Monika K. 69

Monika K. 69

Namówiona przez znajomych odwiedziłam jeden pokój i... zaczęło się i oby nigdy się nie skończyło! Weekend bez Escape Room'u weekendem straconym! Wkręcam w po... [więcej]

45 Odwiedzone

3 Planowane

Skaut

52 Punkty

50
52 pkt
100

Wszystkie opinie

Escape room Kopalnia węgla
Kopalnia węgla

Halo, Śląsk?

05.10.2019 | data wizyty: 07.09.2019

Wizyta w Kopalni była świetnym pomysłem! Pokój dużo łatwiejszy od Muzeum, w moim odczuciu zagadek było mniej, nie uznałabym tego pokoju jako pokoju dla doświadczonych i polecałabym również mniej zaawansowanym grupom - nie bójcie się spróbować. My bawiliśmy się naprawdę dobrze! :) Klimat kopalni jak najbardziej odwzorowywany, zagadki tematyczne - jednak nie były niepowtarzalne (ale trochę pokoi tez już widzieliśmy, więc proszę się nie zrażać tym drobiazgiem). No i obsługa! W tej firmie zawsze na poziomie. Nie zdążyliśmy dopytać o kolejny pokój jednak mamy nadzieję, że powstanie, bo chętnie wrócimy :) a kto nie by niech zwiedzi obydwa pokoje Exciting!

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Łatwy

Escape room Kolonizacja Marsa
Kolonizacja Marsa

Nazwa jak planszówka?

05.10.2019 | data wizyty: 14.09.2019

Jako fani zarówno escape roomów jak i gier planszowych nie mogliśmy nie odwiedzić Kolonizacji Marsa. Pokój nietypowy ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Po pierwsze głównym celem nie jest celem nie jest wyjście jak w klasycznym escape roomie - chociaż jak się okazuje wyjście też jest nielada zagadką a po drugie brak kłódek co sprawia że pokój nie jest nudny i nie polega na znajdowaniu kodów, kłódek i kolejnych kodów. Plus także za nieliniowość rozgrywki. Obsługa jak pamiętamy jeszcze z wizyty w Komnacie tajemnic bardzo profesjonalna. Polecamy!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Escape room Tajemnica starej kamienicy
Tajemnica starej kamienicy

Tajemnic nie zabrakło

04.10.2019 | data wizyty: 13.09.2019

Uwielbiamy pokoje z Majdańskiej, stanowczo za długo zwlekaliśmy z odwiedzeniem nowego pokoju - przyznajemy. Niestety czegoś w nim zabrakło. Musicie pamiętać aby stanowczo nie pytać czy możecie przyjść w więcej osób - popsujecie sobie zabawę albo się nie zmieścicie jeśli będziecie trochę więksi, mistrz gry nie oceni tego przez telefon ;) W zagadkach brakowało jakiegoś logicznego ciągu, jedna nie zadziała nam poprawnie, jednak obsługa szybko zareagowała, więc to na duży plus! Za to fabuła bardzo ciekawa i [spojler] była dla nas zaskoczeniem. Obsługa bez zarzutów - cięzko stwierdzić nam czy to słabe przygotowanie pokoju czy jakaś mała awaria.

Ocena ogólna: 7/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 8/10

Poziom trudności: Średni

Escape room Nautilus: Podmorska przygoda
Nautilus: Podmorska przygoda

Podmorska przygoda?

04.10.2019 | data wizyty: 12.09.2019

Wyjście Awaryjne słynie z pięknie robionych pokoi z efektem WOW, tak było i tym razem. Jednak ciężko Nam było ruszyć z zagadkami, nie wiem czy zabrakło jakiegoś naprowadzenia czy było to mało intuicyjne czy my mieliśmy gorszy dzień. Uważam je za ciekawe, jedna zagadka była dla nas nie do wykonania, ale wiem, ze to tylko kwestia niedoskonałości naszych zmysłów dobrze, że i dla takich jak my jest gotowa podpowiedź :D Nie zdradzę więcej aby nie psuć innym zabawy, bo uważam, że mimo tego pokój jest konieczny odwiedzenia, mimo, iż nasze osobiste odczucia są mieszane to i tak to dzieło :) Obsługa choć bardzo rozlatana i zajęta to pomocna, wrócimy do Cienia Piramid, napewno!

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Bardzo trudny

Escape room Muzeum okultyzmu Państwa Warren
Muzeum okultyzmu Państwa Warren

Niezapomniana wizyta w muzeum

01.10.2019 | data wizyty: 08.09.2019

Zachęceni dobrymi opiniami oraz tematyką postanowiliśmy odwiedzić słynne muzeum! To był dobry wybór, zagadki niebanalne (niezbyt łatwe), klimat z dreszczykiem (nie horror, choć to ma się zmienić i w tym pokoju byłby to duży plus, nie przepadam się bać, ale tutaj to pasuje) i fantastycznienie miła obsługa. Polecam grupom mającym już jakies doświadczenie ze względu na trudnośc zagadek, choć lubiącym sie bać również - może będzie fart nowicujusza ;)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 8/10

Poziom trudności: Trudny

Escape room Labirynt Minotaura
Labirynt Minotaura

Z wizytą u Minotaura

01.10.2019 | data wizyty: 07.09.2019

Zaciekawieni nową firmą postanowiliśmy wydostać się z labiryntu. Co prawda trochę inaczej wyobrażałam sobie ujęcie tego tematu, ale trzeba przyznać, że wykonanie porządne. Wszystko działało bez zarzutu. Niestety mieliśmy problem z jedną zagadką, którą chcieliśmy rozdzielić na conajmniej dwie-trzy różne, a okazało się być jedną. W każdym razie polecam - chociaż nie na pierwszy raz, bo można nie zdążyć przed Minotaurem.

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Escape room Korporacja
Korporacja

No i co z tym deadlinem?

05.07.2019 | data wizyty: 09.06.2019

Pewnego dnia z pracy trafiliśmy... Prosto do pracy! Biurko, komputer i kilka ciekawych zagadek do rozwiązania. Pokój całkiem przyjemny - grywalny, a zagadki logiczne. Nieliniowe - to lubimy, przy coraz większej ilości pokojów na koncie doceniamy ten aspekt. Pokój jednak urządzony w dość skromnym klimacie i za to minus.
Ogólnie warto odwiedzić, dziękujemy obsłudze za krótką pogawędkę po ?
Na pewno jeszcze tu wrócimy.

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 8/10

Poziom trudności: Trudny

Escape room Podróż
Podróż

Tysięczna rocznica ?

05.07.2019 | data wizyty: 08.06.2019

Zagadkowo raczej nie ma do czego się przyczepić. Wszystko logiczne i liniowe. Pokój urządzony dość prosto, ale na pewno w klimacie. Duży plus za ilość... No cóż, niestety nie mogę zdradzić ? Jeśli ktoś chce się przekonać o co chodzi to trzeba odwiedzić Dom Zagadek i wybrać się w te daleką podróż!
Obsługa bardzo miła ?

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Średni

Escape room Miasto w ogniu
Miasto w ogniu

Która kamienica płonie?

30.06.2019 | data wizyty: 07.06.2019

Popędziliśmy pomóc komisarzowi rozwikłać zagadkę płonących budynków. Nie było to proste! Zagadki bardzo ciekawe, chociaż liniowe, więc nie ma zbyt dużego pola manewru. Temat super,nawiązanie do książki jeszcze bardziej na plus, jednak szkoda, że w tak małej przestrzeni, jesteśmy jednocześnie i na komisariacie i na uliczce - trochę nie do końca zrozumieliśmy tą koncepcje. Jednak jeszcze raz podkreślę, że zagadki były super i bawiliśmy się dobrze i polecamy wszystkie pokoje tej firmy (a przynajmniej te, które udało Nam się odwiedzić!)Obsługa miła, jednak tutaj musieli mieć już więcej roboty, bo nie wiedzieli co robimy w pokoju, musieliśmy opowiedzieć, za to drobny minus, czujmy mistrz gry to podstawa.

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 8/10

Poziom trudności: Średni

Escape room Indiana Jones
Indiana Jones

Indiana na tropie

30.06.2019 | data wizyty: 07.06.2019

Pokój ciekawy, ładnie wykonany, z wielkim wyczuciem smaku i dbałością o szczegóły. Trzeba dobrze szukać i czytać ze zrozumieniem - najlepiej kilkukrotnie :) Osobiście nie przepadam za korzystaniem z jakiegoś elementu gry kilkukrotnie, jednak w tym przypadku nakreślała to fabuła - rozumiem koncept ale nie jestem fanką takich rozwiązań. Szkoda, że gdy fabuła się rozkręca i jesteśmy coraz bliżej rozwiązania to w drugiej części zagadek jest niewiele (albo zwyczajnie to my utknęliśmy na zbyt długi okres czasu na początku gry, chociaż licząc mniej więcej ilość zadań to w mojej opinii nie jest to zrównoważone). Niewątpliwie jednak to bardzo dobrze przygotowany scenariusz. Polecam wszystkim, bez względu na wiek czy upodobania, przygodówki cieszą każdego ! ;)

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Średni

Pokaż następne