Waleczne Kotlety
 • Escape room Gra Miejska - Illuminati

  Gra Miejska - Illuminati
  Lock Escape
  Poznań

  Niecodzienna wycieczka

  28.11.2019 | data wizyty: 28.11.2019

  Coś ten nasz stryjek sporo sekretów miał - jak dobrze, że udało nam się je wszystkie rozwiązać i odkryć prawdę o tym niecodziennym krewnym!

  Coś nowego, coś innego. Z grą miejską mamy mniejsze doświadczenia, jednak udało nam się bezproblemowo podążyć za wskazówkami i odkrywać kolejne miejsca, na co dzień mijane, a teraz ukazane w nowym świetle. Fabularnie gra cały czas trzymała poziom, świetnie się bawiliśmy przy każdej kolejnej zagadce. Fajnie, że udało się pomimo mniejszych możliwości "aranżacji przestrzeni" zamieścić różnorodne wyzwania i w zasadzie nie było nic powtarzalnego ani nużącego. Ciekawe również były rozwiązania, jeśli chodzi o system podpowiedzi, choć, na szczęście, nie musieliśmy korzystać :)

  Bardzo również dziękujemy obsłudze za tak przemiłe dogadanie się w kwestii dostarczenia sprzętu :)

  Polecamy jaką ciekawą alternatywę dla klasycznego zamknięcia :)

 • Escape room Podwodny Świat

  Podwodny Świat
  Key To Be Free
  Poznań

  Bul, bul, bul...

  26.11.2019 | data wizyty: 26.11.2019

  Zanurkowaliśmy, popływaliśmy, rybki obejrzeliśmy i miło czas spędziliśmy ;)

  Ładny pokój, zaaranżowany na podwodną rafę koralową, przyjemny dla oka :) Klimat oddany różnymi ciekawymi aranżacjami i efektami, które w prosty, acz skuteczny sposób robią robotę :)

  Zagadki dla nas były proste, wymagana była spostrzegawczość i dopasowywanie elementów, zagadki liniowe i raczej w większości klasyczne, choć ten pokój już zawierał w sobie kilka manualnych rozwiązań, które urozmaiciły grę :)

  Jeszcze raz dziękujemy za niespodziankę - warto pobijać rekordy ;)

 • Escape room Walkiria

  Walkiria
  Key To Be Free
  Poznań

  Zmieniliśmy bieg historii!

  26.11.2019 | data wizyty: 26.11.2019

  Jako tajni agenci przenieśliśmy się w czasie, ażeby skonstruować bombę i zmienić bieg historii XX wieku. Udało się perfekcyjnie!

  Pokój bardzo klasyczny, acz przyjemny. Nastawiony na przeszukiwanie i to bardzo dokładne - jedyna podpowiedź, jakieś potrzebowaliśmy, wynikała właśnie z niedostrzeżenia pewnego elementu ;) Rozwiązania raczej kłódkowe, choć zdążyły się pojedyncze manualne, urozmaicające grę. Zagadki liniowe, raczej nie sprawiające większych trudności :)

  Klimat gabinetu fuhrera zachowany, wystrój dopasowany historycznie.

  Obsługa, jak zawsze, bardzo sympatyczna :)

 • Escape room Dolina Trollinków

  Dolina Trollinków
  Adventure Escape
  Poznań

  "W Trollinków się przenieście świat..."

  30.10.2019 | data wizyty: 29.10.2019

  Przesympatyczna rodzinka Trollinków wybrała się na kolejną wyprawę, a tymczasem my mieliśmy okazję poszperać po ich magicznym świecie - ach, co to za przygoda... :)

  Wprost cukierkowy pokój przeniósł nas do niezwykłego świata rodem z powieści Tove Jansson, gdzie mogliśmy podążyć śladami znanych i lubianych z dzieciństwa stworków. Cieszyły oko wszelkie "smaczki", które przypominały czasy oglądania z zapartym tchem przygód Muminków. Pokój wywołał w nas sporo pozytywnych emocji i za to ogromny plus :)

  Zagadek nie ma dużo i niestety nie wszystkie wpasowały się klimatem i treścią w fabułę pokoju, więc to jest element, który można by poprawić, aby udoskonalić przygodę w tym ER :)

  Obsługa sympatyczna, jednakże bardzo długie było wprowadzenie techniczne, a brakowało mi wprowadzenia w klimat i fabułę pokoju (o tym było mało powiedziane), więc to również warto podkręcić, aby zyskać na jakości całej zabawy :)

