Q
 • Escape room Kolekcjoner twarzy

  Kolekcjoner twarzy
  OPEN THE DOOR
  Toruń

  #238

  03.07.2019 | data wizyty: 18.05.2019

  Za pierwszym razem zabrakło wolnych terminów. Za drugim – poranna grupa coś popsuła, więc zabukowana wizyta została odwołana na kilka godzin przed grą. Tak w skrócie wyglądała historia naszych rezerwacji na Kolekcjonera, a gdy w końcu się udało to… było jak w opisie, który determinuje ocenę – spędziliśmy miło czas, ale oczekiwaliśmy czegoś więcej. Ogromny niedosyt jak na thriller. W zamian raczej dużo umowności, bez najmniejszych szans by wyobraźnia zaczęła pracować. Wystrój nosi już lekkie ślady zużycia – nie przeszkadza to w grze, jednak widać, że pokój gościł już niejedną grupę. Czytając opinie spodziewaliśmy się też bardziej kreatywnych i wyśrubowanych w trudności zagadek, ale pokój został na przestrzeni czasu wypoziomowany, więc ni śladu po ostatniej zagadce, której byliśmy ciekawi. Grało się w porządku, wizyty nie żałujemy, ale szczerze mówiąc są ciekawsze propozycje escapowe w Toruniu, również spod ręki Open the Door.

 • Escape room Czar PRl-u

  Czar PRl-u
  Dom Kłódek
  Toruń

  #236

  03.07.2019 | data wizyty: 18.05.2019

  Pokój udowadnia, że PRL rzeczywiście może mieć swój urok. Przynajmniej taki PRL w escapie. Wizytę tu odwlekaliśmy długo, wybierając przy okazji pobytu w Toruniu zawsze coś innego. Myliliśmy się w przeczuciu, że klimat pokoju nam się nie udzieli lub też będzie bardziej przygnębiający niż atrakcyjny ;) Było zaskakująco dobrze. Zagadkowo to kolejna, bardzo solidnie przygotowana propozycja od Domu Kłódek. Nie ma tu większej elektroniki, jest za to sporo kłódek i trochę zadań manualnych i na szukanie. Nie ma tu scenografii zapierającej dech rozmachem , jest za to sporo dekoracji i rekwizytów sprzed kilku dekad. W efekcie końcowym powstał jednak mega grywalny pokój, który doceni każdy gracz, który w ER-ach szuka przede wszystkim dobrych zagadek i mile spędzonego czasu.

 • Escape room Hostel na Paharganju

  Hostel na Paharganju
  House of game
  Wrocław

  #235

  03.07.2019 | data wizyty: 14.04.2019

  W escapie w klimacie indyjskim jeszcze nie graliśmy, więc tematyka była dla nas czymś nowym. Tytuł pokoju jest dla mnie niezapamiętywalny, w przeciwieństwie jednak do gry tutaj. Obok dekoracji i zagadek to miejsce tworzą również dźwięki, kolory, światło, a nawet zapachy. Przy tylu bodźcach klimat pokoju nie mógł się nie udać. Hostel jest pokojem łatwiejszym dla dwóch osób niż Templariusze, co nie znaczy, że jest pokojem łatwym. Nam przysporzył niemało problemów, a grę ukończyliśmy w dużej mierze dzięki wsparciu MG. Zagadek jest całe mnóstwo – prócz kłódek, są zadania manualne i jest elektronika. Kilka naprawdę kreatywnych rozwiązań, mocno nieszablonowych. Na niektóre z nich, zwłaszcza na początkowym etapie rozgrywki, ciężko byłoby wpaść bez podpowiedzi. Pokój jest nieliniowy i można dzielić się zadaniami, więc w połączeniu z wymagającymi zagadkami, będzie on bardzo dobrą opcją dla większych grup.

