Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Zaloguj się
Escape room Obcy: Operacja Aurelia

Obcy: Operacja Aurelia

Partner lockme

Pokój NOWEJ GENERACJI, stworzony z dużym rozmachem na powierzchni blisko 100m2. Wcielacie się w rolę oddziału Colonial Marines wysłanego na misję... [więcej]

8.8/10

Poznań: 38. miejsce | Wielkopolskie: 39. miejsce | Polska: 314. miejsce

3-7 osób

60' minut

Thriller

brak informacji

Fabuła pokoju

Pokój NOWEJ GENERACJI, stworzony z dużym rozmachem na powierzchni blisko 100m2. Wcielacie się w rolę oddziału Colonial Marines wysłanego na misję rozpoznawczą do tajnej jednostki badawczej o nazwie Aurelia, z którą urwał się kontakt po otrzymaniu wezwania o pomoc. Zanim ewakuujecie się z obszaru operacyjnego musicie wykonać określone cele misji. Przed misją żołnierze otrzymują umundurowanie i sprzęt odpowiadający ich roli w oddziale - dowódca, medyk, strzelec, tech-spec itd. Pokój obfituje nietuzinkowymi rozwiązaniami i efektami, a jego klimat odwzorowuje tzw. retro science-fiction znane z pierwszych części filmowej sagi.

Zarezerwuj ten pokój

Zarezerwuj ten pokój

Dodatkowe informacje

Możliwość gry po angielsku

Od 18 lat

Pokój nieodpowiedni dla kobiet w ciąży

Możesz tu kupić Escape Tales

Promocje

Tu kupisz Escape Tales

Tu kupisz Escape Tales

Po skończonej grze w tym pokoju możesz kupić egzemplarz gry typu story driven escape game "Escape Tales: The Awakening". Pomóż Samowi odprawić mroczny Rytuał Przebudzenia i razem obudźcie małą Lizzy!

Ważny: 06.12-06.02.2019

Zasady oferty: Możesz tu kupić "Escape Tales: Rytuał Przebudzenia"

Adres

Action Escape - Poznań

Bukowska 32/2a

Inne pokoje w tym miejscu

Dane właściciela

Firma Usługowa "Mercury" Tomasz Pajzderski
Newtona 12C/37
60-161 Poznań
NIP: 5571654766

Regulamin gry

Regulamin gry

Zarezerwuj pokój

Zarezerwuj teraz i zapłać wygodnie przez Lockme

Oceń ten pokój

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.

Zaloguj się

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.

Zaloguj się

Oceny pokoju - 63 opinie

Ocena ogólna 8.8/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Obsługa 9.2/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klimat 9.5/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Poziom trudności Średni

50

40

30

20

10

0

Bardzo łatwy

Łatwy

Średni

Trudny

Bardzo trudny

63 opinie pokoju

Małgorzata N. 7
Małgorzata N. 7

Wędrowiec
34 pkt

5 opinii

Niech inne ER uczą się jak robić dobry klimat

10.12.2018 | data wizyty: 09.12.2018

Wiarygodna opinia

Małgorzata N. 7 5 opinii

Niestety moja ocena to jakieś 7,5. Niestety, bo klimat pokoju jest turbo dobry, powinno być więcej. Zagadki nie były specjalnie trudne, ale były mocno wpisane w klimat, wszystko do siebie pasowało. Pod względem estetycznym + efekty specjalne jest mocno dopieszczony. Zaczynam myśleć, że to będzie trochę reguła twórców, budowanie nastroju zawsze jest u nich konkretne, szczegóły dotyczące samej konwencji ER czasem kuleją. Mówiono nam o misjach pobocznych i za to jest minus, była jeszcze chwila czasu, a nie dane nam było wejść do dodatkowego pomieszczenia mimo, że już właściwie temat mieliśmy zamknięty z wykonaniem głównego celu misji. I w końcu nie wiemy czy coś tam było czy nie, ale ewidentnie zostały drzwi, które można było otworzyć w podobny sposób jak pozostałe, ale nie szło.. Nie zostawiajcie takich niedomówień, jak widzicie po komentarzach, klientela potrafi się dowalić do wszystkiego :P Zagadki na pracę grupową. Co do podziału ról do którego tyle osób się tu przyczepia, moim zdaniem przesada. Fakt, podział nie jest specjalnie istotny, ale nie o to w nim chodzi żeby trzymać się ściśle ról, które są przydzielane prawie losowo, a żeby podbić klimat. Gdyby nie bardzo solidne zbudowanie atmosfery i płynne połączenie z tym zagadek byłoby słabiej, poziom trudności raczej na średnim poziomie. Byliśmy w 6os i to już trochę dużo, mimo tak dużego metrarzu pomieszczeń.

