.Aleksandra G.

.Aleksandra G.

Blogerka: letstrytoescape.wordpress.com

21 Odwiedzone

15 Planowane

Podróżnik

28 Punkty

25
28 pkt
50

Wszystkie opinie

Escape room Chatka szamanki
Chatka szamanki

Voodoo? Czemu nie...

18.11.2018 | data wizyty: 02.08.2018

Od samego początku wszystkie zagadki są związane ściśle z fabułą gry, żadna nie wzięła się znikąd a ciąg ich rozwiązywania jest raczej liniowy. Największym zaskoczeniem była dla [spojler], której do tej pory nie spotkałam, a [spojler]. Co do reszty zagadek, są one na różnym poziomie trudności, mniejsze grupy 2-3 osobowe mogą mieć problem z rozwiązaniem ich na czas. Jako, że pokój nie jest wielkich rozmiarów opytymalna liczba graczy to 4 osoby. My byliśmy w takim składzie i każdy miał co robić.

Ocena ogólna: 7/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 8/10

Poziom trudności: Średni

Escape room Sekret Orientu
Sekret Orientu

Ach ten Orient...

18.11.2018 | data wizyty: 02.08.2018

Klimat pokoju zbudowany zostal poprzez wystrój i muzykę. Zagadki oferowane przez pokój były dość ciekawe i różnorodne, czasem trzeba było się nieźle nagimnastykować, żeby je rozwiązać. Sekret orientu jest więc typowo przygodowy, rozrywkowy, żeby oderwać się od szkoły, pracy czy codziennych obowiązków. W dużym stopniu stawia na fabułę i wszelkie zagadki do niej jak najbardziej pasują.

Ocena ogólna: 7/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Średni

Escape room Murder House
Murder House

Morderczy Murder House

18.11.2018 | data wizyty: 10.11.2018

Murder house stworzony został na podstawie American Horror Story, ale dla tych ktorzy nie ogladali serialu (w tym takze i mnie) nie powinno stanowić to problemu. Z tego co wiem inspiracja AHS jest tam widoczna. Rozwiązania co do samych zagadek okazały się przemyślane i niesztampowe. W pewnych momentach aż dziwiłam się, co muszę robić, żeby rozwiązać dane łamigłówki. Co do ich rozszyfrowywania, polecam się dobrze przyglądać i zapamiętywać co w międzyczasie zdobywacie po drodze. W pokoju jest trochę rozpraszaczy uwagi, a przede wszystkim macie ciągle przeświadczenie o konieczności ucieczki, więc zachowanie stalowych nerwów może być trudne. Co za tym idzie, poziom koncentracji poszczególnych uczestników będzie zapewne różny, dlatego zwracanie uwagi na pewne szczegóły jest konieczne.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Escape room Motel "Brzask"
Motel "Brzask"

Był klimacik... do czasu.

22.06.2018 | data wizyty: 01.06.2018

Weszliśmy nie wiedząc tak naprawdę nic o pokoju. Opis niewiele mówił, a informacje które otrzymaliśmy przed wejściem jedynie pobieżnie wprowadziły nas temat...
I dobrze!
Dało to zdecydowanie poczucie większego zagubienia na początku a po wejściu do pokoju w jeszcze większym stopniu oddało klimacik :D
Weszliśmy 3- osobową grupą (najmniejszą jak do tej pory, bo wcześniej była nas zwykle 5) i mimo moich wątpliwości, że będzie to niewystarczająca ilość osób, udało nam się wyjść :p
Sam pokój dostarcza dużo emocji, efekty dźwiękowe i wizualne oddają klimacik. Co prawda do czasu aż nieświadomie odłączyliśmy te pierwsze xD (obsługa na pewno nas za to zapamięta :D), ale zupełnie nam to nie przeszkadzało dobrze się bawić.
Pokój raczej nie był liniowy, trzeba zwracać uwagę na zbierane podczas gry rekwizyty i wskazówki. Poziom trudności poszczególnych zagadek z czasem wzrasta, nie powinno być zatem problemów na początku zabawy, co oceniam na plus, bo chyba najgorsze jest zatrzymać się zaraz na wstępie ;)
Jedyny minus jaki zauważyłam to może za duzo niepotrzebnych rekwizytów, które przez doświadczenie naszych poprzednich escape room'ów trochę nas zmyliły (i przez to z pewnością także będziemy zapamiętani)
Podsumowując, pokój odpowiedni dla tych, którzy lubią klimatyczne pokoje, wcielanie się w rolę detektywów i
odrobinę dreszczyku :D
Polecam i daję mocną 8 ;)

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Średni

Escape room Egzorcyzmy
Egzorcyzmy

Nie udało nam się wypędzić demona....

