cruelandglorious

cruelandglorious

1/3 drużyny Rainbow Peaches.
Niebezpieczne połączenie tchórzostwa i masochizmu działające na zasadzie "ja nie pójdę do tego horroru" i bycia tam jakiś czas p... [więcej]

59 Odwiedzone

18 Planowane

Skaut

83 Punkty

50
83 pkt
100

Wszystkie opinie

Escape room Testament
Testament

"Chcieliśmy ocieplić wizerunek firmy"

14.01.2020 | data wizyty: 12.01.2020

cruelandglorious 28 opinii

Chwilami się zastanawiam jaka inna firma, w ramach próby ocieplenia swojego wizerunku, wybrałaby mroczną tematykę Nosferatu. Nie przychodzi mi na myśl żadna inna, niż Set Me Free.
Nad fenomenem tej firmy rozdrabiałam się niejednokrotnie, więc może tym razem omińmy ten etap opinii...
A może i nie. Na każdy kolejny pokój czekam jak na szpilkach i możecie sobie wyobrazić oczy kota ze Shreka, gdy widziałam przełożoną datę otwarcia. W końcu tym razem miała to być "przygodówka", w dodatku w tematyce, którą mimo wszystko bardzo lubię (dalej ubolewam nad odrzuceniem ogłoszenia o nieśmiertelności....).
Ten pokój jest czymś wyjątkowym w swoim całokształcie. Jak zawsze niesamowite pociągnięcie fabuły i aż "człowiek" ubolewał nad tym, że nie pamięta Stryja za życia. Najdrobniej dopracowane elementy, które w chwilach lekkiego dreszczyku (nie martwcie się, sami go sobie sprawiacie), sprawiały że człowiek się śmiał.
Zagadki bardzo logiczne, nie zawsze liniowe, ale mocno zróżnicowane. Wszystko działało jak trzeba, bez mrugnięcia okiem. Swoją drogą jak na rozłożenie (a to dopiero dobór słów).... niektórych elementów gry, zadziwiająco dobra akustyka! Jest to coś co w środku się bardzo docenia ;)
W skrócie majstersztyk, jak zawsze w wykonaniu tej firmy!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

Escape room Tajemnica Alchemika
Tajemnica Alchemika

zaniedbany?

26.12.2019 | data wizyty: 17.10.2019

cruelandglorious 28 opinii

Pokój odwiedziliśmy w dwuosobowym składzie przy okazji wizyty w Krakowie i czy żałuję? Nie.
Pokój w świetnym klimacie, a chyba jeszcze większą robotę robi fakt nawiązanie do prawdziwych legend, łatwo było nam się wczuć w fabułę, która stawała się ciekawsza z każdą zagadką i została dociągnięta do końca...
ALE... no właśnie, pokój sprawia wrażenie zaniedbanego. Doskonale słychać i widać na przykład działające silniki, widać, które miejsce i w jaki sposób było naprawiane... wielka szkoda, bo pokój jest naprawdę ciekawy. Były też momenty, w których robiliśmy wielkie wow, ale były też momenty, kiedy nieświadomie rozwiązywaliśmy jakieś zagadki, bo po prostu tak łatwo było je hakować. Niektóre elementy pokoju także mylą, mieliśmy kilka otwartych szafek i widząc ich zamki, zaczynaliśmy się dopytywać czy powinny one być zamknięte. Mimo wszystko, mechanizmy działały jak należy.
Stan techniczny pokoju to jedyny problem pokoju, ale czy to tak mało?
Obsługa byłą jak najbardziej w porządku, w ciągłym kontakcie z nami.
W ogólnym rozrachunku, pokój warto odwiedzić, ale warto byłoby także o niego zadbać.

