Natu
 • Escape room Czarnobyl – ostatnia godzina

  Czarnobyl – ostatnia godzina
  Questrooms
  Sopot

  Wiarygodna opinia

  Napromieniowani

  30.12.2019 | data wizyty: 28.12.2019

  Podczas wizyty w Sopocie postanowiliśmy odwiedzić er - ze względu na to, że jesteśmy fanami przygodówek, padło na Czarnobyl. Jako, że musieliśmy uratować świat, od początku panowała napięta atmosfera, a cztery osoby spokojnie miały się czym zająć. Było sporo nawiązań do fizyki, chemii, elektroniki, co uznaję za zgodne z tematyką pokoju oraz samą fabułą. Znalazły się zagadki bardziej wymagające, jak i luźniejsze. Co najmniej jednego z rozwiązań wcześniej nie spotkałam. Plusik za rozmownego, pozytywnie nastawionego Mistrza gry. Jedyny minus za wykończenie niektórych elementów pokoju, przez co jednak trochę odstaje od nowoczesnych (a zarazem wysokobudżetowych) er.

 • Escape room Ale Cyrk!

  Ale Cyrk!
  Escape Time
  Gdańsk

  Wiarygodna opinia

  Artyści w cyrku

  30.12.2019 | data wizyty: 28.12.2019

  Z pewnością wizyta w tym er była innym doświadczeniem - liczyła się zabawa, a patrzenie na zegar odeszło na dalszy plan :)
  Dobrze poprowadzona fabuła, zagadki i zadania w pełni odpowiadały przyjętej konwencji.

  Po czołówce Trójmiasta spodziewałabym się jednak ciekawszej, bogatszej aranżacji. Dobrze, że pokój jest w pełni automatyczny, aczkolwiek odbieram to już jako standard na rynku.

 • Escape room Misja wojskowa

  Misja wojskowa
  Ewakuacja
  Bydgoszcz

  Wiarygodna opinia

  Inwazja wroga

  30.12.2019 | data wizyty: 24.11.2019

  Poprawny pokój starszego typu. Największym plusem jest główna atrakcja :) Zagadki powiązane z tematyką.
  Najbardziej zadowolone będą osoby gustujące w klimatach wojskowych. Mnie nieco zabrakło aranżacji przestrzeni czy dodatkowych efektów.

 • Escape room Na Dzikim Zachodzie

  Na Dzikim Zachodzie
  Element
  Bydgoszcz

  Wiarygodna opinia

  Western

  30.12.2019 | data wizyty: 12.10.2019

  Miło spędziliśmy czas na Dzikim Zachodzie. Jest to chyba jeden z bardziej wymagających pod względem zagadek er w Bydgoszczy - na szczęście zagadki są logiczne, nie ma tu zapychaczy czasu. Wystrój jak najbardziej pasuje do tematyki, aczkolwiek wykończenie już odstaje od trendów wprowadzanych przez nowsze pokoje.

 • Escape room Statek Piracki

  Statek Piracki
  Find The Key
  Grudziądz

  Na pokład

  23.11.2019 | data wizyty: 10.08.2019

  ŚWIETNY POKÓJ

  Genialny, autentyczny wygląd statku pirackiego, świetnie zagospodarowana przestrzeń, niestandardowe zagadki. Mistrz gry bardzo sympatyczny i rozmowny, ale również stanowczo zbyt skromny! Pokój na pewno nie odstaje poziomem od bydgoskiej czołówki, a wręcz stanowi dla niej silną konkurencję. Uważam też, że za taką klasę er właściciele mogliby spokojnie podnieść ceny :)

 • Escape room Pokój Czarnego Pana

  Pokój Czarnego Pana
  Find The Key
  Grudziądz

  Zbierz wszystkie horkruksy

  23.11.2019 | data wizyty: 10.08.2019

  Pięknie i klimatycznie urządzony pokój. Tematyka, jak na okolice Bydgoszczy, czyli stolicy escape roomów, również dość oryginalna. Zagadki należały do prostych, aczkolwiek gra toczyła się miło i przyjemnie. Daję najwyższą ocenę ze względu na fakt, że nie jest to najnowszy pokój, a aranżacją i różnorodnością zagadek nadal trzyma poziom.