25.03.2018 | data wizyty: 20.10.2017

Jak na pierwszy raz pokój trochę nas przytłoczył i zbyt długo czekaliśmy z pierwszą podpowiedzią. Nie obyło się tez bez krzyków w niektórych momentach, ale można było się tego spodziewać po typie pokoju.
Zagadki liniowe, kilka rzeczy niestety nas zmyliło i chyba przez to nie udało nam się wyjść.
Mimo wszystko klimat nadrabiał nasz brak doświadczenia i bawiliśmy się naprawdę dobrze.
Pan z obsługi na pewno zapamiętał nasze próby rozwiązania jednej z zagadek ;P
Oceniam na 9/10

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Escape room Psychiatryk
Psychiatryk

Psychiatryk nie taki straszny...

25.03.2018 | data wizyty: 06.02.2018

Najlepsze w tych pokojach jest to, że nigdy nie wiesz czego się spodziewać.
Początek może się okazać dość śmieszny, potem zaczyna się trochę nerwów związanych z rozwiązywaniem zagadek i ilością informacji, które widać od razu.
Klimat super, zagadki trudne, trzeba trochę pokombinować.
Nam udało się wyjść dosłownie w ostatnich sekundach :D
Polecam tym, którzy lubią zagadki w takim klimacie :D
Daję 9/10!

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Trudny

Escape room The Gold Train
The Gold Train

Poszło zadziwiająco dobrze!

25.03.2018 | data wizyty: 11.11.2017

Pokój pozwala na cofnięcie się w przeszłość i poczucie atmosfery wojennego świata, w którym trzeba rozwikłać zagadkę położenia tytułowego złotego pociągu.
Nasz drugi w życiu pokój, tym razem przygodowy, wymagający spostrzegawczości, pracy zespołowej i umiejętności łączenia faktów. Tym razem się udało i wyszliśmy z niemal 5min zapasem czasowym! Kluczem do sukcesu jest zgrana ekipa, ponieważ zagadki są w większości liniowe :D
Polecam, może wy też odnajdziecie złoto :D

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 8/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Średni

Escape room Kwarantanna
Kwarantanna

Coś poszło nie tak...

25.03.2018 | data wizyty: 24.03.2018

Szliśmy do tego pokoju pełni pozytywnych emocji, bo w końcu pokój w top10 w Łodzi, ale...
Niestety ja osobiście nieco się zawiodłam. W porównaniu do innych łódzkich pokojów, w których byłam, ten wydaje się nie być godny swojego miejsca w rankingu :(
Samo wykonanie pokoju i klimat w nim panujący na plus, ale niestety ocenę psują szczególnie problemy techniczne które zabrały nam co najmniej 15 min zabawy... Akurat bez rozwiązania tych zagadek nie mogliśmy ruszyć dalej przez to nie udało nam się wyjść.
Oceniam na 5/10, byłoby więcej gdyby nie problemy, które zepsuły nam zabawę.

Ocena ogólna: 5/10

Obsługa: 6/10

Klimat: 8/10

Poziom trudności: Bardzo trudny

Escape room Piła 2
Piła 2

Piła nas nie dopadła!

25.03.2018 | data wizyty: 18.11.2017

Piła 2 znana nam była jedynie z horroru, a sam fakt, że pokój oznaczony był na poziom ekspert sprawił, że tym bardziej chcieliśmy odwiedzić to miejsce ;D
Już samo wejście do pokoju zbudowało klimat i potrzeba było chwili, by ogarnąć co dzieje się wokół nas. Czuć było dreszczyk emocji, bo obsługa escape roomu zadbała o klimacik! :D Na własnej skórze przekonaliśmy się, co znaczy praca zespołowa, która tym razem faktycznie okazała się niezbędna.
Polecam ten pokój wszystkim, zdecydowanie powinien być wyżej w rankingu! Mimo że oceniam go na trudny, zagadki są wymagające i potrzeba dużej spostrzegawczości, udało nam się wyjść ;)
Z czystym sumieniem oceniam 10/10
Odwiedźcie, warto!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny