ania_s
 • Escape room Superheroom

  Superheroom
  Mr Lock Escape Room
  Bydgoszcz

  Superprzeżycie, naprawdę

  02.01.2019 | data wizyty: 23.12.2018

  Rewelacyjna przygoda, od samego początku do samego końca. Ekipę wita przesympatyczny właściciel zarażający swoją pozytywną energią. Sam lokal, recepcja, sposób przyjęcia graczy tworzy już atmosferę mającej się za chwilę rozpocząć ważnej misji. Wprowadzenie jest oryginalne i naładowujące jeszcze większą dawką energii, a sama rozgrywka nie pozwala na jej opadnięcie nawet na chwilę. Na uwagę zdecydowanie zasługuje wystrój oraz jednoznaczna sygnalizacja, że dana zagadka została rozwiązana (ten aspekt na pewno jest tu opracowany najlepiej spośród wszystkich pokoi, w których dotychczas byliśmy). ER jest logiczny, wszystkie zadania spójnie się ze sobą łączą, testowana jest głównie spostrzegawczość graczy. Poziom doświadczenia ekipy nie ma znaczenia, a nawet dobrze jest mieć ze sobą świeży umysł początkującego gracza :) SUPERPRZEŻYCIE, nie tylko dla fanów tematyki.

 • Escape room Tajemnica Władcy Nilu

  Tajemnica Władcy Nilu
  One Hour
  Bydgoszcz

  Wiarygodna opinia

  Aż szkoda było wychodzić (sic)!

  02.01.2019 | data wizyty: 08.12.2018

  Ekipa One Hour stworzyła piękne, monumentalne dzieło w postaci świątyni. Klimat starożytności oddany jest bardzo starannie, a po usłyszeniu od Mistrzyni Gry, jak znaczna część rekwizytów została przygotowana ręcznie i w jaki sposób, zachwyt jeszcze wzrasta. Sporo zagadek manualnych, ciekawych, efektownych, oddziałujących na różne zmysły. Mimo że to drugi ER w klimacie starożytności odwiedzony przez nas w ostatnim czasie, zdecydowanie się wyróżnia i ma swój własny charakter, sprawiający, że, tak jak napisałam w tytule recenzji, aż szkoda było nam, że ta przygoda musiała dobiec końca w niecałą godzinę ;-)

  P.S. Ogromny szacunek dla Mistrzyni Gry, że pamiętała nas sprzed dwóch lat, a także brawo dla ekipy budującej pokój za przemycenie do ER 'smaczków' związanych z ich marką :)

 • Escape room W cieniu piramid

  W cieniu piramid
  Wyjście Awaryjne
  Bydgoszcz

  Wiarygodna opinia

  Niesamowita przygoda, serio.

  05.11.2018 | data wizyty: 03.11.2018

  W odniesieniu do tego ER idealnie pasuje opis oceny 10 na skali Lockme - "całe doświadczenie było na niespotykanym poziomie", SERIO. Myśleliśmy, że pod względem klimatu po Nautiliusie nie można już za bardzo podnieść poprzeczki... a jednak. "W cieniu piramid" to już nie jest "pokój ucieczki"; to kompletne doświadczenie fabularne z poczuciem uciekającego czasu, mnóstwem łamigłówek, odpowiednią dawką adrenaliny i... elementem decyzyjności (!). Wszystkimi zmysłami zatapiasz się w atmosferę pustyni, a po godzinie żałujesz, że ta przygoda nie może trwać dłużej. Klimat to nie tylko piękne dekoracje i inne elementy wystroju, ale przede wszystkim emocje - a emocjonalnie ten pokój MIAŻDŻY. Pod względem poziomu zagadek też jest naprawdę dobry - zagadki nie są trudne, ale jest ich naprawdę dużo, są różnego typu, gra jest nieliniowa, każdy ma co robić, wątki się przeplatają. Niesamowita przygoda, serio.

 • Escape room Jak uratować smoka

  Jak uratować smoka
  DreamScape
  Poznań

  Smoki, czary, mikstury... po prostu magia!

  22.10.2018 | data wizyty: 20.10.2018

  Dużo aspektów pokoju robi wrażenie, ale największe i tak naszym zdaniem Mistrz Gry ;) Genialne wprowadzenie, my-dorośli byliśmy zachwyceni, więc podejrzewamy, że grupy dzieci muszą być całkowicie pochłonięte historią... Klimat bajkowy oddany świetnie, zagadek sporo, niektóre - mimo że niby banalne - potrafią sprawić kłopot; super pomysł z zagadką 'z uśmieszkiem' - więcej nie piszę, żeby nie zdradzać sekretów ;), bardzo ciekawy sposób na oznaczenie zagadek, rekwizyty i mechanizmy również zasługują na pochwałę ;) Polecamy wszystkim, niezależnie od wieku!

