Piotr R. 19
 • Escape room Moriarty sp. z o.o.

  Moriarty sp. z o.o.
  Quest Cage
  Katowice

  Did you miss me?

  07.01.2020 | data wizyty: 05.01.2020

  Tu świeżo zrekrutowani pracownicy Jamesa Moriartiego. Z powierzonej nam misji wywiązaliśmy się znakomicie, szef na pewno będzie z nas dumny. Po wejściu do domu "nie psychopaty, lecz wysoce funkcjonującego socjopaty" musimy zmierzyć się z jego sposobem myślenia i przechytrzyć go. W końcu czego się nie robi dla swojego czarującego szefa. Fani Sherlocka będą w siódmym niebie. Nawiązania do serialu na pewno rozgrzeją im serduszko, ale znajomość kinematografii nie jest wymagana, spokojnie. Zagadki są wprost cudowne, a rozwiązywanie ich to przyjemność. Niektóre z nich wyglądają jak rodem wyciągnięte z umysłu Sherlocka. Nie ma żadnej niespójności. Każdy odnajdzie swoje zadanie w tym pokoju, co jest kolejnym plusem. Rozwiązania są kolejnym plusem, bo są niespotykane, oryginalne i co najważniejsze robią wrażenie. Wielkie brawa za zagospodarowanie przestrzeni. Baker Street 221b skrywa kolejne niespodzianki, zaskakuje, bawi, po prostu jest cudne. Wymagana jest współpraca, jednak niektóre zadania można wykonywać samodzielnie. Są o dość zróżnicowanym stopniu trudności, jednak większość z nich nie jest wyjątkowo trudna. Na plusik sposób podpowiedzi, bardzo współczesny.
  Dziękujemy Julii za bycie super zastępcą szefa, pomoc nam w naszym zadaniu oraz rozmowę i poświęcony nam czas.

 • Escape room Licencja 00

  Licencja 00
  LOFTescape
  Chorzów

  W służbie jej królewskiej mości

  07.01.2020 | data wizyty: 05.01.2020

  Kadeci, to zadanie dla was. M wymaga wypełnienia misji i dowiedzenia, że nadajecie się do przyłączenia się do legendarnej MI6. Dopiero wtedy dostaniecie licencję 00 i udowodnicie, że jesteście godni zastąpienia Bonda. Już od wejścia do poczekalni wielkie woow i ogromna niespodzianka. Potem już tylko trzeba zabrać się do pracy, a w pokoju naprawdę jest co robić. Zadania są niezwykle logiczne i wykazują, czy możemy być tajnymi agentami. Każdy znajdzie coś dla siebie. Niektóre elementy zaskakują, bo są niespotykane, za co wielkie 10/10. Wystrój pokoju jest niezwykle dopracowany, oprawa dźwiękowa nadaje napięcia i buduje atmosferę. Fabuła jest spójna i logiczna, wciągająca z każdą minutą. Każdy element pokoju działał bez zarzutu. System podpowiedzi również dopasowany do klimatu. Na zakończenie czekała na nas słodka niespodzianka, co było kolejnym miłym akcentem.
  Dziękujemy Alonie za wspaniałe prowadzenie naszej gry i poświęcony nam czas, życzymy sobie więcej takich Mistrzów gry. Pozdrawiamy również małego gościa, Felka, który też zaprzyjaźnił się z pokojem.

 • Escape room Wrota Czasu - Tortuga

  Wrota Czasu - Tortuga
  TickTack
  Gliwice

  What will we do with a drunken sailor...