Ocena ogólna: 7/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 8/10

Poziom trudności: Średni

Escape room Przeklęty Pierścień
Przeklęty Pierścień

Coś dla fanów Władcy

26.12.2019 | data wizyty: 02.12.2019

cruelandglorious 28 opinii

Na wstępie trzeba zaznaczyć jedno- Secret Room robi niesamowicie piękne pokoje z jeszcze lepszą oprawą muzyczną, która tylko napawa klimatem nadchodzącej przygody.
Odwiedzenie tego pokoju było dla naszej drużyny nieco bardziej wyjątkowe niż zwykle. [spojler]
Pokój całkowicie zasługuje na miano "dla początkujących". Szukasz pierwszego pokoju? Oto odpowiednie miejsce. Zagadki są bardzo liniowe i dla wyjadaczy będzie to dość... uciążliwe. Chyba, że wybieracie się w jednoosobowy bój ;)
Jedno jednak muszę przyznać, według mnie w pokoju lepiej będą bawili się fani Władcy Pierścieni, osobiście nią nie jestem, co sprawiło, że klimat historii średnio mnie porwał.
Ze strony czysto technicznej, wszystko było w jak najlepszym porządku, działało płynnie i bez jakichkolwiek przeszkód.
Ważne jest także to, że w całej tej przygodzie obsługa stanęła na wysokości zadania. Oprócz pierwszorzędnego prowadzenia, uraczyła nas także długą rozmową, na temat różnych pokojowych doświadczeń, co ważne- w pełni profesjonalnie ;)

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 8/10

Poziom trudności: Bardzo łatwy

Escape room American School Story
American School Story

Mechanizmy nie zastąpią wszystkiego

23.12.2019 | data wizyty: 22.12.2019

cruelandglorious 28 opinii

Kto idąc do pracy tęskni za szkołą i zastanawia się co w szkole mu przeszkadzało? Jeśli chociaż raz przemknęła Wam taka myśl to idealny powód by wybrać się do szkoły ponownie. A może więc dobra na to będzie amerykańska szkoła z lat '90? Zdecydowanie tak.
Foxy niejednokrotnie udowadniały swój poziom i swoją kreatywność. Ten pokój jednak ponownie podniósł poprzeczkę.
Niesamowity klimat i wystrój, a interaktywność pokoju sprawia ogromną frajdę. Prowadzenie fabuły od początku, aż do samego końca w niesamowity sposób. Zagadki logiczne, aczkolwiek mocno nieliniowe, co przy naszym standardowym składzie i około sześćdziesięcio pokojowym doświadczeniu sprawiło, że wyszliśmy po czasie. Myślę, że pokój można nazwać trudnym i według mnie na początek będzie zbyt ciężki.
Całość oprawiona pięknym wystrojem i czymś, na co muszę zwrócić uwagę, niesamowitą muzyką.
Problemem i to zrozumiałym jest na pewno flagowanie pokoju. Weźcie go... nie do końca na poważnie ;)
Jedno jest pewne, pokój wyznacza nowy "nurt" eskejpowy, na który czekałam. Jest niewątpliwie wyjątkowy i koniecznie trzeba się do niego wybrać.
W pełni zasłużona dycha!

P.S. Nie śmiejcie się zbyt wiele z Edwarda.... chyba tego nie lubi :D

P.S.2 Myśleliście kiedyś jak chcielibyście zniszczyć ludzkość? Jeśli nie to zastanówcie się!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Escape room Lokalizacja
Lokalizacja

Widzieliście Janusza?

