Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Gra Escape Room Zaloguj się
Escape room Obcy: Operacja Aurelia

Obcy: Operacja Aurelia

zamknięty

Pokój w przygotowaniu. Otwarcie wkrótce! Pokój NOWEJ GENERACJI, stworzony z dużym rozmachem. Wcielacie się w rolę oddziału Colonial Marines wysłanego na... [więcej]

Pokój zamknięty

2-6 osób

60' minut

Thriller

brak informacji

Fabuła pokoju

Pokój w przygotowaniu.
Otwarcie wkrótce!

Pokój NOWEJ GENERACJI, stworzony z dużym rozmachem. Wcielacie się w rolę oddziału Colonial Marines wysłanego na misję rozpoznawczą do tajnej jednostki badawczej o nazwie Aurelia, z którą urwał się kontakt po otrzymaniu wezwania o pomoc. Zanim ewakuujecie się z obszaru operacyjnego musicie wykonać określone cele misji. Przed misją żołnierze otrzymują umundurowanie i sprzęt odpowiadający ich roli w oddziale - dowódca, medyk, strzelec, tech-spec itd. Pokój obfituje nietuzinkowymi rozwiązaniami i efektami, a jego klimat odwzorowuje tzw. retro science-fiction znane z pierwszych części filmowej sagi.

Dodatkowe informacje

Możliwość gry po angielsku

Od 18 lat

Pokój nieodpowiedni dla kobiet w ciąży

Możesz tu kupić Escape Tales

Adres

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.

Zaloguj się

Oceny pokoju - 65 opinii

Ocena ogólna 0.0/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Obsługa 9.2/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klimat 9.6/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Poziom trudności Średni

50

40

30

20

10

0

Bardzo łatwy

Łatwy

Średni

Trudny

Bardzo trudny

65 opinii pokoju

Małgorzata N. 7
Małgorzata N. 7

Wędrowiec
45 pkt

12 opinii

Niech inne ER uczą się jak robić dobry klimat

10.12.2018 | data wizyty: 09.12.2018

Wiarygodna opinia

Małgorzata N. 7 12 opinii

Niestety moja ocena to jakieś 7,5. Niestety, bo klimat pokoju jest turbo dobry, powinno być więcej. Zagadki nie były specjalnie trudne, ale były mocno wpisane w klimat, wszystko do siebie pasowało. Pod względem estetycznym + efekty specjalne jest mocno dopieszczony. Zaczynam myśleć, że to będzie trochę reguła twórców, budowanie nastroju zawsze jest u nich konkretne, szczegóły dotyczące samej konwencji ER czasem kuleją. Mówiono nam o misjach pobocznych i za to jest minus, była jeszcze chwila czasu, a nie dane nam było wejść do dodatkowego pomieszczenia mimo, że już właściwie temat mieliśmy zamknięty z wykonaniem głównego celu misji. I w końcu nie wiemy czy coś tam było czy nie, ale ewidentnie zostały drzwi, które można było otworzyć w podobny sposób jak pozostałe, ale nie szło.. Nie zostawiajcie takich niedomówień, jak widzicie po komentarzach, klientela potrafi się dowalić do wszystkiego :P Zagadki na pracę grupową. Co do podziału ról do którego tyle osób się tu przyczepia, moim zdaniem przesada. Fakt, podział nie jest specjalnie istotny, ale nie o to w nim chodzi żeby trzymać się ściśle ról, które są przydzielane prawie losowo, a żeby podbić klimat. Gdyby nie bardzo solidne zbudowanie atmosfery i płynne połączenie z tym zagadek byłoby słabiej, poziom trudności raczej na średnim poziomie. Byliśmy w 6os i to już trochę dużo, mimo tak dużego metrarzu pomieszczeń.

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

beras77
beras77

Pionier
187 pkt

175 opinii

Ucieczka przed Obcym!!!

28.07.2018 | data wizyty: 28.07.2018

beras77 175 opinii

Generalnie pokój ma świetnyyy klimat! Wykonanie odzwierciedla statek w 110%:) Podział na role może niewiele wnosi, ale pozwala wczuć się w klimat! Miejsca też jest dużo, a ciekawe zaaranżowanie przestrzeni nie pozwala się nudzić. Zagadki same w sobie nie były wcale najprostsze, ale do zrobienia. Przez nieliniowość czasem panował chaos, przez nasze niedopatrzenia również traciliśmy sekundy;) Nie lubimy też nic psuć w pokoju i przez to jedna zagadka -bez spoileru- "o grupach" była straszniee czasochłonna, a wystarczyło coś zrobić inaczej i byłoby od razu;) Minusem jest na pewno fakt, że mistrz daje podpowiedzi wprost i nie na naszą prośbę. Ponadto czasem jest rozgardiasz bo każdy coś mówi, a muzyka głośnia. No i brak źródeł światła dla każdego - niestety naszym zdaniem to nie wprowadza klimatu, a psuje trochę zabawę tym którzy nie dostali ;( To się niestety często w pokojach powtarza. Ale i tak pokój zasługuje na wysokie noty za wykonanie, bo na pewno go nie zapomnę;) Warto udać się w 5 osób, bo każdy się pocieszy jakąś zagadką.

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Krzysztof  Z.
Krzysztof Z.

Pionier
213 pkt

83 opinie

Nie jesteśmy tu sami...

29.12.2018 | data wizyty: 25.05.2018

Wiarygodna opinia

Krzysztof Z. 83 opinie

Klimat:

Mógłbym napisać, że atmosfera tego pokoju powala na kolana, ale byłoby to karygodne niedomówienie - klimat tego miejsca rzuca nam się twarz, składa jaja w samym serduchu, po czym rozsadza klatkę piersiową z takim entuzjazmem, że flaki latają wokół niczym konfetti! Emocje zaczęły się już w poczekalni - dostaliśmy mundur, broń, ekwipunek, cele misji… Wszystko przeprowadzone tak profesjonalnie, że wchodząc do środka, podskakiwałem z ekscytacji jak spadochroniarz na linii wysokiego napięcia. Zarówno moment wejścia, jak i wyjścia, został przeprowadzony GENIALNIE i sprawia, że nie jest to typowa ucieczka, lecz prawdziwa, niezapomniana przygoda.

Już po tytule wiadomo, co można zastać w środku: będą to owoce prac jajogłowych naukowców, jak i owoce cyklu rozrodczego jajogłowego kosmity. Nic natomiast nie jest w stanie nas przygotować na niesamowity pokaz artystycznego rzemiosła, jakim wykazali się Twórcy “Aurelii” przy tworzeniu rekwizytów. Pozycja pod względem fabularnym i wystrojowym jest jedną z najlepszych, jakie widziałem - po prostu wielkie “WOW!”.

Zagadki:

Każdy z członków naszej ekipy dostał na starcie inną rolę oraz inny rynsztunek, ale oczywiście wszystkie otrzymane przedmioty są tak naprawdę własnością całej drużyny. Pierwszym wyzwaniem jest więc pamiętanie o tym, co się w ogóle dostało;) Pokój wydaje się dosyć trudny - można już się nieźle zatrzymać na pierwszej zagadce, a potem wcale nie jest łatwiej. Łamigłówki za to są niesamowicie kreatywne, a efekty ich rozwiązania powinny przyjemnie Was zaskoczyć.

Wrażenia:

Jestem nieco zszokowany słabymi ocenami wystawianymi przez innych graczy, ale rozumiem je po części. Action Escape osiągnął mistrzostwo we wzbudzaniu ekscytacji, a że umysły escapowiczów są bardzo wydajne, to każdy sobie wyobrażał sceny z hollywoodzkiego filmu ze sobą w roli głównej. Rzeczywistość nigdy nie dorówna potędze ludzkiej wyobraźni, więc gdy ktoś widzi w myślach diamentowe góry, a dostaje “jedynie” parę sztabek złota, to może przeżyć rozczarowanie. Pamiętajcie, że pomimo wszystkich opisów, "Obcy" nadal jest ESCAPE ROOMEM i jako taki zawsze będzie mieć swoje ograniczenia.

Ogólnie:

Świetne zagadki w fantastycznym wykonaniu. Bardzo dobra historia, od wstępu w poczekalni aż do ostatecznej ucieczki. Poczucie przeżycia fantastycznej przygody po opuszczeniu pomieszczenia. Podsumowując: jest to pokój z gatunku wybitnych i chyba najlepszy, jaki do tej pory zobaczyłem w Poznaniu. Polecam:)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Mateusz K. 12
Mateusz K. 12

Wędrowiec
41 pkt

11 opinii

Co tam się odalienowało to ja nawet nie!

11.08.2018 | data wizyty: 11.08.2018

Mateusz K. 12 11 opinii

Fantastyczny, dopracowany i ciekawy pokój z nietuzinkowym formatem rozgrywki. Zagadki świetnie powiązane z fabułą, a już nawet dla samego wystroju warto się skusić! Zagadki dość proste, ale trzeba dobrze zorganizować się w grupie, bo jest ryzyko za dużego chaosu. Moim zdaniem ten ER najlepiej odwiedzić w grupie do 4 osób. Cena jak najbardziej usprawiedliwiona!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

kluczypęk
kluczypęk

Nawigator
136 pkt

34 opinie

Houston... mamy problem...

