babka_kiepska

babka_kiepska

Uzależnienie od pierwszego spotkania z 'escape room'.

64 Odwiedzone

15 Planowane

Nawigator

108 Punkty

100
108 pkt
150

Wszystkie opinie

Escape room W Krainie Czarów
W Krainie Czarów

Witajcie w Wonderlandzie!

14.06.2020 | data wizyty: 13.06.2020

Tyle myśli w głowie, że nie wiadomo od czego zacząć, aby opisać ten pokój. Z pewnością nie będziecie się w nim nudzić, a już sam początek gry może Wam sprawić niesamowitą frajdę, tak jak nam. Bawiłyśmy się cudownie, a pokój pozwolił nam na kolejną "pielęgnację" wewnętrznego dziecka, którego nie chcemy zatracić. Klimat pokoju genialny! Przyjemnie dla zmysłów, szczegóły wystroju robią naprawdę dużą robotę, przez co na godzinę przenosicie się do Wonderlandu, gdzie szalony Kapelusznik, Czerwona Królowa i Biały Królik mają dla Was szereg zagadek do rozwiązania. Pokój jest określany jako początkujący, jednak wydaje mi się, że grupy o różnym stopniu zaawansowania będą bardzo miło zaskoczone zagadkami, jakie się pojawiają. Niektóre z nich są bardzo proste, inne zaskakują większą złożonością. W pokoju przeważają zagadki elektroniczne, jednak i nieco zręczności też przydatnej będzie :) Pisząc o pokoju trzeba także wspomnieć o Mistrzu Gry (Kamil, pozdrawiamy!), który wprowadził nas w klimat Krainy Czarów. Zaangażowany, uśmiechnięty, pomocny i megaaa sympatyczny! Dziękujemy za rozmowę i możliwość nacieszenia się jednym elementem pokoju, który sprawił nam tyle radości, jeszcze więcej niż dzieciom na placu zabaw :) Odwiedzając taki pokój, warto iść z dziecięcym, szalonym nastawieniem, bowiem: "Jesteś szalony, brak Ci piątej klepki, jesteś wariatem, ale tylko wariaci naprawdę coś są warci". Odwiedzajcie ten pokój. I Klątwę Starej Wiedźmy też :)

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

Escape room Rytuał - Historia prawdziwa
Rytuał - Historia prawdziwa

To idź pierwsza tam

02.03.2020 | data wizyty: 01.03.2020

Nastawiałyśmy się z lekką nutą niepewności na ten pokój, gdyż byłyśmy bardzo ciekawe, co będzie na nas czekało w środku pokoju. Wejście do pokoju, mogłoby być bardziej mroczne, co spowodowałoby rosnące napięcie i ciekawość, co się dalej wydarzy. Po pokonaniu pierwszej drobnej przeszkody, która mogła nam to uniemożliwić, zabrałyśmy się za rozwiązywanie zagadek. Na początku zastanawiałyśmy się, za co pierwsze złapać, lecz kiedy znalazłyśmy pierwszy "punkt zapalny", wtedy poszło nam już bardzo dobrze. Zagadki rozwiązuje się płynnie, jednak cały czas czuć w otoczeniu lekką dozę niepewności i lęku. Występują zarówno rozwiązania manualne jak i elektroniczne, które w połączeniu ze sobą tworzą spójną całość. Jedna zagadka zajęła nam trochę więcej czasu, ponieważ dla nas była nieco niejasna, jednak przy drobnej podpowiedzi udało nam się ją rozwiązać. Klimat pokoju utrzymany w tytułowym "Rytuale". Trzyma cały czas w napięciu, jednak dla mnie mógłby być jeszcze bardziej "horrorowy". Mistrzyni Gry pomocna, sympatyczna i z chęcią z nami porozmawiała po zakończonej rozgrywce.