 • Escape room Golden Hajs

  Golden Hajs
  Clue Room Poznań
  Poznań

  Kotlety przejmują Golden Hajs :D

  30.10.2019 | data wizyty: 29.10.2019

  Jakoś na te kolejne wypady na ER trzeba zarobić - najszybciej po prostu wziąć worki pełne złota w banku i cichaczem się oddalić ;) Brzmi jak plan doskonały, co może pójść nie tak? ;)

  Pokój żywcem wyjęty z filmów o skokach na bank - z pełnym "wyposażeniem" musimy uwolnić się z zabezpieczonego kratami pomieszczenia i dostać do skarbca, zanim przyjedzie oddział specjalny policji. Przez całą grę czuć nieuchronnie upływający czas i oddech ochrony na plecach. Zagadki wykonane perfekcyjnie - idealnie wpisały się w fabułę, nie było tam nic przypadkowego, a pewne rozwiązania pozytywnie nas zaskoczyły :) Możliwe, że prawdziwy napad mógłby wyglądać podobnie ;) Pokój nowoczesny i bezkłódkowy, widać duży wkład pracy w przygotowanie i przemyślenie całej aranżacji :)

  Obsługa wspaniała i zaangażowana, rozmawiało nam się bardzo miło przed i po grze :) Pozdrawiamy też ciepło Philla - mistrza sztuczek :D <3

  Pokój jak najbardziej polecamy, ale raczej nieco już doświadczonym ekipom :)

 • Escape room Urok

  Urok
  DreamScape
  Poznań

  Smoki ponownie uratowane1

  14.09.2019 | data wizyty: 14.09.2019

  Magowie ponownie wezwali nas do pomocy w ratowaniu smoczątek. Tym razem niecny Czarodziej chciał je przerobić na eliksir miłosny! Nie było czasu do stracenia, wskoczyliśmy w magiczny portal i przystąpiliśmy do misji ratunkowej!

  I faktycznie, ten pokój przeniósł nas do innego wymiaru. Tak silnej immersji nie doświadcza się często. Wystrój i klimat jest tutaj tak piękny, bajeczny i magiczny, że aż żal opuszczać pokój po zabawie. Mieliśmy wrażenie, że dopiero weszliśmy, a tu już koniec! Gdybym mogła, to za ten aspekt podarowałabym ocenę 20/10! :)

  Zagadki raczej liniowe, dużo elektroniki i mechaniki, nieliczne kłódki, wszystko logiczne i wpisane w fabułę oraz tematykę pokoju. Jest kilka nawiązań do poprzedniej części smoczej opowieści, takie mrugnięcie okiem dla tych, co byli poprzednio, nieraz się z uśmiechnęliśmy na te wspomnienia :) Część zagadek kompletnie niespotykana jak do tej pory, co jest ogromnym plusem, bo doświadczonych graczy rzadko daje się zaskoczyć czymś nowym, a tu proszę, parę razy kopary nam opadły :D

  Obsługa bardzo sympatyczna, podobało mi się wprowadzenie, które od razu wprowadzało w fabułę i klimat pokoju oraz wplecenie standardowych zasad technicznych w immersyjną rozmowę - mega :)

  Podsumowując - DreamScape po raz kolejny utwierdził nas w przekonaniu, że jest zdecydowaną czołówką i przykładem, jak tworzyć Escape Roomy. Jest to firma, do której można iść za każdym razem w ciemno, bo nieważne, co otworzą, to i tak mamy gwarancję udanej zabawy! :) Dziękujemy wam za to! :)

 • Escape room Dżungla Azteków

  Dżungla Azteków
  Malta Escape Room
  Poznań

  Wiarygodna opinia

  W dżungli

  20.08.2019 | data wizyty: 20.08.2019

  Co za dziwy? W jednym momencie spokojnie wędrujemy sobie po galerii handlowej, a w drugim budzimy się w jakiejś tajemniczej dżungli! W dodatku zwierzęta gadają, a naszym porywaczem jest tajemniczy goryl! Dobrze, że mamy tu kilka przyjaznych stworzeń, które pomagają w ucieczce!