  07.01.2020 | data wizyty: 05.01.2020

  Ostatnia ekspedycja śmiałków podróżujących w czasie zaginęła, prawdopodobnie pod wpływem rumu lub grogu. Na ratunek, wezwani przez ekipę TickTack, przybywamy my, śmiałkowie niezwykle odważni, nauczeni wędrówki przez wrota czasu. Postawieni przed prostym zadaniem lada moment znajdujemy się już na osiemnastowiecznym statku. No i tu się zaczyna nasza misja, naprawić wrota czasu. Fabuła jest wciągająca i porywająca jednocześnie. Pokój jest niezwykle klimatyczny, bardzo dopracowany i nie czuje się wieku pokoju. Na wysokie noty zasługuje zagospodarowanie pokoju, dodające mu pirackiego smaczku. Rozwiązania zapierają dech, ale bez obaw, nikt nie wypadnie za burtę. Ścieżka dźwiękowa nie jest przytłaczająca, przeciwnie, uspokaja i podkreśla klimat. Wielki plus za zagadki, jedne łatwiejsze, inne troszeczkę bardziej skomplikowane, ale dalej całkiem przyjemne.
  Mistrzowie gry to naprawdę mistrzowie. Wprowadzenie w rozgrywkę genialne i naprawdę aktorskie, z przymrużeniem oka. Podpowiedzi, których udzielali, były utrzymywane i dopasowane do fabuły. Naprawdę wow. Dziękujemy Krzyśkowi i Michałowi za wspólną grę i do zobaczenia.

 • Escape room Jaga Baba - historia prawdziwa

  Jaga Baba - historia prawdziwa
  Trapped
  Wrocław

  Chatka z piernika bez piernika

  07.01.2020 | data wizyty: 02.01.2020

  Jaga Baba to pierwszy pokój firmy Trapped, który odwiedziliśmy. Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie... Ale było bardzo ciekawie. Plusem pokoju niewątpliwie jest jego wystrój, widać, że twórcy włożyli ogrom pracy w jego przygotowanie. Zagadki są naprawdę łatwe, dlatego rekomendujemy udać się do Jagi Baby grupom mało doświadczonym, chociaż zaawansowani również mogą się świetnie bawić, jeśli nie będą przekombinowywać i doszukiwać się drugiego dna w rozwiązaniach zagadek. Nam szczególnie przypadła do gustu jedna niespotykana zagadka, niezwykle ciekawa i pomysłowa. Na plus zdecydowanie mechanizmy. Mały minusik dajemy za jeden element, który był istotny dla rozgrywki, a nie do końca zadziałał poprawnie.
  Dziękujemy serdecznie Kamili za wspólną grę, czas poświęcony przed i po rozgrywce oraz wymienione opinie o innych escape roomach.

 • Escape room Wehikuł Czasu - Tajemnica Leonarda

  Wehikuł Czasu - Tajemnica Leonarda
  Exit19.pl
  Wrocław

  Genialny Leonardo i jego plany

  07.01.2020 | data wizyty: 02.01.2020

  Wehikuł czasu to kolejny z pokoi Exit19, w którym wystrój i klimat są na najwyższym poziomie. Na 90 minut przenosimy się, genialnym i widowiskowym wehikułem, do mieszkania genialnego twórcy. Pokój jest dopracowany w każdym detalu. Oprawa muzyczna buduje doskonały klimat i emocje. Zagadki są zróżnicowane, niektóre bardzo charakterystyczne dla tej firmy, co nie znaczy, że monotonne i powtarzające się. Pasują do fabuły, zwłaszcza fani zadań manualnych odnajdą swoje powołanie. Niektóre rozwiązania budzą podziw. Malutkim minusikiem, jednak naprawdę malutkim, jest system podpowiedzi.

