Włóczykij

  Włóczykij

  Kilka słów o mnie? Wystarczą cztery: "Urodziła się, żeby uciekać". Mogę uciekać i uciekać w nieskończoność :)

  248 Odwiedzone

  34 Planowane

  Przewodnik

  354 Punkty

  300
  354 pkt
  999

  Wszystkie opinie

  Komnata Wiedźmy
  Komnata Wiedźmy

  Była sobie raz Wiedźma...

  31.12.2020 | data wizyty: 12.12.2020

  Ta opuszczona kamienica od dawna przykuwała naszą uwagę. Jako dzieci często słyszeliśmy opowiadanie, że mieszka w niej wiedźma, która posiada eliksir wiecznej młodości. Wtedy jakoś zbytnio nie interesowały nas takie mikstury. Ale cóż, czas leci, a lat przybywa... Dlatego sami postanowiliśmy się w końcu przekonać czy te stare historie są prawdziwe i udaliśmy się na ul. Kościuszki, by zdobyć składniki na czarodziejskie wywary.

  Chatka Wiedźmy jest bardzo nowoczesna- mało w niej kluczy i kłódek, za to wszędzie naokoło elektronika, elektromagnesy i inne ciekawe mechanizmy. Czarownica jak najbardziej idzie z postępem czasu ;). Klimat jej komnaty (w który wprowadzają już nawet drzwi wejściowe) jest nieco mroczny, ale bardziej tajemniczy i magiczny. Efekty świetlne i dźwiękowe dodatkowo podkręcają atmosferę. Momentami można sobie niemal poczarować i poczuć -dosłownie i w przenośni- zapach tych wyjątkowych eliksirów. Wystrój jest solidny, zadbano o każdy szczegół.

  Pokój ma nieszablonowe i zróżnicowane zagadki, które angażują różne zmysły. Rozwiązania dają mnóstwo radości, a każda kolejna łamigłówka przybliża nas do uzyskania przepisu na poszukiwaną miksturę. Stopień trudności określam jako średni, ale zarówno początkujący (z drobną pomocą MG), jak i doświadczeni gracze, mogą tutaj rozruszać szare komórki, doskonale się przy tym bawiąc.

  Obsługa bez zarzutu. Sympatyczna, uśmiechnięta dziewczyna, która profesjonalnie wprowadziła do pokoju, a i po zakończeniu zabawy zamieniła z nami kilka zdań i zapytała o nasze opinie.

  Ps. Fajnie, że zakopiańskie LetMeOut (mimo turystycznej lokalizacji) nie idzie na ilość, ale na jakość swoich pokojów. I "Komnatą Wiedźmy" udowodnili to po raz kolejny. Szczerze polecam i już czekam na nowy room w ich wykonaniu!

  Ocena ogólna: 9/10

  Obsługa: 9/10

  Klimat: 9/10

  Poziom trudności: Średni

  Misja Laponia: Tajemnica rękopisu
  Misja Laponia: Tajemnica rękopisu

  I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem... Albo jego pomocnikiem ;)

  31.12.2020 | data wizyty: 21.11.2020

  W tym roku z okazji mikołajek chcieliśmy zrobić swoim dzieciakom inną niespodziankę niż standardowe prezenty, dlatego postanowiliśmy zabrać je do ER. I to był strzał w dziesiątkę! Świąteczny klimat udzielił się wszystkim i sama nie wiem czy większą radochę miały córki czy my ;).

  Przed rozpoczęciem zabawy zostaliśmy poinformowani o tym, co się wydarzyło w Laponii i w jaki sposób możemy pomóc. Świadomość misji towarzyszyła nam przez całe grę.

  Wystrój... brak słów. Uroczo i magicznie, każdy może się tutaj poczuć jak dziecko. Z elementów scenografii bije ciepło i radość. Pokój, pomimo stosunkowo niewielkiej przestrzeni, został świetnie zaaranżowany i wykorzystany na maksa.

  Zagadki ani na chwilę nie odbiegają od fabuły i doskonale wpisują się w klimat, a ich pomysłowość zaskakuje (szczególnie jedno zadanie mnie kupiło ;)). Znajdziemy tu szereg zagadek logicznych, manualnych i elektronicznych, ale także standardowych kłódek nie zabraknie.

