kiribati
 • Escape room Polana

  Polana
  Dom Zagadek
  Warszawa

  Stara baśń

  18.10.2019 | data wizyty: 16.08.2019

  Podczas wizyty gości dowiedzieliśmy się, że marzeniem ich 8-letniej córki jest wizyta w escape roomie i postanowiliśmy to wykorzystać. Potrzebowaliśmy miejsca przyjaznego najmłodszym (był z nami również 4-latek) i niezbyt ciasnego (razem z najmłodszymi było nas siedmioro). Patrząc na niektóre opinie trochę się bałam, czy wszystko zadziała tak, jak trzeba - na szczęście się udało :) Poprosiliśmy o scenariusz dla dorosłych i polecam to dla grup mieszanych (dzieciaki i tak miały co robić, a dorośli też się nie nudzili). Na wyjście rodzinne pokój okazał się świetny - na tyle przestronny, że nie musieliśmy obijać się o siebie, zadania były różnorodne, no i przyjemnie było patrzeć na napięcie, a potem radość na twarzach dzieciaków, kiedy udawało się rozwiązać kolejne zagadki.
  W tej kategorii zasłużona 9 - dla osób dorosłych i doświadczonych niekoniecznie polecam, ale jako zachętę na początek jak najbardziej.

 • Escape room Lokator

  Lokator
  SkillHill
  Warszawa

  świat uratowany!

  18.06.2019 | data wizyty: 06.04.2019

  Wspaniały pokój dla wszystkich, którzy:
  - w jakimkolwiek pokoju odczuli niedosyt z powodu zbyt małej liczby zagadek,
  - nie lubią kończyć zabawy w pół godziny,
  - uwielbiają kłódki (ale bez obaw - wiele innych rozwiązań też się znajdzie),
  - chcą wczuć się w umysł szaleńca ;)

  Byliśmy w szóstkę w ramach imprezy urodzinowej - niewiele jest pokoi w Warszawie, które mogą pomieścić tyle osób (choć momentami było trochę ciasno, ale też nie jesteśmy specjalnie drobni ;)) oraz zapewnić wystarczająco dużo zagadek, żeby każdy miał coś do roboty. Nie było też problemu z ukryciem w pokoju kartki-niespodzianki dla jubilata :)

  Dla czterech osób to była pierwsza wizyta w escape roomie, ale - jak zapewnili po wyjściu - na pewno nie ostatnia.

  Jedynym minusem na początku było zbyt szybkie dawanie podpowiedzi przez obsługę (zanim zdążyliśmy pomyśleć), ale na naszą prośbę od razu zostało to skorygowane.

 • Escape room Olimp

  Olimp
  Room Escape
  Warszawa

  przez Styks

  01.04.2019 | data wizyty: 30.03.2019

  Wkraczamy w świat bogów, więc pokój nie ma żadnych kłódek czy zamków - tylko ślady boskiej ingerencji, kiedy ci nagradzają nas za dobre wykonania zadania ;) Najbardziej w tym pokoju zachwyciło nas właśnie fabularne dopasowanie zagadek do zadania, jakie mamy do wykonania.
  Świetny na rodzinną przygodę albo na wkręcenie kogoś w świat escape roomów. Można pójść nawet z małymi dziećmi, pod warunkiem, że nie będą się bały półmroku albo nagłych efektów świetlnych czy ruchowych (bez nich nie byłoby tego klimatu).
  Obsługa bardzo miła, nie wygania z pokoju zaraz po rozwiązaniu zagadek (choć może wynikało to z tego, że mieliśmy duży zapas czasowy), więc dzieciaki miały jeszcze chwilę na nacieszenie się rekwizytami.

 • Escape room Sex room

  Sex room
  Black Cat Escape Room
  Warszawa

  Wiarygodna opinia

  nigdy nie wiem, jaki dać tytuł ;)

  01.04.2019 | data wizyty: 27.03.2019

  Mieliśmy się wybrać do tego pokoju w większym gronie na początku kwietnia, ale ponieważ akurat wtedy jest niedostępny, spontanicznie zdecydowaliśmy się pójść tam we dwoje z mężem i okazało się to strzałem w dziesiątkę.
  Zarówno wielkość pokoju, ilość i trudność zagadek, jak i oczywiście tematyka sprawiają, że jest idealny dla par.
  Zagadki można rozwiązywać na luzie - praktycznie wszędzie są podpowiedzi, co należy zrobić. Ma to oczywiście drugą stronę - przy dokładnym przeszukiwaniu możemy sami zwrócić uwagę na coś, do czego wskazówki zauważymy później, ale raczej bez problemu można się w tym zorientować i po prostu odłożyć taką wskazówkę na stos "wykorzystanych" ;)

  Bardzo miło spędziliśmy tam czas :)

 • Escape room Tajemnicza Komnata

  Tajemnicza Komnata
  Świat Zagadek
  Warszawa

  Alohomora!

  28.01.2019 | data wizyty: 08.01.2019

  Minęły już 3 tygodnie od naszej wizyty, ale nadal wspominam ją z bananem na twarzy :) Rodzinne wyjście z okazji urodzin syna - fana zarówno escape roomów, jak i Harry'ego Pottera - okazało się strzałem w dziesiątkę. Syn szczególnie się ucieszył z zaadresowanego do niego listu z Hogwartu, który oczywiście zachował na pamiątkę.
  Co prawda mąż zarzucił mi, że od pewnego momentu więcej uwagi poświęcałam rekwizytom i przymierzaniu szat czarodzieja niż rozwiązywaniu zagadek, ale w tak świetnej drużynie i tak udało nam się wszystko rozwiązać przed czasem ;) Pokój nie jest trudny, ale jest tak pomysłowo urządzony, że nawet osoby doświadczone nie powinny się nudzić.

 • Escape room Statek Piratów

  Statek Piratów
  Combinator Kraków
  Kraków

  przygoda na statku

  02.01.2019 | data wizyty: 08.12.2017

  Do Combinatora szliśmy z sentymentem, bo Krakowska Bestia była pierwszym odwiedzonym przez nas pokojem zagadek. Wtedy nie wiedzieliśmy, czego się spodziewać ani jak później ten pokój ocenić - bardzo nam się podobał, ale nie mieliśmy porównania. Tym razem byliśmy ciekawi, czy drugi pokój czymś nas zaskoczy i dostarczy równie pozytywnych wrażeń.

  Byliśmy w piątkę (3 osoby dorosłe i dwójka dzieci) i bawiliśmy się wybornie :) Każdy odegrał jakąś rolę w rozwiązywaniu zadań, choć w porównaniu do Bestii zdecydowanie mniej było zagadek "na szukanie", a więcej wymagających kombinowania. Siłą rzeczy udział młodszych graczy był tym razem nieco mniejszy, ale wystrój pokoju, rekwizyty i efekty dźwiękowe wprowadzały atmosferę przygody, więc nikt się nie nudził.

  Dbałość o stworzenie odpowiedniego klimatu oraz różnorodne zagadki to dla nas wizytówka Combinatora. Chętnie wrócimy do kolejnego pokoju!