 • Escape room Przeklęta wróżba

  Przeklęta wróżba
  Time Of Mysteries
  Wrocław

  Ciasteczko z wróżbą albo klątwa

  30.12.2019 | data wizyty: 28.12.2019

  Przeklęta wróżba to pokój zaskakujący już od samego wejścia. Wplątani w wir drobnych wydarzeń przypadkowo stajemy się ofiarą klątwy. Naszym zadaniem jest zdjęcie jej. No to zaczynamy. Postawione przez wiedźmę zagadki i zadania są ciekawe, dobrze wpasowane do fabuły i zajmujące. Niektóre wymagają współpracy, z innymi można poradzić sobie samodzielnie. Bazują na kojarzeniu faktów i logicznym myśleniu, chociaż fani zadań manualnych też znajdą coś dla siebie. Zachwycają różnorodnością, rozwiązaniami i pomysłem. A samo wnętrze pokoju jest pięknie wykończone, naprawdę jest na czym oko zawiesić, chyba, że coś zawiesi oko na was. Klimat jest znakomicie oddany w każdym calu. System podpowiedzi zachwyca i polecamy go wypróbować, dla samej frajdy korzystania z niego.
  Serdecznie dziękujemy Sylwii i Pawłowi za wspaniałe, niecodzienne wprowadzenie, wspólną rozgrywkę oraz rozmowę przed i po grze.

 • Escape room American School Story

  American School Story
  Fox O'clock
  Wrocław

  Living in America

  30.12.2019 | data wizyty: 28.12.2019

  Zadzwonił prawdopodobnie pierwszy w życiu dzwonek na który czekaliśmy. I od razu woow. Niesubordynacja niemile widziana. Drobny element zaskoczenia (no dobrze, nie taki drobny) i już wiedzieliśmy, że będzie to wyjątkowy nie tylko na rynku lokalnym, ale ogólnopolskim pokój. I w rzeczy samej, taki się okazał. Genialny, niesamowity, cudowny, no nie ma słów do opisu jego poziomu i tego, jak super się w nim bawiliśmy. Ale od początku.
  Atmosfera szkoły i nie tylko została oddana w każdym detalu. Wykończenia, jak zwykle u Foxów, na najwyższym poziomie, wszystko sprawia, że nie znajdujemy się w pokoju na Lelewela, tylko w prawdziwej amerykańskiej szkole. Zaskakująca historia wciąga całkowicie i sprawia, że z każdą chwilą jesteśmy coraz bardziej zaciekawieni i wciągnięci w fabułę, która ma meandry, prezentuje ogromne niespodzianki, bawi, straszy, śmieszy, zmusza do myślenia, no po prostu wszystko. Wystrój to arcydzieło, perełka, majstersztyk. Nie można przyczepić się do oznakowań, bo wszystko jest czytelne. Dźwięk buduje doskonały klimat, a gdzieniegdzie można usłyszeć znajome dźwięki ukochanych utworów z lat 80. Rozwiązania techniczne budzą ogromny podziw i idealnie pasują do pokoju.
  A na koniec to co zasługuje na największy podziw (chociaż szczerze mówiąc wszystko zasługuje na aplauz) to interakcja z uczestnikami. Nie wiem, czy w jakimkolwiek pokoju w Polsce jest ona aż tak rozwinięta, co nadaje wyjątkowy charakter pokoju. Żeby powiedzieć coś więcej o tym trzeba zaspoilerować, a tego nie chcemy, więc naprawdę, musicie sami to przeżyć, żeby wiedzieć o czym nie napisaliśmy. A uwierzcie, warto, warto, warto.
  Podsumowując, American School Story to ścisły top w Polsce, must-have na liście każdego konesera escape-roomów.
  Dziękujemy serdecznie Kubie i Bartkowi za wzorowo przeprowadzoną, niezapomnianą lekcję, wprowadzenie oraz rozmowę przed i po grze. I pozdrowienia dla kotów: Kuleczki i Alexa.

 • Escape room Stranger Room

  Stranger Room
  In&Out
  Wrocław

  Who you gonna call? Crimebusters!

