Escape room Szum

Szum

Partner lockme

32

32 opinie

|

6

Poznań: 6. miejsce

|

Wielkopolskie: 6. miejsce

|

PL 28

Polska: 28. miejsce

|

9.8/10

W maju, 2015 roku, użytkownik jednego z forów internetowych znalazł na ławce w parku tajemniczą płytę CD. Nagrany na niej plik wideo przedstawiający zamaskowaną... [więcej]

2-5 osób

75' minut

Thriller

śr. zaawansowani

Fabuła pokoju

W maju, 2015 roku, użytkownik jednego z forów internetowych znalazł na ławce w parku tajemniczą płytę CD. Nagrany na niej plik wideo przedstawiający zamaskowaną postać, okazał się na tyle niepokojący, że postanowił on opublikować go w internecie.
To rozpoczęło ogólnoświatową burzę a sprawa dopiero nabrała rozpędu, gdy internauci odkryli szereg ukrytych w nim przekazów i zaszyfrowanych wiadomości, między innymi fotografie torturowanych ludzi, zdanie „Macie jeden rok lub mniej”, adres Białego Domu czy dłuższą wiadomość o treści:

„Tworzy się nowy porządek. Dołączysz lub upadniesz. Wirus rozprzestrzenił się zbyt daleko; musi zostać powstrzymany. Trzeba go wyrwać z korzeniami.”

Z biegiem czasu ustalono nawet dokładne miejsce, w którym materiał został nagrany. Okazał się nim opuszczony budynek w jednej z małych, polskich miejscowości…

Podczas gdy internauci na całym świecie codziennie znajdowali kolejne coraz bardziej przerażające informacje, my dokonaliśmy jeszcze bardziej przełomowego odkrycia. Udało nam się odszukać miejsce przebywania autora niepokojącego filmu. Zdając się na Waszą przebiegłość i umiejętność radzenia sobie z najtrudniejszymi zagadkami, poprosiliśmy Was o pomoc w dotarciu do sedna sprawy i rozwiązania raz na zawsze tajemnicy nagrania sprzed kilku lat…

Czy będziecie mieli na tyle odwagi by odkryć sekret mrocznego filmu? Jedni mówią, że to tylko internetowe bujdy. Inni, że prawda o nagraniu mogłaby przerazić cały świat...

Zarezerwuj ten pokój

Zarezerwuj ten pokój

Dodatkowe informacje

Klimatyzowany

Od 16 lat

Nie dla epileptyków

Nie dla kobiet w ciąży

Nieodpowiednie dla osób z klaustrofobią

Bezpieczeństwo

Pełen monitoring

Pełen kontakt z mistrzem gry

Tylko niskie napięcie w zasięgu gracza

System awaryjnego otwierania drzwi

Adres

Continuum - Poznań

ul. Święty Marcin 43, w podwórzu II piętro
Poznań

Inne pokoje w tym miejscu

Dane właściciela

Polska Agencja Edukacyjna Michał Kopeć
ul. Zakręt 18
60-351 Poznań
NIP: 7841625305

Regulamin gry

Regulamin gry

Zarezerwuj pokój

Zarezerwuj teraz i zapłać wygodnie przez Lockme

Oceń ten pokój

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.

Zaloguj się

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.

Zaloguj się

Oceny pokoju - 32 opinie

Ocena ogólna 9.8/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Obsługa 9.9/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klimat 9.9/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Poziom trudności Średni/Trudny

25

20

15

10

5

0

Bardzo łatwy

Łatwy

Średni

Trudny

Bardzo trudny

32 opinie

Meister
Meister

Skaut
62 pkt

26 opinii

Godny następca

28.08.2019 | data wizyty: 22.08.2019

Wiarygodna opinia

Meister 26 opinii

Ten pokój to niesamowite przeżycie, na które warto było czekać po wizycie w Murder Housie, który do dzisiaj jest #1 w naszym prywatnym rankingu. Całkowicie spełnił on nasze oczekiwania, dawkując nam solidną porcję grozy i wyśmienitych zagadek, będąc jednocześnie pokojem całkowicie odmiennym od Domu Morderstw.

