Tobiasz S.
 • Escape room Licencja 00

  Licencja 00
  LOFTescape
  Chorzów

  Test na agentów

  30.11.2019 | data wizyty: 27.11.2019

  Na pierwszy rzut oka może wydawać się że będzie to zwykły pokój ale nic bardziej mylnego. Z każdą kolejną minutą gra nabiera tempa a ja jestem coraz bardziej w szoku. Ciężko w tym pokoju o lubiane przez niektórych kłódki. Większość zagadek to elektronika. Zagadki nie są bardzo skomplikowane ale niektóre mogą przysporzyć trudności. Na uwagę zasługuje dbałość o szczegóły przy projektowaniu pokoju. W zasadzie nie ma się do czego przyczepić. Szczególna pochwała dla dziewczyny wprowadzającej do pokoju - właściwy człowiek na właściwym miejscu i przesympatyczna osoba.

 • Escape room Lokalizacja

  Lokalizacja
  TickTack
  Gliwice

  11

  05.02.2019 | data wizyty: 24.01.2019

  Ten pokój nie mieści się w kryteriach oceniania proponowanych przez lockme :) Po wizycie w lokalizacji okazuje się że inne świetne pokoje które do tej pory oceniałem nie zasłużyły na 10.
  Efekt WOW zaczyna się już po wejściu do budynku wystrój i klimat powala na kolana.
  Gdy mistrz gry rozpoczyna tłumaczenie emocje rosną w kulminacyjnym momencie wiem już że będzie jedwabiście. Po udaniu się do pokoju jest jeszcze lepiej, widać tu dbałość o najmniejszy detal i ogrom włożonej pracy.
  Przystępując do rozwiązywania zagadek co chwilę mówimy WOW. Zagadki są o różnym stopniu trudności ale każda z nich kończy się spektakularnie.
  Uczucia towarzyszące są ciężkie do opisania ale można śmiało powiedzieć że czuliśmy się jak w filmie.
  Po zakończonej grze emocje długo jeszcze nie opadają a my wraz z mistrzem gry rozmawiamy jeszcze dobre 40 minut.
  Obowiązkowy punkt programu na śląsku i w Polsce !!

 • Escape room Krypta

  Krypta
  Set Me Free
  Rybnik

  Trochę strasznie jest :)

  23.01.2019 | data wizyty: 01.01.2019

  Pierwsza wizyta w SetMeFree była świetnym wejściem w nowy rok z zagadkami.
  Już na wstępie robi się ciekawie dzięki wspaniałej obsłudze potem klimat budowany jest coraz bardziej a dla ochotnika jest szczególnie wyjątkowy. Wprawdzie nie ma efektu WOW bo ściany jak to na krypę przystało mogłyby być bardziej kamienne ale to tylko drobiazg.
  Zagadki nie należą do najłatwiejszych a cenny czas ucieka i przydaje się tu doświadczenie w komunikacji z grupą . Myślę że jest to obowiązkowy punkt do przejścia wśród śląskich ER.

 • Escape room W gąszczu tajemnic

  W gąszczu tajemnic
  Quest Cage Centrum
  Katowice

  Ucieczka z Clue Town

  23.01.2019 | data wizyty: 20.01.2019

  Ahhh ten Quest Cage.
  Bez wątpienia firma stawia niesamowicie wysoko poprzeczkę wśród śląskich ER. Idąc do jakiegokolwiek pokoju tej firmy ma się gwarancję zadowolenia i wyjścia z efektem WOW.
  Tak też było w tym przypadku.
  Już przed wejściem w klimat niesamowicie wprowadza niezawodna obsługa. Od samego początku niesamowity klimat którego bez wątpienia zasługą jest dekoracja. Pokój naszpikowany elektroniką która tylko ten klimat potęguje podobnie jak rozwiązania których nie widziałem nigdzie indziej. Nie brakuje też kłódek a zagadki wykonane są z dużą pomysłowością. Ciężko napisać coś więcej. Było po prostu doskonale.

 • Escape room Psychiatryk 2.0

  Psychiatryk 2.0
  Set Me Free
  Rybnik

  Nie tak strasznie

  18.01.2019 | data wizyty: 11.01.2018

  Czytając opinię spodziewałem się czegoś naprawdę WOW.
  Niestety pokój przeszedł pewne modyfikacje i nie jest już straszny na co liczyłem. Niemniej jednak klimat został zachowany i rozgrywka jest naprawdę wciągająca i ciekawa.
  Polecam pokój osobom które boją się odwiedzić pokój który ma tematykę horroru. Idealny na pierwszy raz z taką tematyką i jest to świetny wstęp do bardziej strasznych pokoi.