  Scenariusz gry jest poprowadzony nieliniowo, co jest oczywiście plusem, ale również utrudnieniem zabawy. W dwie dorosłe osoby mieliśmy naprawdę mnóstwo pracy, niczym Święty Mikołaj przed 6 grudnia ;). Dla dzieci (niespełna 8 i 5 lat) zagadki były za trudne, ale również i one znalazły sobie odpowiednie zajęcie. Wciąż słychać było dzwoneczki na czapce naszego młodszego elfika, który biegał po całym pokoju oglądając i przynosząc różne rekwizyty. Tym samym mogliśmy być spokojni, bo wiedzieliśmy, że córka jest w pobliżu i dopiero jak przestało dzwonić to trzeba było oderwać się od zagadek i sprawdzić, co kombinuje nasze dziecko ;).

  Całości fantastycznego, klimatycznego ER dopełniała sympatyczna, rozmowna Mistrzyni Gry, dlatego serdecznie polecamy odwiedzić KMK Systems. Misja Laponia: Tajemnica Rękopisu to według mnie jeden z lepszych pokojów w Małopolsce.

  Ps. Poprosiliśmy też Właścicielkę, aby przed grą schowała gdzieś w pokoju drobiazgi, które przynieśliśmy dla dzieci. Ich miny- bezcenne! Jeszcze raz dziękujemy za genialną zabawę i cudownie spędzony czas.

  Ocena ogólna: 9/10

  Obsługa: 10/10

  Klimat: 10/10

  Poziom trudności: Średni

  Outdoor Escape - Operation Mindfall
  Outdoor Escape - Operation Mindfall

  Gdzie ci agenci?

  27.10.2020 | data wizyty: 13.09.2020

  Rzecz dzieje się w Krakowie w 2020 roku. Miastu grozi wielkie niebezpieczeństwo. Bezwzględna grupa bio-terrorystów stworzyła wirus, który pozwoli przejąć kontrolę nad ludzkimi umysłami. Za niecałe trzy godziny zainfekowana zostanie woda w Krakowie, a następnie na całym świecie. Sprawa nie wygląda ciekawie, a do zrealizowania niecnego planu wrogów pozostało już tylko 150 minut...
  Wtedy do akcji wkraczamy my- tajni agenci W.I.S.E. Otrzymujemy sprzęt najnowszej generacji, zostajemy zapewnieni o pomocy innych agentów, którzy już od kilku dni działają nad bulwarami wiślanymi i ruszamy w centrum miasta. Mamy świadomość powagi sytuacji oraz tego, że w naszych rękach leżą losy nie tylko Krakowa, ale i całego świata.

  Brzmi fantastycznie, prawda? :)
  W rzeczywistości jednak "pokój" nie spełnił za bardzo naszych oczekiwań. Trzeba przyznać, że ma on ogromny potencjał, niestety nie wykorzystany.

  Klimat szpiegowski? Hmm, raczej nie do końca. Współpraca z innymi agentami specjalnymi? Jakoś mało tej interakcji... (Niewiele brakło i zaczepilibyśmy dwóch chłopaków, którzy przez dłuższy czas nam się przyglądali, bo myśleliśmy, że są oni może elementem gry :D).
  Zagadki? No były... Raczej proste i raczej mało, a do tego niektóre niekoniecznie związane z fabułą. Większość z nich uruchamiała się po prostu po dotarciu w odpowiednie miejsce, a trzeba je było rozwiązać na tablecie. Zabrakło też bardziej wymagających zadań. Część polegała zwyczajnie na odszukaniu czegoś gdzieś.

  Podsumowując: "Ten pokój był w porządku - to był miło spędzony czas, ale oczekiwaliśmy czegoś więcej." Mimo to przeciągam suwak na siódemkę, bo gra terenowa była czymś nowym, innym i bawiliśmy się całkiem nieźle. Może komuś przypadnie do gustu taki rodzaj zabawy, ja jednak osobiście zdecydowanie wolę odwiedzać tradycyjne ER.

