dr4kun

dr4kun

http://zest.riddlehell.net Odwiedzone pokoje spoza listy lockme: da Vinci (Let Me Out - Wrocław) Obłęd dziennikarza (Quest Rooms - (Wrocław) Amnesia Trip (... [więcej]

123 Odwiedzone

0 Planowane

Przewodnik

305 Punkty

300
305 pkt
999

Wszystkie opinie

Escape room Symulacja
Symulacja

#110

24.10.2018 | data wizyty: 20.10.2018

Pierwsza opinia w nowym systemie ocen lockme; wystawianie 6 zdarzało mi się do tej pory rzadko - o tempora, o mores.

Pokój rzeczywiście jest w porządku. Bawiliśmy się dobrze, choć to raczej kwestia naszego nastawienia, niż samego pokoju; ja się dobrze bawiłem i w rozpadającym się pokoju, w którym strach było czegokolwiek dotknąć - bynajmniej nie był to horror - więc ważny jest kontekst.
Symulacja na pewno nie jest &złym& pokojem, a i byłem w znacznie słabszych, jednak wyraźnie odstaje od innych wrocławskich pokoi otwartych w tym roku. Po nowym pokoju oczekiwaliśmy zdecydowanie więcej.

Najsilniejszą stroną Symulacji są zagadki, nieźle się bawiliśmy i niektóre mnie nieco zaskoczyły; niestety, nie obyło się też bez sztucznego utrudniania jednego kroku na siłę.
Najsłabsze - niepotrzebnie wydłużone wprowadzenie i niemal tak samo długa narracja przy wyjściu. Zawsze doceniam fabułę pokoju i zwyczajowo nie przeszkadza mi ogrom tekstu czy fabularnych smaczków do ogarnięcia, jednak tutaj narracja była zupełnie zbędnie rozwleczona, a szkoda, bo sam ogólny zamysł na pokój jest bardzo w porządku.

Ocena ogólna: 6/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 5/10

Poziom trudności: Średni

Odpowiedź firmy Escape Room Symulacja

Dziękujemy za cenny feedback!

Escape room Rozdział II Watson - Porwanie w pociągu
Rozdział II Watson - Porwanie w pociągu

#109

23.09.2018 | data wizyty: 19.09.2018

Do pociągu (!!! tak - do POCIĄGU) weszliśmy prosto po wyjściu z więzienia - pierwszego rozdziału historii. Zdecydowanie polecam ten sposób gry i już się niecierpliwię na myśl o trzecim rozdziale.

Sporo elektroniki, trochę zagadek na rozruszanie, kilka wielokrotnie złożonych i skomplikowanych kroków. Mimo ponad setki pokoi na koncie, Share_Lock nas niejednokrotnie zaskoczył i pokazał, że można wyżej, dalej, szybciej.

Po wyjściu posiedzieliśmy jeszcze godzinę z obsługą i obgadaliśmy ich pokoje - czuliśmy się jak u starych znajomych, do których wpadliśmy na pogaduchy.

Czekamy na zakończenie historii :-)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Escape room Rozdział I Sharelock - ucieczka z więzienia
Rozdział I Sharelock - ucieczka z więzienia

#108

23.09.2018 | data wizyty: 19.09.2018

Świetnie zaprojektowany, dojrzały pokój, któremu niestraszny upływ czasu.

Zagadek jest sporo, ale wszystkie są logiczne i w pełni rozwiązywalne, a pokój bardzo dobrze przez nie prowadzi. Klimat jak najbardziej się wpisuje i współgra z zagadkami.

Brawo!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Escape room Doktor Dżumy (STEAMPUNK)
Doktor Dżumy (STEAMPUNK)

#106

23.09.2018 | data wizyty: 16.09.2018

Inny niż wszystkie do tej pory.

Klimat jest niepowtarzalny - warto odwiedzić Doktora ze względu na sam klimat i wystrój.
Zagadki są bardzo dobre, świetnie ukryte i zaprojektowane, bardzo dużo elektroniki i zagadek mechanicznych. Przez 42 minuty mieliśmy ręce pełne roboty.

