Ryuken
 • Escape room Wstęp wzbroniony

  Wstęp wzbroniony
  Time Of Mysteries
  Wrocław

  Wiarygodna opinia

  Leśna głusza

  24.02.2019 | data wizyty: 23.02.2019

  Dzik jest dziki, dzik jest zły. Ale czy to dzik jest największym zagrożeniem w lesie? Otóż niekoniecznie...
  Po rozpoczęciu rozgrywki oczom ukazuje się przytulny pokoik, żywcem wyjęty z leśniczówki. Problem tkwi we właścicielu, który do kwestii prywatności podchodzi poważnie. Śmiertelnie poważnie...
  Zegar rusza, pozostaje nam godzina, by rozwiązać zagadki. A te nie są wcale takie proste. Przeciwnik jest bardzo wytrawnym graczem.
  Pokój bardzo przemyślany i klimatyczny. Dużym plusem jest głos w tle, który informuje o upływie czasu.
  Miła obsługa to na pewno bardzo mocna strona miejsca, udzielane podpowiedzi mają na celu naprowadzenie graczy, ale nigdy nie mówiły co zrobić wprost.

 • Escape room Jumanji

  Jumanji
  HURRY UP
  Wrocław

  Wiarygodna opinia

  Kości zostały rzucone

  24.02.2019 | data wizyty: 24.02.2019

  A czy Ty słyszysz bębny w oddali?
  Gra się rozpoczęła, nie ma już odwrotu. Dokończ rozgrywkę, by plansza nie pochłonęła Cię na zawsze. Ale uważaj, na przeszkodzie będzie stała cała dżungla!
  Pokój mega wkręcający w klimat filmu (kto widział będzie pod głębokim wrażeniem). Zagadki zróżnicowane, wykorzystują zarówno zręczność jak i spostrzegawczość. Niektóre zagadki nie są ze sobą powiązane, można wykonywać kilka jednocześnie. Bo ostatecznie i tak prowadzą do wspólnego punktu.
  Obsługa bardzo miła, fantastyczne wprowadzenie przez Panią, podpowiedzi były bardzo dobre, gdyż nie wskazywały rozwiązania wprost, ale kazały spojrzeć na problem z nieco innej perspektywy (duży plus).
  Ogólnie 11/10 ;)

 • Escape room Szalony naukowiec

  Szalony naukowiec
  Open The Lock
  Żory

  Przedmioty ścisłe

  16.11.2018 | data wizyty: 04.11.2018

  Pokój urządzony bardzo poprawnie. Wystrój klimatyczny, zgodny z tematyką.
  Bardzo fajne połączenie chemii z (w pewnym momencie) matematyką i logiką.
  Jedyny minus - pani z obsługi musiała przerwać nam rozgrywkę, bo jedne drzwi nie były domknięte. A szkoda, bo zapowiadało się na 10 :)

 • Escape room Baza Agenta SB

  Baza Agenta SB
  Open The Lock
  Żory

  Rodem z PRL

  16.11.2018 | data wizyty: 04.11.2018

  Klimat późnego Gierka - meblościanka, oldschool'owe fotele i pufy... Fantastyczne osadzenie w klimacie.
  Pokój bardzo liniowy, rozwiązanie jednej zagadki prowadzi do następnej. Trzeba być tutaj spostrzegawczym i uruchomić myślenie :)
  3 podpowiedzi wymuszają rozsądną rozgrywkę, żeby zbyt przedwcześnie się nie wystrzelać. Bo wskazówki nie są udzielane wprost :)

 • Escape room Redrum

  Redrum
  Open The Lock
  Żory

  Wiarygodna opinia

  Czerwony pokoik

  03.11.2018 | data wizyty: 02.11.2018

  Opaski na oczy, [spojler] zatrzaśnięta krata więzienna, klimatyczne wprowdzenie i... do boju kowboju!
  Początek dość trudny, później zagadki bardzo zrównoważone i przemyślane. Jednen moment trochę mylący, ale to wina przekombinowania z naszej strony.
  Po wrocławskich pokojach ten w Żorach o wyrównanym poziomie :)

 • Escape room Underworld

  Underworld
  Brain Code - Secret Room
  Wrocław

  Na tropie Corviniusa

  07.08.2018 | data wizyty: 06.08.2018

  Pogrzeb dobiegł końca. Trumna spoczęła w krypcie. Ale jedna rzecz nie daje spokoju. Kto był tajemniczą postacią, która miała nas ocalić. I wtedy wrota katakumb otwierają się przed nami. A tajemniczy głos wabi w ich czeluści. Czy to On? Czy przyjaciel ocali nas od potępienia. A może okaże się intrygantem? Odnajdź Corviniusa, on zna odpowiedź na to pytanie.

