Buchol
 • Escape room Piekło Hazardzisty

  Piekło Hazardzisty
  Quest Cage
  Katowice

  Piekło hazardzisty

  16.01.2019 | data wizyty: 12.01.2019

  Najnowszy pokój QuestCage z miejsca stał się punktem obowiązkowym do odwiedzenia na mapie Katowic, tym bardziej że był pokojem eliminacyjnym mistrzostw Polski. Pokój jest trudny, to z pewnością, nie bardzo trudny, ale mocno logiczny i przyda się umiejętność liczenia. Idealny jest dla 3-4 osób, większą grupą może być ciasno. Tematycznie jest naprawdę bardzo dobrze odwzorowany jeśli chodzi o kasynowe gry. Dla nieznających zasad są przedstawione zasady, więc nie powinny sprawić problemu, ale wiadomo, warto poznać zasady podstawowych gier. Nikomu nie zaszkodzą. Polecam pokój z całą pewnością. Obok Moriartego najlepszy pokój na Dębie.

 • Escape room Seria Niefortunnych Zagadek

  Seria Niefortunnych Zagadek
  Cinema Escape
  Pszczyna

  Seria Niefortunnych Zagadek

  06.01.2019 | data wizyty: 23.12.2018

  Wszystko o tym pokoju zostało już pewnie napisane, co doskonale widać zresztą po ocenie (9.9). Pokój jest niesamowity. Fakt wykorzystania starego kina do urządzenia escape roomu jest genialnym pomysłem i równie genialnie wykonanym. Zagadki nie są trudne, więc pokój świetnie nadaje się dla grup początkujących, ale myślę, że grupa z każdym doświadczeniem będzie się tu świetnie bawić. Pełen profesjonalizm, mechanizmy robią wrażenie nie mniejsze niż to kino. Na pewno czołówka pokoi, w których byłem. Oby był czynny jak najdłużej.

 • Escape room Winiarnia

  Winiarnia
  Escape Room Katowice
  Katowice

  W winiarni

  04.11.2018 | data wizyty: 03.11.2018

  Dużym plusem tego pokoju jest jego wielkość, nie ma co ukrywać, przecież każdy uwielbia multiroomy. Zagadek jest dużo i nie są one liniowe co w tym przypadku jest jednocześnie zaletą jak i wadą, bo często można znaleźć w tym pokoju coś, zafiksować się na tym co jest naturalną koleją rzeczy i zmarnować wiele czasu dochodząc do wniosku, że to przyda nam sie dopiero później. Nieliniowość rzeczywiście sama w sobie nie może być wadą, ale tu mam wrażenie, że niektóre rzeczy były za bardzo od siebie oddalone. Nie mniej Winiarnia do bardzo dobry pokój, trzymający standardy i wybijający się na mapie Katowic. Zdecydowanie polecam. Dobrze iść grupą nawet pięcioosobową. Każdy znajdzie coś dla siebie.

 • Escape room Heisenberg

  Heisenberg
  Break The Code
  Katowice

  Jak Walter White

  04.11.2018 | data wizyty: 03.11.2018

  Heisenberg to świetne zrobiona miła odmiana od klasycznych escape roomów. Nie uświadczymy tu kłódek i skomplikowanych szyfrów, co nie znaczy, że pokój będzie polegał tylko na przeszukiwaniu kolejnych zakamarków, jak to często w bywa w odmiennych od klasycznych pokojach. Tutaj i tak trzeba będzie potężnie ruszyć głową i o ile rzeczywiście spory fragment przejścia może wydać się monotonny to ja jako fan serialu właśnie w rym momencie bawiłem się najlepiej.

 • Escape room Stare Więzienie

  Stare Więzienie
  LetMeOut
  Katowice

  Kolejne więzienie

  01.11.2018 | data wizyty: 22.09.2018

  To już drugi pokój u wesołego Pana z LetMeOut i oczywiście obsługa na najwyższym poziomie, a sam pokój o wiele lepszy od poprzedniego. Mniej klasyczny, więcej ciekawych rozwiązać i wyższy też poziom trudności. Na pewno dla grupy, która byłaby początkująca zbyt wysoki. Wcześniej byłem tylko w jednym pokoju, który był stylizowany na więzienie, ale w porówaniu do tego to nawet nie ma o czym rozmawiać. W fimie widziałem, że przygotowują się kolejne pokoje, więc jest na co czekać. Zdecydowanie polecam.

 • Escape room Fabryka Czekolady

  Fabryka Czekolady
  LOFTescape
  Chorzów

  U Willego w fabryce

  01.11.2018 | data wizyty: 15.08.2018

  Długo wyczekiwany drugi pokój LOFTescape w końcu został otwarty, więc mogliśmy się wybrać, bo naprawdę czekaliśmy od dawna. Orient Express wysoko zawiesił poprzeczkę, ale Fabryka na szczęście podołała, choć wydaje nam się się o wiele łatwiejsza niż Orient Express. Ale wszystko inne poza trudnością- świetne. Warto było czekać i wierzę, że warto czekać teraz na pokój numer 3. Wprowadzenie do pokoju i przechodzenie przez niego to bardzo dobrze prowadzona historia i widać ilość włożonej w nią pracy. LOFTescape to punkt obowiązkowy do przejścia na Śląsku.

 • Escape room Jaś i Małgosia - "30 lat później"

  Jaś i Małgosia - "30 lat później"
  Escape Room Katowice
  Katowice

  W chatce z piernika

  01.11.2018 | data wizyty: 28.07.2018

  Kolejny pokój firmy Escape Room Katowice i chyba najlepszy od nich w jakim byłem dotychczas. Bardzo dobrze wystrojony, więc rzeczywiście można się wczuć w historię i poczuć dreszczyk emocji. Delikatnym minusem były stare kłódki, bo przy każdej próbie otwarcia bałem się, że mi się rozpadną w rękach, ale po wyjściu byłem zapewniony o bardzo bliskiej wymianie ich :) Bardzo miło wspominam tej pokój. Poziom zagadek średni, ale najbardziej w pamięć zapada sama końcówka i wyjście. Kto był ten wie o czym mówię. Polecam.

 • Escape room Pegazus

  Pegazus
  Dom Zagadek
  Warszawa

  Jak w konsoli

  01.11.2018 | data wizyty: 07.07.2018

  Wycieczka poza Śląsk zaprowadziła mnie do pokoje Pegazus w Warszawie i zdecydowanie był to dobry ruch. Pomysł, wykonanie (!), zagadki, wystrój, wszystko na ogromny +. Godzinna przygoda z grami z dzieciństwa do naprawdę idealny pomysł na spędzenie wolnego czasu. Mario, Pacman, Bomber, któż nie grał kiedyś w te gry? Bardzo polecam ten pokój każdemu entuzjaście escape roomów. Nie miałem okazji być w innych pokojach tej irmy, ale mam nadzieję, że są tak samo świetne.

 • Escape room Linia Maginota

  Linia Maginota
  Escape Room Katowice
  Katowice

  W bunkrze

  01.11.2018 | data wizyty: 25.05.2018

  Pokój-ciekawostka, ale w dobrym tego słowa znaczeniu. Próżno tu szukać kodów do kłódek, czy odpowiedzi na pytanie kto zabił. Ale klimat po wejściu do pokoju jest świetny. Dźwięki w tle, wystrój, wszystko to sprawia, że można przez chwilę poczuć się jak na wojnie. A sam brak w pokoju zagadek logicznych nie sprawia, że wyjście z niego jest takie banalne, bo wcale tak nie jest. Pokój jest bardzo ciekawym punktem na mapie Katowic i polecam zahaczenie o niego każdym grupom, niezależnie od stopnia doświaczenia.

 • Escape room Pacjent Psychiatryka

  Pacjent Psychiatryka
  LetMeOut
  Katowice

  Jako pacjent psychiatryka

  01.11.2018 | data wizyty: 25.02.2018

  Wyjątkowo zacznę recenzję od obsługi. Pan prowadzący firmę jest niesamowity. Jeszcze nigdzie nie widziałem takiego pasjonata. Naprawdę chapeau bas. Pokój prosty jeśli chodzi o budowę. Klasyczny, choć jedna zagadka bardzo pomysłowa, także za nią +. Dla grup, które były już w kilku pokojach, może wydać się dość prosty, zatem bardzo dobre wyjście dla grup początkujących. Jednakże, my też bawiliśmy się w nim świetnie i na pewno warto do niego zajrzeć.

Zobacz więcej opinii: 1 2 3 4