Świetne wprowadzenie, od wejścia spowodowało nam solidny zastrzyk adrenaliny. Po raz kolejny rozwiązywaniu łamigłówek towarzyszy nerwowe rozglądanie się dookoła i oczekiwanie najgorszego ;) Zagadki nas zaskoczyły, bo są w kompletnie innym typie i sprawiły nam mnóstwo frajdy. Naprawdę trzeba się tutaj wysilić, a jedna z nich niemal nas pokonała, bo spędziliśmy przy niej dobre 20 minut. No i dobrze, bo przecież nikt nie powiedział, że zawsze będzie łatwo i prosto. Jednakże uważam, że pokój zdecydowanie dla bardziej doświadczonych grup, które mają za sobą około 15+ pokoi. Wystrój wnętrz co chwila nas zaskakiwał, a wszystko utrzymane było w niesamowitym klimacie.

Genialny prowadzący (pozdrawiamy :) ), po raz kolejny odegrał kawał solidnej roboty i po raz drugi pokazał, jak wielkim jest pasjonatem ER. Continuum naprawdę potrafi tworzyć świetne scenariusze i tylko czekamy na premierę kolejnego. Do zobaczenia w Osobowości! ;)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Viking
Viking

Nawigator
104 pkt

23 opinie

Przybyłem, zobaczyłem, i się (nie) wystraszyłem :P

17.08.2019 | data wizyty: 04.08.2019

Wiarygodna opinia

Viking 23 opinie

Bardzo, bardzo dobra pozycja na poznańskim rynku ER. Świetnie się bawiliśmy w dwuosobowym teamie, ale faktem jest, że lepiej się wybrać większą paczką. Pokój w ogóle nie jest liniowy, napakowany zagadkami. Świetnie wykonany, bardzo klimatyczny. Groza i niepokój towarzyszą przez całą grę, chociaż nie celem jest tu straszenie graczy. Dzięki wielkie za poświęcony czas i miłą rozmowę po wyjściu, na pewno do zobaczenia w następnych. Pozdrawiamy! :)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Mariusz W. 5
Mariusz W. 5

Nawigator
110 pkt

18 opinii

Wooow!

30.07.2019 | data wizyty: 25.07.2019

Wiarygodna opinia

Mariusz W. 5 18 opinii

Z niecierpliwością czekaliśmy na kolejnego pokój spod ręki twórcy świetnego Murder House i.... nie zawiedliśmy się. Wręcz przeciwnie!
Pokój ma bardzo dobre wprowadzenie (sama historia jest mega ciekawa!). Zagadki nie są liniowe, dzięki czemu bardzo dobrze się bawiliśmy w pięć osób. Każdy miał co robić i był mocno podekscytowany rozwiązywanymi zagadkami - a było co rozwiązywać! Zostały zastosowane świetne mechanizmy, które w 100% oddawały charakter pokoju oraz historii - widać, że spędzono nad nimi wiele czasu. Są przemyślane i efektowne.
A skoro mowa o zamyslne i efektowności - swoje robi również wystrój pokoju i jego powierzchnia. Od samego początku można poczuć klimat - czuć mały dreszczyk (<3).

Ciężko napisać coś więcej bez rzucania wielkimi spoilerami, więc polecam przejść się i spróbować na własnej skórze. NAPRAWDĘ WARTO!

Tymczasem, my już czekamy na "Osobowość" :)

(taki mały tip: warto również zapytać, czy piesek jest na miejscu ;D)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

katia8906
katia8906

Pionier
163 pkt

99 opinii

Mrocznie!

19.08.2019 | data wizyty: 18.08.2019

katia8906 99 opinii

Continuum to pewność dobrej zabawy! Po Murder House można było oczekiwać wysokiego poziomu i się nie zawiedliśmy. Klimat grozy fajnie zbudowany. Od samego wejścia czuć nutkę niepewności. Zagadki różnorodne i wciągające, a dodatkowo nieliniowe, co pozwala każdemu zaangażować się w misję jednocześnie. Z racji z wyjątkowego klimatu pokój wydaje się trudniejszy, choć doświadczone grupy mogą przejść płynnie przez rozgrywkę. Rozwiązania są logiczne i spójne z klimatem.
Były drobne problemy techniczne z komunikacją, ale cieszymy się, że zostaną wkrótce rozwiązane (zresztą pojawia się doskonała alternatywa! :) ).
Już nie możemy się doczekać 'Osobowości' :)

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Trudny

SandrexP
SandrexP

Skaut
74 pkt

67 opinii

11B-X-1371 niepokojące?