 • Escape room Piekło Hazardzisty

  Piekło Hazardzisty
  Quest Cage
  Katowice

  Nie takie straszne to piekło

  18.01.2019 | data wizyty: 07.01.2019

  To już kolejna wizyta w Quest Cage i co tu dużo mówić - wymiatają.
  Po otwarciu oczu wewnątrz pokoju jest efekt WOW. Absolutnie wszystko wygląda genialnie. Wszystko jest dopracowane w najmniejszym detalu. Przez pierwsze minuty nie myśli się o przeszukiwaniu pokoju a delektuje się jego wystrojem.
  Zagadki hmmm, są na pierwszy rzut oka trudne a nawet bardzo trudne, jednak gdy już wpadnie się na ich rozwiązanie okazuje się że to było banalnie proste chodź nie takie oczywiste co sprawia że można bez problemu stwierdzić że zagadki zostały bardzo dobrze przemyślane.
  Pojawia się też element zaskoczenia. Gdy już myślimy że wszystko zostało rozwiązane i mamy klucz do wyjścia okazuje się że nic bardziej mylnego a gra toczy się dalej jeszcze bardziej wciągając.
  A gdy jest już po wszystkim drzwi pokoju się otwierają to pojawia się rozczarowanie że to już koniec bo pokój jest tak świetny że nie chce się z niego wychodzić, dlatego spędzamy w nim kolejne minuty rozmawiając z przezajefajną Panią z obsługi zachwycając się dalej pokojem i rozwiązaniami.

 • Escape room Nuclear strike

  Nuclear strike
  Survival Room
  Gliwice

  Porażka

  18.01.2019 | data wizyty: 16.01.2019

  Chciałbym dać wyższą ocenę bo pomysł na pokój jest świetny, klimat też ciekawy jednak stosunek jakości do ceny nie pozwala dać wyższej oceny.
  Pokój jest niedopracowany bądź po przejściach wymagających natychmiastowej poprawy. W tym przedziale cenowym spodziewałem się naprawdę że wszystko będzie na najwyższym poziomie a niestety nic bardziej mylnego.
  Ale może od początku.
  Pokój jest naszpikowany rozwiązaniami elektronicznymi które są naprawdę fajne, widać tu pomysłowość i ogrom włożonej pracy. Zagadki również są ciekawe jest ich sporo i nie są wcale trudne.
  Całość jednak psuje fakt że w pokoju panuje totalny chaos. Brnąć przez kolejne zagadki odnajduje się rzeczy które tak naprawdę do niczego nie są potrzebne i jest ich na tyle dużo że po chwili robi się konkretny bałagan a grający tracą czas na myślenie do czego dana rzecz może się przydać.. Również niektóre wskazówki okazują się zupełnie do niczego nie potrzebne.
  Wspomniane w fabule zadanie z rozbrojeniem bomby naprawdę fajne i ciekawe i to chyba jedyne co działało w tym pokoju dobrze chodź i tutaj widać upływ czasu i podniszczone elementy wartości 50 groszy które z niewiadomych powodów nie zostały wymienione.
  Druga część rozgrywki to niestety totalna porażka. Wspomniana w opisie wojna i przywrócenie zasilania okazały się tylko stratą czasu. Sam pomysł i rozwiązanie bardzo fajne i wciągające i ocena byłaby na pewno pozytywna gdyby dwa z kluczowych elementów działały prawidłowo. Pomimo wskazówek obsługi jak "resetować" urządzenia te odmawiały współpracy przez co wygranie wojny stało się niemożliwe a bieganie wokół tego było bezcelowe. Późniejsze tłumaczenie obsługi że to wszystko wina klientów którzy ruszają tam jakieś kabelki i przez to nie wszystko działa jak należy uważam za nieporozumienie. Mnie jako klienta szczerze mówiąc nie interesuje dlaczego coś nie działa. Płacę za coś co powinno działać i to problemem właściciela jest przygotowanie pokoju tak by elementy były dobrze zabezpieczone przed uszkodzeniami a to niestety nie zostało wykonane.

  W pokoju też brakuje elementu typowego dla ER czyli ucieczki. Więc przegrana wojna to był koniec gry i wyjście z otwartego pokoju.
  Podsumowując gdyby w pokoju wszystko działało to byłbym wraz z ekipą w pełni zadowolony z wizyty a tak niestety pozostało rozczarowanie i strata pieniędzy, niestety nie padła żadna propozycja rabatu z powyższych powodów.
  W tym przedziale cenowym można bez problemu można znaleźć pokoje dopracowane w najmniejszych detalach.