 • Escape room Napad na skarbiec Sknerusa

  Napad na skarbiec Sknerusa
  No Rules Escape Room
  Bydgoszcz

  Złoto i inne bajery :-)

  22.10.2018 | data wizyty: 24.08.2018

  W pokoju byliśmy już dość dawno, z dziećmi. Wrażenie ogólne pozytywne, sporo zagadek na niewielkim metrażu, każdy miał co robić. Dzieciaki zadowolone :) Mały minus za słabą wentylację - w środku było dość duszno. Ostatnia zagadka trochę myląca, ale zabawa przednia.

 • Escape room Freakshow

  Freakshow
  Break The Brain
  Bydgoszcz

  Nazwa pokoju trafiona I D E A L N I E

  25.07.2018 | data wizyty: 11.07.2018

  Jak to w BTB, wszystko dopracowane w najmniejszym szczególe. Jeśli ktoś lubi dreszcz emocji na plecach i uczucie niepokoju - ten ER jest GENIALNY. Dekoracje, atmosfera, światło, dźwięk, wszystko odpowiada klimatowi. Ja osobiście nie mam zbyt wielkiej satysfakcji z takich pokoi, ponieważ strach mnie paraliżuje, jestem całkowicie nieprzydatna i omija mnie połowa zagadek... ale jeśli tylko ktoś lubi, pokój jest perfekcyjny, ogólna obiektywna ocena musi być 10/10, nie ma innego wyjścia :-)

 • Escape room Reaktor atomowy

  Reaktor atomowy
  One Way Out Bydgoszcz
  Bydgoszcz

  Czy my schłodziliśmy reaktor?...

  19.06.2018 | data wizyty: 31.05.2018

  Nie wiem, co sądzić o tym pokoju. Klimatycznie bardzo fajny, widać, że zostało włożone mnóstwo pracy, jest dużo zadań do wykonania (dla 3 osób naprawdę sporo), ale... No właśnie. Kilka zmyłek, w tym jedna, która wg nas mocno wpływa na sposób myślenia o zadaniu [...chociaż po eliminacjach Mistrzostw Polski w Escape Room stwierdzam, że chyba już wszystkie zmyłki dozwolone ;-)], trochę przekombinowane niektóre elementy, informacja o wykorzystaniu jednej rzeczy dwa razy wprowadza chaos, bo każdą rzecz chce się użyć dwukrotnie... Przyczepiłabym się też do scenariusza, bo nie wydaje mi się, żebyśmy schładzali reaktor, ale może coś przeoczyłam ;-) Wyszliśmy z mieszanymi uczuciami, ale sprawdźcie, jak będzie w Waszym przypadku :)

 • Escape room Poligon Wojskowy

  Poligon Wojskowy
  Tajemniczy Świat
  Bydgoszcz

  Poligon pokonany w rekordowym czasie!

  25.05.2018 | data wizyty: 18.05.2018

  Gdyby rzeczywisty poligon wojskowy był tego poziomu trudności, moglibyśmy być zawodowymi żołnierzami :-D Pokój... sympatyczny, sporo wojskowych gadżetów, nastawiony na rodziny z dziećmi, nie jest trudny i nie wymaga aż tyle wysiłku fizycznego, ile może się wydawać po opisie ;-)

 • Escape room Tajny ośrodek badawczy

  Tajny ośrodek badawczy
  Outscape
  Gdynia

  Z ogromnymi podziękowaniami dla Mistrza Gry

  08.05.2018 | data wizyty: 05.05.2018

  O mały włos, a nie odwiedzilibyśmy tego pokoju! A specjalnie dla niego tak naprawdę zrobiliśmy wycieczkę do Trójmiasta, zachęceni wieloma pozytywnymi opiniami... I zdecydowanie warto było! Bardzo ciekawa koncepcja pokoju, bardzo przyjemny, dość liniowy, ale wymagający myślenia, bardzo oryginalny klimat... Zdecydowanie 10/10 pod każdym względem :-)

  I jeszcze raz ogromne podziękowania dla świetnego Mistrza Gry, który pozwolił nam zagrać pomimo pomylonej godziny, anulowanej rezerwacji i całości perypetii - dzięki! :-)

 • Escape room Ale Cyrk!

  Ale Cyrk!
  Escape Time
  Gdańsk

  Wiarygodna opinia

  Ciężko stwierdzić

  08.05.2018 | data wizyty: 04.05.2018

  Być może nie mam w sobie ukrytego dziecka, ale ciężko było mi się w tym pokoju odnaleźć... Jeśli potraficie nie zastanawiać się w ER, jak coś rozwiązaliście - "nieważne, jak; ważne, że zagadka rozwiązana, idziemy dalej" - to na pewno będziecie się świetnie bawić :-) Ogrom rekwizytów, efektów dźwiękowych i świetlnych faktycznie robi wrażenie, wszystko spójne z tematyką, jest kolorowo i cyrkowo. Ale ja przez całą rozgrywkę zastanawiałam się, co tam się tak naprawdę dzieje i czy mamy na cokolwiek wpływ, co zrobiliśmy, że się udało rozwiązać zadanie...

  Na szczęście opinie mają to do siebie, że są subiektywne, więc jeśli niekoniecznie szukacie w escape roomach główkowania, to na pewno będzie to super zabawa :-)

Zobacz więcej opinii: 1 2 3 ... 7 8 9