13.09.2019 | data wizyty: 12.09.2019

SandrexP 67 opinii

Dotarliśmy do miejsca, gdzie mieszka autor filmu, Jeszcze przy drzwiach powtarzaliśmy sobie cel naszej misji: dowiedzieć się o co w tym wszystkim chodzi i rozwiać tajemnicę, która spowija nagranie. Plan prosty, wykonanie również nie powinno okazać się trudne.... ale nie zawsze wszystko idzie zgodnie z naszymi planami, prawda?
...
Samo wejście do lokalu firmy już budowało napięcie. Im bardziej zagłębialiśmy się we wprowadzenie tym bardziej robiło się niepokojąco. Niby tylko thriller, ale przez całą rozgrywkę byliśmy niespokojni i rozglądaliśmy się dookoła (przynajmniej damska część naszej ekipy :D ). Pokój utrzymany w creepy klimacie. Jest odpowiednio niepokojący jak sam filmik, o którym jest wspomniane. Zagadki ma nietuzinkowe, oryginalne i logiczne. Pokój wręcz zmusza nas do współpracy, bo bez niej nie uda się z niego wydostać. Wystrój pokoju, a przede wszystkim elementy, które zostały wykonane własnoręcznie przez twórców, są naprawdę bardzo estetyczne i ładne. Zakończenie rozgrywki też jest bardzo ciekawie rozegrane.
Pokój jest świetny. Firma Continuum trzyma wysoki poziom pokoi, zarówno tego, jak i Murder House'a. Mistrz Gry przesympatyczny, przegadaliśmy z dobre pół godziny po rozgrywce. Zdecydowanie polecam, na pewno wrócimy do kolejnego pokoju :)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Jakub K. (Escape Hunters Szczecin)
Jakub K. (Escape Hunters Szczecin)

Skaut
91 pkt

78 opinii

słyszę szumy, szepty...

07.10.2019 | data wizyty: 06.10.2019

Jakub K. (Escape Hunters Szczecin) 78 opinii

Co tu dużo pisać - trzeba to samemu przeżyć. Pokój całkowicie oderwany od rzeczywistości, całkowicie nieliniowy, wymagający niesłychanej precyzji i logiki. Zagadki trudne, ale logiczne. Nie było elementu WTF co autor miał na myśli ? Wystrój przyprawia w niektórych momentach o dreszcze, niepokój towarzyszy nam na każdym etapie gry. obsługa czyli mistrz gry robi robotę ! polecam

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Łukasz (Escape Hunters Szczecin)
Łukasz (Escape Hunters Szczecin)

Globtroter
230 pkt

125 opinii

Szum

06.10.2019 | data wizyty: 06.10.2019

Łukasz (Escape Hunters Szczecin) 125 opinii

Kolejnym pokojem podczas wizyty w Poznaniu był Szum. Oparty na prawdziwych wydarzeniach pokój naprawdę wzbudził w nas niemałą grozę. W pewnym momencie bałem się nawet zostać sam w pomieszczeniu. Zagadki były bardzo przemyślane i uważam ze należały do wymagających. Wymagały Zarówno logicznego myślenia jak i wielkiej precyzji. Było to dla nas nie lada wyzwanie. Na szczęście udało nam się wydostać z tego przeklętego miejsca. Do zobaczenia w pozostałych pokojach :)

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Bardzo trudny

beaeska
beaeska

Skaut
54 pkt

47 opinii

Co w szumie piszczy

08.08.2019 | data wizyty: 08.08.2019

beaeska 47 opinii

Z wielką radością przyjmuje informacje o kolejnych nowych pokojach po tym jak poznański rynek dostał w kość. Po bardzo udanym Murder House nie ukrywam, że spodziewałam się od Szumu co najmniej takiego samego poziomu i nie zawiodłam się :-) są emocje, świetne zagadki, dawno nie miałam takiej dobrej fali w rozwiązywaniu kolejnych łamigłówek :) no i wisienka na torcie na zakończenie która ładnie podsumowała nasza ekipę ;-)
Wszystko na plus, Continuum po raz kolejny udowadnia że świetnie się odnajduje w tworzeniu świetnych miejsc na mapie Poznania :-)