Ze względu na metraż polecam ten pokój przede wszystkim doświadczonym parom - byliśmy we dwoje i bawiliśmy się świetnie, ale w naszej standardowej czteroosobowej ekipie moglibyśmy sobie trochę przeszkadzać. Natomiast polecam go BARDZO - jedno z obowiązkowych miejsc na mapie ER Krakowa.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Escape room Obiekt 3000
Obiekt 3000

#105

04.09.2018 | data wizyty: 01.09.2018

Był to nasz czwarty pokój tego dnia. Strasznie nam się wszystkim podobał - mamy słabość do tych klimatów - ale zdecydowanie nie polecamy pozostawiania go 'na później', czy przychodzenia na zmęczono: dzieje się w nim dużo i trzeba ruszyć głową.

Pokój raczej dla doświadczonych ekip, raczej nie dla dzieci.

Obsługa jest sympatyczna i pomocna, jednak nie jest w stanie zastąpić centrali naprzeciwko ;-)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Odpowiedź firmy Składnica Szyfrów

Bardzo dziękujemy za opinię :)

Escape room Sekret Maga
Sekret Maga

#104

04.09.2018 | data wizyty: 01.09.2018

Przed przyjściem do Maga mieliśmy mieszane uczucia: ER w galerii handlowej? Co z tego może wyjść - jakieś małe jedno pomieszczonko zaprojektowane pod masy i niedzielnego gracza, co najwyżej.

Wręcz przeciwnie - wnętrze zrobione jest pięknie, zagadki są dopracowane, a zabawy mieliśmy mnóstwo; może wstyd trochę przyznawać, ale bawiliśmy się lepiej, niż w niektórych z pokoi 'spoza galerii' (może to kwestia naszego rozmiłowania w klimatach, które akurat Składnica umieściła poza centralą).

Zdecydowanie polecam, warto nawet lekko zboczyć z trasy i zajechać do Legnicy przy okazji eskapady po ER na Dolnym Śląsku :-)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Odpowiedź firmy Składnica Szyfrów

Bardzo dziękujemy za opinię :)

Escape room Ostatni Artykuł
Ostatni Artykuł

#103

04.09.2018 | data wizyty: 01.09.2018

Składnica przyzwyczaiła nas do wysokiego poziomu i dokładnego dopracowania pokoi; Artykuł nie zawiódł :-)

We czworo w wersji rozszerzonej mieliśmy co robić, a i część zagadek nas zaskoczyła (była też jedna, którą dobrze znamy z innych perypetii, a której do dziś nie cierpimy i która zajmuje nam zbyt dużo czasu - ale to już nasza wina ;-)).

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Średni

Odpowiedź firmy Składnica Szyfrów

Bardzo dziękujemy za opinię :)

Escape room Przysługa dla Księcia Piastowskiego
Przysługa dla Księcia Piastowskiego

#102

04.09.2018 | data wizyty: 01.09.2018

Pokój w całej naszej ekipie wywołał mieszane odczucia.

Nasz ogólny konsensus: po stosunkowo drobnych zmianach, pokój byłby bardzo dobrą opcją dla początkujących i średnio-zaawansowanych ekip. Obecnie wzbudza sporo niepotrzebnej frustracji ;-)

Wystrój świetnie oddaje średniowieczną karczmę. Pierwszy raz trafiliśmy na ER odważny na tyle, by w ramach wystroju wykorzystać żywy ogień. Tuż po wejściu, pierwsze wrażenie bardzo pozytywne.
Niestety, nierówna podłoga i niektóre deski stwarzają znacznie większe zagrożenie, niż żywy ogień w pokoju z suchym drewnem :-). Jest też jedna elektroniczna zagadka-gra, która zajmuje sporo czasu i niekoniecznie wpasowuje się w klimat, choć sama w sobie - w innym pokoju - robiłaby wrażenie.

