Bartus
 • Escape room Miasto w ogniu

  Miasto w ogniu
  Mysterious Room
  Łódź

  Łódź w płomieniach

  15.01.2018 | data wizyty: 13.01.2018

  Kolejny pokój z MR pozostawił wiele ciekawych doświadczeń i zaskoczył kolejnymi kreatywnymi urozmaiceniami logicznymi.

  Wystrój pokoju naprawdę przyzwoity, pozwalający poczuć się jak na jednej z Łódzkich obskurnych ulic połączony z gabinetem Pani detektyw. Choć do pełnego oddania klimatu myślę, że twórcy mogliby coś dorzucić (coś w stylu Maxa Winklera).

  Fabuła jak zawsze perfekcyjnie obsadzona przez twórców w zamierzonej rzeczywistości. Ciąg przyczynowo-skutkowy idealnie się domyka i powoduje płynne przejścia od zagadki do zagadki co myślę że jest największym plusem tego pokoju. Poziom trudności pokoju oceniam na średni, a kreatywność zagadek na dobrą (warto dorzucić jakiś zaskakujący gadżet z efektem wow).

  Ogólna ocena to oczywiście 10 bo dzięki temu pokojowi nasz wieczór był naprawdę przebojowy, choć wiem że MR stać na więcej co widziałem i słyszałem o innych pokojach.

  Mysterious Room do zobaczenia w Morii ;)

 • Escape room Absurdy prl-u

  Absurdy prl-u
  Mysterious Room
  Łódź

  Zapachy PRLu

  03.12.2017 | data wizyty: 02.12.2017

  Grzechem byłoby nie zacząć opinii od ukłonu w stronę twórców za klimat i wystrój pokoju. Wystarczyło przekroczyć próg drzwi by w nozdrza wbił się typowy zapach starych mebli, a oczom ukazał się obrazek jak ze starego polskiego filmu.

  Zagadki jak i fabuła ostro osadzone w tematyce PRL-u o poziomie trudności średnim, choć czasami nie obyło się bez podpowiedzi z uwagi na brak zrozumienia co autor miał na myśli.

  Niestety naszej ekipie brakło efektu WOW, którym zwykle rozpieszczał nas Mysterious Room co zaskutkowało tym, że weszliśmy i wyszliśmy z pokoju bez większych ekscytacji. Po prostu nie dopasowaliśmy charakteru pokoju do naszych oczekiwań.
 • Escape room Kim Jest Max Winckler

  Kim Jest Max Winckler
  Mysterious Room
  Łódź

  Niebanalny sen

  04.11.2017 | data wizyty: 03.11.2017

  Po wyjściu z escape roomu z całą ekipą jednogłośnie stwierdziliśmy, że był to pokój wyjątkowy z uwagi na swoją niebanalność. Zagadki opierały się na różnych technikach i nie opierały się tylko na szukaniu cyferek do kodu w kłódce. Trzeba było użyć nie tylko umysłu, ale i wielu innych zmysłów.
  Pod względem trudności trzeba było czasem naprawdę przegrzać mózgownicę by na coś wpaść, jak i nie obyło się bez podpowiedzi, dlatego uważam pokój za trudny, choć poziom poszczególnych zagadek i tak był zróżnicowany.
  Za klimat, niebanalność wykonywanych zagadek oraz ich wszechstronność jak i mega zabawę twórcom należą się gromkie oklaski jak i zasłużona 10.

 • Escape room Komnata Króla Sielaw

  Komnata Króla Sielaw
  Spichlerz Tajemnic
  Mikołajki

  Wakacyjne zapoznanie z legendą

  03.11.2017 | data wizyty: 08.06.2017

  W pokoju byłem wraz z dziewczyną podczas wakacji na Mazurach i uważam to za ekstra edukacyjny pomysł z uwagi na poznanie legendy o Królu Sielaw.

  Wystrój pokoju nie zachwycał, ale klimat Mazur został jak najbardziej oddany.