05.11.2019 | data wizyty: 21.10.2019

cruelandglorious 28 opinii

Wspinająca się coraz wyżej Lokalizacja sprawiła, że przyspieszyliśmy nasz wyjazd na Śląsk (Z resztą już nie pierwszy) i w końcu wylądowaliśmy w TickTacku.
Przechodząc od razu do rzeczy; pierwszy z aspektów na jakie chce zwrócić uwagę to obsługa, ponieważ niesamowicie zapada ona w pamięć. Chłopaki, to co robicie i jak robicie jest niesamowite. W mojej opinii jest to jedna z najlepszych ekip w Polsce, zaraz obok Exit19 we Wrocławiu, gratulacje, widać, że robicie to z pasją.
Ale przechodząc do samej Lokalizacji. Z czystym sumieniem od samego początku, przez wstęp i wprowadzenie, przez cały pokój, po zakończenie, mogę go nazwać niesamowitym. Porywająca tematyka sprawiła, że od początku wczułam się w rolę. Nie było też momentu w pokoju, który chociaż odrobinę wybijałby z klimatu.
Zagadki logiczne i nieliniowe, więc nawet jako doświadczona, spora ekipa (5 osób, z czego trzy mające na koncie ponad 50 pokoi) mieliśmy co robić. Wszystko technicznie bez zarzutu, a pokój utrzymany w bardzo dobrym stanie.
Ogromne wrażenie robi jeden z etapów gry, który pozwala się poczuć jak prawdziwi przestępcy w skarbcu kolekcjonera. pojawiły się rozwiązania, których jeszcze nie spotkaliśmy, a w środku bawiliśmy się jak banda dzieciaków.
Pokój to totalne arcydzieło, które powinien odwiedzić każdy pasjonat ER. Nie ma opcji, żebyście żałowali tej decyzji.

P.S. Zamknijcie Burka, bo chyba się zerwał ze smyczy

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Escape room Kraina Czarów
Kraina Czarów

Wcale nie taka magiczna ta pięćdziesiątka

05.11.2019 | data wizyty: 29.09.2019

Wiarygodna opinia

cruelandglorious 28 opinii

Kraina zachęcała mnie swoim profilem na lockme już dłuższy czas, zatem gdy pojawiła się sprzyjająca okoliczność, nawet chwili się nie wahałam, Kraina miała zostać moim pokojem numer pięćdziesiąt. Postanowiłam zabrać do niej przyjaciela, którego przygoda z ER właśnie tutaj miała się rozpocząć i niestety nie był to zbyt dobry wybór, bo nie tak wyobrażałam sobie przedstawienie mu świata escape roomów.
Ale po kolei... Sam klimat pokoju jakoś nie zachwycał, szczególnie, że wydaje się on być dopracowany tylko w pewnej części. Całkiem sporo zmyłek i rzeczy, które nie biorą udziału w grze, nie ma to jako takiego wpływu na ocenę, jednak myślę, że warto to zaznaczyć. Zagadki: znaczna większość całkiem logiczna, nie zmienia to jednak faktu, że nie idą one raczej zbyt płynnie. Mieliśmy lekki problem z określeniem "co dalej" i marnowaliśmy na tym całkiem sporo czasu. Pojawiły się także zagadka, przy których musiała nam interweniować obsługa, ponieważ coś nie zadziałało tak jak powinno, a myślę, że każdy kto ma na koncie kilka pokoi rozumie jak bardzo psuje klimat taka interwencja. Niestety potem bardzo ciężko znów wczuć się w pokój.
Jeśli chodzi natomiast o samą obsługę... także niestety nie tego się spodziewałam. Samo nasze wejście nie zrobiło na nikim wielkiego wrażenia. Trójka Pań zajmowała się innym pokojem, jednocześnie zawzięcie dyskutując. W porządku, może akurat nadarzyła się taka okazja. Nie oceniam. Gdy jednak wreszcie udało nam się zdobyć zainteresowanie jednej z Pań (w międzyczasie zdążyłam przyjacielowi dokładnie opisać działanie kłódek, które były na stolikach), od razu oznajmiłam, iż mój towarzysz nie ma na sobie żadnego bagażu doświadczeń, licząc na przykład na wzmiankę o kwestiach bezpieczeństwa. Przy obecnej niechlubnej opinii na temat ER, wydaje mi się to szczególnie ważne w przypadku nowych graczy. Niestety, przeliczyłam się. Pani powtórzyła działanie kłódek i wpuściła nas do pokoju.
Oprócz interwencji w pokoju problematyczny jest też fakt, że bardzo dobrze słychać co dzieje się zarówno w pokoju obok, jak i w poczekalni. Niejednokrotnie także prosząc o podpowiedź musieliśmy czekać na jakikolwiek odzew Mistrzyni Gry, potem gdy Pani pojawiła się prawdopodobnie przy kamerach, powtórzyć pytanie, a mimo to Pani i tak nie wiedziała w jakim jesteśmy momencie, co sprawiało, że nasze podpowiedzi składały się z zadań, które już wykonaliśmy. Nie można było także liczyć na jakiekolwiek wskazówki, było to raczej z góry powiedzenie co dokładnie mamy zrobić.
W ogólnym rozrachunku firma zrobiła wręcz beznadziejne wrażenie. Nie jest to klimat, do którego zdążyłam się już przyzwyczaić w wielu miastach, brakowało tam przyjaznej, miłej atmosfery, a traktowani byliśmy tylko jak kolejni klienci, a szkoda.

