Klaudiusz
 • Escape room Łódź Podwodna

  Łódź Podwodna
  Quest Cage
  Katowice

  O mały włos

  21.01.2019 | data wizyty: 20.01.2019

  Zagadki w tym ER należą na pewno do tych trudniejszych, ale są jak najbardziej do zrobienia. Różnorodne, na różnym poziomie trudności, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Pokój nie należy do największych, ale niczego mu nie brakuje. Widać już po nim jednak ilość odwiedzających grup, co miejscami można by odświeżyć nie ponosząc dużych kosztów. Tyle odnośnie samego pokoju.
  Mamy jednak mieszane uczucia co do samej firmy. Przy 2 z 5 odwiedzonych przez nas ER Quest Cage obłożenie było tak duże, że momentami się odechciewa. Proponujemy, albo pozmieniać godziny rezerwacji w pokojach tak, żeby się zazębiały zamiast zgrywać, albo zatrudnić więcej pracowników. Pan z obsługi mimo, że bardzo miły to się nie rozdwoi. Po skończonej grze, nie mieliśmy nawet 2 minut na rozmowę. Inna grupa też czekała, więc my już zrezygnowaliśmy i odpuściliśmy swoje pytania i wątpliwości. Braliśmy 2 pokoje pod rząd, więc i tak musieliśmy zaczekać na drugiego Pana, który pomagał temu pierwszemu szybko ogarnąć pokoje. Istny armagedon.
  Rozmowa to dla nas istotna część zabawy dlatego byliśmy zawiedzeni. Proszę zwrócić uwagę na to, że przy takim obłożeniu nawet jeśli pracownik stanie na głowie, podwoi się lub potroi to pewnych rzeczy nie jest w stanie zrobić jednocześnie.

 • Escape room Piekło Hazardzisty

  Piekło Hazardzisty
  Quest Cage
  Katowice

  Podróbki banknotów zdobyte

  21.01.2019 | data wizyty: 20.01.2019

  Co prawda 3 minuty po wyznaczonym czasie, ale jednak :). Pokój zdecydowanie utrzymany w klimacie, aż czuć zapach kasyna. Zagadki niebanalne, zmuszające do myślenia, dla nas trochę zbyt "matematyczne" (momentami nieco nas przerosły, ale może to kwestia naszego słabszego dnia), ale zdecydowanie utrzymane w klimacie pokoju. Ciekawy system podpowiedzi, jedyny mankament taki, że momentami bardzo niewyraźnie słyszalne podpowiedzi, co jednak nie psuło zabawy. Obsługa miła, chętna do rozmowy, mimo "pilnowania" innej grupy w pokoju obok. Warto się wybrać w to miejsce, polecamy to jednak grupom z pewnym doświadczeniem.

 • Escape room Moriarty sp. z o.o.

  Moriarty sp. z o.o.
  Quest Cage
  Katowice

  Wiarygodna opinia

  Zasłużone miejsce w czołówce

  21.01.2019 | data wizyty: 14.01.2019

  O tym pokoju pisano już wiele dobrego i my również nie zanotowaliśmy żadnych uchybień. Przyznam, że mieliśmy Moriarty na oku od jakiegoś czasu ale trochę zwlekaliśmy z odwiedzeniem tego miejsca. Może słusznie, może nie, jednak jedno jest pewne- było warto wybrać się na tę rozmowę kwalifikacyjną :). Pokój zaskakuje, ma ciekawe zagadki, które są spójne i logiczne, chociaż faktycznie nie należą do najprostszych. Klimat świetny, od razu można się przenieść do innego świata. Dla nas również na plus to, że w pokoju trzeba ze sobą współpracować. Obsługa- w tym przypadku rewelacja! Dwie super dziewczyny, z pozytywnym nastawieniem, uśmiechem na twarzy. Po grze mieliśmy jeszcze sporo czasu na rozmowę, pytania, wyjaśnienia etc. Świetny pokój, który bez wątpienia polecamy!

 • Escape room Fabryka Czekolady

  Fabryka Czekolady
  LOFTescape
  Chorzów

  Słodkie i wesołe zakończenie roku

  14.01.2019 | data wizyty: 31.12.2018

  Pokój utrzymany w klimacie, ładny, posiada fajne "smaczki". Zagadki niezbyt wymagające, bardziej dla grup z mniejszym doświadczeniem, ale spójne i logiczne, dzięki czemu bardzo przyjemnie spędza się tam czas. Wszystkie zagadki były wpasowane w klimat, nie było nic, co nie pasowało by do reszty pomysłu. Dla nas był jednym z łatwiejszych, przez co klasyfikowalibyśmy go raczej w kategorii dla początkujących a nie dla grup średnio zaawansowanych. Obsługa bardzo miła, sympatyczna oraz chętna do rozmowy. Oby wszystkie firmy miały pracowników z tak pozytywnym nastawieniem :) Polecamy :)

 • Escape room Po drugiej stronie...

  Po drugiej stronie...
  Activity Escape Room
  Katowice

  Co kryje się po drugiej stronie?

  18.12.2018 | data wizyty: 09.12.2018

  Ten pokój, podobnie jak "Z głową w murach" oparty jest na zagadkach manualnych. Wykonanie ich jest utrudnione przez tematyczne stroje, co dodaje "smaczku" i jest wesołym elementem gry :) Pomysł na pokój jak najbardziej ciekawy, a klimat przenosi nas do innej krainy. Zagadki częściowo liniowe. Początkowo wszystko grało, jednak gdy 3 i 4 raz zawiodła mechanika, co nie było od nas zależne, poczuliśmy frustrację, straciliśmy zapał i mieliśmy ochotę szybko udać się do wyjścia. Co do obsługi- w tym dniu był Pan na zastępstwie, który na co dzień nie zajmuje się wprowadzaniem. Był miły, wesoły, chętnie z nami rozmawiał zarówno przed jak i po zabawie, jednak zapomniał nam przekazać istotne szczegóły, które podawał w trakcie gry, gdy doszliśmy do danego etapu, co trochę rozpraszało i przeszkadzało.

 • Escape room Z Głową W Murach

  Z Głową W Murach
  Activity Escape Room
  Katowice

  Gra zręcznościowa

  18.12.2018 | data wizyty: 09.12.2018

  Pomysł wykonawców- dobry.
  Potencjał- jest.
  Praca zespołowa- tak, choć głównie w parach.
  Dopracowanie mechanizmów- tutaj już niestety pojawiały się problemy.
  Zapowiadało się rewelacyjnie. Nietuzinkowy pomysł, super stroje przy zakładaniu których jest frajda i śmiechu co nie miara. Pierwsze wrażenie po wejściu-wow. Drugie wrażenie- od czego zacząć? Za co się tutaj zabrać? Brak fabuły utrudniał rozpoczęcie zabawy. Pokój w 100% nastawiony na zagadki manualne. Nasza grupa woli chociaż trochę pogłówkować, ale pewnie znajdą się osoby, którym takie rozwiązanie spodoba się bardziej. Pokój jest liniowy. Byliśmy jak zwykle w grupie 4 osobowej i musieliśmy się wymieniać żeby każdy mógł coś zrobić, ponieważ poszczególne etapy są raczej dla 2 osób, a w tym czasie pozostali uczestnicy albo się przyglądają albo rozglądają co dalej. Zdarzył się również błąd mechaniczny niezależny od nas, ale jako, że był to odosobniony przypadek, można przymknąć na niego oko. Do tej pory odwiedziliśmy czołówkę ER na śląsku i poprzeczka jest zawieszona bardzo wysoko. Mamy nadzieję, ze firma, kiedy nabierze więcej doświadczenia będzie tworzyć bardziej dopracowane pokoje, bo pomysły mają dobre, tylko czegoś w nich brak.
  Polecamy raczej dla grup, które dopiero zaczynają swoją przygodę z ER oraz tych, które wolą unikać zagadek umysłowych.

 • Escape room Wrota Czasu - Tortuga

  Wrota Czasu - Tortuga
  TickTack
  Gliwice

  Ahoj przygodo!

  09.12.2018 | data wizyty: 11.11.2018

  Od pierwszej sekundy zabawy przenieśliśmy się w niezwykłe miejsce. Zapomnieliśmy o całym świecie zostawionym za drzwiami. Wykonanie ogółu oraz detali na wysokim poziomie, dużo "smaczków", które zaczynają się już przy wprowadzeniu do pokoju. Zagadki fajne, przemyślane, nam zdecydowanie przypadły do gustu, przez co poszło nam o wiele szybciej niż w Egipcie. Ekipa TickTacka wprowadza świetny nastrój, widać, że pracują tam ludzie, którzy faktycznie to lubią i dają zastrzyk pozytywnej energii przed rozpoczęciem gry :) Naszym zdaniem jest to jeden z tych pokoi, które trzeba odwiedzić. Polecamy!

 • Escape room Wrota Czasu - Egipt

  Wrota Czasu - Egipt
  TickTack
  Gliwice

  Misja wykonana!

  09.12.2018 | data wizyty: 11.11.2018

  Pokój wykonany z dbałością o szczegóły. Zagadki spójne i logiczne, nie należą do najłatwiejszych, ale plusem jest, że niektóre można rozwiązać na kilka sposobów. W pokoju przyda się cierpliwość (czego nam początkowo zabrakło :) ) oraz spostrzegawczość. Poziom średnio zaawansowany, jednak z tych trudniejszych, więc polecamy raczej dla grup, które mają już kilka przygód za sobą. Rewelacyjny sposób komunikacji, do tej pory nigdy się z takim nie spotkaliśmy. Obsługa bardzo sympatyczna, ma czas na rozmowę, wprowadza świetny nastrój. Polecamy :)

 • Escape room Seria Niefortunnych Zagadek

  Seria Niefortunnych Zagadek
  Cinema Escape
  Pszczyna

  Wiarygodna opinia

  Fortuna sierot uratowana!

  17.10.2018 | data wizyty: 14.10.2018

  1) Obsługa- bardzo, bardzo przyjemni ludzie :) Widać, że im się chce. Mają czas porozmawiać zarówno przed grą jak i po oraz dokładają starań aby wprowadzić nas jak najlepiej w świat do którego mamy odwagę wejść :)
  2) Klimat- oj tak! Pokój stworzony w nietypowym miejscu, ale właściciele mieli świetny pomysł na jego wykorzystanie. Widać dbałość o szczegóły i dopracowanie detali. Nie ma w tym pokoju nic, co by do niego nie pasowało. Wielki plus!
  3) Zagadki- fajne, w 100% wpasowane w tematykę pokoju. Są ze sobą powiązane ale nie są liniowe. Ogromny plus za możliwość (konieczność) pracy zespołowej. Bardzo nam się to spodobało. Do tej pory nie mieliśmy do czynienia z możliwością współpracy w taki sposób. Zagadki bardzo w naszym guście, przez co szło nam dość szybko i trochę byliśmy zawiedzeni, że to już koniec.
  4) Poziom trudności- łatwy/średni- zależnie od grupy. Dla mniej zgranej ekipy, która dopiero zaczyna swoją przygodę z ER może sprawić nieco kłopotów, aczkolwiek grupa, która jest już ze sobą "ograna" nie będzie miała problemów.
  5) Ocena ogólna- Pokój na pewno wart odwiedzenia, widać, że włożono w niego sporo pracy, chęci oraz dobry pomysł. Bawiliśmy się świetnie, od pierwszej minuty CINEMA ESCAPE pochłonął nas bez reszty!

 • Escape room Klucz do umysłu wynalazcy

  Klucz do umysłu wynalazcy
  Pokoje Zagadek Escepcja
  Katowice

  Wiarygodna opinia

  Mały ale wariat :)

  19.09.2018 | data wizyty: 07.07.2018

  Pokój przemyślany i wykorzystany zdecydowanie w 100%. Nie przypuszczaliśmy, że mając do dyspozycji taką przestrzeń, można wykorzystać niemal każdy jej centymetr. Zagadki fajne, nieliniowe (co przy grupie 4 osobowej zdecydowanie na plus). Klimat fajnie utrzymany, jednak czegoś nam zabrakło. Obsługa sympatyczna, nie czuć pośpiechu, jest czas na rozmowę przed zabawą i omówienie zakończonej już gry.
  Polecamy

Zobacz więcej opinii: 1 2