beaeska

  beaeska

  Na co dzień architekt, co nie znaczy, że z zagadkami matematycznymi sobie radzę :P Szukasz ekipy? Daj znać, chętnie zwerbuję nowe towarzystwo lub dołączę do... [więcej]

  73 Odwiedzone

  29 Planowane

  Skaut

  87 Punkty

  50
  87 pkt
  100

  Wszystkie opinie

  Sztukmistrz z dzielnicy Muveszet
  Sztukmistrz z dzielnicy Muveszet

  Fajnie, ale..

  14.06.2021 | data wizyty: 12.06.2021

  Pokój zaliczony przy okazji warszawskiego tripu po escape roomach.
  Mam trochę mieszane uczucia co do tego pokoju. Wystrój, detale, wykonanie są na bardzo wysokim poziomie, nie widać tandety, także absolutnie przyłożono się do stworzenia tego miejsca. Zagadki są trudne, ale jak na mój gust nieco zbyt przekombinowane, trochę za dużo kropek do połączenia, żeby otrzymać rozwiązanie. Być może był to też efekt naszych już zmęczonych umysłów bo był to nasz trzeci pokój tego dnia, nie mniej wydaje mi się, że i tak miałybyśmy duży problem z wyjściem bez podpowiedzi nawet przy świeższych głowach ;)
  Generalnie pokój fajny, ciekawa tematyka, ale nie poczułam jakiegoś opadu szczeny ;)

  Ocena ogólna: 9/10

  Obsługa: 8/10

  Klimat: 10/10

  Poziom trudności: Trudny

  Cela nr 4
  Cela nr 4

  Zastrzyk adrenaliny

  14.06.2021 | data wizyty: 12.06.2021

  Pokój zaliczony przy okazji tripu po Warszawskich escape roomach. Wybrałyśmy opcję wyścig w opcji 2 vs. 3 osoby i naprawdę warto. Pierwszy raz spotkałyśmy się z takim rozwiązaniem na ER i to jest strzał w dziesiątkę. Presja żeby być szybszym, lepszym daje kopa adrenaliny. Jest nerwowo, ale to dobrze, bo i tematyka pokoju skłania ku temu, żeby jednak te nerwy trochę poczuć :) Super opcja z podkładaniem świni przeciwnej drużynie. Podsumowując, super rozrywka, zwłaszcza jak się wybiera większą grupą, lub chce się zintegrować towarzystwo - nic tak lepiej nie łączy, jak wspólny cel i pokonanie przeciwnika :)

  Ocena ogólna: 9/10

  Obsługa: 8/10

  Klimat: 9/10

  Poziom trudności: Średni

  Powstanie Warszawskie
  Powstanie Warszawskie

  Hande Hoch!

  14.06.2021 | data wizyty: 13.06.2021

  W pokoju byliśmy przy okazji tripu po warszawskich escaepach. Powiem krótko - must have i totalna topka do zobaczenia w Polsce. Wystrój, dekoracje, rekwizyty, ogółem autentyczność pokoju - 1000/10. Naprawdę totalnie człowiek przenosi się w czasie. Bardzo nam się podobało, że obsługa na samym początku powiedziała, że nie mamy się przejmować czasem, nie było głośnego odliczania ile nam jeszcze zostało, co pozwoliło w pełni napawać się tym pokojem. Mistrzyni Gry przesympatyczna, można by z nią jeszcze długo gadać (chociaż i tak była ku temu okazja bo robiliśmy tego dnia jeszcze Złoto Nazistów i Sex Room). Jedyna rzecz którą bym poprawiła to system podpowiedzi. Wolę kiedy Mistrz Gry jest na bieżąco co już mamy zrobione i w czym trzeba pomóc niż tłumaczenie z czym mamy problem ;)

  Podsumowując, pokój jest jak najbardziej warty swojej ceny, bo pod każdym względem jest perfekcyjny, klimatyczny i autentyczny!
  Hande Hoch! Hande Hoch!

  Ocena ogólna: 10/10

  Obsługa: 10/10

  Klimat: 10/10

  Poziom trudności: Średni

  Tajemnicze Domostwo
  Tajemnicze Domostwo

  Biuro nieruchomości poleca

  30.10.2020 | data wizyty: 29.10.2020

  Wciągnięto nas w zareklamowanie fajnej rezydencji na sprzedaż, plotki głoszą, że tam straszy więc postanowiłyśmy się temu bliżej przyjrzeć.
  To, że wspólnik agenta nieruchomości jest nieco creepy przecież jeszcze o niczym nie świadczy! Ale gdy zamykają się za nami drzwi, przestaje już być tak kolorowo...
  Bardzo fajny, rozbudowany escape room. Klimat, scenografia, efekty specjalne robią robotę i tworzą niesamowitą atmosferę w której rozwiązywanie zagadek otoczone jest dreszczykiem emocji. Pokój liniowy, ale w cztery osoby wcale nie odczuwałyśmy, żeby się ktoś nudził. Zagadki oceniłabym na dość łatwe o ile potrafi się skupić i dobrze słuchać! Jedyne do czego mogłabym się przyczepić to wprowadzenie. Tak jak uwielbiam Mistrza Gry z Dreamescape, tak to wprowadzenie jakoś niekoniecznie mi przypadło do gustu, co oczywiście nie ujmuje zaangażowania MG w przyjęcie nasz w progi Domostwa :)
  Reasumując, polecam, wszystko jest spójne i jak zwykle od Dreamescape na najwyższym poziomie!
  Biuro nieruchomości poleca Biuro nieruchomości poleca

  Ocena ogólna: 10/10

  Obsługa: 10/10

  Klimat: 10/10

  Poziom trudności: Łatwy

  Nieznajomi
  Nieznajomi

  A moze quiz?

  08.09.2020 | data wizyty: 08.09.2020

  Continuum jak zwykle odwalilo super robotę. To nie klasyczny escape room, to tez nie horror house. To rozrywka w której dzieje się tyle, że ciężko to do czegokolwiek zakwalifikować. Idąc do tego pokoju trzeba się nastawić na dwie rzeczy - traktowanie tytułowych Nieznajomych jako integralnego elementu rozrywki i totalnie wyjście z pudełka 'zróbmy ten pokój w jak najszybszym czasie", bo serio, czym dłużej tu siedzicie tym robi się ciekawiej ;)
  Czekamy z niecierpliwością na kolejne sztosy od Was :)
  A moze quiz? A moze quiz?

  Ocena ogólna: 10/10

  Obsługa: 10/10

  Klimat: 10/10

  Poziom trudności: Łatwy

  Primadonna
  Primadonna

  Przede wszystkim klimat!

  21.07.2020 | data wizyty: 21.07.2020

  Ach ta Primadonna, już tyle czasu się do niej wybierałam i w końcu się udało.
  I co tu się dzialo! Naprawdę zagadki to istna magia! Są różnorodne, manualne, na współpracę, do myślenia! Zadna nas nie zmęczyła, a parę razy chórem powiedzieliśmy wow, ale to jest super! No i owacje na stojąco dla Mistrzyni Gry! Niesamowicie charyzmatyczna postać, aż miło się słucha i rozmawia z tą 'wisienka na torcie' tego pokoju.
  Naprawdę z ogromną przyjemnością i radością spędziłam czas w tym pokoju i z czystym sumieniem polecam!
  Przede wszystkim klimat! Przede wszystkim klimat!

  Ocena ogólna: 10/10

  Obsługa: 10/10

  Klimat: 10/10

  Poziom trudności: Średni

  Osobowość
  Osobowość

  Co Pani widzi?

  26.06.2020 | data wizyty: 25.06.2020

  Bardzo lubię tego typu rozgrywki jaka serwuje Osobowość. Fabuła jest mocna strona tego pokoju, wszystko jest spójne, dopracowany wystrój, świetne mechanizmy no i przede wszystkim liczy się w tym pokoju zaangażowanie graczy i wczucie się w klimat jaki serwuje nam Mistrz Gry.

  Ocena ogólna: 10/10

  Obsługa: 10/10

  Klimat: 10/10

  Poziom trudności: Trudny

  American School Story
  American School Story

  Czy to aby na pewno szkoła?

  17.02.2020 | data wizyty: 16.02.2020

  Na zakończenie naszego escapowego tripa do Wrocławia zostawiłyśmy sobie American School Story. Oj dużo się tu działo! Psychodela to ideale określenie tego pokoju. Tu nic nie jest takie jak by nam się wydawało przychodząc do tego pokoju. Sporo smaczków rodem z amerykańskiego filmu lat 80. Zagadek jest dużo, a nie łatwo jest się na nich skupić, do tego też nie są najłatwiejsze. Pokój mocno angażuje całą grupę, byłyśmy w piątkę i w zasadzie nikt się nie nudził!
  Jesteśmy jedynie rozczarowane, że koty nie stanowiły żywego elementu rozgrywki, bo skradły nasze serca ;-)
  Czy to aby na pewno szkoła? Czy to aby na pewno szkoła?

  Ocena ogólna: 10/10

  Obsługa: 10/10

  Klimat: 10/10

  Poziom trudności: Trudny

  Zdrada w Breslau
  Zdrada w Breslau

  Poznawanie Wrocławskich Tajemnic

  17.02.2020 | data wizyty: 16.02.2020

  Nasz drugi trip do Wrocławia rozpoczęliśmy od Zdrady w Breslau. To również nasza druga wizyta w firmie Exit19 więc już wiedzieliśmy, że obsługa pokoju to pełen profesjonalizm! Sztab ludzi który ma na nas oko, duża poczekalnia, tutaj wyraźnie da się odczuć, że wszystko jest zrobione z najwyższą starannością.
  Sam pokój, choć ma już swoje lata, więc nie jest obfity w mechanizmy które zaczynają dominować rynkiem, robi bardzo dobre wrażenie. Klimat jest świetny, spójny, wystrój pokoju jest autentyczny, tutaj nie ma żadnych elementów które nie pasują do epoki z fabuły pokoju. Zagadki wymagają skupienia i współpracy, są logiczne, ale nawet mając już doświadczenie w kilkudziesięciu pokojach, to miałyśmy nie lada wyzwanie, żeby je rozwiązać, chociaż i tak okazało się, że ostatecznie podpowiedź musiałyśmy wziąć przez nieuważne przeszukanie pokoju ;)
  To był bardzo fajny pokój, ale brakowało mi trochę efektu WOW :-)
  Poznawanie Wrocławskich Tajemnic Poznawanie Wrocławskich Tajemnic

  Ocena ogólna: 9/10

  Obsługa: 10/10

  Klimat: 10/10

  Poziom trudności: Trudny

  Porwany Samolot
  Porwany Samolot

  Odlotowo!

  17.02.2020 | data wizyty: 16.02.2020

  RE-WE-LA-CJA! Naprawdę, dawno aż tak dobrze się nie bawiłam w żadnym pokoju :) Już od samego początku dzięki świetnemu Mistrzowi Gry można zaangażować się w akcję naszej rozgrywki. Świetne, nietypowe miejsce na escape room, brak jakiejkolwiek kłódki, konieczność wczucia się w rolę, zagadki nastawione na współpracę, to wszystko przekłada się na wyśmienitą zabawę. To jest pokój który zostaje na długo w głowie i zdecydowanie trzeba go odwiedzić będąc we Wrocławiu.

  Ocena ogólna: 10/10

  Obsługa: 10/10

  Klimat: 10/10

  Poziom trudności: Średni

  Strona 1

  Pokaż następne