M&M's Squad
 • Escape room Wrota Czasu - Tortuga

  Wrota Czasu - Tortuga
  TickTack
  Gliwice

  Popłyniemy dokąd zechcemy... ale tak bez rumu?

  14.11.2018 | data wizyty: 12.11.2018

  Jest to nasz pierwszy pokój ze stajni TickTacka, a mimo to przyrzekliśmy sobie, że zwiedzimy wszystkie pozostałe, bo jak zwiedzać, to zwiedzać na całego, nieprawdaż? Ah nie, to oni sami wybrali nas jako najtańszą grupę odkrywczą, gdzie jedyną naszą nadzieją był kontakt z bazą.

  Już na samym wejściu do lobby TickTacka uderza nas piękny wystrój i bogactwo ozdób. Widząc coś takiego, spodziewaliśmy się, że pokój będzie nieźle urządzony, ale to co zastaliśmy w środku, przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Żadnych kłódek z napisem "nie otwierać", drzwiczek niewiadomego pochodzenia, nawet kamery obsługi i zapach morkiej wyprawy był wkomponowany w klimat pokoju.

  Schemat pokoju nie jest liniowy, przez co cała nasza grupa nie mogła narzekać na nudę i brak roboty. Liczne autorskie mechanizmy są zbalansowane z kłódkami, dzięki czemu może trafić w gusta każdego. Penetrowanie każdego zakamarka pirackiej łodzi pozwala poczuć się niczym Jack Sparrow.

  Obsługa GENIALNA, podchodząca do nas z bardzo pozytywnym nastawieniem, co tylko zachęciło nas do ponownego odwiedzenia tego cudownego pomieszczenia. Obowiązkowe miejsce na mapie polskiego ER'u, my jesteśmy wręcz zakochani!

 • Escape room Psychopata

  Psychopata
  Set Me Free
  Rybnik

  Zaprzyjaźnianie się z psychopatami znajduje się na liście naszych specjalności.

  14.11.2018 | data wizyty: 21.10.2018

  Poczucie bezpieczeństwa, przyjazne nastawienie, miłe pogawędki.. czy dobrze trafiliśmy? Bez tego wprowadzenia pokój straciłby cały swój klimat. Wystrój pokoju również idealnie pasuje do jego tematyki.

  Tym razem wybraliśmy się w zmienionym składzie, jako 2 osoby doświadczone oraz 2, dla których to był drugi escape room. Zagadki nie należą do trudnych, jednak praca pod presją [spojler] utrudnia logiczne myślenie i wpadnięcie na logiczne rozwiązania. Panująca wewnątrz ciemność rownież utrudnia sprawne przeszukiwanie pomieszczeń a strach przed czyhającym złem potarfi sparaliżować strachliwsze osoby z grupy. Czas rozgrywki idealnie wymierzony, by na spokojnie przebrnąć przez zagadki, oraz wycisnąć z pokoju ile tylko się da.

  Pokój oczywiście należy do jednych z bardziej przez nas lubianych, ze względu na tematykę horroru. Polecamy grupą, które lubią tego typu dawkę emocji. Wykonany kawał dobrej roboty!

 • Escape room Chatka Czarownicy

  Chatka Czarownicy
  Maze in Mind
  Rybnik

  Chwyta dzieci i z komina przy pomocy złego kruka patrzy, czy ich kto nie szuka.

  14.11.2018 | data wizyty: 30.09.2018

  Kiedy smacznie zasnęliśmy po przepysznej herbatce nagle budzimy się... w chatce, niczym z bajki. Kiedy człowiek wyobraża sobie jak wygląda dom pomarszczonej Baby Jagi to przed oczami ma właśnie to pomieszczenie.

  Wystrój pokoju jest magiczny. Ściany dosłownie ociekają zaklęciami, a ścieżka dźwiękowa tylko potęgowała nasze odczucia. Zagadek w pokoju jest dosyć dużo, które opierają się na różnych mechanizmach. W pokoju znajdują się zarówno kłódki jak i inne, magiczne rozwiązania. Rozgrywka wymaga od uczestników dużej spostrzegawczości i umiejętności pracy w grupie. Każde rozwiązanie było idealnie związane w klimatem pokoju, co spowodowało u nas ogromny zachwyt. 4-osobową grupą nikt z nas się nie nudził, każdy miał coś w pokoju do zrobienia.

