Sebi.x
 • Escape room Licencja 00

  Licencja 00
  LOFTescape
  Chorzów

  Wiarygodna opinia

  Nowi agenci

  05.01.2020 | data wizyty: 03.01.2020

  Trzeci pokój tej firmy i trzeci świetny!
  Do pokoju wybrałem się z drużyną, która nigdy wcześniej nie miała przyjemności "ucieczki" z pokoju zagadek, za wyjątkiem Niki (12 lat). Myślę, że najlepszą reklamą tego pokoju będzie to, że "to był nasz pierwszy pokój, ale na pewno nie ostatni!".
  Świetne wprowadzenie - serdecznie pozdrawiamy przemiłą Mistrzynię Gry, której osoba, pochodzenie i zdolności dodały tylko smaku do tego, co czeka graczy dalej. Za to "Dziesiąteczka" się należy.
  Sam pokój, jego wystrój i klimat, bardzo dobrze pasował do całości. Im dłużej się grało, tym bardziej człowiek zaczynał wczuwać się w rolę tajnego agenta.
  Zagadki ciekawe i różnorodne. Niektóre sprawiły nam trochę problemów, ale dzięki delikatnym podpowiedziom udało nam się je rozwiązać. Troszeczkę przekroczyliśmy czas, co jednak nie zepsuło nam zabawy. Osobiście wolę sam dojść do rozwiązania, a podpowiedź jest ostatecznością. Dziękujemy zatem za cierpliwość z całego serducha. Z niecierpliwością natomiast czekamy na otwarcie kolejnego pokoju, które ponoć już tak całkiem niebawem.

  Pokój koniecznie trzeba odwiedzić, jak i pozostałem dwa też.

 • Escape room Klątwa Skarbu Majów

  Klątwa Skarbu Majów
  Exit19.pl
  Wrocław

  Wiarygodna opinia

  Eskapada

  02.01.2020 | data wizyty: 01.01.2020

  Bardzo dobry klimatyczny pokój. W zasadzie w tej firmie to są chyba tylko takie. Dla mnie najlepszym z nich są Lochy Króla Artura, zaraz potem Zdrada w Breslau, następnie Obłęd, ale ten pokój też jest na wysokim poziomie. Wiele zależy od gustu konkretnego gracza.
  Trzeba przyznać, że klimat takowej świątyni jest bardzo dobrze oddany. Dekoracje robią swoje. Czytając komentarze do pokoju zauważyłem jednej, w którym było napisane, że w jednym miejscu przydałaby się mała latareczka i potwierdzam to w zupełności. W zasadzie do jednej zagadki jest ciutkę za mało światła (tu może faktycznie organizatorzy może nad tym pomyślą), ale i tak jest wielka frajda z gry w pokoju.
  Zagadki są bardzo ciekawe i różnorodne. Trzeba uaktywnić wiele zmysłów, szczególnie wzrok i słuch.
  Obsługa bardzo miła, miała dla nas czas i była skora do rozmowy.

  Pozdrawiamy serdecznie

 • Escape room Lochy Króla Artura

  Lochy Króla Artura
  Exit19.pl
  Wrocław

  Wiarygodna opinia

  Zacnie

  02.01.2020 | data wizyty: 01.01.2020

  Pokój zacny i zacznę od tego, że dla mnie godny porównania do Lokalizacji!

  Od samego początku wchodzimy idealnie w klimat tamtych czasów. Aranżacja wnętrza ideolo. Uwielbiam rycerskie/średniowieczne ER, dlatego czułem się tam jak w raju. Wszystkie zagadki dopieszczone i jakby tworzone z myślą m. in. o naszej grupie. Udało nam się wyjść bez podpowiedzi 15 minut przed czasem.
  Zagadki są bardzo różnorodne i jest ich sporo. Pokój jest nieliniowy, więc każdy z naszej czwórki miał co robić i robił to z przyjemnością. W pokoju jest sporo zagadek manualnych, jak na ten klimat przystało, ale nie brakuje elektroniki... ojeju i to jakiej... nasza grupa kilka razy robiła przysłowiowe "woooooow...."
  W pokoju ważna jest spostrzegawczość i to bardzo oraz kreatywność. Przy niektórych zagadkach warto przyjrzeć im się lub pomyśleć na różne sposoby, żeby je rozwiązać. Przy jednej nawet przekroczyć barierę wstydu, jeśli mogę tak napisać. Mówi sobie "eee głupio tak... ale próbujemy... no to może w dwójkę? To może bardziej" i pyk! Działa. Trzeba jednak przyznać, że sposób rozwiązania tej zagadki jest idealnie do niej dopasowany.

  Wspomnę jeszcze może o obsłudze, bo czasem w komentarzach się pojawiają różne opinie. Ja daję 10-tkę. Było miło, był czas na rozmowę, na pozachwycanie się pokojem, na wymianę doświadczenia, był uśmiech, więc dla mnie bomba.

  Pozdrawiamy serdecznie i czekamy z niecierpliwością na kolejne pokoje!

 • Escape room Testament

  Testament
  Set Me Free
  Rybnik

  Wiarygodna opinia

  Set me free!

  31.12.2019 | data wizyty: 31.12.2019

  Set me free utrzymuje najwyższy poziom!

  Zacznę od tego, że ten pokój był dla mnie wyjątkowy zanim do niego poszedłem.
  Po 1 - to mój setny ER
  Po 2 - 15 pokój w tej ekipie w tym roku
  Po 3 - czytając opis pokoju... o Bożeeeeee - mój lęk ... może nie klaustrofobia, ale jednak podnosi ciśnienie...

  Przede wszystkim uspokoję tych, którzy boją się właśnie z powodu nr 3 przyjść do pokoju. Nie ma się czego bać... okazało się, że z naszej czwórki ja, czyli ten, który miał najbardziej spanikować, ogarnąłem sprawę najszybciej. No chyba, że ktoś ma naprawdę stwierdzoną klaustrofobię, no to można się zastanawiać.

  Co dalej?
  Wprowadzenie oczywiście na najwyższym poziomie, jak zawsze... to wprowadza w klimacik od samego początku. Wtedy jeszcze miałem puls 200...

  Mistrz gry - oczywiście wielki szacun za całokształt. Któryś raz w tym miejscu (wliczam stare pokoje) i zawsze wysoki poziom. Potem czas na rozmowę, podsumowanie, podzielenie się emocjami i wrażeniami. To cenne w tym rodzaju rozrywki, a niestety nie zawsze można tego doświadczyć. Tu - zawsze.

  Klimat - klimat mega od samego początku. Nastrój, wystrój, rodzaje zagadek, wszystko pasuje i napędza odpowiednio graczy do działania z delikatnym stresikiem, choć o wiele mniejszym, niż w psychiatryku 2.0, czy psychopacie. Spokojnie można rozwiązywać zagadki. Czasu jest sporo.

  Zagadki - różnorodne, bardzo ciekawe. Trochę kłódek, dużo elektroniki. Niektóre banalne, inne trochę bardziej skomplikowane. Jak zawsze potrzebna spostrzegawczość (chociaż nie aż tak bardzo) oraz kojarzenie elementów. Na pewno potrzebne jest logiczne myślenie. Wszystko trzyma się kupy. Pozostał mały niedosyt, że potrzebowaliśmy jednej podpowiedzi, bo napaliliśmy się mocno, a okazało się takie proste... jak zawsze, kiedy wiadomo na co zwrócić uwagę i jak zabrać się do rozwiązywania zagadki.

  Poziom trudności daliśmy średnio zaawansowany, ale na pewno warto mieć kilka pokoi za sobą. Nowicjusze mogą się sporo nagłówkować, a może nawet sfrustrować. Najlepiej jak ma się kilka pokoi na koncie. Wtedy nie powinno być większych problemów.

  Podsumowując
  Mając 100 pokoi za sobą, z czego 9 z pierwszej 20-tki (w tym Lokalizacja, Legenda miecza, Krasnoludy, Tortuga, Moriarty...), mogę powiedzieć, że dla mnie jeden z fajniejszych pokoi, do którego koniecznie warto zajrzeć. Podobnie jak do pozostałych dwóch pokoi tej firmy.