 • Escape room Pokój Zagadka

  Pokój Zagadka
  Dom Zagadek
  Warszawa

  dla osób w każdym wieku

  15.11.2018 | data wizyty: 11.11.2018

  Duży plus tego pokoju to możliwość pójścia nawet z przedszkolakiem - co prawda takie dziecko nie bierze udziału w grze, ale na pewno w środku znajdzie coś, co je zainteresuje i żaden z rodziców nie musi rezygnować z zabawy. To, jak również możliwość pójścia w większym gronie, było w naszym przypadku głównym kryterium wyboru pokoju, do którego chcieliśmy się wybrać wspólnie z gośćmi.
  Pokój jest przestronny, nie ma żadnych "strasznych" efektów wizualnych ani dźwiękowych, więc bez obaw można pójść tam z najmłodszymi. Dzieciaki szkolne mogą aktywnie uczestniczyć w zabawie i wydaje mi się, że ten pokój świetnie się sprawdzi na imprezy urodzinowe.
  Zagadki są ciekawe i zróżnicowane. Jednak jeśli nastawiamy się nie tylko na wspólną zabawę, a raczej na rozwiązywanie zadań, to optymalnie byłoby pójść w 3, maksymalnie 4 osoby. Dla większej grupy zagadek jest za mało, a liniowość pokoju sprawia, że nie można się podzielić i rozwiązywać kilku w tym samym czasie, więc mieliśmy lekki niedosyt. Pokój jest łatwy, ale myślę, że na tyle ciekawy, że warto się tam wybrać, nawet jeśli ma się już kilka ER na koncie.
  Obsługa bez zarzutu - pomocna zarówno na etapie wyboru i rezerwacji pokoju, jak i na miejscu.

 • Escape room Wyspa odkrywców

  Wyspa odkrywców
  Logic Room - Escape Room Białystok
  Białystok

  wśród szumu fal

  04.11.2018 | data wizyty: 03.11.2018

  Zastanawiałam się, jak będzie z trudnością tego pokoju. Co prawda jest określany jako łatwy, ale widziałam na zdjęciach, że nie wszystkim ekipom udaje się wyjść w przewidzianym czasie. Po raz pierwszy byłam też z tylko jedną osobą dorosłą (dla której w dodatku było to pierwsze spotkanie z tego typu rozrywką), a do tego dwie 9-latki, tak więc oczekiwania były konkretne:
  - żeby nie było zbyt strasznie dla dziewczynek,
  - żeby udało się wyjść bez nadmiernej ilości podpowiedzi i to najlepiej szybciej niż panom, którzy w tym samym czasie walczyli z klątwą faraona ;-)
  - ale żeby też nie było zbyt łatwo, bo w końcu musi być jakiś wyzwanie!
  Muszę przyznać, że się udało :) Było kilka ciekawych zagadek, parę fajnych rozwiązań technicznych i wiele miejsc, w których po prostu trzeba było się wykazać spostrzegawczością.

  To bardzo dobre miejsce do wprowadzenia nowicjuszy w świat escape roomów (a szczególnie tych bardziej strachliwych). Dla mojej córki pierwsze dwa wyjścia do ER (tak się złożyło, że oba były w tematyce rycerskiej) były stresujące - z perspektywy zaczynałabym raczej od pokoju podobnego do Wyspy Odkrywców - jasno, ciepło, przyjemnie, a drobny element "z dreszczykiem" na tyle nieszkodliwy, że nie było z tego powodu dramatu.
  Dla grup szukających mocniejszych wrażeń może się wydać za mało emocjonujący - wystrój i efekty dźwiękowe sprzyjają raczej atmosferze relaksu, a nie zagrożenia ze strony nadchodzących tubylców.

  Podsumowując: super pokój na wyjście z dziećmi oraz dla osób, dla których samo rozwiązywanie zagadek jest na tyle emocjonujące, że nie potrzebują dodatkowego nastroju grozy :)

 • Escape room Zaginiony dziennikarz śledczy

  Zaginiony dziennikarz śledczy
  Lost Rooms
  Warszawa

  podróż w czasie

  08.10.2018 | data wizyty: 05.10.2018

  Pokój bardzo dobrze przemyślany. Wystrój idealnie pasuje do tematu i łatwo wczuć się w klimat od samego początku. Kasety video i magnetofonowe, klocki lego też "niedzisiejsze" - można cofnąć się do dzieciństwa... Na szczęście te wszystkie elementy nie odciągają od fabuły, która jest największym atutem tego pokoju. Zagadki są logiczne (zazwyczaj od razu można się domyślić, do czego jest dany klucz czy hasło) i płynnie przechodzą jedna w drugą. Udało się bez podpowiedzi :) Zadań jest dość dużo, ale można równocześnie rozwiązywać różne z nich, więc choć byliśmy w piątkę, raczej nikt się nie nudził.