 • Escape room Opuszczony Teatr Lalek

  Opuszczony Teatr Lalek
  Secret Room - Brain Code
  Wrocław

  #234

  01.07.2019 | data wizyty: 13.04.2019

  Pomimo kilku lat na koncie, wizualnie pokój prezentuje się w porządku – może brak w całości fajerwerków, ale też trudno wskazać elementy, co do których można by mieć większe zastrzeżenia. Jeśli ktoś wciągnie się w historię, to odczuje też i thrill. Jednak escape room to przede wszystkim zagadki. Spotkamy tu w głównej mierze kłódki oraz zadania manualne, które dobrze opowiadają fabułę. Zagraliśmy w wersji eksperckiej i dla nas poziom trudności był wysoki. Z dwie zagadki na granicy przekombinowania. Przy jednej z takich zagadek przecieraliśmy oczy – i to nie z uwagi na późną porę gry, lecz zdumienia. Chyba pierwszy raz gdy piktogramy, które z założenia mają pomóc, tak bardzo zaciemniały rozwiązanie. Poza tym, tak jak „nie używać siły”, tak inną, trochę niepisaną regułą escapów jest „jeden element-jeden raz”, więc gdy jest inaczej – warto by to sygnalizować we wprowadzeniu. Przyjęta zasada limitowania podpowiedzi, w połączeniu z liniowością pokoju, trochę dyskusyjna. Prześwietne Mistrzynie Gry.

 • Escape room Wstęp wzbroniony

  Wstęp wzbroniony
  Time Of Mysteries
  Wrocław

  Wiarygodna opinia

  #232

  01.07.2019 | data wizyty: 13.04.2019

  Po grze, w pamięci zostaje najbardziej klimat pokoju. Drewniana chata z myśliwskimi atrybutami i innymi niespodziankami jest bardzo starannie wykonana. Gra w takich okolicznościach należy do przyjemnych. Są tu zadania wymagające współpracy, spostrzegawczości oraz chwil pomyślenia, choć ogólnie poziom trudności zadań – w zależności od liczebności grupy – lokuje się gdzieś pomiędzy łatwym a średnim. Są kłódki, są zadania manualne, jest drobna elektronika – jak dla mnie dobry escapowy pakiet. Bawiliśmy się dobrze, a grę wspominamy miło.

 • Escape room Kraina Wiecznej Nocy

  Kraina Wiecznej Nocy
  Secret Room - Brain Code
  Wrocław

  Wiarygodna opinia

  #231

  01.07.2019 | data wizyty: 13.04.2019

  Trafić na taki pokój na początku escapowej drogi, to ustawić sobie wysoko poprzeczkę oczekiwań wobec kolejnych gier. Pokój jest pięknie wykończony i przemyślanie zaaranżowany, a przy tym opowiada fajną historię. Fabularnie i scenograficznie to najprawdziwsza escapowa baśń, która przenosi graczy do królestwa zza siedmiu gór i rzek. Zagadkowo lepiej niż dobrze. Kłódki, mechanika, elektronika, manuale. Do tego efekty audiowizualne, w tym jedna atrakcja, dla której warto rzucić wszystko co się aktualnie robi, by patrzeć i podziwiać. Grupy z doświadczeniem lub bardziej liczne przejdą przez zagadki raczej szybko, ale to nawet dobrze – można zyskać kilka dodatkowych minut na podziwianie dekoracji i scenografii. Polecam bardzo!

 • Escape room Stranger Room

  Stranger Room
  In&Out
  Wrocław

  Wiarygodna opinia

  #230

  27.06.2019 | data wizyty: 12.04.2019

  Według mnie jest to jedna z najlepszych wrocławskich propozycji escapowych. Przynajmniej spośród tych 25-ciu, w których do tej pory grałem. Ciężko oddać w słowach klimat tego pokoju, ale jest on jedyny w swoim rodzaju. Niby zwykły pokój, ale ten wszechobecny vibe lat 80-tych, te dekoracje, ta muzyka… Serialu nie znamy, ale po tym co widzieliśmy, wizyta zachęciła nas by nadrobić telewizyjne zaległości. Oby tylko serial był tak dobry jak pokój ;) Dwie osoby będą mieć tu dużo pracy, bo zagadek jest dużo a pokój jest nieliniowy. Są kłódki, są zadania manualne, jest elektronika. Do tego trzeba coś znaleźć, coś dostrzec, użyć kilku zmysłów... Przez pokój się płynie od zagadki do zagadki, a rozwiązanie każdej z nich sprawia mnóstwo satysfakcji. To było jak powrót do dzieciństwa. Świetny pokój, bardzo polecam!

 • Escape room Prosektorium

  Prosektorium
  Secret Room - Brain Code
  Wrocław

  Wiarygodna opinia

  #229

  27.06.2019 | data wizyty: 12.04.2019

  Po przeczytaniu opinii, nastawialiśmy się na sporą dawkę thrillera, ale może jesteśmy już po prostu mocno znieczuleni na horror-thrillery w escapach, bo poziom adrenaliny niestety nie podskoczył. Wierzę jednak, że osoby trochę bardziej strachliwe mogą poczuć tu pewien dyskomfort ;) Podział ról na medyka i resztę – przy wprowadzeniu buduje emocje i rodzi konkretne oczekiwania, tyle tylko że poza jednym fragmentem gry, ten podział ról okazuje się mieć raczej symboliczne znaczenie. Klimatu prosektorium nie można jednak pokojowi odmówić. Dzięki aranżacji, której pomaga wysoki sufit, przestrzeń gry wydaje się spora. Teamy dwuosobowe będą miały zdecydowanie trudniej z check-outem jaki zwyczajowo robi się na początku i warto przy tej czynności spieszyć się powoli. Pokój nieliniowy, można działać z różnych punktów zaczepienia lub porzucić zagadkę, jeśli nie idzie, by wrócić do niej później. Zadań jest niemało – kłódki, elektronika, manualne. Jedna rzecz, której nie znoszę w escapach, ale pokój jest jakiś czas na rynku, więc to może tłumaczyć jej obecność, bo niegdyś była stosowana na potęgę. Warto pamiętać, że pokój znakowany jest jako dla początkujących i takim jest – zbytnie kombinowanie i szukanie drugiego dna w zagadkach nie jest wskazane. Bardzo sympatyczna Mistrzyni Gry.

 • Escape room Manewry Kartelu

  Manewry Kartelu
  Find a Way
  Poznań

  Wiarygodna opinia

  #228

  27.06.2019 | data wizyty: 12.04.2019

  Miło dać się zaskoczyć mocną escapowo pozycją na poznańskim rynku, który przed styczniem imponował liczbą wysokiej jakości ER-ów. Bo pomimo nieznajomości serialu, klimat pokoju bardzo nam się udzielił, a historia wciągnęła. Pozornie zwyczajny, niebogaty wystrój skrywa niespodzianki. Dużo kłódek, ale bardzo dobrze osadzonych w fabule. Jedno z najciekawiej wymyślonych zadań manualnych jakie widzieliśmy. Drobna elektronika, która urozmaica rozgrywkę. Wszystko to świadczy o dużej pomysłowości twórców oraz dobrym, escapowym warsztacie. Czas gry, wydłużony aż do półtorej godziny, pozwala na niespieszne rozwiązywanie zagadek i czerpanie satysfakcji z przechodzenia pokoju. Pierwszy raz zdarzyło się nam też tak potężnie spóźnić na zarezerwowaną godzinę gry, ale MG wykazał się bardzo dużym zrozumieniem i nie chciał nawet słyszeć o propozycji skrócenia nam czasu. Bardzo chętnie wrócimy do kolejnych pokoi jeśli (lub jak) tylko się pojawią.

 • Escape room Golden Hajs

  Golden Hajs
  Clue Room Poznań
  Poznań

  #227

  27.06.2019 | data wizyty: 11.04.2019

  Golden Hajs, czyli przygotówka z mocno kryminalnym akcentem, jako debiut firmy wypada bardzo dobrze. Aranżacja w porządku – całość wygląda jak oddział banku. W takiej stylistyce trudno o dekoracyjny zachwyt, podobnie zresztą jak trudno zachwycać się wystrojem prawdziwego banku ;) Jest jednak jeden element, który stwarzał pole do popisu, ale w jakimś stopniu – pomimo niewątpliwie świetnego na niego pomysłu – pozostawił lekki niedosyt. Jak można wyczytać, pokój został w tym względzie ulepszony, co należy mocno docenić. Zagadki w głównej mierze oparte są na elektronice i zadaniach manualnych. Z częścią już się spotkaliśmy, ale znalazła się jedna, która była dla nas nowością (ciekawie zresztą wpleciono ją w scenariusz). Jedno z zadań manualnych urzekająco sprytnie wymyślonych. Plus za efekty dźwiękowe na pewnym etapie, które podnoszą wagę i atrakcyjność misji. Pokój, w którym poradzą sobie grupy na każdym stopniu zaawansowania w ucieczkach, z większą lub mniejszą pomocą przemiłej Mistrzyni Gry.

Zobacz więcej opinii: 1 2 3 ... 21 22 23