  Pokój polecamy raczej grupą, które mają już parę ER'ów za sobą, gdyż nie należy do najłatwiejszych. Obsługa miła, z chęcią zostały wysłuchane uwagi i zachwyty dotyczące pokoju. Maze in Mind ponownie pokazał, że warto ich odwiedzić, bo odwalają kawał dobrej roboty.

 • Escape room Zemsta

  Zemsta
  Maze in Mind
  Rybnik

  W obliczu zemsty nie ma miejsca na sumienie.

  14.11.2018 | data wizyty: 19.09.2018

  M&M'sy ponownie wybrały się do Maze in Mind, by odwiedzić najświeższy pokój z ich siedziby i oczywiście - nie zawiedli się. Tym pokojem udowodnili, że są obowiązkową pozycją do odwiedzenia na mapie śląskiego ER'u.

  Zemsta to pokój kryminalny, w którym z każdym etapem rozgrywki szukamy odpowiedzi na nurtujące nas pytania - co się tam tak naprawdę stało. Pokoje w tym klimacie tylko pobudzają nasz apetyt, by pobawić się w detektywów z prawdziwego zdarzenia. Wprowadzenie do rozgrywki jest po prostu genialne, gdyż już od samego początku mogliśmy zatopić się w temat pokoju. Pokój pomimo małej przestrzeni, ze względu na ekstremalne przejścia sprawia wrażenie dość sporego i potrafi zdekoncentrować swoją zmianą etapów z surowego wnętrza, na całkiem przytulny (poza oddechem mordercy na karku) pokoik z średnio przyjemną dla spokoju ducha muzyką.
  Zagadki należą do dość trudnych, lecz logicznych. Genialnie pasują do zamysłu pokoju. Znajdują się w nim zarazem kłódki, jak i również inne rozwiązania. Wielkie ukłony za utrudnienie rozgrywki, która była zależna od skupienia jednego gracza. Cudowna fabuła, która jest spójna przez całą rozgrywkę i zawiera logiczne zakończenie.
  Super obsługa, której pomysłowość zaskakuje. Pokój skierowany w stronę graczy mimo wszystko z doświadczeniem, który pokazuje czym tak naprawdę jest dobry ER i dlaczego warto odwiedzić Maze in Mind!

 • Escape room Cmentarzysko

  Cmentarzysko
  DO NOT ENTER
  Wodzisław Śląski

  Grunt to być miłym dla Pana Grabarza.

  06.06.2018 | data wizyty: 03.06.2018

  "Cmentarzysko" to pierwszy pokój, który postanowiliśmy odwiedzić u ekipy z DO NOT ENTER oraz nasz pierwszy pokój fabularny, którym jesteśmy zachwyceni.

  Pokój opowiada mroczną, tragiczną i naprawdę wciągającą historię, gdzie z każdym etapem dowiadujemy się coraz więcej o tym, co stało się w tym miejscu. Wszystkie elementy układamy niczym układankę, która ostatecznie szokuje. Podkład dźwiękowy i panujący półmrok wywołuje gęsią skórkę i pobudza zmysły. Aranż pokoju zasługuje na pochwałę.

  Mechanizm ogranicza się jedynie do kłódek, do których kody są jasno zakomunikowane, jednak przy panujących tam warunkach można zatracić logiczne myślenie. Wszystko ustawione jest według wskazówek zegara, także nie traci się czasu na szukanie odpowiedniej kłódki w całym pokoju. Niektóre zagadki sprawiły nam trudności, jednak zaskoczyły nas bardzo pozytywnie.

  Pokój nie należy do najłatwiejszych, także polecam wybrać się raczej większą ekipą. Warto natomiast na spokojnie rozwiązywać zagadki, włączyć myślenie i wczuć się w historię, która z etapem ukazuje "smaczki".

  Ekipa z DO NOT ENTER zasługuje na ogromną pochwałę. Widać w chłopakach ogromną pasję, a wprowadzenie do pokoju było fantastyczne. Na pewno odwiedzimy ich ponownie!

 • Escape room Egzorcyzmy

  Egzorcyzmy
  Set Me Free
  Rybnik

  Historia Anneliese Michel.