  Na zakończenie jeszcze raz dziękuję rewelacyjnej, gościnnej Eli za to, że mogliśmy miło spędzić w Gamescape pół niedzieli. Gdyby nie goniący nas czas, no i odjeżdżający autobus, to chętnie zostalibyśmy dłużej żeby jeszcze porozmawiać. Wierzę, że kiedyś to nadrobimy!

  Ps. Do osób ze słabą orientacją w terenie: Nie obawiajcie się, że możecie pobłądzić. Jeżeli my, tak bardzo nieogarnięci w temacie, daliśmy radę, to i Wam na pewno nie uda się zgubić ;).

  Ocena ogólna: 7/10

  Obsługa: 10/10

  Klimat: 6/10

  Poziom trudności: Łatwy

  Skrzynie Umarlaków
  Skrzynie Umarlaków

  Ahoj, przygodo!

  27.10.2020 | data wizyty: 13.09.2020

  Gdy już dotarliśmy na bezludną wyspę okazało się, że ktoś chyba jednak nie chce, abyśmy otwarli skrzynie kryjące owiane legendą kosztowności, złoto i diamenty. Aby zdobyć skarby, po które tu przybyliśmy, musieliśmy pokonać szereg przeróżnych zagadek- tradycyjnych, analogowych, manualnych, elektronicznych. Chociaż zagadki jakoś szczególnie mnie nie zaskoczyły (wcale nie uważam tego za minus, bo po odwiedzeniu prawie 250 pokojów ciężko, żeby w każdym roomie coś zaskakiwało) to dają radość z rozwiązywania i gwarantują świetną zabawę.

  Przestrzeń- mimo, że niezbyt duża- została wykorzystana pomysłowo. Rekwizyty są dobrze dopasowane, a ścieżka dźwiękowa oraz światła ładnie współgrają z otoczeniem.

  Dziewczyna z obsługi miła i rozmowna. Zabawę trochę nam zepsuło jej wejście do pokoju (wystarczyło zapytać czy mamy to albo to, zamiast wchodzić i sprawdzać ;), ale ogólnie była to i tak ostatnia zagadka i zakończenie gry.

  Room spokojnie można polecić początkującym uciekinierom, ale także tym bardziej doświadczonym jako "przerywnik" między trudniejszymi pokojami. "Skrzynie umarlaków" dobrze też się sprawdzą jako miejsce na spędzenie wspólnego popołudnia razem z dzieciakami.

  Ocena ogólna: 7/10

  Obsługa: 9/10

  Klimat: 8/10

  Poziom trudności: Łatwy

  Protokół C.H.I.M.E.R.A.
  Protokół C.H.I.M.E.R.A.

  Covid vs Chimera ;)

  27.10.2020 | data wizyty: 13.09.2020

  Protokół C.H.I.M.E.R.A jest według mnie najlepszym pokojem w Gamescape. Już na początku warto wspomnieć o oryginalnej, rzadko spotykanej tematyce (oczywiście tematyce ER, bo wirus od kilku miesiecy jest na tapecie nie tylko w Polsce, ale i na świecie).

  Scenografia w Galerii Sztuki mnie zauroczyła. Jednak ciężko jednoznacznie ocenić klimat oraz wystrój całego roomu, ponieważ po chwili okazało się, że jest on... bardzo nierówny. Na początku piękny, estetyczny, później już trochę słabszy. Ja rozumiem, że chodzi o fabułę i zmianę klimatu, momentami jednak czułam jakby coś było niedokończone. Patrząc na pokój po jakimś czasie od jego odwiedzenia mogę napisać, że zdecydowanie czegoś zabrakło, by zostawić więcej niż osiem gwiazdek, jednak atmosfera jest niebanalna. Zresztą, co tu się będę rozpisywać- warto samemu to przeżyć ;).

  Zagadki są ciekawe i zróżnicowane. Pokój łączy mnóstwo elektroniki ze standardowymi kłódkami i zadaniami manualnymi, są też zadania sprawdzające naszą spostrzegawczość i zręczność. Nigdzie wcześniej nie spotkałam się z rozszerzoną rzeczywistością, dlatego było to dla mnie coś nowego, interesującego.

