Myszuwa
 • Escape room Posterunek 13

  Posterunek 13
  HURRY UP
  Bielsko-Biała

  Arni, gdzie jesteś?!

  26.05.2019 | data wizyty: 25.05.2019

  Po przybyciu zostaliśmy przywitani przez miłego pana z obsługi. Opowiedział nam czego mamy się spodziewać. Dodam, że trzy osoby z pięcioosobowej ekipy były pierwszy raz w escape roomie, dlatego wybór padł na pokój Posterunek 13. Jeśli chodzi o mnie, był to mój ósmy ER.
  Z racji, że mam za sobą już kilka pokoi o znacznie wyższym poziomie trudności, to tym pokojem byłam niemile zaskoczona. Spodziewałam się czegoś prostszego, wszak pokój dla początkujących, a tu pierwsza zagadka i 20 minut nie nasze. No cóż, pokój wymaga spostrzegawczości; no i wielu rzeczy trzeba się domyślać - jak już inni tu pisali - szuka się i kombinuje a odpowiedź jest oczywista. Dosłownie patrzy się na nią i nie widzi =)
  Ogólnie pokój mnie nie zachwycił, nie było u mnie efektu "wow", za to znajomym, którzy byli pierwszy raz, spodobało się. Moim zdaniem zagadek jest mało, dla pięciu osób za mało, momentami niektórzy nie mieli co robić.
  Brakowało mi też jakiegoś fabularnego wstępu. Pokój ogólnie na plus. Z pewnością odwiedzimy jeszcze inne pokoje Hurry Up.

 • Escape room Moriarty sp. z o.o.

  Moriarty sp. z o.o.
  Quest Cage
  Katowice

  Udało się!

  19.05.2019 | data wizyty: 23.09.2018

  Mój siódmy ER.
  Muszę przyznać, że ze wszystkich pokoi, w jakich do tej pory byłam, ten wywarł na mnie największe wrażenie. Po pierwsze - wielkość. [Spojler], to jest to co lubię w escape roomach. Po drugie - róznorodność zagadek. No coś niesamowitego. Uważam, że zagadki były świetnie skonstruowane ale były po prostu trudne - trzeba było się nagłówkować. Niektóre wymagały zręczności. Na pewno każdy będzie miał co robić. Po trzecie - fabuła. I to zaskakujące zakończenie. Po czwarte - wystrój i rekwizyty. Pozwalają doskonale wczuć się w fabułę. Quest Cage nie zawidzi. Uważam, że ten pokój to mistrzostwo. Domyślam się, że pewnie jest wiele pokoi, które wykonaniem i zaangażowaniem twórców przebijają ten pokój, jednak na dzień dzisiejszy to on jest moim nrem 1!
  Nasza ekipa składała się z 5 osób, z czego jedna była w escape roomie drugi raz (pierwszy raz tego samego dnia na Strychu Szalonego Alchemika) a i tak daliśmy sobie świetnie radę. Mimo to poziom oceniam na trudny i na pewno nie jest to pokój na pierwszy raz.
  Obsługa w Quest Cage jak zwykle przesympatyczna i na wysokim poziomie :) na pewno wrócimy do innych pokoi.

 • Escape room Strych Szalonego Alchemika

  Strych Szalonego Alchemika
  Quest Cage
  Katowice

  Świetny pokój!

  19.05.2019 | data wizyty: 23.09.2018

  Był to szósty pokój, który odwiedziłam. Rzeczywiście - zostajemy zamknięci na strychu, w zupełnych ciemnościach i strachu... Dookoła jakieś budzące strach przedmioty i dziwne jakby rytualne rekwizyty... Osoba, która tam mieszkała... Alchemik... Rzeczywiście musiał być szalony...
  Ogólnie pokój uchodzi za trudny i z takim przekonaniem do niego poszliśmy. I nie zawiedliśmy się. W pokoju rzeczywiście trzeba myśleć. Mnóstwo zagadek, i to różnych. I kłódki, i układanki i nie tylko. Pokój jest naprawdę fantastyczny i wart odwiedzenia.

 • Escape room Wrota Czasu - Tortuga

  Wrota Czasu - Tortuga
  TickTack
  Gliwice

  Do abordażu!

