Trouble_maker
 • Escape room Statek kosmiczny - Kamień akumulacyjny

  Statek kosmiczny - Kamień akumulacyjny
  Secreto
  Kraków

  Kolejna misja w kosmosie za nami!

  14.10.2019 | data wizyty: 10.10.2019

  Po pierwszej części z niecierpliwością czekaliśmy na kontynuacje i oczywiście było warto.

  Klimat pokoju to jak najbardziej zasłużona 10. Od momentu kiedy zamknęły się za nami drzwi od razu przenieśliśmy się do nowoczesnego statku kosmicznego na najwyższym poziomie. Efekty, dźwięk, wystrój...wszystko razem robi robotę.

  Zagadki również jak najbardziej w klimacie. Nad niektórymi trzeba pogłówkować troszkę dłużej ale wszystko do zrobienia. Łamigłówki logiczne i ciekawe. Współpraca oraz spostrzegawczość mogą pomóc w misji.

  Pokój w pełni zautomatyzowany, wszystko zadziałało bez zarzutu, technika godna podróży kosmicznych.

  A obsługa? Jak zawsze bezdyskusyjna 10.

  Mogłabym pisać, zachwalać i przekonywać ale najlepiej doświadczyć tego osobiście. Polecam :)
 • Escape room Operacja BYFYJ

  Operacja BYFYJ
  Open The Lock
  Rybnik

  Byfyj pełen tajemnic.

  30.09.2019 | data wizyty: 28.09.2019

  Byfyj to pokój, który potrafi zaskoczyć, chociaż na pierwszy rzut oka to tylko stara kuchnia, jednak z czasem odnajduje się w niej coraz to więcej ukrytych tajemnic.

  Stara, babcina, śląska kuchnia została tu bardzo dobrze odwzorowana, elementów wystroju jest naprawdę wiele, a mimo to świetnie ze sobą współgrają. Podkład dzwiękowy również pozwala przenieść się w czasie. Widać dbałość o szczegóły.

  Jak sam właściciel pokoju podkreślił skupiał się on wyjątkowo na zagadkach co jak najbardziej jest zauważalne. Łamigłówek jest naprawdę mnóstwo i zostały ona głęboko przemyślane oraz skrupulatnie wykonane. Należy wyostrzyć swoją spostrzegawczość, a wtedy wszystko powinno się udać. Zagadki nie są skomplikowane, zdarza się, że są złożone lub też należy wykazać się pewną dawką cierpliwości albo spojrzeć na pewne rzeczy inaczej... Ale koniec końców wszystko składa się w logiczną całość.

  Muszę dodać, że niektóre pomysły na pewne rozwiązania będą długo w mojej głowie.

  Na koniec pochwały dla właściciela, bardzo symaptyczny mężczyzna, który mimo faktu, że pokój zna na pamięć to emocjonował się całą rozgrywką wraz z nami.

  Myślę, że warto dać się zamknąć w tej starej kuchni i spróbować rozwikłać jej wszystkie zagadki.

 • Escape room Zemsta

  Zemsta
  Maze in Mind
  Rybnik

  Najlepiej smakuje na zimno.

  29.09.2019 | data wizyty: 28.09.2019

  Zemsta jest pokojem, który skrywa w sobie naprawdę wiele tajemnic... Co za tym idzie można spodziewać się wszystkiego, a oczy należy mieć szeroko otwarte (chociaż nie zawsze to pomaga).

  Wystrój pokoju jest jak najbardziej dopracowany, jednak ciężko dostrzec to już na początku rozgrywki. Musicie mi zaufać, że właśnie tak jest.

  Zagadki też są naprawdę dobre, logiczne i przemyślane. Pokój nie jest liniowy więc każdy z nas miał ręce pełne roboty. Doświadczymy wszystkiego, trochę klasyki, trochę nowych rozwiązań. Spostrzegawczość, logiczne myślenie, łączenie faktów i lekka dawka odwagi to pakiet w który przyszli uciekinierzy powinni się uzbroić, a wtedy wszystko powinno się udać.

  To o czym warto wspomnieć to wspaniałe wykorzystanie powierzchni przeznaczonej na ten ER. Niestety nie mogę powiedzieć nic więcej w tym temacie.

  Pan z obsługi bezapelacyjnie 10/10.

  Szczerze polecam :)

 • Escape room Sekrety krasnoludów

  Sekrety krasnoludów
  Maze in Mind
  Rybnik

  Skarby odzyskane!