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

beras77
beras77

Pionier
187 pkt

168 opinii

Ucieczka przed Obcym!!!

28.07.2018 | data wizyty: 28.07.2018

beras77 168 opinii

Generalnie pokój ma świetnyyy klimat! Wykonanie odzwierciedla statek w 110%:) Podział na role może niewiele wnosi, ale pozwala wczuć się w klimat! Miejsca też jest dużo, a ciekawe zaaranżowanie przestrzeni nie pozwala się nudzić. Zagadki same w sobie nie były wcale najprostsze, ale do zrobienia. Przez nieliniowość czasem panował chaos, przez nasze niedopatrzenia również traciliśmy sekundy;) Nie lubimy też nic psuć w pokoju i przez to jedna zagadka -bez spoileru- "o grupach" była straszniee czasochłonna, a wystarczyło coś zrobić inaczej i byłoby od razu;) Minusem jest na pewno fakt, że mistrz daje podpowiedzi wprost i nie na naszą prośbę. Ponadto czasem jest rozgardiasz bo każdy coś mówi, a muzyka głośnia. No i brak źródeł światła dla każdego - niestety naszym zdaniem to nie wprowadza klimatu, a psuje trochę zabawę tym którzy nie dostali ;( To się niestety często w pokojach powtarza. Ale i tak pokój zasługuje na wysokie noty za wykonanie, bo na pewno go nie zapomnę;) Warto udać się w 5 osób, bo każdy się pocieszy jakąś zagadką.

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

kluczypęk
kluczypęk

Nawigator
136 pkt

34 opinie

Houston... mamy problem...

07.08.2018 | data wizyty: 05.05.2018

Wiarygodna opinia

kluczypęk 34 opinie

nasi ludzie od dłuższego czasu nie dają znaku życia.. sygnał z bazy też zaginął... trzeba sprawdzić co się tam wydarzyło... Zespół gotowy? Medyk jest, technik jest, zwiadowca też - tak więc kapitanie prowadź! Lot był długi (w końcu lecieliśmy z Gniezna ;D) , ale kiedy już przybyliśmy na miejsce wygląd stacji kosmicznej pozytywnie nas zaskoczył. Rzeczywiście baza w kosmosie znana z filmów. Samo wprowadzenie i początek historii bardzo urzekający. Jednak im dalej w las, a właściwie w głąb stacji.... tym no właśnie... ehh. Niby wszystko ok (poza kilkoma zagadkami, które nie zadziałały i w zasadzie nie były do niczego potrzebne - dowiedzieliśmy się, że w ogóle powinniśmy je zrobić (gdyby działały) po zakończeniu gry) ale mamy wrażenie ogromnego niedosytu! Potencjał bardzo duży, wszystko zapowiadało się genialnie, ale jest kilka ale. Zagadek jakoś mało, za to podpowiedzi masa i zupełnie niepotrzebnych i niechcianych. To, że nie wszystko wypaliło już pisałam. Role, które nam rozdano niby przydatne, lecz nie do końca. Klimat i zakończenie za to równie świetne jak sam wstęp. Pokój ogólnie oceniamy pozytywnie, jednak żałujemy, że tak wielki potencjał nie został wykorzystany. Zachęcamy jednak do odwiedzenia tej stacji badawczej :D Fani kinowi na pewno będą zachwyceni samym klimatem ;) Czekamy na ulepszoną wersję oraz inne pokoje <3 W szczególności Efekt Motyla.... :O

Ocena ogólna: 7/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

PiTeR 9.
PiTeR 9.