  25.09.2018 | data wizyty: 14.04.2018

  Tortuga była drugim pokojem w TickTacku odwiedzonym przez nas. Podobnie jak w Egipcie - tu również przenosimy się w czasie. Tym razem lądujemy na pokładzie statku.
  W porównaniu do Egiptu zagadki wydają się mniej skomplikowane, ale nadal potrafią zaskoczyć i czasem wymagają pogłówkowania i spostrzegawczości. Statek jest ogromny i posiada w stu procentach oddany klimat.
  Obsługa przemiła i z dużym poczuciem humoru.
  Zdecydowanie polecam!

 • Escape room Wrota Czasu - Egipt

  Wrota Czasu - Egipt
  TickTack
  Gliwice

  Chyba się zgubiliśmy...

  25.09.2018 | data wizyty: 14.04.2018

  Udając się do tego pokoju naprawdę przenosimy się w czasie!

  Pokój posiada niesamowity klimat. Zagadki mogą być nieco trudne dla osób początkujących. U nas nie obyło się bez kilku podpowiedzi.
  Świetnie skonstruowane mechanizmy oraz zagadki wymagające dosłownie oczu dookoła głowy (;)) to coś co zostanie na długo w pamięci po odwiedzeniu tego pokoju. No i przefantastyczna obsługa z dużym poczuciem humoru ;)
  Z pewnością nikt nie wróci zawiedziony z podróży do Egiptu...

 • Escape room Stare Więzienie

  Stare Więzienie
  LetMeOut
  Katowice

  Pomocy!

  25.09.2018 | data wizyty: 03.03.2018

  Był to mój trzeci escape room jaki odwiedziłam. Dla trzech z pięciu osób w grupie był to pierwszy pokój. Dlatego biorąc to pod uwagę, uważam, że był dość trudny.

  Pokój świetnie skonstruowany, można się w nim poczuć jak w prawdziwym więzieniu. Wystrój i dekoracje jak najbardziej na tak. Zagadki na wysokim poziomie - myślę, że nikt z grupy nie będzie się nudzić.
  Niestety nie udało się nam wyjść przed czasem ale też nie zostaliśmy wyrzuceni z pokoju, tylko pozwolono nam dokończyć misję.
  Polecam :)

 • Escape room Reaktor 404: powrót atomu

  Reaktor 404: powrót atomu
  Quest Cage
  Katowice

  Świat uratowany!

  27.03.2018 | data wizyty: 18.03.2018

  Reaktor 404 to drugi odwiedzony przeze mnie escape room.
  Trzeba przyznać - jest nietypowy zarówno pod względem fabuły jak i wykonania. Uważam, że klimat jaki oddaje pokój zasługuje na mocne 10! Te efekty specjalne - to było coś niesamowitego a nawet... lekko przerażającego!
  Zagadki idealnie wpasowane w tematykę pokoju, trzeba troszeczkę kombinować. No i... rozkręcać. To ostatnie zajęcie pewnie szczególnie podpadnie panom, którzy lubią majsterkować.

  Na pewno nie jest to pokój na pierwszą wizytę, początkujący mogliby się tu czuć nieco zagubieni bo faktycznie - pokój wyróżnią się swoją (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) innością :)

 • Escape room Morderstwo w Orient Expressie

  Morderstwo w Orient Expressie
  LOFTescape
  Chorzów

  Śledztwo zakończone sukcesem!

  27.03.2018 | data wizyty: 15.02.2018

  Był to pierwszy escape room jaki odwiedziłam.
  Po wejściu zostaliśmy przywitani przez przemiłą panią, która wyjaśniła na czym polega zabawa w escape room oraz wszelakie mechanizmy, co wolno a czego nie. Następnie zaczął się wstęp do historii...
  ...i chwilę potem byliśmy już w pędzącym pociągu!
  Escape room mnie niesamowicie zachwycił. Przede wszystkim treścią (ciekawe było wprowadzenie do fabuły), rekwizytami i tym jak urządzony był pokój oraz rozmieszczone zagadki. A zagadki były różne i było ich dużo (co jest oczywiście wielkim plusem) - każdy z naszej trójki miał pełne ręce roboty. Jednak nie obyło się bez kilku podpowiedzi ;)
  Również nie zabrakło elementu zaskoczenia - myślisz, że już wiesz kto stoi za morderstwem przedsiębiorcy a okazuje się, że jesteś w błędzie.

  Ten escape room sprawił, że zapragnęłam więcej! :)
  Myślę, że dla początkujących grup jest idealny. Nam udało się wyjść 5 minut przed czasem.