07.08.2018 | data wizyty: 05.05.2018

Wiarygodna opinia

kluczypęk 34 opinie

nasi ludzie od dłuższego czasu nie dają znaku życia.. sygnał z bazy też zaginął... trzeba sprawdzić co się tam wydarzyło... Zespół gotowy? Medyk jest, technik jest, zwiadowca też - tak więc kapitanie prowadź! Lot był długi (w końcu lecieliśmy z Gniezna ;D) , ale kiedy już przybyliśmy na miejsce wygląd stacji kosmicznej pozytywnie nas zaskoczył. Rzeczywiście baza w kosmosie znana z filmów. Samo wprowadzenie i początek historii bardzo urzekający. Jednak im dalej w las, a właściwie w głąb stacji.... tym no właśnie... ehh. Niby wszystko ok (poza kilkoma zagadkami, które nie zadziałały i w zasadzie nie były do niczego potrzebne - dowiedzieliśmy się, że w ogóle powinniśmy je zrobić (gdyby działały) po zakończeniu gry) ale mamy wrażenie ogromnego niedosytu! Potencjał bardzo duży, wszystko zapowiadało się genialnie, ale jest kilka ale. Zagadek jakoś mało, za to podpowiedzi masa i zupełnie niepotrzebnych i niechcianych. To, że nie wszystko wypaliło już pisałam. Role, które nam rozdano niby przydatne, lecz nie do końca. Klimat i zakończenie za to równie świetne jak sam wstęp. Pokój ogólnie oceniamy pozytywnie, jednak żałujemy, że tak wielki potencjał nie został wykorzystany. Zachęcamy jednak do odwiedzenia tej stacji badawczej :D Fani kinowi na pewno będą zachwyceni samym klimatem ;) Czekamy na ulepszoną wersję oraz inne pokoje <3 W szczególności Efekt Motyla.... :O

Ocena ogólna: 7/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Kiwi
Kiwi

Wędrowiec
31 pkt

1 opinia

Trochę zawiedzeni

22.12.2018 | data wizyty: 21.12.2018

Wiarygodna opinia

Kiwi 1 opinia

Najlepszą częścią pokoju był jego wystrój – rzeczywiście bardzo dobrze dopracowany i nadający klimat. Jednak wygląd pokoju to nie wszystko.
Odwiedziliśmy pokój w 6 osób. Pomimo tak dużego pokoju nie wykorzystuje on swojego potencjału i nie jest wcale odpowiedni dla takiej grupy, z powodu za małej ilości źródeł światła i zagadek. Podczas gdy kilka osób rozwiązywało problemy i zwiedzało pokój reszta się nudziła :(
Pokój o takiej tematyce i wystroju aż prosi się o dużo nowoczesnych rozwiązań, a my odnieśliśmy wrażenie, że to co było przedstawione jako nowoczesna technika było uruchamiame ręcznie przez osobę obserwującą przez kamery :(
Wprowadzenie roli trochę urozmaica pokój, ale ich sens w rozwiązywaniu zagadek nie był znaczący. Rekwizyty związane z tymi rolami były często bezużyteczne i tylko utrudniały rozgrywkę.
Dodatkowe zadania, które nie są konieczne do wykonania zostawiają po sobie niedosyt. Tym bardziej, że w naszym przypadku błąd wykonany na początku gry sprawił, że nie byliśmy w stanie wykonać tego zadania.
Tak, jak zazwyczaj w escape roomach osoby wprowadzające nas do gry są sympatyczne i dodają nastroju, tak tutaj obsługa nie była zbytnio entuzjastyczna.
W trakcie gry dostawaliśmy też podpowiedzi bez prośby o nie. Niektóre z nich rzeczywiście były przydatne, jak utknęliśmy w miejscu bez pomysłu, ale inne psuły zabawę.
Pokój wykorzystujący motyw z filmu powinien również być mu wierny. W naszym przypadku znajomość filmów sprawiła, że część z nas podświadomie nie chciała wykonać niezbędnych rzeczy, ponieważ zgodnie z filmem miałyby one dla nas negatywne konsekwencje. Nie było to problemem dla części z nas, którzy filmu nie oglądali i ogólem mam wrażenie, że nie trzeba znać filmu, aby pójść do tego pokoju.
Innym problemem było to, że czasem w obawie, że coś jest częścią instalacji, baliśmy się czegoś przeszukać.
Też chcielibyśmy uprzedzić osoby, które mają na przykład problemy z kolanami, że w pokoju trzeba w pewnym momencie chodzić na czworaka/czołgać się.

Ocena ogólna: 5/10

Obsługa: 5/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

kiyoshiee
kiyoshiee

Świeżak
19 pkt

1 opinia

Bo czasem wystarczy jedynie wyobraźnia i odpowiedni klimat...