 • Escape room Odmęty Angkor Wat

  Odmęty Angkor Wat
  EGO
  Bydgoszcz

  Dzielne serca i tęgie umysły

  21.07.2019 | data wizyty: 20.07.2019

  Bardzo miło spędzony czas! Czuć przygodę, płynnie przechodzi się przez kolejne etapy wyprawy po skarb. Rzeczywiście oddany jest klimat niczym z filmów o Indianie Jones. Zagadek nie jest dużo, ale są one logiczne i pomysłowe - z niektórymi rozwiązaniami spotkałam się pierwszy raz. Mimo niedużej powierzchni, ciekawie udało się zaaranżować przestrzeń.

  Moje największe uznanie za to, że jest to er stworzony przez jedną rodzinę i przyjaciół. Widać tu pasję, zaangażowanie i troskę o pokój. Czułam się naprawdę miło ugoszczona.

  Czołówka bydgoskich pokoi jest bardzo mocna, ale wydaje mi się, że wystrojem, fabułą i logiką gry Odmęty wcale od niej nie odstają!

  A przy tym mojej ekipie (2 os. po 12 pokoi, 2 os. po 7 pokoi) niemal udało się pobić rekord czasu ;)

 • Escape room Klątwa starej wiedźmy

  Klątwa starej wiedźmy
  Park17 Sp. z o.o.
  Bydgoszcz

  Wiarygodna opinia

  Wywar szczęścia

  21.07.2019 | data wizyty: 30.06.2019

  Przyjemny pokój przygodowy. Er jest ładnie zaaranżowany, a zagadki są ciekawie wkomponowane w wystrój. Ma on odpowiednio wyważone proporcje zadań zręcznościowych i rozwiązań mechanicznych do tradycyjnych kłódek.

  Zagadki są dość łatwe. Myślę, że ten er największą frajdę sprawi rodzinom z dziećmi :)

  Plus za uśmiechniętego i rozmownego Mistrza Gry.

 • Escape room Gniew Olimpu

  Gniew Olimpu
  Break The Brain
  Bydgoszcz

  Wiarygodna opinia

  Grecka przygoda

  21.07.2019 | data wizyty: 30.06.2019

  Gniew Olimpu klasyfikuję jako poprawny er. Na duży plus fakt, że zagadki nawiązują do mitologii greckiej. Wydaje mi się, że zadań jest dość sporo i są one zróżnicowane. Jednakże, tym bardziej jak na tematykę starożytności, pokój mnie nie zaskoczył ani nie zachwycił. Mimo ciekawego wystroju, fabuła raczej nie jest wyczuwalna. Widoczne jest lekkie zużycie elementów pokoju.
  Mimo wspomnianych uwag, uważam, że warto odhaczyć ten er, zwłaszcza jeśli gustuje się w lekkich pokojach przygodowych.

 • Escape room NAUTILUS: Podmorska Przygoda

  NAUTILUS: Podmorska Przygoda
  Wyjście Awaryjne
  Bydgoszcz

  Ewakuacja czy zatonięcie?

  16.07.2019 | data wizyty: 14.07.2019

  Byliśmy już we wszystkich propozycjach Wyjścia Awaryjnego, a Nautilusa zostawiliśmy sobie na koniec, sugerując się opiniami, że jest to najtrudniejszy pokój tej firmy. Jak wiadomo - apetyt rośnie w miarę jedzenia ;) Jako, że wszystkie pokoje Wyjścia Awaryjnego bardzo przypadły mi do gustu, moje oczekiwania były wysokie.

  No i się nie zawiodłam ;) Pokój 11/10! Po pierwsze zastaliśmy dobrze poprowadzoną fabułę z jasnym celem rozgrywki. Zagadki są dopasowane do tematyki pokoju, komponują się z wystrojem, a spora część związana jest bezpośrednio z fabułą. Zadania bazują na logicznym myśleniu i współpracy między członkami drużyny. Poziom trudności oceniam jako średni.
  Kolejną świetną sprawą jest aranżacja pokoju - wszystko jest tu przemyślane i w pełni oddaje klimat łodzi. Tutaj też dodatkowy plus ode mnie, jako inżyniera sanitarnego, za niejako branżowy wystrój ;)
  Obsługa jak zawsze na medal! Jacek to najsympatyczniejszy Mistrz Gry jakiego poznałam!

Zobacz więcej opinii: 1 2