  28.09.2019 | data wizyty: 28.09.2019

  Jeden z najbardziej uroczych i dopracowanych pod względem estetycznym Escape Room'ów w jakich byłam.

  Zanim przejdę do zagadek troszkę porozwodzę się nad wystrojem... Tak też było podczas rozgrywki, wnętrze było wyjęte rodem z baśniowego świata i warto poświęcić chwilę żeby to docenić.

  Zagadki jak najbardziej logiczne i wspaniale wpasowane w tematykę oraz historię pokoju. Łamigłówki nie należały od trudnych dlatego ich rozwiązywanie to sama przyjemność. Myślę, że każdy powinien im podołać, odzyskać co nasze i przechytrzyć krasnoludki.

  Klimat i wystrój jak już wspominiałam to mistrzostwo.

  Pan z obsługi również jak najbardziej pozytywnie.

  Podsumowując, wszystko od samego początku do samego końca było niesamowite. Polecam każdemu, bez wyjątków.

 • Escape room Anatomia Zbrodni 2

  Anatomia Zbrodni 2
  Gamescape Kraków
  Kraków

  Oh Karol...

  25.08.2019 | data wizyty: 23.08.2019

  Pierwszą część rozpracowaliśmy dlatego gdy pojawiła się druga również postanowiliśmy spróbować. Nam się udało, myślę, że każdemu następnemu spostrzegawczemu detektywowi też powinno.

  Przechodząc do samego pokoju to rozpoczynamy od konkretnego i dobrze przygotowanego wprowadzenia, a następnie rozpoczynamy walkę z czasem.

  Ci którzy byli w 1 części zauważą wiele podobieństw w wystroju jak i w zagadkach, ale pojawią się również nowości. Nowi uciekinierzy nie muszą się przejmować jeśli nie odwiedzili kręgarza wcześniej, po prostu rozgrywka będzie bardziej emocjonująca.

  Wystrój pokoju surowy ale odpowiednio wpasowany w klimat historii.

  Zagadki zróżnicowane, troszkę klasyki, troszkę elektroniki, zadania manulane oraz te na spostrzegawczość, łączenie faktów, szukanie, a to wszystko w klimacie brutalnej anatomii. Podsumowując dla każdego coś się znajdzie.

  Zadania były logiczne i nie należały do skomplikowanych. Każdy prędzej czy później powinien podołać. Zagadki nie są liniowe więc nikt nie będzie się nudził.

  Cała gra ma jeszcze jeden dodatkowy cel. Odnaleźć zabójcę, posłuży nam do tego [spojler] Dlatego oprócz rozwiązywania zagadek, należy skupić się na wszelkich drobnostkach.

  Obsługa jak najbardziej na plus. Mili, sympatyczni oraz z pasją. Chętnie porozmawialiśmy oraz standardowo zjedliśmy (dla niektórych szczęśliwą) krówkę.

  Pokój oceniam jako dobry, zarówno dla nowych jak i doświadczonych uciekinierów. Było wszystko co być powinno.

 • Escape room Starożytna świątyna - Wynalazek z przeszłości

  Starożytna świątyna - Wynalazek z przeszłości
  Secreto
  Kraków

  Być jak Tesla

  20.08.2019 | data wizyty: 19.08.2019

  Na Krakowskim rynku escape roomów pojawia się coraz mniej nowości, dlatego bardzo ucieszyła nas ta pozycja.

  Po pokoju spodziewaliśmy się samych dobrych rzeczy i w moim odczuciu właśnie tak było.

  Od progu radośnie wita nas mistrz gry i dostajemy szczegóły naszej misji.

  Wiedząc, że czas nieubłaganie upływa ruszamy na przygodę.

  Klimat i wystrój jak najbardziej na plus. Pokój został starannie wykonany, dekoracje przemyślane, a wszelkie mechanizmy precyzyjnie wpasowane w otoczenie.

  Zagadki same w sobie nie są trudne, ale jest ich sporo. Na szczęście gra nie jest liniowa dlatego każdy mógł zająć się swoją zagadką. Wszystko logiczne od samego początki do końca.
  Każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ pokój ma zarówno zagadki elektroniczne, kłódki klasyczne jak również zadania manualne.

  Wszystko na wysokim poziomie.

  Zdecydowanie polecam i czekam na kolejne pokoje :)

 • Escape room Skarb piratów

  Skarb piratów
  Lock & Roll
  Kraków

  Skarb odnaleziony!

  29.07.2019 | data wizyty: 27.07.2019

  Pokój ten mogę ocenić jako szybki i przyjemny.

  Drzwi otwiera sympatyczna obsługa, trochę rozmowy zapoznawczej, a później czas na historię. Kiedy już poznaliśmy cel naszej misji rozpoczęliśmy poszukiwania.

  Pomimo niewielkich rozmiarów tego ER odnalezienie wszystkich elementów nie było takie bezproblemowe. Spostrzegawczość na pewno się przyda.

  Zagadki nie były liniowe, każdy mógł zająć się czymś innym. W większości były logiczne i nie powinny sprawiać większych problemów. Doświadczymy tu głównie klasycznych kłódek ale nie tylko.

  Jeśli chodzi o klimat to wystrój był bardzo przyjemny i przemyślany ale odczuwałam lekki niedosyt. Może warto pomyśleć nad podkładem dźwiękowym?

  Podsumowując, dobry, lekki pokój na rozgrzewkę. :)

 • Escape room Peron 9 i 3/4

  Peron 9 i 3/4
  Trap Jungle
  Wrocław

  Magiczne doświadczenie.

  05.06.2019 | data wizyty: 19.05.2019

  Harry Potter to temat, który daje ER ogromne możliwości, a ta firma to jak najbardziej wykorzstała.

  Sympatia do pokoju rodzi się już w poczekalni kiedy to podczas przyjemnej rozmowy z obsługą tulą się do nas 2 rozrywkowe kociaki.

  Po zamnkięciu się za nami drzwi momentalnie przenosimy się do magicznego świata i możemy odkryć w sobie prawdziwego czarodzieja.

  Wystrój pokoju jest bezbłędny, nawet najdrobniejsze elementy pasują. Jest to naprawdę starannie wykonany escape room.

  A zagadki? Magiczne jak cała reszta, przy niektórych rozwiązaniach naprawdę czułam, że czaruję!
  Łamigłówki były logiczne i ciekawe. Każdy z odrobiną magii w sobie powinien dać radę.

  To co najważniejsze w tym ER to dobra zabawa, ja bawiłam się cudownie i z pewnością odwiedzę pozostałe pokoje.

 • Escape room Ostatni Templariusze

  Ostatni Templariusze
  House of game
  Wrocław

  Chyba nie jestem templariuszem.

  05.06.2019 | data wizyty: 19.05.2019

  Cieżko jest mi ocenić ten pokój bo z jednej strony był bardzo dobry, a z drugiej bardzo mnie zmęczył...

  Nasza ucieczka rozpoczeła się dość ciężko, a pierwsza zagadka zdecydowanie nie przypadła mi do gustu. Jest to na pewno coś z czym nie spotkałam się wcześniej, może robić wrażenie, jednak mnie tylko zirytowało.

  Potem było lepiej, zagadki wpasowane w klimat, wystrój jak najbardziej odpowiedni. Wszystko robimy to manualnie. Za co duży plus, bo pokój został bardzo dobrze wykonany, widać ciężką pracę jaka została w niego włożona.

  Zagadki wg mnie były zróżnicowane poziomem jednak sporo z nich było trudne. Wg mnie zbyt dużo zbyt skomplikowanych zagadek odbiera cheć do dalszej ucieczki i tak też stało się w tym przypadku.

  Pomimo doświadczenia, pokój ten nie był dla mnie prosty, sprawił wiele problemów i po prostu mnie zmęczył.

  Obsługa była w porządku.

  Podsumowując nie był to pokój dla mnie ale na pewno znajdą się tutaj fani średniowiecznych pokoi, którzy będą dobrze się czuć w skórze templariuszy.

 • Escape room Syreni Śpiew

  Syreni Śpiew
  Fox O'clock
  Wrocław

  Czysta magia...

  31.05.2019 | data wizyty: 18.05.2019

  Zawsze chetnie wracam do Fox O'clock i tak też było tym razem. Pokój na najwyższym poziomie, jak zawsze.

  Nie wiem czy warto aię rozpisywać, ponieważ wszystko było fantastyczne. Ale może jednak coś napiszę...

  Obsługa taka jak zawsze, rozgadani, zainteresowani, sympatyczni :).

  Klimat jak najbardziej magiczny. Wszystko idealnie dopracowane, nie ma tam miejsca na przypadkowe elementy.

  A zagadki? Równie dobre jak cała reszta. Przyda się współpraca i spostrzegawczość, logiczne myślenie i odrobina magii.

  Polecam fanom i nie fanom też, każdy, absolutnie każdy powinien bawić się wspaniale.

Zobacz więcej opinii: 1 2 3 ... 12 13 14