ferinmel

ferinmel

Filolog, lubię literaturę fantastyczną, gry komputerowe, planszowe i terenowe

3 Odwiedzone

1 Planowane

Podróżnik

30 Punkty

25
30 pkt
50

Wszystkie opinie

Escape room Chatka Czarownicy
Chatka Czarownicy

Świetna przygoda przeszyta niepokojem

18.08.2019 | data wizyty: 18.08.2019

Wiarygodna opinia

Pokój-cudo. Już na wstępie obsługa stara się stworzyć odpowiednią atmosferę, opowiadając o niewracających z pokoju poprzednich uczestnikach, a sama "chata" jest niesamowicie klimatycznie urządzona. Jedno z pierwszych wydarzeń po rozpoczęciu zabawy skutecznie wprowadza w stan niepokoju i sprawia, że trzymanie rekwizytu jako narzędzia obrony na pewno rozśmiesza obsługę przyglądającą się przez kamery :) Niektóre zagadki faktycznie wymagają trochę kombinowania, ale ogólnie raczej nie jest trudno. Zadziwiła mnie długość zabawy, naprawdę sporo trzeba przejść, aby uciec z tej Chatki Czarownicy, ale nie jest to absolutnie minusem - wręcz przeciwnie, spora ilość zagadek i wyzwań na pewno zadowoli wyjadaczy escape roomów.

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Escape room Złoto Lannisterów
Złoto Lannisterów

Coś więcej?

18.08.2019 | data wizyty: 17.08.2019

Wiarygodna opinia

Cóż - pokój jest dobry. Nawet bardzo dobry - ale z zamysłu. Oczywiście, nie można narzekać na klimat - świetnie urządzone pomieszczenie na pewno zadowoli każdego fana twórczości Martina. Niestety, wykonanie w paru miejscach troszeczkę kuleje. Zagadki, o ile fajne i wspierające myślenie, czasami "nie wypalały", t. j. coś poszło nie tak i obsługa musiała tłumaczyć przez krótkofalówkę jak to naprawić. Inną sprawą jest też niepotrzebna zagadka - fragment nieistniejącej już łamigłówki, który z jakiegoś powodu dalej jest obecny w pokoju i myli gości, w tym mnie. Jednakże, pomimo tych paru potknięć, pokój jest warty odwiedzenia.

Ocena ogólna: 7/10

Obsługa: 8/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

Escape room Kopalnia Złota
Kopalnia Złota

Super zabawa!

12.08.2019 | data wizyty: 11.08.2019

Odwiedzenie tego pokoju to nie tylko przyjemność, ale i obowiązek. Na wstępie gości wita przesympatyczny gospodarz, z którym rozmawia się jak ze starym znajomym. Przy okazji polecił parę pokoi na Śląsku, z czego niewątpliwie skorzystam :)
Sama zabawa na niezwykle klimatycznie urządzonym strychu zostawia wyłącznie pozytywne wspomnienia. Ciekawe zastosowania techniczne przy zagadkach zrobiły na mnie wrażenie, chociaż większość z nich jest dość łatwa do rozwiązania. Jedynym zgrzytem mogłaby być obecność głośnego klimatyzatora, ale na szczęście można go wyłączyć w sytuacjach wymagających skupienia, a później włączyć z powrotem, żeby się nie udusić (na całym piętrze jest dość duszno).
Zdecydowanie polecam, zwłaszcza osobom chcącym dopiero zacząć odwiedzać escape roomy, bo wydaje mi się, że ten pokój jest dla nich idealny.

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy