Aleks Andra
 • Escape room Pachnidło

  Pachnidło
  Escape Time
  Gdańsk

  Piesek, pieseczek..... 😍

  27.10.2019 | data wizyty: 25.10.2019

  Jak to miło zobaczyć, że w końcu coś się otwiera, a nie tylko zamyka. Tak więc, po ostatnim pogromie escape rooms w Trójmieście, doczekaliśmy się nowego pokoju. I jaki ten pokój? Wyczesany 🤪...... Na początku, to co uwielbiam, opaski na oczy żeby niczego nie zobaczyć. Sympatyczny MG, krótkie wprowadzenie i zaczynamy. Pokój na pierwszy rzut oka skromny. Wydaje się, że zagadek jest bardzo mało i szybko sobie z nimi poradzimy. Nic bardziej mylnego. Nad każdą trzeba dobrze pomyśleć i połączyć odpowiednie elementy, żeby wszystko zadziałało jak trzeba. Oprócz elektroniki, tradycyjne kłódki, do tego trochę szperania po kątach. Wszystko to składa się na super zabawę. Duża przestrzeń kryje wielki potencjał. Mimo, że nie ma ciemności i niepotrzebne są latarki(za co ogromny plus), to serce nieraz zadrży ze stachu. Wystrój wnętrza dopracowany, do najmniejszego detalu. Zapiera dech w piersi. I ten końcowy efekt, kiedy stoisz i zastanawiasz się... podejść, czy jednak nie. 😉Czy wart polecenia?Tak, jak najbardziej. I wiem, że powtórzę to co pisali inni, ale na tę chwilę najlepszy pokój w Trójmieście. Zdecydowanie dla osób doświadczonych.

 • Escape room Plan na włam

  Plan na włam
  Wyjście Awaryjne
  Bydgoszcz

  Złoto zdobyte😁

  14.10.2019 | data wizyty: 13.10.2019

  Kolejny pokój firmy Wyjście Awaryjne zaliczony i mimo, że jest to jeden z pierwszych, które stworzyli zabawa jak zawsze przednia. W końcu trafiamy do najlepszych. Przemiły MG na spokojnie wprowadza w arkana gry i jakie Nasze zdziwienie, kiedy zostawia Nas pod drzwiami i radzicie sobie sami. Co oznacza, że albo dacie radę otworzyć drzwi i zacząć zabawę, albo....... Ale jakoś weszliśmy. Pokój urządzony bardzo pomysłowo, pełno zakamarków i miejsc, które trzeba dokładnie przeszukać. Wszystko logicznie układa się w całość. Płynie przechodzimy od jednej do drugiej zagadki. Pokój nieliniowy za co ogromny plus, gdyż w danym momencie każdy z Nas mógł skupić się na rozwiązaniu czegoś innego. Skutek tego był taki, że wyszliśmy 20 minut przed czasem. Jednym słowem REWELACJNA zabawa i oczywiście wracamy żeby przejść jeszcze jeden pokój tej firmy, oraz z utęsknieniem czekamy na otwarcie nowego 😁.

 • Escape room Klątwa Czarnoksiężnika

  Klątwa Czarnoksiężnika
  Porta Aenigma
  Łódź

  Góry,pagórki... a może wzgórza 🤔

  13.10.2019 | data wizyty: 12.10.2019

  Po dłuższej przerwie (prawie cztery miesiące)i przeczytaniu kilku fajnych recenzji, Nasza ekipa postanowiła wybrać się do Łodzi, do nowo otwartego pokoju. Zaproponowano Nam rozgrywkę z dodatkową opcją...... trudniejszą wersję. Oczywiscie wyzwanie przyjęliśmy 😉. Na dzień dobry, mieliśmy mały problem z trafieniem. Więc zaczęło dobrze się zapowiadać...im więcej wyzwań, tym lepiej. Na miejscu przywitał Nas miły MG, krótkie wprowadzenie, odpowiednie ciuszki do ubrania, opaski na oczy, żeby niczego nie podejrzeć i zaczęliśmy zabawę. Pokój troszkę straszny,mroczny, dość surowo urządzony. Ale to wszystko działa na korzyść, by utrzymać odpowiedni klimat. Zagadki logiczne, przechodzi się płynnie, o ile współpracujecie ze sobą.Jedyny minus to jedno rozwiązanie. Dla Nas za mocno przekombinowane. Mimo że mieliśmy wszystkie dane, wiedzieli co do czego, to i tak nie poradziliśmy sobie z nim. A szkoda, bo to dość mocno Nas przystopowało. I była to jedyna podpowiedź, o którą poprosiliśmy. Mimo tego, daliśmy radę skończyć pokój w czasie. Ale został mały niedosyt, liczyliśmy na trochę większy dreszczyk emocji. 😜

 • Escape room Tajemnica 61. Kilometra

  Tajemnica 61. Kilometra
  Zorkout Escape Rooms
  Gdańsk

  Złoto 😁

  01.07.2019 | data wizyty: 22.06.2019

  Kolejny pokój Zorkoutu zaliczony. I kolejny raz bawiliśmy się świetnie. Ilość zagadek, w tej niezbyt dużej przestrzeni, bo cztery osoby to już tłok, ogromna. Rozwiązania bardzo pomysłowe. Grę przechodzi się bardzo płynnie, o ile wczujemy się w klimat. A to nie jest trudne, bo jak tu nie wciągnąć się w zabawę, gdzie główną wygraną jest odnalezienie złota. Mały minus za to, że w pokojach które odwiedziliśmy i trzeba było wykorzystać drugi raz daną rzecz, było to mówione, tutaj niestety nie. To co jeszcze ważne w tej grze, to czytać uważnie i ze zrozumieniem, bo można się bardzo zdziwić, gdy tego nie zrobimy. Ogólnie pokój wart odwiedzenia, najbardziej dla tych, którzy lubią szperać, szukać, przetrząsać i łączyć fakty w całość.

 • Escape room Przeklęta wyspa

  Przeklęta wyspa
  Escape Project
  Warszawa

  Robinson Crusoe

  28.05.2019 | data wizyty: 26.05.2019

  Jak to czasami bywa, przy dziwnych splotach wydarzeń, może dojść do zatonięcia statku. I Nam coś takiego się przydarzyło. Na szczęście cało dotarliśmy do bezludnej wyspy..... tylko, czy była ona taka bezludna?.... Oj nie, a to pewnie dlatego, że zachciało Nam się wersji straszniejszej. Ale strach jest bardzo dozowany, więc kompletnie nie paraliżuje i nie psuje zabawy, a jedynie dobrze ją podkręca. Co do klimatu, to wyspa odzwierciedlona w stu procentach, a tak szczerze, to nawet bardziej......piasek po kostki, palmy, ognisko, chatka, hamak, a nawet wodospad..... Ale żeby nie było za miło, to by wydostać się z wyspy, trzeba się całkiem dobrze nagimnastykować. Nam w jednym zadaniu, słoń nadepnął na ucho, ale w końcu daliśmy radę. Pokój przeszliśmy bez ani jednej podpowiedzi, z czego mamy ogromną satysfakcję. A było to możliwe dzięki temu, że zagadki były spójne i logiczne. Polecamy.

 • Escape room Pasażer

  Pasażer
  Akcja Ewakuacja nr 1 Warszawa
  Warszawa

  Byle nie do Łodzi....

  28.05.2019 | data wizyty: 26.05.2019

  W końcu przyszedł czas na odwiedziny escape rooms w Warszawie. Zabawę zaczęliśmy od Pasażera, z dodatkową atrakcją. I nie zawiedliśmy się. Pokój choć bardzo mały i ciasny, to w 100 procentach realistyczny. Bo przecież cała zabawa rozgrywa się, w [spojler]😜.Byliśmy w czwórkę, więc jak na warunki panujące w PKP, to całkowity ścisk, lecz mimo deptania sobie po stopach, przepychanek, ciągłego przepraszania itd., itp.., zabawa pierwsza klasa. Ilość zagadek może nie jest ogromna, ale trzeba dobrze pomyśleć, żeby wpaść na niektóre rozwiązania. Dzięki czemu było dużo śmiechu i dobrej zabawy. A na koniec przemiła rozmowa z MG. Dziękujemy za opowiedzenie, dlaczego w czasie zabawy nie dzwonimy na numer 112........ 😝😁

 • Escape room Manuskrypt

  Manuskrypt
  Twierdza Pełna Szyfrów Łódź
  Łódź

  [spojler] pokonane 🤪

  08.04.2019 | data wizyty: 06.04.2019

  Miłe przyjęcie jest bardzo ważne i tutaj tego doświadczyliśmy, mimo że trochę się spóźniliśmy. Wprowadzenie do gry i zaczynamy. A w pokoju pełno kłódek, trochę elektroniki i jeden fajny bajer dzięki któremu poczułam się jak,, złodziej,,, ale taki uczciwy, dzięki któremu cała grupa zaliczyła zadanie. Oprócz tego kilka zagadek związanych z harcerstwem, więc warto odświeżyć pamięć co z czym i do czego, Nam sprawiły trochę problemów. No i to z czego się śmiejemy i długo jeszcze będziemy. Uważajcie na to, [spojler]. U Nas przypadkowo jedna osoba przywłaszczyła sobie pewną rzecz, a potem okazało się, że jest ona bardzo potrzebna. Na jej szukaniu spędziliśmy całkiem sporo czasu, zanim zauważyliśmy kto jest winowajcą. Po grze zdjęcie i to w formie papierowej. Polecamy.