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Średni

Escape room Czarnobyl – ostatnia godzina
Czarnobyl – ostatnia godzina

Czarnobylska Elektrownia

02.03.2020 | data wizyty: 01.03.2020

Na temat katastrofy w Czarnobylu powstało bardzo wiele książek, artykułów, reportaży. Jest to miejsce, które z pewnością do tej pory kryje wiele tajemnic. Wydarzenia z 1986 roku zainspirowały twórców Questrooms do stworzenia wyjątkowego miejsca, gdzie choć przez 60 minut (chyba, że ktoś wyjdzie prędzej :D) można poczuć klimat ukraińskiej miejscowości. Escape room od samego początku stwarza interesująca warunki do rozwiązywania zagadek. Nie jest tak przejrzyście, jakby się wydawało. Zagadki same w sobie bardzo ciekawe, niektóre łatwe, nad innymi spędziliśmy nieco więcej czasu. Znajdują się tam różne typy rozwiązań, przy których można się nawet pobawić. Ważna jest również współpraca, w zasadzie jak w przypadku każdego escape. Zagadki raczej liniowe, dlatego warto być momentami cierpliwym. Mistrzyni Gry bardzo sympatyczna, uprzejma. Byłyśmy w 3 osoby, udało nam się wyjść około 10 minut przed czasem. Warto odwiedzić ten escape.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Escape room Lunapark 2
Lunapark 2

Diabelski młyn czy niepozorny klaun?

28.02.2020 | data wizyty: 16.02.2020

Wizyta w pokoju "Lunapark 2" w nowej lokalizacji upłynęła nam bardzo przyjemnie. Od wejścia wita nas interesujący klimat odświeżonego lunaparku, gdzie niemal każdy jego element wygląda niepozornie. Może się wydawać nieco pusty na pierwszy rzut oka, lecz taki nie jest. Pokój jest nieliniowy, dlatego ważne jest przekazywanie wzajemnie informacji o zagadkach, które zostały już rozwiązane. Zagadki pasują do klimatu przewodniego, są jasne i logiczne, można je nawet rozwiązać bez podpowiedzi :) Obsługa firmy bardzo pomocna i sympatyczna. Warty odwiedzenia punkt podczas wizyty w Toruniu.

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Łatwy

Escape room W cieniu piramid
W cieniu piramid

Piramidowe Love

09.02.2020 | data wizyty: 08.02.2020

Czy można sobie wyobrazić pustynny klimat w środku zimy w pobliskiej Bydgoszczy? Zdecydowanie można, a bydgoskie piramidy idealnie ten klimat oddają. To było coś niesamowitego, niczym podróż do zupełnie innego świata. Zagadki pochłonęły nas całkowicie. Rozwiązywanie ich idzie dosyć sprawnie. Niektore z nich wymagają nieco sprawności, inne spostrzegawczości, kolejne współpracy. Każdy znajdzie coś dla siebie. Byliśmy w grupie trzyosobowej i naprawdę mieliśmy co robić przez ten czas. W piramidach nie ma zagadek z kłódkami, co w samo w sobie jest logiczne i łączy się z tematem. Wystrój powoduje jedno wielkie wow, w każdym możliwym momencie. Mistrz Gry bardzo sympatyczny, pomocny. Escape jest obowiązkowym punktem do odwiedzenia na mapie Bydgoszczy :)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Escape room Krwawa Rzeźnia
Krwawa Rzeźnia

Krwawa rzeź

22.01.2020 | data wizyty: 16.11.2019

Rzadko zdarza mi się rozpoczynanie opisu pokoju od Mistrza Gry, ale w tym przypadku nie da się inaczej. Totalne mistrzostwo i klasa sama w sobie w podejściu do zawodników, którzy za chwilę przekroczą mury pokojów zagadek. Samo wprowadzenie rozbudziło w nas niemałe emocje i spodziewałyśmy się czegoś spektakularnego, tym bardziej, że wybrałyśmy przygotowaną wersję specjalną. Klimat pokoju oddany został bardzo interesująco, gdzie z lekką dozą niepewności przechodziłyśmy do dalszych zagadek. Zagadki same w sobie w większości ciekawe, jednak niektóre mało logiczne i czasochłonne. Pozostawiło nam to pewien niesmak. Podpowiedzi były momentami hmm....nieco zakręcone. Mimo wszystko warto odwiedzić "Krwawą Rzeźnię", emocji w niej z pewnością nie zabraknie.

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Trudny

Escape room Sala Przesłuchań
Sala Przesłuchań

Ten rysopis...skądś Cię znam

03.11.2019 | data wizyty: 02.11.2019

Po przyjemnej grze w pokoju "Ale Cyrk!", poprzeczka została postawiona nam tym razem dosyć wysoko. Początkowe zagadki wydają się dosyć łatwe, jednak niech Was to nie zwiedzie. Im dalej w las - tym nieco trudniej. W pokoju występują zarówno klasyczne kłódki, jak i rozwiązania elektroniczne, które zrobiły na nas duże wrażenie.

Co przykuło naszą uwagę? Przede wszystkim surowość [spojler], które doskonale pasują do Sali Przesłuchań. Mało gadżetów, zbędnych bibelotów, tylko wszystko co nam się prędzej czy później przyda, Drugim elementem była pomysłowość zagadek i sposób ich rozwiązywania, a także to, w jakich etapach je rozwiązujemy. Mimo, iż nie ma tego zbyt wiele, zajmuje to trochę czasu, aby ułożyć w całość wszystkie elementy tej układanki.

Nasza drużyna miałą problem z wysotrzeniem jednego ze zmysłów, dlatego też bardzo dużo czasu pochłonęła nam jedna z zagadek. Z tego co wiemy, kilka grup miało już problem z tą zagadką i również spotykało problemy w tym punkcie.

Warto zapoznać się z tym ER i spróbować rozwiązać jego tajemnice :)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Escape room Ale Cyrk!
Ale Cyrk!

Klaun, zakochany klaun...

03.11.2019 | data wizyty: 02.11.2019

Pokój, w którym dzieje się naprawdę wiele, momentami ciężko zapamiętać, co dzieje się po kolei, jednak escape raczej liniowy. Zagadki bardzo ciekawe, niektóre łatwe, nad innymi trzeba nieco pogłówkować. Trzeba przyznać, iż niektóre z nich są jedyne w swoim rodzaju, dbają o naszą sprawność, zręczność, spostrzegawczość, ale przede wszystkim pielęgnują nasze wewnętrzne dziecko. Jedną zagadkę ominęliśmy, nie wiemy w jaki sposób, ani w którym momencie została przez nas rozwiązana. W pokoju nie ma kłódek, występują elektroniczne rozwiązania. Ze względu na specyfikę pokoju, warto założyć przede wszystkim wygodne buty :) Mistrz Gry bardzo sympatyczny, pomocny. Podpowiedzi udzielane były bardzo szybko. Zdecydowanie polecam ten pokój.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Escape room Złoto umarłych
Złoto umarłych

Naprzód korsarze!

07.10.2019 | data wizyty: 29.09.2019

Ulegliśmu pokusie i zdecydowaliśmy się zdobyć łup pirackiej szajki. Odnaleźliśmy skarb i to w bardzo dobrym czasie, przez co uniknęliśmy spotkania z kapitanem twarzą w twarz. Pokój interesujący, zarówno pod kątem zagadek jak i wystroju panującego w środku. Przeważają tradycyjne kłódki, jednak zagadki rozwiązuje się bardzo przyjemnie. Wystrój oddaje klimat statku pirackiego, aczkolwiek aż brakuje charakterystycznych odgłosów pirackiej zabawy. ER przeznaczony dla osób początkujących, ale z pewnym doświadczeniem na barkach bawiliśmy się tam przednio. Mistrz Gry bardo sympatyczny, dziękujęmy za rozmowę po zakończonej rozgrywce. Polecam!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Bardzo łatwy

Escape room El Dorado - w poszukiwaniu zaginionego złota
El Dorado - w poszukiwaniu zaginionego złota

Eldorado

01.09.2019 | data wizyty: 17.05.2019

Pokój nie był najtrudniejszy, jednak na początku nie mogliśmy ruszyć z miejsca. Ponownie sprawdziła się u nas zasada, ze lepiej w pokojach początkujących nastawić się na proste rozwiązania, które przyjdą nam do głowy. Klimat ciekawy, interesujący, jednak w Domu Kłódek mamy inne ulubione pokoje :)

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Średni

Pokaż następne