  29.09.2019 | data wizyty: 08.09.2019

  Nikt z naszej ekipy nigdy nie oglądał Stranger Things, ale za to kochamy przestępstwa i lata 80, więc nie trzeba było nas długo namawiać na wizytę w Stranger Room. Ciekawa fabuła, logiczne i momentami trudne zagadki oraz ten wspaniały klimat USA z lat 80 to to, co dominuje w tym pokoju. Jeden element pokoju tak wciąga, że niekiedy mieliśmy problem z odciągnięciem się od niego. Przecież przyjechaliśmy nie tylko grać, ale i się dobrze bawić. Zadania nam postawione wymagały współpracy i komunikacji, ale i sprytu czy spostrzegawczości. Wystrój na 5+ - prosty, klasyczny, ale mający w sobie to coś. No i oprawa muzyczna, w której można się zakochać. Fani serialu odnajdą tu wiele nawiązań, ale osoby pierwszy raz mające styczność z nim w formie pokoju nie będą zawiedzeni.
  Dziękujemy Marcie za wspólną zabawę, wprowadzenie w klimat i fabułę oraz długą rozmowę przed i po rozgrywce.

 • Escape room Dzicy Są

  Dzicy Są
  In&Out
  Wrocław

  Konkwistadorzy złota Indian

  29.09.2019 | data wizyty: 08.09.2019

  3 odważnych Europejczyków poszukiwaczy przygód i ich mały pomocnik wyruszyli na podbój państwa Indian i zdobycie ich złota. Misja zakończyła się sukcesem, a złoto ponadczasowym skarbem. Ale od początku. Pokój zachwyca już od samego początku. Dopracowany jest w każdym calu i pod każdym detalem. Trzeba mieć naprawdę silną wolę, aby nie zająć się wyłącznie podziwianiem wystroju. Do tego bajkowa oprawa muzyczna. Nic tylko się zakochać. Zagadki i zadania są niezwykle logiczne, spójne i wykonuje się je z przyjemnością. Największą trudność sprawić może uporanie się z nimi w czasie, bo naprawdę jest ich cała masa. A piękno pokoju nie pomaga :). Na ogromne podkreślenie zasługuje system podpowiedzi - jest przeuroczy i dopasowany do pokoju. Finał to prawdziwa perła, z przymrużeniem oka i powrotem do rzeczywistości, z zachowaniem nutki magii i humoru. O Dzikich można pisać i pisać, ale my zdecydowanie bardziej polecamy odwiedzenie ich.
  Bardzo dziękujemy Marcie za bycie naszym przewodnikiem i kompanem wyprawy. No i oczywiście za wprowadzenie w fabułę.

 • Escape room Midnight Killer MK II

  Midnight Killer MK II
  Piwnica Quest
  Wrocław

  Koszmar z ulicy Północnej

  15.08.2019 | data wizyty: 15.08.2019

  Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto jest bez grzechu. A grzesznik niech się schowa, bo nie ma dla niego tu litości. Nieschwytany, szalony i co najgorsze, krwawy morderca jest wśród nas i możemy wyczuć jego oddech na każdym naszym kroku... oczywiście teoretycznie. Pokój jest bardzo dopracowany. Zagadki są niezwykle logiczne i trzeba być przy nich niezwykle dokładnym i cierpliwym. Wystrój jest niezwykle klimatyczny i przenosi nas w świat gry. Pokój trzyma dreszczyk emocji, jednak sam w sobie nie jest straszny - dobry, klimatyczny thriller. Muzyka doskonale pasuje do świata, w którym się znaleźliśmy. Na podkreślenie zasługuje efektowne zasygnalizowanie rozwiązania zagadki. Od razu wiemy, że coś rozwiązaliśmy, gdzie znajduje się nasze rozwiązanie i dzięki temu unikamy zbędnych pytań "Co dalej?".
  Finał rozgrywki zasługuje na osobne podsumowanie. Czegoś takiego nie spodziewaliśmy się nawet w snach. Czeka tu ostra jazda bez trzymanki (albo z trzymanką, jak kto woli). Jest naprawdę efektownie, widowiskowo i oryginalnie.
  Dziękujemy obsłudze za grę, jedną gwiazdkę odejmujemy za pobieżne wprowadzenie nas w fabułę, która jednak odgrywa kluczową rolę.

Zobacz więcej opinii: 1 2 3 ... 6 7 8