  01.06.2018 | data wizyty: 17.05.2018

  Egzorcyzmy był ostatnim pokojem, do którego wybraliśmy się tym razem spontanicznie we dwójkę, ze względu na brzydką pogodę i idealny pomysł na spędzenie wieczoru.

  Wystrój pokoju robi duże wrażenie, stare meble i rekwizyty idealnie oddają nastrój pokoju. Dodatkowo elementy religijne potrafią wzbudzić w graczach niepokój. Niepokojąca muzyka oraz gra światłem również zasługuje na pochwałę.

  Zagadki nie należą do najłatwiejszych, ze względu na fakt, iż nie są liniowe, co może wprowadzić w grupie spore zamieszanie. Trzeba mieć oczy szeroko otwarte i logicznie myśleć, żeby się nie pogubić, pomimo klasycznych rozwiązań, jednak ich ilość jest spora.

  Obsługa Set Me Free jak zwykle zasługuje na pochwałę, gdyż gościnność Pana z recepcji nie pozwoliły nam wyjść bez krótkiej pogawędki.

  Egzorcyzmy jest idealnym pokojem dla osób lubiących klimat horrorów, a tematyka pokoju jest pozycją obowiązkową.

 • Escape room Psychiatryk 2.0

  Psychiatryk 2.0
  Set Me Free
  Rybnik

  Niespełnione marzenie bycia psychiatrą w końcu spełnione.

  01.06.2018 | data wizyty: 27.04.2018

  Psychiatryk 2.0 był dla nas skokiem na głęboką wodę, gdyż był to nasz drugi Escape Room w życiu zaraz po Krypcie w nowym, kompletnie niedoświadczonym towarzystwie naszych znajomych. Wybraliśmy oczywiście rozgrywkę w trybie normalnym. To co zrobiła ekipa Set Me Free powaliło nas na kolana.
  Wprowadzenie do rozgrywki zrobiło genialny klimat, który nie zniknął po wejściu do pokoju, lecz ciągnął się przez całą grę. Później już zaczęło się zmaganie z umysłem pacjenta, który dał nam bardzo dobrze do zrozumienia, że nie podoba mu się nasza obceność.
  Pokoje są bardzo fajnie i precyzyjnie wykonane, adekwatnie do aktualnej tożsamości pacjenta. Dużą robotę robią również efekty dźwiękowe, które wielokrotnie wywowaływały w nas ciarki i niepokój, który wśród damskiej części grupy w niektórych momentach powodował paraliż spowodowany strachem.
  Zagadki są liniowe. Po przejściu pokoju nie wydają się trudne, jednak klimat i pewne utrudnienia potrafią wyłączyć logiczne myślenie w grupie i sprawić trudności w skupieniu się, a z każdą minutą rosnąca presja i panika, potrafiły zabużyć sprawne przejście pokoi.
  Obsługa jak zawsze na najwyższym poziomie. Pani z obsługi bardzo gościnna i sympatyczna, znalazł się nawet czas na wymianę paru zdań.
  Podsumowując, jest to zdecydowanie pokój warty odwiedzenia dla osób, które lubią dreszczyk emocji. Zapomnienie tego pokoju jest wręcz niemożliwe.

 • Escape room Krypta

  Krypta
  Set Me Free
  Rybnik

  Zagadkowa krypta.

  01.06.2018 | data wizyty: 26.04.2018

  Krypta to pierwszy pokój, do którego spontanicznie wybraliśmy się ze znajomymi. Klimat pokoju fajny, lecz mógłby być bardziej dopracowany i mroczny, gdyż niektóre elementy wystroju kuleją, jednak pokój nadrabia innymi elementami.
  Obsługa i wprowadzenie do pokoju na jak najwyższym poziomie. Rozpoczęcie rozgrywki, z uwagi na zmniejszenie liczebności osób w grupie jest jednym z lepszych z jakim można się spotkać.
  Zagadki nie należą do najtrudniejszych, gdyż są liniowe. Oznaczenie kluczyków oraz kłódek bardzo usprawnia rozgrywkę. Natomiast rozwiązania elektroniczne były pozytywnym zaskoczeniem.
  Jak najbardziej polecamy pokój szczególnie osobom początkującym, jednak zaawansowani również znajdą coś dla siebie. My zdecydowanie dobrze wspominamy ten pokój, który zapoczątkował nasze zainteresowanie Escape Room'ami.