  Pokój nastawiony na współpracę graczy. Ciekawe zadania wymagające zarówno zręczności jak i ruszenia głową. Zaskakujące zakończenie wołające wręcz o kontynuację.

 • Escape room Pogrzeb Arystokraty

  Pogrzeb Arystokraty
  Brain Code - Secret Room
  Wrocław

  Żałobnicy przy trumnie

  07.08.2018 | data wizyty: 06.08.2018

  Pan tych włości odszedł. Kościelne dzwony biją ku czci jego duszy. Ale czy na pewno? Wszak plotki głoszą, że był to wampir. A stwory jego pokroju są nieśmiertelne...
  Tuż przed pogrzebem musisz odszukać tego, kto zna całą prawdę. To on może uwolnić Cię od przeznaczenia. Czy podołasz?

  Fenomenalne miejsce. Już sama recepcja napawa zachwytem, utrzymana w mrocznym klimacie tryptyku historii. Obsługa fantastyczna, bardzo miła i cierpliwa. Przekazywane podpowiedzi nie są wprost, zmuszają do myślenia nad nowym zastosowaniem dla posiadanych przedmiotów. Każdy powinien wziąć udział w tej odwiecznej wojnie.

 • Escape room Prosektorium

  Prosektorium
  Secret Room - Brain Code
  Wrocław

  Czy jest na sali lekarz...?

  03.05.2018 | data wizyty: 03.05.2018

  Tak, tak panie doktorze, to będzie nasza pierwsza sekcja zwłok... Tak, będziemy profesjonalistami i wykonamy wszystkie polecenia. A ta herbata, którą pan zaparzył jest wyjątkowo smasz..bar...ugh!
  Budzisz się przykuty, nie wiesz co się dzieje, głowa jeszcze ciężka po wypitej "herbacie". I to nagranie - doktorek nie był do końca szczery...
  Pokój mega klimatyczny, fantastyczny wystrój jeszcze ogromny potencjał. Nastrojowa muzyka w tle. Zagadki ciekawe, nie przekombinowane. Zaawansowani mogą nadmiernie interpretować - wszystko jest prostsze, niż się początkowo wydaje. Dodatkowym plusem jest element początkowy: stroboskopowe światło, odgłos uderzenia i... to już musicie przeżyć sami. Nie zawiedziecie się!!

 • Escape room Kara Śmierci

  Kara Śmierci
  LetMeOut
  Wrocław

  Coś tępy topór masz kacie...

  13.03.2018 | data wizyty: 13.03.2018

  Wstęp do rozgrywki ciekawy i klimatyczny. Po zdjęciu opasek z oczu ukazuje się pokój - nie za duży, nie za mały (choć tu mała sugestia - 5 osób to stanowczo za dużo do niego - czwórka to max, a trójka optimum).
  Pierwsze zadania dość oczywiste, idzie w miarę gładko. Prawdziwa zabawa zaczyna się, kiedy trzeba spojrzeć na zagadki dosłownie (tutaj warto posłuchać obsługi przed wejściem, zwłaszcza o kwestiach bezpieczeństwa, może się to przydać).
  Zagadki nie są oczywiste, inne niż w podobnych pokojach. Jeśli chodzi o widoczne kamery czy głośniki - ludzie... serio? ;)

 • Escape room Sierociniec

  Sierociniec
  LetMeOut
  Wrocław

  Wiarygodna opinia

  I sierot płacz w oddali...

  12.03.2018 | data wizyty: 12.03.2018

  Pokój na pierwszy rzut oka nie zaskakuje. Parę elementów na krzyż, Wydaje się, że będzie prosto. A później... 20 minut kręcenia się w kółko, bo jesteśmy za ambitni na podpowiedź. Odmierzany czas na szczęście skutecznie weryfikuje sytuację. Pierwsza podpowiedź. Później druga i trzecia...
  Szkoda tylko, że nie było aż tak straszno, jak się po nazwie pokoju i promującym zdjęciu można było się spodziewać. Nie mniej jednak - pokój bardzo fajny, idealny dla niedoświadczonych grup.
  Pani z obsługi też wzorowa - żadnych podpowiedzi wprost, wszystkie zmuszające do myślenia i szukania nowych zastosowań do znalezionych rzeczy (musiała mieć ubaw, widząc cośmy wyprawiali) :)

Zobacz więcej opinii: 1 2