Łukasz Key
 • Escape room Pasażer

  Pasażer
  Akcja Ewakuacja nr 1 Warszawa
  Warszawa

  Tymczasem w PKP

  16.09.2019 | data wizyty: 16.09.2018

  Trasa, którą bardzo często przejeżdżam pociągiem jest motywem w escape roomie. Już na starcie mi się podobało. Nie czytałem wcześniej absolutnie nic o tym pokoju, przez co po zdjęciu opaski mocno mnie wryło. [spojler] to coś co sprawiło, że wczuliśmy się bardzo. W każdym calu dobrze wykończony, fabuła już na wprowadzeniu wciągająca. Zdecydowanie warto, w 4 osoby było śmiesznie :)

 • Escape room Prezydent

  Prezydent
  Tkalnia Zagadek
  Łódź

  Tymczasem w Białym Domu...

  16.09.2019 | data wizyty: 15.09.2019

  Prezydent to pokój w klimacie filmu "Skarb Narodów". Zdecydowanie klimat 10/10, choć zagadki nas przerosły. Czasami tak to jest, że brakuje tej 3 głowy do myślenia, nie mniej jednak udało nam się wyjść po czasie z 2 podpowiedziami i nie mogę napisać złej opinii o żadnym elemencie pokoju. Ciekawe skrytki prezydenckie, Spostrzegawczość w Tkalni Zagadek to bardzo ważna umiejętność i choć logiczne zagadki były trudniejsze, to staliśmy w miejscu głównie przez nieuwagę.

 • Escape room Komnata Tajemnic

  Komnata Tajemnic
  Komnata Tajemnic
  Moszna

  W krzywym zwierciadle..

  16.09.2019 | data wizyty: 02.05.2019

  Klimat rodem z "Alicji w krainie czarów" to główna zaleta tego magicznego pokoju. Zagadki przyjemne, logiczne i idealne dla świeżaków, nie mniej dostarczające frajdy również bardziej zaawansowanym uciekinierom. Podobno pobiliśmy rekord czasowy, nie pamiętam czy to było 13 min przed czasem, jednakże byliśmy w 4 osoby (2 pary) i 2 były mocno początkujące.

 • Escape room W cieniu piramid

  W cieniu piramid
  Wyjście Awaryjne
  Warszawa

  Bogowie, mumie, artefakty

  16.09.2019 | data wizyty: 01.08.2019

  Świetny klimat rodem z filmów Indiana Jonesa czy Mumia. Byłem zachwycony, gdy wraz z dziewczyną przeszliśmy do "sedna" pokoju. Idealny prezent urodziny, udało nam się uciec 2 min przed czasem z jedną podpowiedzią. Podczas rozwiązywania zagadek każdy krok był wątpliwy i trzymał w napięciu czy coś nie wyskoczy, nie uruchomi się pułapka, nie obudzi się mumia. Tak to jest jak się człowiek naogląda filmów o piramidach :D Zagadki ciekawe, bardzo tematyczne do czasów, kiedy przy władzy byli faraonowie. Rekwizyty znakomicie dobrane do ogólnego wystroju. Ścieżka dźwiękowa zakradająca się do zakamarków ludzkiej podświadomości niczym w thrillerze. Zabawa jednym słowem przednia :D

 • Escape room Reaktor

  Reaktor
  Tkalnia Zagadek
  Łódź

  Z duszą na ramieniu

  16.09.2019 | data wizyty: 15.09.2019

  Pokój klimatyczny, odpowiednie oświetlenie, chłodek i dużo maszynerii. Zagadki mechaniczne i na spostrzegawczość to coś co lubię i zdecydowanie zostały wplecione miedzy logiczne na plus. Jedna podpowiedź dla pary i ucieczka 5 minut przed czasem to podobno dobry wynik i nie czujemy się gorsi z dziewczyną przez tą podpowiedź, bo nie wpadlibyśmy, że rozwiązanie mieliśmy niemalże pod nosem, zwłaszcza gdy czas ucieka. Ogólnie po ucieczce czuliśmy się zadowoleni i nie mieliśmy żadnych zastrzeżeń. Ocena nie jest najwyższa z racji tego, że byłem już w kilku pokojach i na 10 musi mi się tak podobać, że biegam jak pięciolatek z językiem na brodzie :)

 • Escape room Pegazus

  Pegazus
  Dom Zagadek
  Warszawa

  Powrót do dzieciństwa

  01.02.2019 | data wizyty: 21.09.2018

  Klimat pokoju jest nieoceniony, fabuła ucieczki z pegazusa przypadła całej ekipie do gustu, zarówno doświadczonym graczom jak i świeżakom. Poziom trudności średni, ale zabawa przednia :D