  Zagadki technologicznie nie powalały (ale może o to w tym miało chodzić), choć ich prostota wykonania i sam charakter jak najbardziej trzymały poziom. Poziom trudności z perspektywy czasu uważam za łatwy i przyjemny = idealny na spędzenie wakacyjnego wieczoru na Mazurach.

  Za pokój twórcom należy się silna 7 - choć na ocenę składa się bardzo miła Pani z obsługi no i wakacyjny klimat :)

 • Escape room Laboratorium profesora Moreau

  Laboratorium profesora Moreau
  Niepokój
  Łódź

  Powtórka z chemii

  03.11.2017 | data wizyty: 23.09.2017

  Pokój był jedną z atrakcji wieczoru kawalerskiego w którym brałem udział i myślę, że to był strzał w dziesiątkę.

  Klimat laboratoryjnego gabinetu jak i sam wygląd oddany w 100% co podkreślały liczne gadżety.

  Poziom trudności określam jako średni, a same zagadki jako przyzwoite i pomysłowe. Cała fabuła tworzyła jednolitą całość a zagadki ładnie się z nią komponowały.

  Podsumowując, pokój pozostawił bardzo miłe wspomnienia aktywnie spędzonego czasu i zasługuje na silną 8. Za obsługę daję 10 za piękne oczy Pani wprowadzającej :)

 • Escape room Motel "Brzask"

  Motel "Brzask"
  ZAGWOZDKA
  Łódź

  Wiarygodna opinia

  Motel jak z dobrego horroru

  03.11.2017 | data wizyty: 20.10.2017

  Pokój zasługuje na bardzo dużego plusa za utrzymanie klimatu horroru/kryminału przez cały okres rozgrywki na wysokim poziomie. W jednym momencie, aż sam wydałem okrzyk przerażenia, co nie zdarza mi się często (ale to przez to, że wszędzie pcham się pierwszy). Wiele drobnych mankamentów przewijających się przez całe 50 minut, nie pozwoliło wyjść ze stanu przestraszenia - i tym twórcy wykonali oscarową robotę.

  Motel Brzask mogę określić jako dość trudny, a zagadki całkiem pomysłowe. Jednak większość zamknięć i sposobów dostawania się do poszczególnych skrytek opierała się na jednej technice co czasami mogło po prostu znudzić. Czasem również intencje twórców w poszczególnych zagadkach wydawały mi się niezrozumiałe w logicznym trybie myślenia, co skutkowało koniecznością zaczerpnięcia podpowiedzi.

  Ogólnie Motel Brzask wspominam jako fajną kryminalną przygodę, która wprawiła mnie o dreszczyk emocji i szczerze mogę go polecić. Ode mnie silna 8 za całokształt :)

 • Escape room Wrota Czasu - Tortuga

  Wrota Czasu - Tortuga
  TickTack
  Gliwice

  Wiarygodna opinia

  Pierwsze śliwki robaczywki

  03.11.2017 | data wizyty: 07.03.2017

  Był to pierwszy pokój escape room, który odwiedziłem i od startu zachwycił mnie jakością, technologią i pomysłowością twórców.
  Zostałem wciągnięty w świat piracki do reszty i aż szkoda było pod koniec rozwiązać finałową zagadkę.
  Niejednokrotnie musieliśmy korzystać z podpowiedzi by móc ruszyć dalej z fabułą. Poziom poszczególnych zagadek można określić jako różnorodny, co czasami pozwalało na złapanie oddechu przy łatwiejszych łamigłówkach. Z perspektywy czasu jednak mogę określić poziom trudności pokoju jako trudny, w porównaniu do innych pokoi, w których bywałem.

  Podsumowując: super emocje, zaskakujące zwroty akcji i porządna dawka niezapomnianych łamigłówek. Stanowczo pokój zasługuje na ocenę 10 i na miano najlepszego w jakim dotychczas byłem.