P.S. przy krótkiej rozmowie już po przejściu pokoju, Pani wydawała się być bardzo miła, niestety nie była chyba zbyt wielką pasjonatką tej branży...

Ocena ogólna: 1/10

Obsługa: 3/10

Klimat: 1/10

Poziom trudności: Średni

Escape room Seria Niefortunnych Zagadek
Seria Niefortunnych Zagadek

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze

28.08.2019 | data wizyty: 04.07.2019

cruelandglorious 28 opinii

Trafiliśmy i tutaj, zawzięcie odradzana przez innych graczy była nam rozgrywka w trzy osoby, ale w sumie to my uparci jesteśmy, więc jeśli właśnie się zastanawiacie czy w trójkę się da, to odpowiadamy- DA SIĘ.
Pojawiliśmy się z doświadczeniem między trzydziesto, a czterdziestopokojowym, w trójkę, z jakim skutkiem? Ocalonego majątku oczywiście (w ostatnich sekundach, ale jednak!)
Koncept ER w budynku starego kina napawał nas optymizmem nie do opisania, z perspektywy czasu, jednak uważamy, że troszkę nie do końca został wykorzystany potencjał tego miejsca.
Zagadki spójne i bardzo ciekawe, a obsługa bardzo miła i rozmowna, co bardzo lubimy (bo trochę gaduły jesteśmy...).
Czegoś nam jednak w całokształcie brakowało, na co oczywiście zwracaliśmy uwagę podczas rozmowy po zakończonej rozgrywce. Szkoda, że końcowy etap gry nie był bardziej rozbudowany, bo robił prawdziwą furorę.
Mimo wszystko, fabuła dociągnięta do samego końca, a to nie zdarza się tak często.

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Escape room Lochy Króla Artura
Lochy Króla Artura

arcydzieło!

28.08.2019 | data wizyty: 28.05.2019

cruelandglorious 28 opinii

Pokój, który wspominam z utęsknieniem....
Oczekiwanie na kolejny pokój od Exitów dłużyło się niemiłosiernie, ale tak oto w końcu się udało! Niesamowita radość, gdy tylko w nocy udało się na fejsbukowym fanpejdżu dostrzec objawy planowanego otwarcia pokoju i niemal w tej samej sekundzie nastąpiła rezerwacja terminu.
Ekscytacja rosła, bo kto raz u Exitów był ten wie do czego skurczybyki są zdolne!
Sam pokój.... tego nie da się opisać słowami. Pokój jest niesamowity, zgodnie z brzoskwinkami uznaliśmy- najpiękniejszy pokój w jakim byliśmy. Każdy detal sprawiał, że bez problemu można było się poczuć niczym w Zamku w Camelote. To koniecznie trzeba zobaczyć i przeżyć, ale żebyście nie żałowali, że to już za Wami.
Zagadki na najwyższym poziomie, aczkolwiek zdarzyła się faktycznie jedna upierdliwa i nieco oporna na rozwiązanie, jednak nie była ona w stanie zakłócić nam odbioru pokoju.
Obsługa, jak zawsze, na najwyższym poziomie, aczkolwiek żałowaliśmy jednak troszkę, że nie udało nam się znowu trafić na Maję :(
Pokój jest prawdziwym arcydziełem! A może by tak jednak wybrać się do niego po raz kolejny....