 • Escape room Matrix

  Matrix
  ExitRoom ™
  Łódź

  Uciekajce cyferki

  07.04.2019 | data wizyty: 07.04.2019

  Kolejny pokój w Łodzi, ale tym razem wybraliśmy fantastykę. Jeśli chodzi o klimat Matrixa, to owszem całkiem fajny. Zagadki liniowe, zero kłódek, ale w to miejsce szyfry i trochę elektroniki. Na początku nie mogliśmy wpaść na to, co w domyśle mieli twórcy pokoju, ale potem było już lepiej. Coś dla fanów informatyki. W Nasze gusta trafił średnio, ale ponoć o gustach się nie dyskutuje. Podsumowując bawiliśmy się dobrze, ale zabrakło Nam wisienki na torcie. No i to czego nie lubimy. Jedna zagadka nie zadziałała, mimo że próbowaliśmy na różne sposoby ją uruchomić. Za to obsługa przemiła, przesympatyczna. Najpierw mieliśmy odpowiednie wprowadzenie, a po przejściu pokoju, chwilę na długą rozmowę i porównanie doświadczeń.

 • Escape room Szulernia Ala Capone 1 z opcją RYWALIZACJI!

  Szulernia Ala Capone 1 z opcją RYWALIZACJI!
  FindOut
  Łódź

  Kasa zdobyta

  07.04.2019 | data wizyty: 06.04.2019

  Tym razem wybraliśmy kierunek Łódź, gdyż to tu znajduje się pokój z możliwością rywalizacji z inną drużyną. Nam udało się taką rozgrywkę zarezerwować i polecamy innym, warto. Pokój nie należy do łatwych, więc dobrze mieć jakieś doświadczenie. Na dokładkę ma opcję przeszkadzania drużynie przeciwnej. Z czego w pełni skorzystaliśmy. Na końcu usłyszeliśmy, że jesteśmy pierwszą grupą, która wpadła na taki sposób, przez co Nasi przeciwnicy mieli nieźle przechlapane. Co do samego pokoju, to klimat szulerni zachowany. Zagadki ciekawe i trudne, wymagające logicznego myślenia,a czasami pełnej współpracy. Jedna nielogiczna, do tej pory nie rozumiemy dlaczego, to miało być rozwiązaniem, gdyż nic do niego nie prowadziło. Do drugiej zaś elementy, które trzeba było wykorzystać, były już bardzo zużyte. Przez co, cześć rozwiązania robiliśmy na wyczucie. Pokój udało się skończyć dwie minuty po czasie, z trzema podpowiedziami. Więc nie tak najgorzej, tym bardziej, że jest to dopiero Nasz drugi pokój ekspercki. A teraz kilka słów o obsłudze. I nie będą to miłe słowa. Na swoim koncie mamy już kilkanaście pokoi i nigdzie jeszcze nie spotkaliśmy się z tak niemiłym przyjęciem. Trafiła Nam się sfochowana Pani, w kiepskim nastroju, bez ani odrobiny poczucia humoru, która zdecydowanie pracuje w złym miejscu. Tu powinny być osoby, które pasjonują się tym co robią. A nie Pani, która swoją złość przelewa na klientów, odwiedzających escape rooms. Jej ton prowadzenia rozmowy kompletnie nie na miejscu. Również forma udzielanych podpowiedzi, momentami całkowicie nielogiczna. Dlatego, pozostał bardzo duży niesmak. A szkoda, bo pokój całkiem fajny.

 • Escape room Kultysta

  Kultysta
  Enigma House
  Bydgoszcz

  Oj..... powiało grozą

  25.03.2019 | data wizyty: 24.03.2019

  Do tego pokoju, raczej byśmy się nie wybrali. Zadziałał całkowity przypadek,a raczej bardzo miłe zaproszenie, które otrzymaliśmy. Więc mając niewiele czasu na organizację wyjazdu, postanowiliśmy się sprężyć i na szczęście się udało. Na dzień dobry, miłe przyjęcie, chwila rozmowy i zaczynamy grę. Trafiamy w ogromną przestrzeń z dwoma latarkami(za co mały minus, gdyż na ekipę składającą się z czterech osób, to za mało). Ciemność Nasz otacza, nic nie widać. Ci którzy nie mają latarek, poruszają się,, na dotyk,,. Trochę kłódek, trochę elektroniki, dużo czytania. Kilka świetnych rozwiązań. To co mi przypadło najbardziej do gustu, to pianino, na którym oczywiście zagrałam, no bo jak tu się powstrzymać. Jeśli chodzi o elementy grozy, to perfekcja. Na najwyższym poziomie, więc osoby o słabych nerwach niech dobrze się zastanowią, gdyż jedno z Nas ma do dziś, ślady po pazurkach, gdyż ze strachu wczepiłam się jak kotek. A przyznam szczerze, do strachliwych nie należę. Uwaga dla Pań, nasza cześć żeńskiej ekipy zmarzła , dla Panów było idealnie. W ogólnym rozrachunku pokój bardzo fajny, mający potencjał, dlatego ogromny żal że zamykacie swoje podwoje, a tak niewiele osób miało okazję Was odwiedzić i zobaczyć. A i to co jeszcze Nam się podobało, to nie spotkana nigdzie indziej forma podpowiedzi.

Zobacz więcej opinii: 1 2 3 4