  Ela ponownie spisała się na medal, pogadaliśmy, wymieniliśmy opinie i ruszyliśmy po następną przygodę- szukać skrzyń umarlaków na bezludnej wyspie.

  Ocena ogólna: 8/10

  Obsługa: 10/10

  Klimat: 8/10

  Poziom trudności: Średni

  Anatomia Zbrodni 2
  Anatomia Zbrodni 2

  Kryminolodzy w akcji

  27.10.2020 | data wizyty: 13.09.2020

  Dzień rozpoczął się pięknie. Słońce świeciło, a my obudziliśmy się pełni radości, ze świadomością, że poprzedniego wieczoru udało nam się ukończyć ER Champ i nie dostaliśmy od nikogo żadnego tortu (wtajemniczeni wiedzą o co chodzi ;)).
  Postanowiliśmy nie wychodzić z wprawy i pograć jeszcze, tym razem na żywo. Udaliśmy się zatem do krakowskiego Gamescape, gdzie odwiedziliśmy cztery pokoje.

  Właścicielka bardzo ciepło nas przyjęła (pozdrawiam serdecznie Elę), a następnie po miłej pogawędce i krótkim (ale niestandardowym) wprowadzeniu rozpoczęliśmy grę od "Anatomii Zbrodni 2".

  Wystrój i klimat jest zachowany. Niektóre rekwizyty można uznać za umowne, ale nie zabrakło też elementów, które wyglądały jak prawdziwe i z pewnością mogłyby się znaleźć w kryjówce psychopatycznego zabójcy. Zagadki tradycyjne, ale logiczne i przyjemne. Ogólnie pokój starszego typu, w którym można jednak bardzo dobrze się bawić.

  Super, że naszym zadaniem nie jest opuszczenie pomieszczenia, a odnalezienie podejrzanego oraz odszukanie listy jego ofiar. Dzięki temu możemy naprawdę wcielić się w rolę kryminologów. Rozwiązując zagadki otrzymujemy dowody, a jednocześnie przybliżamy się do finału śledztwa. Bardzo podobało mi się również to, że twórcy postarali się o różne zakończenia tej historii, w zależności od poziomu wykonania zadania.

  Właścicielka profesjonalna, pomocna i uśmiechnięta, z ogromnym entuzjazmem i zapałem do tworzenia oraz rozmawiania o ER.

  Ocena ogólna: 7/10

  Obsługa: 10/10

  Klimat: 7/10

  Poziom trudności: Średni

  Niepokój
  Niepokój

  Ten (NIE)POKÓJ był nieziemski!

  26.10.2020 | data wizyty: 12.09.2020

  Nie mam pojęcia jak to się stało. Pewnej słonecznej, wrześniowej soboty wraz z dwójką znajomych obudziliśmy się w jakimś dziwnym miejscu. Jest zimno i ponuro. Każde z nas jest uwięzione. Wokół niepokojące dźwięki, szlochy, szmery i jeszcze bardziej niepokojąca muzyka... Zaczynamy panikować. Wiemy i czujemy, że coś jest nie tak. To się dzieje w głowie. Jest silniejsze niż wszystkie racjonalne argumenty. Kim ON jest? Dlaczego wybrał akurat NAS? Musimy zaryzykować, nie mamy nic do stracenia... A właściwie mamy... ŻYCIE... Ale jeśli będziemy bezczynnie czekać i tu zostaniemy, to i tak na pewno je stracimy...

  Oczywiście, jak to zazwyczaj u mnie bywa, przed przybyciem do Innego Wymiaru nie przeczytałam opisu ani opinii dotyczących wybranego pokoju. Nie miałam zatem pojęcia czego mogę się spodziewać po tak intrygującej nazwie jak "Niepokój". I ta niepewność bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła!

  Klimat jest budowany już po przekroczeniu progu firmy. Nie jest miło, nie ma wymiany uśmiechów, zbędnych rozmów- i wyśmienicie. Wprowadzenie profesjonalne, jeszcze przed rozpoczęciem gry był moment, w którym pomyślałam "o, będzie ekstra!".