  Pozdrawiamy i życzymy powodzenia!

 • Escape room Klątwa Zbójów

  Klątwa Zbójów
  LetMeOut
  Zakopane

  Coraz lepszy

  28.12.2019 | data wizyty: 13.10.2019

  Pokój bardzo ciekawy. Pierwotna wersja była fajna a unowocześniona jeszcze lepsza. Naprawdę warto!
  Lekki dreszczyk jest, różnorodne zagadki są, fabuła trzyma się kupy. Moim zdaniem najlepszy ER w Zakopanem ☺️

 • Escape room Indiana Jones i Święty Graal

  Indiana Jones i Święty Graal
  Escape Graal
  Bytom

  Wiarygodna opinia

  Misja zakończona

  18.12.2019 | data wizyty: 08.12.2019

  Nasza ekipa składała się głównie z dzieci, które jednak mają doświadczenie w ER. Pokój był dobry, wszystko działało jak należy ;) cytując klasyka. Bardzo ciekawa forma proszenie o podpowiedzi :D zasadniczo wszystko ogarnęliśmy, chwilami łapała nas mała zawieszka, ale po podpowiedzi udało się przebrnąć dalej. Bardzo miła obsługa. Choć był to jej pierwszy raz (lub jeden z pierwszych - nie pamiętam), poradziła sobie dobrze. Mistrzyni gry złapała świetny kontakt z dzieciakami.
  Sam pokój posiadał kilka ciekawych zagadek. Dobry na pierwszy raz. Pozdrawiamy

 • Escape room Pracownia Alchemika

  Pracownia Alchemika
  Go! Escape
  Lublin

  No i wybuchło

  28.11.2019 | data wizyty: 21.11.2019

  Trudno mi opisać ten pokój. Kilka ciekawych rozwiązań. Dużo niepotrzebnych elementów. W sumie, za bardzo nawet nie wiem, co napisać. No i to chyba będzie najlepszą opinią.

 • Escape room Po nici Ariadny

  Po nici Ariadny
  Go! Escape
  Lublin

  Coś mały ten Minotaur

  28.11.2019 | data wizyty: 21.11.2019

  Hmmmm - zacznę trochę pesymistycznie, ale skończę pozytywnie. Lublin to naprawdę ważne dla mnie miejsce, ale pod względem ER stoi ciężko. Z resztą najlepszy pokój w Lublinie zajmuje trzysta któreś tam miejsce, co już ustawia nam temat. Chociaż muszę przyznać, że niektóre pokoje były bardzo przyjemne i nie żałuję, że w nich byłem (np.: Alicja, czy Obecność). Ten pokój jednak nie należy do takich.

  1. Zamówiony pokój, przychodzi potwierdzenie, a gdybym nie zadzwonił, to bym się nie doczekał. Jak się okazało, coś się pomyliło w grafiku. Na szczęście - tu plus dla pani prowadzącej - w pół godziny coś zorganizowała i choć z 35 minutowym opóźnieniem, to udało się wejść. Nawet - za co bardzo szanuję, dostaliśmy rabat 30 zł.
  2. Mistrzyni gry - baaaaardzo sympatyczna i pozdrawiam serdecznie. Zapewne studentka, na pewno zza wschodniej granicy (zamiast g mówiła h ;) ). Była naprawdę bardzo miła, ale trudności językowe czasami dawały się we znaki (jakość wprowadzenia w pokój, itp.) To można jednak wybaczyć
  3. Jedna zagadka nie zadziałała
  4. Ciężko stwierdzić, że już koniec gry...
  5. Okazało się, że to już koniec gry, a my znajdujemy "pewną rzecz" "coś nam się pokazuje", staramy się rozwiązywać, ale dostajemy info, ze to już koniec i możemy wychodzić, bo zrobiliśmy już to wcześniej i ta część zagadki jest niepotrzebna.. WTF???

  Niektóre zagadki ciekawe, choć szału nie było. Także... może na pierwszy raz... choć obawiam się, że dla początkujących pokój raczej też nie będzie.

  Go! Escape

  Odpowiedź Go! Escape

  Dziękujemy za opinię. Jest nam bardzo przykro, że pokój nie trafił w Państwa oczekiwania.
  Z naszej strony pragniemy zapewnić, że dokładamy wszelkich starań by gracze byli zadowoleni z czasu spędzonego u nas. W tym dniu niestety zawiódł czynnik ludzki, czasami są takie dni... Zbieg różnych okoliczności niestety nie dał nam możliwości zapewnić Państwu 100% dobrej rozrywki podczas wizyty.
  Przełożenie początku wizyty o 30-40 minut było pierwszym rozwiązaniem, które w trakcie naszej rozmowy telefonicznej przyszło na myśl, by zapewnić usługę. W tym dniu złożył Pan rezerwację, a my ją potwierdziliśmy. Pracujemy nad systemem zarządzania rezerwacjami tak, by wyeliminować podobne sytuacje w przyszłości.

  Standardem u nas jest, by osoba prowadząca czekała na gości, a nie na odwrót. Na pewno stres z tym związany nie był dobrym pomocnikiem dla prowadzącej, która u nas jest w tej roli od niedawna. Dziękujemy za ciepłe słowa w jej adres. Postaramy się, by również takie sytuacje były przez nią dobrze opanowane. A najlepiej, żeby nie było tych sytuacji wcale.

  Bardzo zależy nam na tym, żeby gra u nas sprawiała radość, w związku z tym poprawiliśmy zagadkę, która odmówiła w trakcie Państwa gry.
  Jeżeli chodzi o drugą zagadkę, którą Pan wspomniał w swojej opinii, to zdążyli Państwo ją rozwiązać wcześniej korzystając tylko z jednej części. Raz na jakiś czas może taka sytuacja się zdarzyć.
  Mamy nadzieję, że w przyszłości, w naszych nowych produkcjach, uda nam zapewnić Państwu same pozytywne doznania i dobre wspomnienia o pobycie u nas.

  Pozdrawiam serdecznie,
  Olga Trotsko, współprowadząca ER

 • Escape room Psychopata

  Psychopata
  Set Me Free
  Rybnik

  Wiarygodna opinia

  To zdecydowanie nasz klimat

  10.11.2019 | data wizyty: 07.11.2019

  Podekscytowani i bardzo radośni zdążaliśmy do Rybnika. Wtedy jeszcze nikt nie spodziewał się, co będzie nas czekało... już po 30 sekundach uśmiechy znikły z twarzy... zapanowała cisza...

  Strach vs opanowanie
  Niepewność vs koncentracja

  Zaczęło się...

  Zagadki różnorodne
  Trudność średnia

  Tylko ten zimny oddech na plecach...

  Na szczęście udało się!
  Bez podpowiedzi i 10 minut przed czasem

  Co warto?
  Współpracować!
  Opanować strach
  Logicznie myśleć

  Wprowadzenie i Mistrz gry
  Najwyższy poziom!
  Klimat - tam jakby działo się naprawdę

 • Escape room Operacja BYFYJ

  Operacja BYFYJ
  Open The Lock
  Rybnik

  Wiarygodna opinia

  Na szolce tyju u omy

  08.11.2019 | data wizyty: 07.11.2019

  Pokój rzeczywiście przenosi na do dawnych czasów typowo śląskiej rodziny. Tu robi się sentymentalnie dla tych, którzy na Śląsku się wychowali. Chociaż akcja cofa nas o kilkadziesiąt lat do połowy XX wieku, zagadki znajdujące się w pokoju w dużej mierze są naszpikowane elektroniką. Rozwiązywanie ich daje dużo radości, chociaż mieliśmy problem ze startem. Potem jednak poszło z górki.
  Dużym atutem pokoju jest sam mistrz gry - człowiek z pasją i prawdziwy hanys, co dla tego pokoju jest idealnym połączeniem.
  Może nie było jakiegoś efektu "wow", ale pokój wart jest odwiedzenia, szczególnie dla fanów ER. Dobra okazja do tego, aby się sprawdzić.
  Polecam szczególnie ludziom ze Śląska, ale i dla osób spoza jego granic może być ciekawą lekcją historii.

Zobacz więcej opinii: 1 2 3 4 5 6