  Czy warto odwiedzić ten pokój ? No i tu pojawiają się mieszane uczucia. Z jednej strony tak bo jest na pewno inny i ciekawy, ale z drugiej nie za te pieniądze przy obecnym stanie rzeczy. Także finalnie NIE POLECAM chyba że ktoś nie ma co robić z pieniędzmi a jedynym celem jest zaliczanie kolejnych pokoi.

 • Escape room Świątynia Zagłady

  Świątynia Zagłady
  Open The Lock
  Gliwice

  Opinia archiwalna

  Czegoś zabrakło

  08.01.2019 | data wizyty: 03.01.2019

  Po raz pierwszy miałem naprawdę spory problem z ocenieniem pokoju.
  Jest przestrzeń, są fajne łatwe zagadki, mało kłódek więcej elektroniki, jest również zmuszenie do współpracy ale czegoś brakuje tylko czego?
  No i wszystko wskazuje na stosunek jakości do ceny i klimat. Mniej natężone światło i cieplejsza temperatura żarówek mogłaby zrobić lepszy klimat. Nie da się również nie zauważyć że kamień to nie kamień a pomalowany styropian w wielu miejscach już ukruszony.
  Można uznać to za czepialstwo ale przy takiej cenie oczekuje się jednak jakości. Byłem w pokojach lepiej wykonanych z niższą ceną.
  Gdyby to był mój pierwszy odwiedzony ER to na pewno bym się zachwycał i byłoby 10/10 ale mając już jakieś doświadczenie niestety wyższej oceny nie mogę dać.
  Na plus na pewno obsługa !
  Mimo tego polecam odwiedzić bo pokój jest naprawdę ciekawy.

 • Escape room Chatka Czarownicy

  Chatka Czarownicy
  Maze in Mind
  Rybnik

  Prawdziwa Chatka

  30.12.2018 | data wizyty: 29.12.2018

  Po przeczytaniu fabuły omijałem ten pokój do tej pory - stwierdziłem że to taki bajkowy nie mój klimat ponadto oznaczony jako dla doświadczonych utwierdzał w tej decyzji.
  Do wyboru tego pokoju doszło przez przypadek bo nie było dostępnego nic innego co by interesowało całą ekipę.
  Wiecie co ? To niesamowite w jak wielkim błędzie żyłem. To totalnie mój klimat.
  Po wejściu i ściągnięciu opasek zaczyna się prawdziwy festiwal emocji. Od samego początku nie czuję się jak w pokoju stworzonym w wiadomym celu. Czuję się jak w chacie czarownicy na zupełnym odludziu. Wcale nie mam ochoty z niej uciekać. Szukając rozwiązań zagadek których jest naprawdę sporo ciągle zachwycam się wystrojem i klimatem jaki został stworzony. Zadbano nawet o zapach. Niesowite doznania.
  Zagadki bardzo zróżnicowane podobnie jak ich trudność. Pokój nie skupia się tylko na kłódkach a pomysłowość innych rozwiązań potrafi nieźle zaskoczyć.
  Ode mnie mega mocne 10/10 i szkoda że nie można dać więcej :)

 • Escape room Stare Więzienie

  Stare Więzienie
  LetMeOut
  Katowice

  Zapuszkowani

  28.12.2018 | data wizyty: 18.12.2018

  W końcu się doczekałem i mogłem się poczuć jak w znanym serialu Prison Break :)
  No ale do klimatu z serialu to naprawdę daleko .
  Jedno jest pewne, wystrój przypomina więzienie, można poczuć się jak w więzieniu, ale czegoś brakuje.
  Po pewnym czasie okazuje się że brakuje zagadek skupiających się na współpracy.
  W zasadzie całe przejście pokoju odbywało się w ten sposób że cztery osoby pracowały nad jedną zagadką bo nie było nic do roboty dla reszty. ewentualnie jedna rozwiązywała a reszta szukała czegoś czego nie było. Można to tłumaczyć małą powierzchnią ale na mniejszej powierzchni idzie upchać więcej rzeczy. To sprawiło że po wyjściu z pokoju nie było WOW.
  Mimo to pokój oceniam bardzo pozytywnie i polecam jego odwiedzenie.

Zobacz więcej opinii: 1 2 3