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

Escape room Poznaj Wolfganga
Poznaj Wolfganga

Ogromny potencjał

27.08.2019 | data wizyty: 25.08.2019

cruelandglorious 28 opinii

Po półtora miesięcznej przerwie i niemal odczuwaniu delirki, postanowiliśmy odwiedzić nowy wrocławski nabytek, którego rozwój obserwowaliśmy od prawie dwóch miesięcy. Decyzja klasycznie spontaniczna i tak o to znaleźliśmy się w rękach Wolfganga.
Na szczególną uwagę zasługuje stworzony klimat. Od momentu rezerwacji, przez wprowadzenie i całą rozrywkę. Masz poczucie, że dobrowolnie oddajesz się w ręce handlarza narządami i zważywszy na ceny rynkowe narządów miałoby to głębszy sens, gdyby nie fakt, że raczej przy tym wszystkim chcą się Ciebie pozbyć.
Z czysto technicznej strony pokój mocno klasyczny i jeśli ktoś preferuje mnóstwo elektroniki to może się nieco zawieźć, jednak fani kłódek będą w raju. Byliśmy w trójkę z już całkiem sporym doświadczeniem i sądzimy, iż jest to maks.
Pokój trzyma w napięciu nawet dzięki sposobie, w jaki udzielane są podpowiedzi. Zagadki są logiczne i przejrzyste w sposobie ich rozwiązywania. Przy naszym doświadczeniu mocne 8,5, ale na zachętę i za niesamowitą obsługę, stawiamy na 9.

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Escape room Moriarty sp. z o.o.
Moriarty sp. z o.o.

Nowa praca w spolce Moriartego

10.08.2019 | data wizyty: 23.05.2019

cruelandglorious 28 opinii

Katowice i Quest Cage sa miejscem, ktore predzej czy pozniej staje sie must have'em kazdego maniaka ER. Tak sie stalo i z nami. Udalo sie w koncu dograc caly wyjazd i tak oto pojawilo sie przed nami kolejne wyzwanie- pomoc Moriartemu.
Nie da sie ukryc, ze oczekiwania przed wizyta w tym pokoju sa ogromne i pojawia sie pytanie czy zostana one spelnione.
Doswiadczenie uczy, ze nie warto oczekiwac niczego od pokoi, bo bardzo latwo sie zawiezc, jednak ten pokoj lamie wszelkie reguly.
Zatem dostalismy nowa prace, Moriarty faktycznie wpadl w niezle tarapaty i musimy obronic jego dobre imie.
Pierwsze wrazenie? Pokoj nieco niepozorny, ale po kilku chwilach nie jest sie w stanie zorientowac kiedy sie weszlo do stworzonego swiata fabuly. Stalismy sie detektywami z krwi i kosci, calkowicie pochlonieci powierzonym zadaniem. Misja zostala zakonczona sukcesem, a wrazenia sa niezapomniane nawet po takim czasie.
Ale koniec poetyckiego belkotu zwiazanego z zachwytem, ze strony czysto technicznej- pokoj jest niesamowity, wszystko dograne na najwyzszym poziomie. Czlowiek bez problemu wczuwa sie w role i kazda rozwiazana zagadka przynosi niesamowita satysfakcje. Zakonczenie jakiego sie nie spodziewalismy, ale to tylko dziala na korzysc pokoju. Zagadki nie byly jakos szczegolnie trudne, a znalazlo sie takze miejsce dla kilku zagadek manualnych. Ilosc czasu wedlug nas jest idealna, sposob podpowiedzi jakiego nie mielismy jeszcze w zadnym pokoju. W skrocie calkowity majstersztyk.
Tutaj tylko jedno ostrzezenie, pokoj pochlonal nas tak, ze nieswiadomie wyeliminowalismy jedna osobe praktycznie z calej gry. Bylismy tak zafascynowani i zaaferowani kazdym kolejnym krokiem, ze nawet tego nie zauwazylismy, a nie mamy nie wiadomo jakiej druzyny, bo gramy z reguly we trojke, ten pokoj praktycznie przeszla dwojka.
Na oklaski zadluguje tez obsluga, ktora dopasowala nam okoje do naszego przyjazdu i byla ogromnym wsparciem pod tym katem. Dziekujemy za taka przygode.
Zdecydowane TOP

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Pokaż następne