W ferworze zachwytu aż zapomniałam, że miałam zniżkę na ten pokój po skończonej Manii Uciekania ;-)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Alexandra Lewandowska
Alexandra Lewandowska

Skaut
85 pkt

35 opinii

Aktywuj albo dezaktywuj-misja dla świata

29.08.2019 | data wizyty: 29.08.2019

Alexandra Lewandowska 35 opinii

No było po prostu mega! Apokaliptyczny klimat, widać,że do szczegółów przywiązano ogromną uwagę. W pokój włożono masę pieniędzy,ale co najważniejsze-czasu i uwagi. Zagadki były logiczne, zróżnicowane poziomem.
Mistrz Gry na wagę złota! Bardzo dobra obsługa, przemiła atmosfera na koniec,a podczas gry czuć było dreszcz emocji.
Na pewno wrócimy do innych pokoi i zdecydowanie wyczekujemy Osobowości :)

Oczywiście tak jak obiecałam, dodatkowe plusy za obecność przesłodkiego charcika i za klimatyzację!

Mega polecam!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Karen StynkiRunners
Karen StynkiRunners

Skaut
71 pkt

25 opinii

#23 Unicestwienie!

29.07.2019 | data wizyty: 28.07.2019

Karen StynkiRunners 25 opinii

szszszszszszszszsz....
Chęć uratowania świata i unicestwienia wirusa spowodowały, że na własną prośbę weszliśmy w 4 osoby do owianego złą sławą, opuszczonego szpitala! Czy była to mądra decyzja? No raczej... że nie! Oczywiście już na samym początku coś musiało pójść nie tak..
...
Nagła cisza!
...
Otwieram oczy. Nic nie widzę! Ale... jak to? Co się wydarzyło? Przecież przed chwilą, w piękne słoneczne popołudnie wchodziłam do opuszczonego budynku szpitala! Gdzie ja jestem teraz? Czy nadal w tym nieszczęsnym szpitalu, czy może już nie? Nie wiem co się wydarzyło! Nagle coś trzasnęło... Chwila zastanowienia i pojawiająca się niepewność.. wydobywam z siebie cichy szept.. Halo? Jest tu ktoś? Gdzie jest reszta mojej ekipy? Nagle coś słyszę! Co to? Kto to? Chcę się stąd wydostać?

Szum.
Pierwszym moim pokojem w Continuum był MH. Zaskoczył mnie bardzo pozytywnie, więc z dużą niecierpliwością czekałam na będący już wtedy w przygotowaniu - pokój Szum! No i się doczekałam!

Klimat tego ER jest dopracowany i przemyślany. Każdy przysłowiowy kąt - jest zagospodarowany. Wszystko spójne z fabułą. Nie za mało, nie za dużo - po prostu w punkt. Widać, że w przygotowanie pokoju Właściciel (i zapewne nie tylko ;) ) włożył sporo czasu i serca! A jeżeli chodzi o część zadaniową - nie tam nic z przypadku.

Idealny pomysł na zapoznanie graczy ze scenariuszem! Nietypowe. U nas wywołało ciarki na ciele. Później było wprowadzenie do pokoju i ... więcej ciarek ;).
Rozpoczęcie rozgrywki trzyma w napięciu (jeżeli macie klaustrofobię, to nie zazdroszczę ;P!). Można też czasem ”strachnąć” ;). Istotne jest to, iż tylko i wyłącznie dzięki współpracy grupy i sprawnej komunikacji jesteśmy w stanie ruszyć z miejsca! Uwierzcie - w Szumie jest co robić! Zagadek jest sporo i są bardzo logiczne, więc czeka Was dużo myślenia i kombinowania. Każdy znajdzie coś dla siebie -
mamy tu trochę kłódek, sporo elektroniki i to co ja lubię najbardziej - zadania manualne :). Pokój jest naszpikowany zagadkami i nie jest liniowy, więc nie ma mowy o nudzie.

Dziękujemy EKIPIE CONTINUUM za jak zwykle - ciepłe przyjęcie! Na pewno wrócimy, gdy tylko odpalicie Osobowość!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Pokaż następne

Pokoje z filmowym klimatem

Escape roomy, w których poczujesz się jak bohater filmu

Pokoje dla doświadczonych graczy

Zmierz się z prawdziwym wyzwaniem w najtrudniejszych pokojach