  "Dżungla Azteków" robi bardzo dobrze wizualne wrażenie. Piękna gra świateł i kolorów przyciąga wzrok i dopełnia cięższy klimat gorącej dżungli, bardzo przyjemnie się grało w takim otoczeniu :) Może nie ma tu dużo ozdób typowo "dżunglowych", ale w końcu ta miała być jakaś nietypowa... no i jest :)

  Zagadki satysfakcjonujące i ciekawe, dużo elektronicznych i mechanizmów, które wciągały i niekiedy zaskakiwały nas :) Pokój myślę, że może być zachwycający dla dzieci, bo my w pewnym momencie jak dzieci się poczuliśmy w tym klimacie i udzieliła nam się "interakcja" z pomocnikami :D Poziom trudności raczej łatwy, choć wymaga dużo spostrzegawczości :)

  Obsługa sympatyczna i profesjonalna :)

  Polecamy :)

 • Escape room Cargo 117

  Cargo 117
  Malta Escape Room
  Poznań

  Wiarygodna opinia

  3...2...1... Skok!

  20.08.2019 | data wizyty: 20.08.2019

  Jako groźni przestępcy jesteśmy transportowani tajnym samolotem do więzienia schowanego głęboko w dżungli. Niestety (a może stety?) samolot doznał poważnej awarii i mamy ostatnie chwile, aby się z niego uwolnić. Czas zacząć walkę o wolność!

  Pokój Cargo 117 zawiera dużo elementów ładnie nawiązujących do wnętrza samolotu, bardziej transportowego, z surowszym wnętrzem. Klimat tworzą szczególnie elementy związane z wystrojem kokpitu oraz komunikaty nadawane w czasie gry.

  Zagadki raczej liniowe, całkiem ciekawy zbiór klasycznych, kłódkowych, z kilkoma elektronicznymi niespodziankami :) raczej średni poziom trudności, pokój dobrze testuje spostrzegawczość i przeszukiwanie, z czym potrzebowaliśmy w pewnym momencie małej podpowiedzi ;) Mogłoby być więcej zagadek nawiązujących typowo do samolotu i fabuły, niektóre troszkę mniej pasowały, ale ogólnie raczej w większości dopasowane.

  Obsługa bardzo sympatyczna i profesjonalna :)

  Podsumowując : całkiem przyjemny pokój, wyszliśmy z pozytywnymi odczuciami :)

 • Escape room Kaponiera Kolejowa

  Kaponiera Kolejowa
  Ucieczka z Twierdzy
  Poznań

  Klucze zdobyte :)

  04.08.2019 | data wizyty: 04.08.2019

  Jakie to szczęście, że zdobyliśmy list od jednego z powstańców - dzięki temu odnaleźliśmy klucze do zbrojowni! Szalka zwycięstwa przechyli się teraz na naszą stronę!
  Pokój w formie atrakcji turystycznej i promocji historii jednej z części Poznania. Uważam, że jako tego typu odmiana pokoju zagadek, w dodatku promująca edukację i escape roomy same w sobie, jest świetnym pomysłem i zasługuje na wysoką ocenę. Samo przygotowanie pokoju również nie pozostawia zastrzeżeń, wykorzystano w pełni możliwości przestrzeni podziemi Kaponiery, zagadki były logiczne i urozmaicone. Klimat robiła sama z siebie Kaponiera, jako oryginalna przestrzeń odgrywanej fabuły, więc tu lepiej być nie mogło :) Oby więcej takich inicjatyw!

 • Escape room Da Vinci

  Da Vinci
  Key To Be Free
  Poznań

  Wiarygodna opinia

  U Leonarda

  20.07.2019 | data wizyty: 19.07.2019

  Ugadaliśmy się z kustoszem muzeum - mamy do zgarnięcia parę ładnych walizek mamony, tylko musimy w godzinę wykraść słynny kryptekst z muzeum Leonarda Da Vinci. Kto by nie poszedł na taki układ?
  Pokój urządzony bardzo klimatycznie i artystycznie, świetnie oddana przestrzeń muzealna. Zagadki bardzo trudne, potrzebowaliśmy kilku podpowiedzi. Troszkę nas niestety zmęczyły zagadki, brakowało nam elementu zabawy grą, mieliśmy tu nastawienie rozwiązywania zagadki po zagadce, bez momentu oddechu, więc nie będzie to nasz ulubiony pokój ten firmy (Excalibur na razie wygrywa :D ), co nie zmienia faktu, że obiektywnie pokój jest bardzo dobry :) Obsługa przesympatyczna :) mamy do odwiedzenia w Key to be free jeszcze dwa pokoje, na pewno niedługo wpadniemy :)

Zobacz więcej opinii: 1 2 3 ... 7 8 9