12.11.2018 | data wizyty: 08.11.2018

Wiarygodna opinia

kiyoshiee 1 opinia

Niesamowity nastrój i budowana na każdym kroku atmosfera to oczywiście dwa najważniejsze aspekty tego pokoju. Zadbano tutaj o każdy najmniejszy szczegół - od unikalnych strojów i ekwipunku dla każdego z członków załogi (choć niektóre z ról mogłyby mieć większe znaczenie), po unikalny wystrój samego pokoju z godną podziwu dbałością o detale i niezliczoną ilość nawiązań do samego Obcego.
Zagadki – co prawda – do najprostszych nie należą, a duża powierzchnia pokoju nierzadko wprowadza w konfuzję co do tego, co powinno się w danej chwili robić, na szczęście w zgrabny sposób wpleciono do samej fabuły system podpowiedzi i nawet większa ich ilość nie odbiera satysfakcji.
W pokoju zagościliśmy w całe 7 osób i mimo faktu, że nie wszyscy byli w stanie uczestniczyć aktywnie w rozwiązywaniu niektórych zagadek, każdy z nas bawił się doskonale – na co wpływ oczywiście w nieocenionej mierze miał przede wszystkim (powtórzę ponownie) klimat pokoju. Kilka momentów zdecydowanie zapadnie nam w pamięć na dłużej. ;)
Niezwykłe doświadczenie, które poleciłbym właściwie każdemu. Jak najbardziej wart swojej ceny.

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

PiTeR 9.
PiTeR 9.

Zwiadowca
85 pkt

62 opinie

Misja specjalna

28.08.2018 | data wizyty: 09.06.2018

PiTeR 9. 62 opinie

wcielamy się w drużynę wysłaną na misję, gdzie każda minuta może być naszą ostatnią

Klimatyczny gigant, spora powierzchnia i duża szczegółowość detali przekłada się na super efekt końcowy. Możemy przenieść się żywcem do scenerii jak z filmu.

Pokój teoretycznie do 7 osób, czego raczej nie polecam po własnych odczuciach. Zagadki są liniowe i większość czasu traci się na rozpraszaczach niż faktycznie na rozwiązywaniu zadań. Zagadki same w sobie są łatwe.

Pokój raczej dla fanów klimatu

Ocena ogólna: 7/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

Zofia R
Zofia R

Wędrowiec
27 pkt

6 opinii

Przygoda w kosmosie

28.09.2018 | data wizyty: 28.09.2018

Zofia R 6 opinii

Pokój zaskakuje zaangażowaniem w klimat, widać że jest do tego przykładana bardzo duża waga. Dostarcza coś do zrobienia każdemu członkowi grupy, nie zmusza wszystkich do stłoczenia się nad jedna zagadką lecz umożliwia rozwiązywanie kilku problemów jednocześnie. Zagadki ciekawe, wymagają kreatywnego myślenia. Obsługa miła i profesjonalna. Polecam każdemu, niezwykłe doświadczenie nawet dla bywalców

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Mariusz W. 5
Mariusz W. 5

Nawigator
107 pkt

17 opinii

Przeceniony ;(

12.03.2018 | data wizyty: 11.03.2018

Wiarygodna opinia

Mariusz W. 5 17 opinii

Wybraliśmy się do tego pokoju ze względu na to, że miał być pokojem nowej generacji. Ponadto zbierał pozytywne opinie u naszych znajomych.
Po przyjściu zostaliśmy dość szybko i niezbyt "wyrafinowanie" wprowadzeni w klimat pokoju. Niestety brzmiało to trochę, jak formułka, którą dziecko musi codziennie powtarzać za karę. ;(
Dodatkowym atutem pokoju miał być fakt przydzielania roli każdemu z uczestników. Fajny pomysł! Ale trochę nie wypalił. Koniec końców te role nie były (niestety) do niczego przydatne. No, może poza dwoma - ale równie dobrze można było to rozwiązać inaczej i wyszłoby na to samo. ;)

Pokój ma świetny wystrój! Czuć ten filmowy klimat i aż ma się ochotę poszukać na pokładzie Ellen Ripley ;) Świetne mechanizmy i widać, że zostało mu poświecone wiele uwagi.

Jednak ma on mało zagadek, do których dostaje się mnóstwo nieproszonych podpowiedzi. Przez moment mieliśmy też odczucie, że nic nie trzyma się kupy. Wyszliśmy trochę zawiedzeni - zwłaszcza, że pokój do najtańszych nie należy.

Ocena ogólna: 7/10

Obsługa: 6/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Średni

Pokaż następne

Inne pokoje w tej okolicy

Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM