kondzio1a

kondzio1a

Miesiąc bez escapu miesiącem straconym! xD Wraz z ekipą Dzikich Kotów spędzamy czas w pokojach i pobijamy rekordy. :D Oprócz pokoi z lockme odwiedziłem: -... [więcej]

151 Odwiedzone

13 Planowane

Pionier

178 Punkty

150
178 pkt
225

Wszystkie opinie

Escape room Outdoor Escape - Operation Mindfall
Outdoor Escape - Operation Mindfall

Dzikie Koty na wycieczce!

29.07.2020 | data wizyty: 28.07.2020

"Wirus uwielbia towarzystwo."

Po skończonej misji C.H.I.M.E.R.A. obsługa zaproponowała nam wypad na miasto jako kontynuacja zabawy, że od dawna chciałem spróbować "polowego" escape roomu to się zgodziliśmy. :D
Myślę, że pomysł z zabawą jest świetny. Zagadki natomiast są łatwe i nie jest ich dużo. Nawet początkujący powinni potrafić rozwiązać. Niestety system podpowiedzi jest słaby, bo dostajemy je z tabletu i często dowiadujemy się coś co już wiemy a kolejnej podpowiedzi się już nie da dostać.
My wyruszyliśmy w nocy, z jednej strony fajny klimat z drugiej strony utrudnia to rozwiązywane zagadek. (I uwaga na gryzące komary i latające gołębie)
Optymalnie polecam 5-6 osób w grupie, nas była 4 i trochu "biliśmy" się o rzeczy z ekwipunku. Nie wyobrażam sobie przy tym 10 graczy, albo i więcej.
Coś innego więc warto zobaczyć czym się różni od klasycznego escape roomu. :D

Cena do zabawy jest moim zdaniem też dość wygórowana, defacto dostajemy tylko tablet i parę rzeczy i płacimy jak za normalny escape room, gdzie jego wykonanie na pewno byłoby droższe i bardziej czasochłonne.

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 8/10

Poziom trudności: Łatwy

Escape room Protokół C.H.I.M.E.R.A.
Protokół C.H.I.M.E.R.A.

Dzikie Koty rozszyfrowują wirusa ...

29.07.2020 | data wizyty: 29.07.2020

"Tak, jak nasze niedoskonałe komputery wymagają programów antywirusowych i zabezpieczeń przed atakami z zewnątrz, tak nasze umysły nie są z natury gotowe, by radzić sobie z podstępnymi, trudno wykrywalnymi atakami."

Pokój może nie jest doskonały, jednak Gamescape postawiło wysoko poprzeczkę na krakowskim rynku. Dziewczyny zrobiły świetną robotę, pojawiają się nowe rozwiązania i technologie, których wcześniej nie spotkałem. Co chwile wymyślają coś nowego, widać, że im się chce rozwijać i bawić razem z nami. Wydaje mi się, że jest to najlepszy ich pokój, w którym byłem.
Escape jest bardzo prosty, znajduje się w nim dużo elektroniki ale też klasycznych kłódek. Otoczenie bardzo klimatyczne i niektóre sytuacje w jakich się znajdziemy nieźle mieszają w głowie i mogą zaskoczyć. Pokój jest logiczny, spójny i nielinowy.
Świetnie się w nim bawiłem.
Jedynie nie wczułem się w tematykę fabuły, ale i tak bawiłem się super. :D

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Łatwy

Escape room Skrzynie Umarlaków
Skrzynie Umarlaków

Dzikie Koty szukają skrzyni umarlaków ...

11.06.2020 | data wizyty: 11.06.2020

"Jack Sparrow: To sen?
Bill Bucior Turner: Nie.
Jack Sparrow: Tak myślałem. We śnie byłby rum."

Pierwszy pokój jaki pojawił się po pandemii, więc rzuciliśmy się na niego jak Jack Sparrow na rum. I jak zwykle zostaliśmy miło przyjęci przez obsługę.
No właśnie, czy tak całkiem nowy escape? Kto był w Krainie Ludożerców to zobaczy dużo podobieństw w wystroju i w przebiegu gry. Zagadki są za to nowe. Głównie kłódki, trochu manualnych …
My byliśmy we dwójkę i zmieściliśmy się w czasie. Gdybyśmy tam trafili w czteroosobowej drużynie (jak zwykle) to na pewno byłby rekord!
Podsumowując pokój jest całkiem spoko, miło można spędzić czas. Łatwy, logiczny i przyjemny.
Moja ocena wacha się miedzy 8 a 9, więc daje 9 na zachętę! :D

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Łatwy

Escape room Dziki Zachód
Dziki Zachód

Dzikie Koty w westernie ...

22.01.2020 | data wizyty: 16.01.2020

"Dziki Zachód się skończył, Indianie poszli do rezerwatów, a kowboje przesiedlili się z koni na samochody. "

Pokój odwiedziliśmy dzięki dobroci gospodarza, za co bardzo dziękujemy bo zamiast czterech w tym dniu zrobiliśmy pięć escapów. :D
Choć jest to najstarszy escape w tym miejscu to całkiem dobrze się trzyma, klimat jest doskonały do fabuły. Zagadki głownie kłódki, logiczne i proste. Na pewno każdy kto lubi klimaty westernu powinien tu zajrzeć.
Bardzo polecam, bo takie fabuły w sumie są rzadkością. ;)
Pan z obsługi wkłada w swoją pracę kawał serca, więc to idealna osoba w tym miejscu. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś się zobaczymy. Pozdrawiam!

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Escape room Operacja Byfyj
Operacja Byfyj

Dzikie Koty w kuchni ...

22.01.2020 | data wizyty: 16.01.2020

"Kiedy gotujesz w stresie, tracisz perfekcję."

Przyznam, że do końca nie wiedziałem czego się spodziewać po tym pokoju. Z jednej strony po odwiedzonych "Wagarach" myślałem, że będzie to prosty fabularnie pokój. Krótko mówiąc jest ok, ale niczym mnie nie zaskoczy. Jednak już po wejściu poczułem Mega klimat tego miejsca, jak w babcinej kuchni ... <3
Zagadek jest bardzo dużo, każda inna i zaskakująca. My popełniliśmy dużo gaf i ledwo co wyszliśmy z tego pokoju, więc zaliczam pokój do trudnych. Trzeba być w nim bardzo spostrzegawczym, my niestety jesteśmy w tym słabi. :D
Czułem, że coś się święci i tak jak się spodziewałem obrót spraw pod koniec nabrał zaskakującego kierunku.
Pan z obsługi świetny!
Polecam się wybrać koniecznie.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Escape room Wagary
Wagary

Dzikie Koty na Wagarach? Nigdy .... ! :D

20.01.2020 | data wizyty: 16.01.2020

"Hokus pokus czary mary, lek na szkołę to Wagary ... "

Jako pierwszy pokój w Open The Lock lecą "Wagary". I polecam od tego zacząć. Pokój jest stosunkowo łatwy, my wyszliśmy sporo przed czasem z jedną podpowiedzią.
Jak tam wchodziliśmy to zastanawiałem się jak może wyglądać pokój o szkole? No i się nie zdziwiłem, tak zapamiętałem podstawówkę ... Jeżeli ktoś tęskni za starymi czasami szkolnymi to bardzo polecam ... :D
Sam w sobie escape nie zbija z nóg, jedynie wbija w szkolną ławkę ... Jeżeli ktoś lubi porozwiązywać zagadki starego typu to polecam.
Pan z obsługi, to genialny człowiek ...

Ocena ogólna: 7/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

Escape room Testament
Testament

Dzikie Koty & Testament ...

16.01.2020 | data wizyty: 16.01.2020

" [...] a moje promienie odsłonią tajemnice, które trzymasz w ukryciu przed wszystkimi [...] "

Boicie się "pionowych skrzyń"? Serio? <ja też się bałem> A było wyśmienicie, świetna zabawa. Klimat dopasowany idealnie, muzyka i rekwizyty bomba ... Trochu trzeba ze sobą współpracować, co jest jak najbardziej pozytywne. Może jak dla mnie za szybko wyszliśmy z tego pokoju i mam lekki niedosyt ... :D
Pokój znajdzie się wysoko w rankingu i tego mu życzę ... !
I czekamy na kolejne świetne pokoje ...

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Escape room Psychopata
Psychopata

Dzikie Koty kontra Psychopata ... ?

16.01.2020 | data wizyty: 16.01.2020

"Wszystko będzie dobrze [...] . Zaprzyjaźnianie się z psychopatami znajduje się na liście naszych specjalności."

Jako pierwszy na liście w tym dniu znalazł się "Psychopata" i jeżeli robicie jakiś maraton w tym mieście, to najlepiej zacząć właśnie od niego!
Oczywiście mamy tutaj niestandardowe wprowadzenie, które już od samego początku wzbudza dreszczyk ... Jak już przyzwyczaimy się do klimatu tego miejsca, to zaczynamy zwracać uwagę na zagadki ... już od samego początku trzeba być bardzo uważnym, bo my mieliśmy wpadkę. :D
Pokój jest dosyć liniowy, nietrudny i logiczny ... Więc spokojnie wszyscy dadzą radę.
Pan z obsługi jak najbardziej na najwyższym poziomie.
Oby więcej takich horrorów na lockme .... :D

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Escape room Złe Miejsce
Złe Miejsce

Dzikie Koty w "Złym miejscu" ...

13.01.2020 | data wizyty: 03.01.2020

"Dziś robię coś, co wczoraj jeszcze potępiałem."

Odwiedziliśmy pokój w dwie osoby, wyszliśmy bez podpowiedzi <jedyna podpowiedź, polegała, żeby coś poprawić bo coś nie stykało>, więc uznaje, że jest to łatwy Escape. Fajny dla skromnej i początkującej grupy.
Zagadki są logiczne i liniowe, na początku trochu czuć dreszczyk ale po pewnym czasie wszystko gdzieś ucieka. Pokój zbudowany na fajnym pomyśle, warto go mocniej dopracować fabularnie i rozbudować zagadki.
Dostaliśmy rozładowaną krótkofalówkę < :( > , a Pan z obsługi trochu niemrawy, powinien z większym zainteresowaniem opowiadać o pokoju. :D
Podsumowując "Złe miejsce" nie wbije w krzesło, jednak można odwiedzić z jakimś początkującym graczem i zarazić go zajawką w Escapy.

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 8/10

Klimat: 8/10

Poziom trudności: Łatwy

Odpowiedź firmy Maze Kraków

Serdecznie dziękujemy za opinię! Bardzo przepraszamy za sytuację z rozładowaną krótkofalówką. :( Musieliśmy kupić nowe walkie- talkie, gdyż wystąpił poważniejszy problem z akumulatorem i nie byliśmy w stanie załadować, baterii, do pełna. Odnośnie do Pana z obsługi- z natury jest flegmatyczny, zapewne stąd to wrażenie "niemrawości". Postaramy się jakoś chłopisko rozruszać. :D Prosimy o trzymanie kciuków za rozwój naszego pokoju. Pozdrawiamy serdecznie i, mamy nadzieję, do zobaczenia w naszych kolejnych escape roomach! :)

Escape room Statek kosmiczny - Kamień akumulacyjny
Statek kosmiczny - Kamień akumulacyjny

Dzikie Koty na Drodze Mlecznej ...

09.12.2019 | data wizyty: 08.12.2019

"Wszechświat jest po prostu o wiele za duży, żebyśmy byli w nim sami."

Dość sporo spóźnieni lądujemy na statku kosmicznym, ale na takim prawdziwym, bez jaj: klimat, wystrój i dźwięki przenoszą nas w prawdziwy kosmos ... Pierwszy raz byłem w pokoju tak zaaranżowanym, krótko mówiąc petarda.
Choć w pierwszej części (Starożytna świątynia) bardziej się wczułem, to tutaj również można się świetnie zabawić.
Zagadki są nieliniowe i bez kłódek, my byliśmy w trzy osoby, jednak w niektórych momentach nas zatrzymało. Pewnie gdybyśmy byli w większej grupie to nie byłoby tak trudno.
Obsługa świetna, oby tak dalej! Trzymam kciuki za kolejne pokoje. :D

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Strona 1 z 16

Pokaż następne