Przemo&Angela

Przemo&Angela

Planuję odwiedzić jak najwięcej pokoi z moim potworem <3

11 Odwiedzone

14 Planowane

Podróżnik

46 Punkty

25
46 pkt
50

Wszystkie opinie

Escape room Pan Świnka
Pan Świnka

Fabularne zaskoczenie. Pasja, czy szaleństwo?

04.03.2020 | data wizyty: 15.02.2020

Przemo&Angela 2 opinie

Na Pana Świnkę wyciągnęli nas znajomi, z którymi zaczęliśmy regularnie odwiedzać pokoje w Poznaniu (Pozdrawiamy Was kochani! <3 ) i absolutnie nie żałuję tego wyboru. Mimo iż na mojej liście pokoi do wydostania się sytuuje się kilka innych pozycji, które czekają cierpliwie na odpowiednią okazję, Pan Świnka przeskoczył kolejkę.

Co spotkaliśmy na miejscu? Przede wszystkim świetną opowieść, która została nam przekazana wszystkimi możliwymi mediami. Zgrabnie przekazana i dawkowana fabuła sprawiła, że nie czuliśmy znużenia, a zagadki bardzo dobrze komponowały się w całość historii. Wystrój pokoju był trafiony w punkt - [spojler] były bardzo dobrze przygotowane, zachowując tym samym odpowiedni, szaleńczy klimat Pana Świnki. Zarówno wszystkie rekwizyty, jak i zagadki przygotowane zostały z największą starannością, które zrobią duże wrażenie nawet na największym sceptyku.

Co według mnie było największym atutem pokoju? Sam Pan Świnka, ale co on nam zaserwował (bynajmniej nie na talerzu) pozostawię w tajemnicy, abyście mogli sami to przeżyć :) Powiem tylko, że średnia wieku naszego zespołu wynosiła ok 25 lat, a czułem się jakbym miał przynajmniej 10 lat mniej, czując lęk przed prozaicznymi momentami sytuacjami, jednak były momenty, które NAPRAWDĘ zmroziły nam krew.

Polecam gorąco ten pokój, jeśli chcecie przeżyć bardzo dobry THRILLER (nie horror!), jednak ustrzegam - pokój jest zdecydowanie TRUDNY, jeśli nie bardzo trudny. Nie jest to zdecydowanie pokój dla początkujących, ponieważ wymaga sprawnego oka, a także doświadczenia przy prostszych zagadkach w innym pokoju, jednak jeśli będzie to Wasz trzeci, czy piąty pokój, mogę śmiało już polecić - podpowiedzi przygotowane przez Mistrza Gry zapewne pozwolą przejść całość pokoju do końca.

Podziękować chciałbym na końcu właścicielowi pokoju, z którym odbyliśmy miło rozmowę po ukończeniu zabawy. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek na temat samego pokoju, a także wyjaśnił nam czym kierował się sam Pan Świnka przygotowując [spojler] :)

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Escape room Klątwa Zbójów
Klątwa Zbójów

Klątwy nie zaznaliśmy, ale i tak było zacnie :)

29.10.2019 | data wizyty: 12.09.2019

Wiarygodna opinia

Przemo&Angela 2 opinie

Wybraliśmy się na pokój "Klątwa Zbójów", który był bardzo dobrym Escape Roomem, mimo iż z "Klątwa" nie miał nic wspólnego :) Byliśmy już na kilku ER, więc mieliśmy trochę wyższe wymagania. Mechanizmy i rozwiązania zagadek były dla nas miłym zaskoczeniem, natomiast brakowało nam jednej rzeczy - fabuły. W porównaniu do pokojów w Poznaniu, w którym głównie odwiedzamy pokoje, tutaj nie było żadnego wprowadzenia, a zapytany o fabułę Mistrz Gry odpowiedział, że "w tym pokoju po prostu jesteście uwięzieni w lochu i musicie sie wydostać".
No niby szczegół, ale straciło to trochę klimatu, dlatego zamiast dyszki będzie 9 :) Można się bardziej postarać.
Reszta jest raczej bez zarzutu.

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 7/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Średni