  Nie zawiodłam się. Wystrój genialny, wszystkie rekwizyty świetnie dobrane. Gra świateł, ścieżka muzyczna, inne efekty dźwiękowe i "specjalne" w połączeniu z niesamowicie realną scenografią budzą niepokój.

  Byliśmy we trójkę i naprawdę doskonale się bawiliśmy. Zagadek jest na tyle, by każdy miał co robić. W tym surowym wnętrzu znajdziemy trochę kłódek, wiele zadań tradycyjnych i kilka manualnych. Brak zaawansowanej elektroniki zupełnie nie przeszkadza, wręcz przeciwnie- pozwala jeszcze głębiej wtopić się w klimat. Niektóre rozwiązania są oryginalne i kreatywne.

  Gra jest ciekawie prowadzona, potrafi zaskoczyć, a czasem przestraszyć. Innym znowu razem możemy zapomnieć, że jesteśmy tylko w ER, ale to w końcu... Inny Wymiar ;).

  Obsługa świetnie weszła w swoją rolę zapewniając nam wiele wrażeń, a po grze mogliśmy porozmawiać, przyglądnąć się niektórym zagadkom jeszcze raz i podopytywać o szczegóły.

  Jeżeli uwielbiasz horrory/thrillery to "Niepokoju" nie może zabraknąć na Twojej liście odwiedzonych roomów. Polecam serdecznie ten pokój!

  Ocena ogólna: 9/10

  Obsługa: 9/10

  Klimat: 10/10

  Poziom trudności: Średni

  Horror
  Horror

  Tajemnicza kamienica

  26.10.2020 | data wizyty: 12.09.2020

  Po przybyciu do firmy zamieniliśmy kilka zdań z sympatyczną Właścicielką, a następnie obejrzeliśmy profesjonalny filmik, który świetnie wprowadził nas w fabułę i przekazał całą historię miejsca, w którym zaraz mieliśmy się znaleźć. Nie mogliśmy się doczekać rozpoczęcia tej fantastycznie zapowiadającej się przygody.

  Klimat jest mroczny- w końcu to horror (choć według mnie bardziej pasowałby do kategorii thriller), ale nie ma się co aż tak znowu bać, jak mogłaby wskazywać nazwa pokoju. Jest ponuro i brudno, jak to wśród starych, podziemnych ścian, ale to tylko dodaje uroku i urealnia grę. Ogromna powierzchnia stwarza duże pole do popisu. Momentami towarzyszyło mi jednak niestety poczucie niewykorzystania tej przestrzeni i było zwyczajnie smutno na myśl o tym ile mogłoby tu być rekwizytów i zagadek, a jednak ich nie ma :D.

  Pod względem różnorodności i jakości zagadek pokój wypadł dużo słabiej. Nie ma tu za bardzo w czym wybierać. Znaczna część zadań polega na szukaniu i odnajdywaniu. Trzeba zatem być bardzo spostrzegawczym, bo niektóre przedmioty są naprawdę dobrze ukryte, a wszechobecny mrok i kiepsko świecące czołówki -owszem- podkręcają atmosferę, ale nie ułatwiają wykonania zadania, a czasem trochę nawet drażnią. Gdybym chciała poćwiczyć wzrok i cierpliwość to wzięłabym się za układanie 5000 elementowych puzzli przedstawiających las lub jezioro czy coś w tym rodzaju, a nie wybierała do ER ;).

  Jeżeli chodzi o obsługę, to wszystko jak najbardziej ok. Właścicielka profesjonalna i uśmiechnięta.

  Podsumowując, moim zdaniem, w "Horrorze" warto dodać lub zamienić kilka "szukajek" na zadania logiczne oraz bardziej zagospodarować przestrzeń i będzie super pokój z genialnym wprowadzeniem, fantastycznym, autentycznym wystrojem oraz klimatem. Po odwiedzeniu "Niepokoju" wiem, że Właściciele są w stanie to zrobić, ale o tym napiszę już w kolejnej opinii.

  Ocena ogólna: 7/10

  Obsługa: 9/10

  Klimat: 8/10

  Poziom trudności: Łatwy

  Odpowiedź firmy ER 1871 Inny Wymiar
  Dziękujemy za opinię.
  Pokój Horror jest dla graczy początkujących. (0-100 pokoi)
  Tacy Gracze jak Wy mający ok 250 pokoi na koncie trafiając na taki pokój macie prawo mieć niedosyt zagadek. Mamy również inne opinie graczy - nie tylko tutaj, na FB i Google - którym bardzo właśnie podoba się ogrom pomieszczeń tworzący spójną całość i wyjątkowy wystrój 🙂
  Pozdrawiamy.
  Licencja 00
  Licencja 00

  Chwila konsternacji i... działamy!

  23.10.2020 | data wizyty: 12.09.2020

  Któż z Was nie marzył, by zostać tajnym agentem, wcielić się w rolę Jamesa Bonda i ratować świat? Jeżeli nadal macie takie niespełnione marzenia to jak najszybciej udajcie się do Chorzowa! Brytyjska Służba Specjalna MI6, która szkoli najlepszych agentów w służbie Jej Królewskiej Mości, poszukuje nowych członków. W LOFTescape można się sprawdzić, odbyć test, a nawet zdobyć licencję 00!

  Właściciele nie zaprosili nas do ER, oni zaprosili nas do przeżycia niezapomnianej przygody.
  Ciekawe, nieszablonowe wprowadzenie zachęca do podjęcia tego wyzwania.

  Wystrój bardzo fajny i klimatyczny, światła, dźwięki- wszystko jest! Do tego sporo nawiązań do filmów z tajnym szpiegiem w roli głównej. Gdyby tak dołożyć trochę więcej bajerów w bondowskim stylu to już w ogóle można byłoby się rozpłynąć.

  Pokój nie jest ani za łatwy ani za trudny. Ma dość proste zagadki, ale jest ich trochę, dlatego room określam jako średni. Pod względem różnorodności spotkamy tutaj chyba wszystkie możliwe zagadki- kłódki, elektronika, zadania analogowe i manualne, sprawdzające logiczne myślenie, spostrzegawczość, spryt i współpracę. Czyli wszystko czym powinien się wyróżniać prawdziwy agent.

  Mistrz Gry świetny, uśmiechnięty i z dystansem do siebie. Po grze fajnie było pogadać i posłuchać ciekawostek związanych z pokojem oraz wpadkami innych graczy, a nawet samego Game Mastera :).

  Ocena ogólna: 9/10

  Obsługa: 10/10

  Klimat: 8/10

  Poziom trudności: Średni

  Polana
  Polana

  Usiądź i odpocznij na magicznej polanie

  23.10.2020 | data wizyty: 11.08.2020

  Po miłym przywitaniu i krótkim wprowadzeniu w fabułę, udaliśmy się na poszukiwania skradzionego serca lasu, by móc przywrócić mu źródło niesamowitej, magicznej siły.

  Polana była ósmym wtorkowym pokojem, który odwiedziliśmy w czasie naszego warszawskiego tripu. Trzeba przyznać, że momentami zmęczenie dawało się już we znaki po dwóch dniach escape room'owych wojaży, a umysły trochę odmawiały posłuszeństwa, jednak spędziliśmy tutaj świetnie czas.

  Zagadek jest sporo, ale są logiczne i intuicyjne. Większość z nich łatwa (choć bardziej doświadczonym ekipom łatwo również niektóre rzeczy przekombinować), ale znajdzie się coś, nad czym trzeba trochę dłużej przycupnąć. Rozwiązywanie łamigłówek umila muzyka w tle, a zieleń lasu sprzyja odpoczynkowi (można nawet poleżeć, by nabrać sił ;)). Z cudnym wystrojem współgrają światła, a także zapachy, które pobudzają różne zmysły.

  Polana jest prostym i przyjemnym pokojem, a do tego pięknym oraz baśniowym, dlatego spokojnie można odwiedzić go również z dziećmi.

  Mistrzyni Gry uśmiechnięta i pomocna, mimo późnej pory zaangażowana w naszą zabawę.

  Ocena ogólna: 7/10

  Obsługa: 10/10

  Klimat: 8/10

  Poziom trudności: Łatwy

  Strona 1

  Pokaż następne