Zwiadowca
85 pkt

59 opinii

Misja specjalna

28.08.2018 | data wizyty: 09.06.2018

PiTeR 9. 59 opinii

wcielamy się w drużynę wysłaną na misję, gdzie każda minuta może być naszą ostatnią

Klimatyczny gigant, spora powierzchnia i duża szczegółowość detali przekłada się na super efekt końcowy. Możemy przenieść się żywcem do scenerii jak z filmu.

Pokój teoretycznie do 7 osób, czego raczej nie polecam po własnych odczuciach. Zagadki są liniowe i większość czasu traci się na rozpraszaczach niż faktycznie na rozwiązywaniu zadań. Zagadki same w sobie są łatwe.

Pokój raczej dla fanów klimatu

Ocena ogólna: 7/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

Mateusz K. 12
Mateusz K. 12

Wędrowiec
34 pkt

7 opinii

Co tam się odalienowało to ja nawet nie!

11.08.2018 | data wizyty: 11.08.2018

Mateusz K. 12 7 opinii

Fantastyczny, dopracowany i ciekawy pokój z nietuzinkowym formatem rozgrywki. Zagadki świetnie powiązane z fabułą, a już nawet dla samego wystroju warto się skusić! Zagadki dość proste, ale trzeba dobrze zorganizować się w grupie, bo jest ryzyko za dużego chaosu. Moim zdaniem ten ER najlepiej odwiedzić w grupie do 4 osób. Cena jak najbardziej usprawiedliwiona!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

Zofia R
Zofia R

Świeżak
22 pkt

6 opinii

Przygoda w kosmosie

28.09.2018 | data wizyty: 28.09.2018

Zofia R 6 opinii

Pokój zaskakuje zaangażowaniem w klimat, widać że jest do tego przykładana bardzo duża waga. Dostarcza coś do zrobienia każdemu członkowi grupy, nie zmusza wszystkich do stłoczenia się nad jedna zagadką lecz umożliwia rozwiązywanie kilku problemów jednocześnie. Zagadki ciekawe, wymagają kreatywnego myślenia. Obsługa miła i profesjonalna. Polecam każdemu, niezwykłe doświadczenie nawet dla bywalców

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

kiyoshiee
kiyoshiee

Świeżak
19 pkt

1 opinia

Bo czasem wystarczy jedynie wyobraźnia i odpowiedni klimat...

12.11.2018 | data wizyty: 08.11.2018

Wiarygodna opinia

kiyoshiee 1 opinia

Niesamowity nastrój i budowana na każdym kroku atmosfera to oczywiście dwa najważniejsze aspekty tego pokoju. Zadbano tutaj o każdy najmniejszy szczegół - od unikalnych strojów i ekwipunku dla każdego z członków załogi (choć niektóre z ról mogłyby mieć większe znaczenie), po unikalny wystrój samego pokoju z godną podziwu dbałością o detale i niezliczoną ilość nawiązań do samego Obcego.
Zagadki – co prawda – do najprostszych nie należą, a duża powierzchnia pokoju nierzadko wprowadza w konfuzję co do tego, co powinno się w danej chwili robić, na szczęście w zgrabny sposób wpleciono do samej fabuły system podpowiedzi i nawet większa ich ilość nie odbiera satysfakcji.
W pokoju zagościliśmy w całe 7 osób i mimo faktu, że nie wszyscy byli w stanie uczestniczyć aktywnie w rozwiązywaniu niektórych zagadek, każdy z nas bawił się doskonale – na co wpływ oczywiście w nieocenionej mierze miał przede wszystkim (powtórzę ponownie) klimat pokoju. Kilka momentów zdecydowanie zapadnie nam w pamięć na dłużej. ;)
Niezwykłe doświadczenie, które poleciłbym właściwie każdemu. Jak najbardziej wart swojej ceny.

