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

PiTeR 9.
PiTeR 9.

Zwiadowca
85 pkt

61 opinii

COŚ w nim jest

13.11.2018 | data wizyty: 10.11.2018

PiTeR 9. 61 opinii

Wyjaśniamy sprawę zaginięcia małego chłopca i trafiamy na to COŚ.

Klimat w tym pokoju zaczyna się na długo przed wejściem i nie kończy się na wyjściu z pokoju.
Zagadki proste, dobrze wkomponowane w klimat i jest ich na tyle dużo, że każdy ma co robić w pokoju.
Polecam!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

Kacper G. 2
Kacper G. 2

Wędrowiec
49 pkt

32 opinie

Cuś

06.12.2018 | data wizyty: 28.11.2018

Kacper G. 2 32 opinie

1. Wstęp : ciekawa lokalizacja, przekroczenie progu już w pewien sposób wbija nas w klimat, sama poczekalnia bardzo ciekawie zaaranżowana. Wprowadzenie do fabuły na POTĘŻNY plus - wymaga od nas małego zaangażowania, a pozwala o wiele lepiej wczuć się w rolę poszukiwaczy.
2. Rozwinięcie : sam pokój oczywiście świetnie wykończony, długo mógłbym rozpisywać się o wystroju, więc powiem tylko, że warto zobaczyć to samemu :) Zagadki nie były zbyt skomplikowane (chociaż na jednej zdarzyło się nam zatrzymać na dłuższy czas) - to co czyniło rozwiązywanie ich trudnym to nieprzerwane uczucie niepokoju towarzyszące na każdym kroku. Moim zdaniem jedną z kluczowych umiejętności w tym pokoju jest spostrzegawczość, choć nie każdy musi się z tym zgodzić :) W każdym razie klimat był utrzymywany od początku do końca na tym samym poziomie, za co też ukłony w stronę twórców.
3. Zakończenie : baaardzo ciekawie poprowadzone, nie jest to typowe "hurra, udało nam się wyjść z pokoju!". Jest to dalsza część naszej opowieści i to my w pewnym stopniu decydujemy w jaki sposób ona się zakończy.
Oczywiście po wyjściu ucięliśmy sobie z właścicielem jedną z dłuższych pogawędek o escape roomach - widać było, że jest on zagorzałym fanem tej formy rozrywki, przez co miło nam się rozmawiało.
Całym sercem polecam ten escape room i to wszystkim bez względu na poziom doświadczenia. Z pewnością pojawię się tam ponownie, gdy zostanie otwarty następny pokój lub też trafię na specjalną wersję tego pokoju.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Bajnor
Bajnor

Wędrowiec
47 pkt

18 opinii

Super klimat

04.11.2018 | data wizyty: 31.10.2018

Bajnor 18 opinii

Świetny klimat i ciekawe zagadki. Straszny w sam raz, chociaż jedna osoba z naszej grupy zrezygnowała z wejścia do pokoju po dość długim wstępie. Pokój bardzo polecam, zdecydowanie wart odwiedzenia.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Justek
Justek

Zwiadowca
65 pkt

35 opinii

Ten pokój to było dopiero COŚ!

10.10.2018 | data wizyty: 09.10.2018

Justek 35 opinii

Nie ochłonęłam jeszcze wystarczająco po wczorajszej wizycie, ale postaram się sklecić sensowną opinię. Bo zdecydowanie jest po czym chłonąć.

Gra zaczyna się od momentu przejścia przez furtkę. Wprowadzenie, wyjaśnienie zasad i reguł odbywa się w bardzo nietuzinkowy, niepokojący sposób. Płynne przejście w historię i pada pytanie "co was tu sprowadza?" Hmmm, no właśnie. "Chcemy odnaleźć zaginionego braciszka jednego z nas i rozwiązać zagadkę tajemniczych zaginięć" Tak, właśnie to spowodowało, że pojawiliśmy się na ul. Radosnej w chłodny, ciemny, wtorkowy wieczór. Ale trochę też... ciekawość? Taaak, ciekawość. "Połowa ciekawskich nie wydostała się już z kanałów" - usłyszeliśmy. No i fajnie. Gra się zaczęła.

Mistrz gry jest znakomitym obserwatorem i potrafi wyczuć kto z grupy się najbardziej boi. Co z tego, że ustawiliśmy się do pokoju w pewnej kolejności? Nie ma to znaczenia. Tak naprawdę po przekroczeniu progu pokoju wszystko przestaje mieć znaczenie.

Strach eksploduje z niezwykłą mocą już kilka sekund od rozpoczęcia gry. Paraliżuje. Jest wszechobecny. Na początku bardzo się bałam, ale im dalej gra się toczyła, tym bardziej przeradzał się w interakcję. Groteskową zabawę z Pennywisem. A KUKU! Buhahahaha!

Sposób przekazania narzędzia do komunikacji jest bardzo zaskakujący i sprawia, że trochę się zastanawiasz czy aby na pewno AŻ TAK BARDZO potrzebujesz tej podpowiedzi?

Jeśli chodzi o same zagadki, to teraz na cwaniaku, przed komputerem mogę stwierdzić, że w sumie nie były takie złe! Ale prawda jest taka, że paraliżujący strach potęguje ich trudność. Z resztą pokój nie nadaje się dla osób bez doświadczenia - strata czasu, pieniędzy i tylko niepotrzebne zrażenie się do pokoju, który naprawdę zasługuje na czołowe miejsce w Poznaniu. Dlatego jeśli masz przynajmniej 5 pokoi za sobą, to możesz zacząć myśleć, żeby odwiedzić COŚ.

Wystrój to coś niesamowitego. Szczególne wrażenie na mnie zrobił ostatni etap gry - wspaniały smaczek dla tych, którzy widzieli film, czy czytali książkę. Nie będę się tu zagłębiać w szczegóły, bo nie o to chodzi. To po prostu trzeba zobaczyć. A zakończenie gry i wyjście z pokoju to nie zwykłe "odkluczenie" drzwi wyjściowych. Musisz zasłużyć na to, żeby wyjść zwycięsko ze starcia z Pennywisem.

Dzięki wielkie za poświęcenie nadprogramowego czasu po zakończeniu gry na pogaduchy! Lubimy to, szanujemy i polecamy!

Podsumowując: polecamy bardzo. Pokój naprawdę dla ludzi o mocnych nerwach, ale jeśli odpowiednio podejdziesz do zabawy, to przeradza się ona w droczenie, śmieszną grę- jednak mimo wszystko przerażającą.

W tym pokoju wszystko zależy od Was. Naprawdę WSZYSTKO.

Buhahahhahaha!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Karola♦️
Karola♦️

Zwiadowca
62 pkt

16 opinii

Cud nad cudami! Mistrz nad Mistrzami!

16.12.2018 | data wizyty: 15.12.2018

Karola♦️ 16 opinii

Opinia pisana na świeżo. Jedno wielkie WOW! To obowiązkowy punkt na mapie wielkopolskich ER! NAJLEPSZY ER W MOIM ŻYCIU! Mogłabym tu mnożyć synonimy znakomitości i uznania dla twórców. Jestem pod ogromnym wrażeniem. Mistrz gry najlepszy z możliwych - nie do zapomnienia, nie do podrobienia. Żałuję dziesiątek, które wystawiłam wcześniej innym ER. Jakkolwiek były i są świetne, to COŚ jest pokojem z najwyżej półki. Ustawiliście konkurencji poprzeczkę bardzo wysoko. Mam doświadczenie w grach za oceanem - Amerykanie powinni się od Was uczyć. Nieważne, jak długo bym myślała - nie znajdę żadnego minusa. Nawet mini. Może moja opinia brzmi jak lukrowana, ale długo jeszcze myślami będę tkwić w wykreowanym przez BlackBox świecie.
Rewelacyjne nawiązania do książki, klimat odczuwalny na każdym kroku, logiczne i zróżnicowane zagadki, fajne mechanizmy, obecne też tradycyjne kłódki. Potrzebowaliśmy dwóch podpowiedzi, mimo że pokój odwiedziliśmy w piątkę (4 doświadczonych graczy, 1 początkujący). Koniec końców, udało nam się uciec ze sporą rezerwą, a pochwała od Mistrza Gry to było coś (sic!), tzn. Coś dla ego każdego z nas! :)
Dziękujemy za wspaniały czas i przygodę! Będę polecać: miłośnikom ER, miłośnikom Kinga, miłośnikom "It" i tym, którzy uważają, że ER nie są dla nich, chociaż nigdy żadnego nie odwiedzili lub wybrali niewłaściwy pokój na start.
Czekam na Wasz kolejny ER - PAKT. Do zobaczenia!
PS Podejrzewam, że Stephen King byłby z Was dumny. :)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Karolina A. 1
Karolina A. 1

Wędrowiec
39 pkt

15 opinii

To nie było śmieszne

13.01.2019 | data wizyty: 17.11.2018

Karolina A. 1 15 opinii

Pierwszy raz bałam się, że daliśmy się zamknąć psychopacie w pokoju, nikt o tym nie wie, że tam jesteśmy i jeszcze mu za to zapłacimy (bez urazy). Do dziś nie wiem czy [spojler] - jeśli tak to wielkie ukłony.
Nie darłam się tak od czasu Krwawej Rzeźni (Śrem- już zamknięty) nie potrafiłam rozwiązywać zagadek!! A reszta miała ze mnie ubaw. Klimat super, wystrój dopracowany. Podpowiedzi!!!
Było...fajnie;)

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Joanna G. 10
Joanna G. 10

Zwiadowca
91 pkt

36 opinii

I jak się skupić na zagadkach?

12.09.2018 | data wizyty: 08.09.2018

Joanna G. 10 36 opinii

WOW!!!!
Uważałam, że jestem doświadczonym escaperoomowcem i że nic mnie zaszkoczy. I w tym pokoju zmieniłam zdanie!
Pierwszy raz przeżyłam "COŚ" takiego :) Pokój wywarł na mnie mega wrażenie. Naprawdę polecam pokój! Horror pierwsza klasa.
Obsługa... serio mieszane miałam uczucia na początku, ale pełen podziw dla Mistrza Gry! Nie zrażać się, tylko iść jego tropem...
Pokój 10/10 :D

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

MaczugaHerculesa
MaczugaHerculesa

Wędrowiec
28 pkt

11 opinii

Wypas

07.11.2018 | data wizyty: 07.11.2018

MaczugaHerculesa 11 opinii

Od samego poczatku klimat swietny.
Wprowadzenie oryginalne i mozna powiedziec ze indywidualne. Prowadzacy bardzo pasuje do swojej roli i bardzo sie stara i dba o klimat. Wszystko dobrze zorganizowane i zaskakujace. Towarzyszacy strach utrudnia rozwiazywanie zagadek. Zagadki logiczne i zroznicowane. Bardzo przyjemny pokoj i obowiazkowy ktory trzeba odwiedzic w Poznaniu ;)
Polecamu Maczuga Herculesa Team;)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Pokaż następne

Inne pokoje w tej okolicy

Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM