Raraviel
 • Escape room Nekromanta

  Nekromanta
  Exit19.pl
  Wrocław

  Niesamowity klimat i wykorzystanie przestrzeni

  23.11.2019 | data wizyty: 23.11.2019

  Zacznijmy może od wyglądu. Nekromanta to pokój o niesamowicie dopracowanym wystroju i starannie stworzonym klimacie. Nie ma tam praktycznie elementów, które sprawiałyby wrażenie nienależących do czasów fabuły, a każdy element należący do "naszego świata" jest starannie zamaskowany, aby nie psuć nam wrażenia, że przenieśliśmy się w zupełnie inne czasy. Każdy detal jest przemyślany i przyjemny dla oka.
  Zagadki w pokoju są logiczne i niewiele jest elementów sprawiających problemy w ich zrozumieniu (nam trafił się lekko uszkodzony przez poprzednią grupę fragment, ale nic z czym nie dalibyśmy sobie rady :)). Dużym plusem jest niewielka ilość kłódek.
  Dwa, według mnie, największe atuty pokoju to jednak ciekawe użycie mechanizmów i wybitne wręcz zagospodarowanie niewielkiej bądź co bądź przestrzeni (praktycznie do końca gry znajdą się jakieś nowe zakamarki które musicie przeszukać, zamiast klasycznej pracy z raz odkrytym terenem). Mechanizmy wiążą się z moim wcześniejszym punktem, sprawiają, że zagadki są interesujące i nowe,a jednocześnie intuicyjne w swoich rozwiązaniach.
  Obsługa bez zarzutu, wszystkie reguły wyjaśnione w przyjemnej atmosferze, podpowiedzi też jasne i nie psujące zabawy.

 • Escape room HexIT

  HexIT
  LetMeOut
  Wrocław

  Pokój świetny, ale opis bywa zwodniczy

  23.08.2019 | data wizyty: 15.03.2019

  Do pokoju wybrałam się z 2 osobami, którym tak jak mi nie jest obce programowanie (wśród nas byli 2 studenci informatyki). Według opisu pokoju powinno nam jakoś pójść, w końcu mamy też trochę doświadczenia z różnymi ER. Otóż niet.
  Pokój wymaga nie tylko pewnej wiedzy programistycznej, ale również znajomości z zakresu sieci komputerowych, systemu binarnego i szesnastkowego (choć to w niewielkim stopniu, bardziej chodzi o fakt zauważenia pewnych kwestii).
  Dodatkowym i znaczącym minusem pokoju było to, że zwyczajnie się zepsuł kiedy byliśmy w środku. Część zagadki nie zadziałała i niestety wymagała resetu sporej części rozwiązanych przez nas zadań... po około 50 minutach gry. Nie daliśmy rady już tego nadrobić.

  Obiektywnie oceniam pokój na bardzo ładny i klimatyczny, wszystko jest dopracowane i sprawia dobre wrażenie. Jednak nie jest to pokój dla ludzi o podstawowej wiedzy programistycznej, raczej dla osób po technikum/ studiach informatycznych ze względu na mocno techniczne aspekty zagadek.

 • Escape room Kraina Czarów

  Kraina Czarów
  LetMeOut
  Wrocław

  Czas na użycie wszystkich zmysłów i... odrobinę irytacji

  23.08.2019 | data wizyty: 26.04.2019

  Alicja to pokój, który ogólnie odbieram bardzo pozytywnie poza jednym frustrującym aspektem (choć muszę przyznać że dość oryginalnym). Większość zagadek jest łatwa i logiczna, a pokój bajecznie kolorowy choć mały (zdecydowanie mniejszy niż inne pokoje w LetMeOut, które dane mi było odwiedzić).
  Zadania są proste, a klimat pokoju zachęca żeby wybrać się tam rodzinnie. Rzeczywiście używam tam zmysłów zwykle niewykorzystywanych w takich atrakcjach :) Osobiście byłam tam z przyjaciółmi i na taki wypad też polecam, ale albo nowicjuszom w grupach maksymalnie 3 osób albo parom (dla bardziej doświadczonych) zagadek jest za mało na większą liczbę ludzi.
  Wystrój i klimat pokoju są przyjemne, ale nie powalają na kolana, w tej samej lokacji są pokoje dużo ładniejsze.

 • Escape room Psychiatryk

  Psychiatryk
  LetMeOut
  Wrocław

  Przyjemnie, logicznie i z małym zaskoczeniem

  23.08.2019 | data wizyty: 13.12.2018

  Psychiatryk to pierwszy pokój jaki odwiedziłam ze swoją drużyną i mogę go szczerze polecić na początek, choć spodoba się na pewno również nieco bardziej zaprawionym w bojach :)
  W pokoju nie brakuje zarówno klasycznych kłódek, jak i nieco bardziej kreatywnych rozwiązań. Jest również rozwiązanie, którego nie widziałam w żadnym innym pokoju, jest naprawdę kreatywne, zaskakujące ( i wydaje mi się trudne dla mniej niż 3 osób ). Klimat jest przyjemny, a wystrój dopracowany.
  W pokoju byłyśmy w 4 osoby i była to liczba idealna jak dla żółtodziobów, wszystkie miałyśmy co robić, jednak podejrzewam, że bardziej doświadczone osoby będą się nudzić w tak dużej grupie lub wyjdą za szybko by nacieszyć się grą. Wszystkie zagadki były logicznie ze sobą powiązane, a Mistrz gry zawsze może pomóc podpowiedzią, która od razu nie zdradza gotowego rozwiązania.

 • Escape room Coś

  Coś
  Black Box
  Poznań

  Niesamowite wrażenia i doskonale zbudowany klimat

  23.08.2019 | data wizyty: 17.08.2019

  Takiego ER jeszcze ze swoją drużyną nie zaliczyłam, a było ich już parę. Pokój ma bardzo klimatyczny wystrój i wszystko jest naprawdę dopracowane i przemyślane. Mistrz gry bardzo miły i pełen pasji, świetnie wprowadza w historię, a czasem podzieli się wrażeniami z wizyt innych klientów ;) W pokoju oprócz [spojler] ( nie polecam ludziom z klaustrofobią) spotkała nas pewna niespodzianka, przy której nawet krew na ścianach bladła. Fani horroru na pewno piszą się na niezapomniane przeżycia przychodząc tutaj. Zagadki w pokoju nie są wybitnie skomplikowane, ale przerażenie i ciemność otaczająca nas ze wszystkich stron skutecznie utrudniała myślenie. Polecam każdemu, nawet tym mniej odważnym, jeśli znajdą sobie choć jednego chojraka do drużyny, przeżycie nie z tego świata!