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Mariusz W. 5
Mariusz W. 5

Nawigator
105 pkt

16 opinii

Przeceniony ;(

12.03.2018 | data wizyty: 11.03.2018

Wiarygodna opinia

Mariusz W. 5 16 opinii

Wybraliśmy się do tego pokoju ze względu na to, że miał być pokojem nowej generacji. Ponadto zbierał pozytywne opinie u naszych znajomych.
Po przyjściu zostaliśmy dość szybko i niezbyt "wyrafinowanie" wprowadzeni w klimat pokoju. Niestety brzmiało to trochę, jak formułka, którą dziecko musi codziennie powtarzać za karę. ;(
Dodatkowym atutem pokoju miał być fakt przydzielania roli każdemu z uczestników. Fajny pomysł! Ale trochę nie wypalił. Koniec końców te role nie były (niestety) do niczego przydatne. No, może poza dwoma - ale równie dobrze można było to rozwiązać inaczej i wyszłoby na to samo. ;)

Pokój ma świetny wystrój! Czuć ten filmowy klimat i aż ma się ochotę poszukać na pokładzie Ellen Ripley ;) Świetne mechanizmy i widać, że zostało mu poświecone wiele uwagi.

Jednak ma on mało zagadek, do których dostaje się mnóstwo nieproszonych podpowiedzi. Przez moment mieliśmy też odczucie, że nic nie trzyma się kupy. Wyszliśmy trochę zawiedzeni - zwłaszcza, że pokój do najtańszych nie należy.

Ocena ogólna: 7/10

Obsługa: 6/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Średni

Michał S. 7
Michał S. 7

Świeżak
16 pkt

7 opinii

7 pasażerów Aurelii

03.06.2018 | data wizyty: 03.06.2018

Michał S. 7 7 opinii

Pokój, a wlaściwie stacja kosmiczna robi wielkie wrażenie. Zadania zróżnicowane, angażujące w grę. Efekty specjalne i wystrój na najwyższym pozionie. Funkcje graczy wprowadzają nowy smaczek do ER. Mimo wielkości pomieszczeń w 7 osob robił się mały tłok.
Dla fanów Obcego pozycja obowiązkwa 😊

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Sadziu
Sadziu

Nawigator
129 pkt

36 opinii

Kill it before it will lay eggs!

16.07.2018 | data wizyty: 28.02.2018

Wiarygodna opinia

Sadziu 36 opinii

Fajne wprowadzenie, cały motyw z oprzyrządowaniem nakręcał atmosferę. Hisotria prosta, ale spójna. Pokój jest bardzo rzetelnie zrobiony, zawiera ciekawą scenografię i naprawdę fajne mechanizmy. Szkoda tylko że ilość zagadek jest raczej skromna, przez większość czasu ktoś w drużynie zawsze miał czas aby pokontemplować nad sensem istnienia. Dodatkowo dałem się niepotrzebnie nakręcić na cały hype związany z tym pokojem. Motyw różnych ról bardzo mi się spodobał, szkoda tylko, że tak naprawdę wyszło to bez większego wyrazu. Poziom trudności zagadek oceniałbym na średni, ni to trudne ni to łatwe. Zagadki są fajnie pomyślane, tyle że jest ich niewiele, po wyjściu z pokoju odczuwałem duży niedosyt. Majmocniejszą stroną pokoju pozostaje jednak jego klimat, ogrom pracy jaką twórcy włożyli w przygotowanie niecodziennej dla escape roomów szaty graficznej i rzetelność jego wykonania. Polecam odwiedzić pokój każdej ekipie, szkoda tylko że cena stoi na tak wysokim poziomie.

Ocena ogólna: 7/10

Obsługa: 8/10

Klimat: 8/10

Poziom trudności: Średni

Pokaż następne

Inne pokoje w tej okolicy

Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM