RacingFan
 • Escape room Smakosz

  Smakosz
  Quest
  Poznań

  Wiarygodna opinia

  Nie daj się zjeść

  26.12.2018 | data wizyty: 17.12.2018

  Nigdy byśmy się nie domyślili, że tak wygląda sekret najlepszej restaturacji... Naszczęście udało nam się uciec przed "szefem kuchni" rozwiązując ciekawie dobrane zagadki. Wystrój jest naprawdę makabryczny co daje mega klimat. Polecam grupom z odrobinę mniejszym doświadczeniem.

 • Escape room Dom pogrzebowy

  Dom pogrzebowy
  Fun4Brain
  Poznań

  Bardzo klimatyczny

  09.12.2018 | data wizyty: 05.12.2018

  Pokój jest bardzo rozsądnie prowadzony. Tematyka pokoju nawiązuje do teraźniejszości, a historia z wprowadzenia jest bardzo prawopodobna. W samym pokoju jest bardzo klimatycznie, powiedzmy, że gdyby ktoś kazał mi wyobrazić sobie dom pogrzebowy to zrobiłbym to tak jak ekipa Fun4Brain. Zadania i zagadki bardzo różnorodne, ciekawie ze sobą powiązane, a analogie między wskazówkami bardzo logiczne, choć nie takie oczywiste na pierwszy rzut oka - i to jest świetne :) Polecam każdemu kto lubi pokoje przygodowe z dreszczykiem

 • Escape room Dom (NIE)Marzeń - Nowe Wcielenie

  Dom (NIE)Marzeń - Nowe Wcielenie
  Look Around
  Poznań

  Powala

  07.11.2018 | data wizyty: 02.11.2018

  Czas trwania gry jest idealny, ponieważ przy tak intensywnym wysiłku intelektualnym człowiek po około 2,5 godzinie zaczyna być zmęczony i wtedy następuje rozwiązanie ostatniego zadania. Jest to świetne połącznie kryminału i horroru z bardzo płynnym przejściem. Nie byle jakim PRZEJŚCIEM!! To musicie sprawdzić sami. Obsługa aktywnie urozmaica grę dając mega impuls emocjonalny co przy wzmożonej pracy mózgu i wyobraźni powoduje, że czasem gracze są w lekkim szoku. Naprawdę świetne uczucie. Polecam. O podstawach takich jak przyjęcie gości na wstępie, zaplecze socjalne przed grą czy sprawność mechanizmów nawet nie wspominam, bo po prostu jest tak jak powinno być. Najważniejsze, że myśli w głowie wariują jeszcze jakiś czas po zakończeniu gry i to jest najbardziej godne polecenia. Polecam wszystkim tym, którzy oczekują od Escape Room'u czegoś więcej

  Odpowiedź Look Around

  Dziękujemy, bardzo nam miło, że mogliśmy Was tak zaskoczyć ;)
  pozdrawiamy!

 • Escape room Frankenstein

  Frankenstein
  EXODUS
  Poznań

  świetne miejsce!!!

  06.06.2018 | data wizyty: 05.05.2018

  Jeden z najlepszych pokoi jakie odwiedziliśmy!!! Wystrój pokoju jest bardzo ładny i klimatyczny. Dekoracje wyglądają niczym wyciągnięte z filmu z 1931 roku. Wykonywanie kolejnych zadań buduje świetną fabułę i powoduje maksymalne zaangażowanie się w rozgrywkę. Polecam każdemu, szczególnie jeśli chce się zarazić grą w escape room'y nowe osoby to ten pokój nadaje się idealnie :)

 • Escape room Inkwizytor

  Inkwizytor
  EXODUS
  Poznań

  Wiarygodna opinia

  Ciarki przechodzą!!!

  18.04.2018 | data wizyty: 17.04.2018

  Pokój zasługuje na najwyższą ocenę pod każdym względem. Klimat pokoju jest wręcz perfekcyjny dzięki świetnemu wprowadzeniu, fabule, zagadkom i wystroju. Szczególnie wystrój działa pobudzająco na wyobraźnię do tego w połączeniu z faktem, że większość dekoracji (maszyn tortur) jest aktywna w grze sprawia, że czasem ciarki przechodzą po plecach!! Zagadki i blokady utrzymane w klimacie średniowiecznych mechanizmów na prawdę zadziwiają, rozpracowwywane każdej kolejnej daje satysfakcję. Pokój jak najbardziej godny polecenia!!!

 • Escape room Szaleńczy sentyment

  Szaleńczy sentyment
  Whisper
  Poznań

  Szaleńczy Stanisław

  11.04.2018 | data wizyty: 11.03.2018

  Bardzo fajny pokój dla grup, które lubią mroczną psychopatyczną fabułę. Pokój ma bardzo fajny klimat. Zagadki również są bardzo zróżnicowane co daje ogromny plus. Polecam iść mieszną damsko męską grupą :)

 • Escape room Sabat

  Sabat
  Escape Me
  Poznań

  Pokój wskazany dla początkujących graczy

  09.04.2018 | data wizyty: 07.04.2018

  Pokój idealnie nadaje się dla graczy z małym doświadczeniem z dwóch powodów. Po pierwsze zagadki nie są bardzo skomplikowane, a po drugie brak w nim straszenia. Wystrój pokoju jest bardzo ładny, ale mógłby trochę bardziej kojarzyć się z chatą czarownicy, ponieważ obecnie bardziej przypomina zwykłą tajemniczą chatkę w lesie. Na plus zaliczyć należy blokady drzwi między pomieszczeniami, ale za to niestety prawie wszystkie skrzynie i szkatułki są pozabezpieczane kłódkami szyfrowymi, fajniej byłoby szykać zwykłych kluczy, a nie ciągle kombinacji cyfr. Bardzo ciekawym motywem jest podwójna fabuła - droga dobra lub zła. Niestety gracze nie są w stanie zorientować się, że w danym momencie już podążają jedną z dróg ani też nie wiedzą jaką. Myślę, że moment wyboru można zgrabnie wpleść w fabułę i każdy gracz na pewno będzie zadowolony. Reasumując polecam ten pokój :)

 • Escape room Wampir

  Wampir
  EXODUS
  Poznań

  Wiarygodna opinia

  Świetny pokój!!!

  18.02.2018 | data wizyty: 15.02.2018

  Pokój utrzymany w klimacie klasycznych horrorów o wampirach, aczkolwiek nie wywołuje prawdziwego strachu, bardziej dreszczyk grozy, co wg mnie jest lepsze, ponieważ nadaje się dla osób o słabszych nerwach. Wystrój jest bardzo ładny, odpowiednio udekorowany i z gustem. Zagadki zróżnicowane i pomysłowe, co pozytywne mało, jedna lub dwie, kłódki szyfrowe. Pokój dobry dla osób debiutujących. Obsługa pozytywnie nastawiona i również zafascynowana zabawą w escape room'y więc można było powymieniać się doświadczeniami. Bardzo polecam wszystkim :)

 • Escape room Nawiedzony Strych

  Nawiedzony Strych
  Escape Room 16
  Poznań

  Wiarygodna opinia

  Niesamowity klimat i scenariusz

  23.12.2017 | data wizyty: 19.12.2017

  Największą zaletą pokoju jest perfekcyjnie przeplatające się ze sobą wystrój i scenariusz. Organizatorom pokoju udało się wyciągnąć i połączyć mroczne aspekty strychu i fotografii, gdzie klimat strychu najlepiej tworzą dekoracje oraz dźwięki, a motywy fotograficzne wykorzystano do opowiedzenia niesamowitego scenariusza. Podczas rozwiązywania zagadek wyobraźnia działa pełną parą. I tu należy szczególnie pochwalić sposób przekazywania wskazówek (!!). W momencie gdy prowadzący interweniuje udzielając podpowiedzi, wyobraźnia prawie eksploduje. Polecam skorzystać z chociaż jednej podpowiedzi tylko po to żeby poznać sposób ich przekazywania. Za to ogromny plus. Z ogólnych aspektów pokoju należy powiedzieć, że obsługa jest bardzo miła i otwarta oraz organizacja jest na jak najlepszym poziomie.

  Polecam wszystkim, bo przeżycie jest niesamowite :)

 • Escape room Tajemnice Templariuszy

  Tajemnice Templariuszy
  Twierdza Tajemnic
  Poznań

  Być jak Pan Samochodzik

  20.12.2017 | data wizyty: 09.11.2017

  Wizyta w tym pokoju jest jakby urealnieniem przygód książkowego Pana Samochodzika. Powiedziałbym, że już od wejścia i wprowadzenia przez obsługę, perfekcyjnie przenosi graczy z XXI wieku do średniowiecza i z powrotem do teraźniejszości po rozwiązaniu wszystkich zagadek. W pokoju panuje dobrze dobrany klimat, a konstrukcja i sposób wykonania mechanizmów pozwala uwierzyć jakby faktycznie zostały wykonane przez średniowiecznych rzemieślników. Wzorem tamtych czasów mechanizmy są duże, mogłoby się wydawać toporne, ale taki właśnie był stan ówczesnej wiedzy i techniki, a to pozwala na tym lepsze wczucie się w klimat ciemnych wieków. Większe rozmiary mechanizmów powodują, że wygodniej rozpracowuje się je w dwie lub trzy osoby.

  Obsługa świetnie wprowadza w temat i jeśli potrzeba trafnie udziela podpowiedzi nie wyręczając graczy z rozwiązywania zagadek. Nie psuje też zabawy przedwczesnym interweniowaniem w przypadku kłopotów z rozwiązaniem.

  Wystrój wykonany schludnie i odpowiednio do tematyki pokoju.

  Zagadki są bardzo zróżnicowane i wymagają kombinowania. Są jednak na tyle skomplikowane, że pokój nadaje się dla graczy z podstawowym doświadczeniem. Dla nas to był drugi pokój w karierze i podpowiedzi były konieczne, ale jak pisałem wcześniej, udzielane w odpowiednim czasie i o odpowiedniej treści.

  Podsumowując, bardzo polecam!