akvin a.

akvin a.

Chciałam zostać detektywem no i się udało :D

20 Odwiedzone

0 Planowane

Podróżnik

47 Punkty

25
47 pkt
50

Wszystkie opinie

Escape room Morderstwo w Orient Expressie
Morderstwo w Orient Expressie

Odpowiedni na dobry początek

12.11.2019 | data wizyty: 10.11.2019

Wiarygodna opinia

akvin a. 20 opinii

Po odwiedzeniu wszytskich pokoi Podkarpacia i kilku Malopolski czas na podbój woj. Śląskiego. Jako, ze w ten świat postanowiłam wprowadzić młodego adepta, poszukiwałam pokoju, który będzie łatwy i ciekawy, który rozpali miłość jaką ja darze ER. I tak udało się. Mamy kolejnego fana tej formy spędzania czasu. A mnie ujął klimat-prawdziwe lata 20ste. Idealnie dopasowane do tematyki wystroj, dzwięk - miałam wrażenie, że naprawde jestem w pociagu. Zagadki logiczne, pomysłowe i ciekawe. Pokój daje satysfakcje nawet dla weteranow, choć zdecydowanie polecam na pierwsze podejscie. Olbrzymi plus dla obsługi. Dziewczyna ewidentnie żyje tym, a jak sie coś robi z pasji to sie to robi najlepiej. Dziękujemy i do zobaczenia w pozostałych pokojach.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

Escape room Muzeum Tortur
Muzeum Tortur

AUĆ!

14.11.2018 | data wizyty: 26.10.2018

akvin a. 20 opinii

Był to nasz drugi pokój tej firmy odwiedzony podczas IV Rzeszowskiej Nocy Escape Roomów. Pierwsze co przykuło naszą uwagę to klimat, który momentalnie przenosi do średniowiecznego zamku, sprzęty rodem z rezydencji Hrabiego Drakuli, do tego halloweenowe dekoracje i zapach... Dopiero po dłuższej chwili dotarło do nas, że jest zadanie do wykonania ;-) Zagadki spójne i raczej łatwe, ale i pomysłowe. Dużą radość sprawiło nam płynne przechodzenie do kolejnych zagadek, tylko jedno zadanie zatrzymało nas troszkę dłużej, ale po 40 minutach byliśmy już niestety na zewnątrz. Niestety, bo chciałoby się zabawić się dłużej. Kolejny pokój tej firmy, który naszym zdaniem ma za mało zadań na 60min zabawy. I jeszcze jedna sugestia: fajnie by było jakby gracze mieli informacje ile im czasu zostało, może jakaś klepsydra? (fajnie by się wpisała w klimat, a dodałaby dreszczyku emocji, wywołanego presją czasu).

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

Escape room Czarna Dziura
Czarna Dziura

Widzę ciemność

14.11.2018 | data wizyty: 26.10.2018

akvin a. 20 opinii

Odwiedziliśmy ten pokój w ramach IV Rzeszowskiej Nocy Escape Roomów. Ciekawe wprowadzenie, dające odczucie niepewności. Po chwili ochłonięcie i pierwsza zagadka wymagająca dobrej współpracy. Potem poszło szybko i sprawnie. Aż do ostatniej zagadki, w której przekonaliśmy się, że można cały czas mieć rozwiązanie przed oczyma i go nie zauważyć. Ostatecznie wyszliśmy z dużym zapasem czasowym i z lekkim niedosytem, że to już. Podsumowując, pokój poprawny, ale raczej dla grup z małym doświadczeniem, bez efektu WOW.

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 8/10

Poziom trudności: Łatwy

Escape room Heisenberg
Heisenberg

Etanol, amfa... używkowy raj

22.10.2018 | data wizyty: 20.10.2018

akvin a. 20 opinii

Ciężko jednoznacznie ocenić pokój. Byliśmy grupą czteroosobową (2 - doświadczone i 2 - pionierów). Jak zwykle zadanie sprawnościowe ukradło nam troszkę zbyt dużo czasu, no ale cóż... Dalej szło zdecydowanie lepiej, aż do ... pierwiastków, które nie tak chętnie zechciały właściwie przereagować :-) Jednak suma sumarum czysta metaamfetamina powstała, kartel został usatysfakcjonowany, a my uwolnieni :-D. Pokój w większości opiera się na elektronice i mechanizmach, zagadki ciekawe spójne i dość wymagające szczególnie dla tych co to matematykę omijali szerokim łukiem ;-) Niestety większość z nas nie znała serialu, więc ciężko ocenić mi klimat, ale nasz rodzynek stwierdził, że to jest to, więc jestem zmuszona się z nim zgodzić. Polecam pokój dla grup, gdzie choć część ma już jakieś doświadczenie. Z chęcią odwiedzimy inne pokoje tej firmy przy kolejnej wizycie w Katowicach.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Escape room Hrabia Drakula
Hrabia Drakula

Trrrransylwania...

09.10.2018 | data wizyty: 11.09.2018

akvin a. 20 opinii

Pokój bardzo fajny, zagadki zróżnicowane i logiczne, wystrój nadający klimat, pokój zdecydowanie nie liniowy, każdy ma swoje zajęcie, a nie musi patrzeć współgraczom na ręce nie mając co robić. Uwielbiam takie mroczne klimaty, więc to jest pokój wymarzony dla mnie, tym bardziej, że potrafi zaskoczyć i to nie raz ;-). Ogólnie wrażenie pozytywne choć jak dla mnie brak efektu WOW. Obsługa bardzo sympatyczna i kompetentna. Warto się jeszcze pochwalić, że po raz pierwszy udało nam się pobić rekord dla grup 3 osobowych, co wprawiło nas w jeszcze większe zadowolenie. Polecamy gorąco i czekamy na kolejne pokoje.

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Escape room Łowca Umysłów
Łowca Umysłów

Samo ruszenie głową nie wystarczy... trzeba też pomyśleć

11.09.2018 | data wizyty: 12.07.2018

akvin a. 20 opinii

Pokój bardzo fajny. Pomysłowe zagadki, jest ich dość sporo i są mocno zróżnicowane. Ciekawym pomysłem jest też fakt, że nie wyjdzie się z tego pokoju spragnionym i głodnym chyba, że kolejnych ER. Gorąco polecam i do zobaczenia u Ojca Mateusza.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Escape room Sekretny Gabinet Zegarmistrza
Sekretny Gabinet Zegarmistrza

Tik tak, tik tak

11.05.2018 | data wizyty: 10.05.2018

akvin a. 20 opinii

Najbardziej klimatyczny pokój w tej firmie, nie ukrywam, że to są moje klimaty także już na wstępnie mnie kupiliście :-) Zagadki zdecydowanie dla doświadczonych, trudne, nie do końca liniowe, więc trzeba było pogłówkować. Ale z dumą musimy się pochwalić, że udało nam się rozwiązać TĘ zagadkę jako trzeciej parze :-) Mimo iż, pokój malutki, wiele rozwiązań udało się tam zastosować ;-) Brawo!!! Oby tak dalej. Jest szansa na top 3 w Rzeszowie, na mojej osobistej liście już tam jest.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Odpowiedź firmy Trap Away

Serce rośnie, gdy czyta się takie słowa. Serdecznie dziękujemy! :)

Dołożyliśmy starań, by tym razem było nie tylko logicznie, nieszablonowo i różnorodnie, ale i bardzo klimatycznie, dlatego bardzo cieszy nas każda opinia, w której znajdujemy słowa uznania dla tego aspektu. Pokój powstawał bardzo długo, ale po reakcjach graczy widzimy, że naprawdę było warto i zamierzamy równie mocno postarać się przy budowie nowych roomów :D

Pozdrawiamy i do zobaczenia jak najprędzej! :)

Escape room Baba Jaga
Baba Jaga

Raz, dwa, trzy Baba Jaga patrzy!!!

11.05.2018 | data wizyty: 12.04.2018

akvin a. 20 opinii

Wow... taka była nasz reakcja kiedy zobaczyliśmy co zobaczyliśmy... Jeśli pamiętacie bajkę o Jasiu i Małgosi to dokładnie w takiej scenerii się znaleźliśmy... Zagadki pomysłowe, szczególnie w klimacie eliksirów żeśmy się zatracili, ale to pewnie zboczenie zawodowe ;-) Jedyna uwaga to dobrze mieć osoba, która rozróżnia kolory, gdyż u nas był to temat sporny ;-) Wyjść się udało, co daje wielką satysfakcje, niestety w myśl słów: "trochę techniki i się człowiek gubi" - jedna kłódka nas pokonała i potrzebna była interwencja pani z obsługi... Mimo tego delikatnego niesmaku, podziwianie gwieździstego nieba szybko nam wynagrodziło wszystko ;-) Polecamy z czystym sumieniem!!!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Escape room Pokój 237
Pokój 237

Czuje się napięcie...

11.05.2018 | data wizyty: 12.04.2018

akvin a. 20 opinii

Pokój w sumie nic nadzwyczajnego, ot zwykły pokój hotelowy... a jednak... bardzo fajny klimat. Czuć cały czas dreszczyk emocji i napięcie jak przystało na pokój 237 :-). Tyle o klimacie. Zagadki ciekawe, niektóre nie spotykane przez nas wcześniej. Bez podpowiedzi się nie obeszło, ale nie były podawane wprost i to co najfajniejsze sami mogliśmy zdecydować czy chcemy z nich skorzystać ;-). Jedną zagadkę udało się rozwiązać na słuch... nie znaleźliśmy podpowiedzi, ale że słuch mamy dobry udało się!!! Ogólnie pokój godny polecenia.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Średni

Escape room Chata Wiedźmy
Chata Wiedźmy

Jaś i Małgosia!!!

05.04.2018 | data wizyty: 17.03.2018

akvin a. 20 opinii

Bardzo ciekawy pokój. Klimat iście jak z bajki Braci Grimm. Zagadki ciekawe... pierwszy raz spotkałam się z takim nieliniowym podejściem do tematyki ER - brawo 4 żywioły!!! Dzięki temu pokojowi udało się zarazić kolejnego obywatela "escapmanią". Obsługa rewelacyjna, po wyjściu z pokoju ciężko było opuścić budynek :-) widać, że kochacie to co robicie :-) (jedyny minus za to "paniowanie" mi ;-) ). Jedna zagadka sprawiła nam sporo problemów, bo nie znaleźliśmy wszystkich elementów, może warto pomyśleć o jakimś sprytnym poinformowaniu graczy jaka jest ilość wszystkich elementów? Jesteście na dobrej drodze... nie zmieniajcie kierunku!!! I czekamy na kolejny pokój :-) Powodzenia!!!

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Pokaż następne