No właśnie, zagadki. Większość z nich się bardzo dobrze broni. Przede wszystkim: jest ich dużo, jest co robić - na plus. Jest parę nowatorskich rozwiązań; nawet przy bardziej standardowych zagadkach widać, że twórcy pokoju nie chcieli powielać rozwiązań skądinąd.
Niestety, z zagadkami są dwa poważne problemy. W pokoju jest dużo takich samych kłódek, w różnych miejscach pokoju (co ma swój sens), bez oznaczeń pozwalających przypisać daną kłódkę do zagadki, nierzadko z innej strony pokoju (co już sensu nie ma). Połowa czasu upłynęła nam na szukaniu odpowiedniej kłódki, jak już mieliśmy rozwiązanie zagadki; na próbowaniu odpowiedzi w siedmiu różnych miejscach. Do frustracji dokładają zagadki z elementami "zgadnij sobie": w jednej z zagadek jest dostępnych więcej elementów, niż tylko potrzebnych do rozwiązania (a sama zagadka wcale oczywista nie jest), co obsługa podsumowała jako "a to tak, to dla zmyłki". Zupełnie niepotrzebnie. Do rozwiązania innej zagadki trzeba zgadnąć, co (jak?) należy zobaczyć na ścianie - nawet jak już wiedzieliśmy, jakie było założenie autorów, ta zagadka zwyczajnie dla nas nie działała zgodnie z zamierzeniami.


Do ER zawsze chodzimy w ubraniach, których nie byłoby nam szkoda ubrudzić - czy nawet podziurawić - ale tutaj *naprawdę* nie polecam zakładać czegokolwiek jasnego. I to jest niestety również na minus, bo można było lepiej okiełznać brudzący element ;-)

Ocena ogólna: 7/10

Obsługa: 8/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Średni

Escape room Hostel na Paharganju
Hostel na Paharganju

#101

03.09.2018 | data wizyty: 31.08.2018

Pierwszy odwiedzony do tej pory pokój w barwach Indii - i ciężko będzie go przebić.

We czworo mieliśmy ręce pełne roboty. Zagadki bardzo dobrze współgrają z wystrojem. Pokój sam się rozwiązuje - nie oznacza to wcale, że jest łatwo, ale że zagadki są dobrze zaprojektowane; ścieranie się z łamigłówkami na drodze do Kła to sama przyjemność.

Czekamy na Trzęsienie :-)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Escape room Peron 9 i 3/4
Peron 9 i 3/4

#100

14.08.2018 | data wizyty: 12.08.2018

Setny pokój w najlepszym towarzystwie ♥

Widać ogrom pracy włożony w dopracowanie wszystkich detali - tak zagadek, jak i wystroju. Dbałość o szczegóły i wierne odwzrowanie elementów na najwyższym poziomie. Fanowie serii będą zachwyceni.

Ogólny metraż całego pokoju jest duży, a zagadek jest sporo, część z nich jest nieliniowych - byliśmy we czworo i było co robić przez cały czas, choć chwilami tłok był odczuwalny. Duety weteranów mogą się jak najbardziej wybrać - pokój może okazać się ciekawym wyzwaniem.

Trap Jungle ma w planach wprowadzenie drobnych poprawek - subtelnych podpowiedzi (bez których, ze względu na ilość zagadek i trudność niektórych, pokój oznaczyłem póki co jako trudny), silniejszych mocowań (niechaj zamknięte pozostanie to, co zdradza sztuk tajemnice! ;-)), małych a wartościowych dodatków i innych delikatnych zmian (poprawionej wentylacji, na ten przykład :-)). Już jest świetnie, a będzie jeszcze lepiej!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Odpowiedź firmy Trap Jungle

Przed Wami nic i nikt się nie ukryje! Nasz "składzik na miotły" już jest lepiej zabezpieczony :D Dziękujemy za wizytę, życzymy kolejnych 100 udanych ucieczek i powodzenia na mistrzostwach! Pozdrawiamy razem z Płotką i Pączkiem :D

Pokaż następne