Paweł M. 20
 • Escape room Wioska Smerfów

  Wioska Smerfów
  HURRY UP
  Wrocław

  Powrót do dzieciństwa

  20.08.2019 | data wizyty: 18.08.2019

  Byliśmy tam grupą 4-osobową, niedoświadczoną jako zespół. Poradziliśmy sobie spokojnie w godzinę, chociaż ze 2 razy skorzystaliśmy z podpowiedzi. Klimat super, świetny system podpowiedzi oraz monitorowanie progresu w przechodzeniu pokoju. Zabawa przednia, kilka nieoczywistych zagadek, dobry support w przypadku problemów. Trochę ciemno - a niepotrzebnie, bo nad wioską smerfów zawsze świeciło słońce ;-)

 • Escape room Testament Czarodzieja - Escape Box

  Testament Czarodzieja - Escape Box
  Liga Odkrywców
  Szczecin

  Wielkie rozczarowanie

  16.08.2019 | data wizyty: 15.08.2019

  Odwiedziliśmy ten "pokój" z żoną mając nadzieję na coś innego i spędzenie miłego wieczora w nieznanym mieście. Kilka razy bawiłem się w gry mobilne z otwieraniem pudełek z zagadkami. Tutaj miało to być w wersji fizycznej. Tymczasem pudełka nie udało nam się w ogóle otworzyć w regulaminowym czasie - zablokowała nas na 40+ minut jedna zupełnie nielogiczna dość początkowa zagadka. [Spojler] Pani od obsługi była w pracy i to właściwie tyle co można o niej powiedzieć. Nie potrafiła udzielać podpowiedzi a wręcz wprowadziła nas w błąd - okazało się pod koniec że byliśmy jednak bardzo bliscy rozwiązania. Nieraz czekaliśmy dobre kilka minut na odzew bo chyba pani była zajęta innymi pokojami. Zamiast odpowiedzi i pchnięcia dalej, kiedy byliśmy już załamani, pani weszła do pokoju i przyznała że nie pamięta zagadek więc jej się pomyliły nazwy. Ups, nasza strata. Nigdy nie wyszedłem z pokoju tak zirytowany - nawet nie tym że rozwiązaliśmy w sumie 2.5 zagadki ale tym, że byliśmy pozostawieni sami sobie z tym brakiem logiki. Zawsze w pokojach można pogadać z autorami, podzielić się doświadczeniami, nawet przyznać się do błędów i pomyłek. Tutaj zostaliśmy policzeni i nikt nas nie zapytał czy się podobało, co można poprawić, zero interakcji. Bardzo źle wydane 80 zl i do firmy nie wrócimy.

 • Escape room Galaktyka Tajemnic

  Galaktyka Tajemnic
  Escape ARENA
  Poznań

  Wiarygodna opinia

  Udało nam się!

  16.08.2019 | data wizyty: 16.08.2019

  Trafiliśmy tam we dwójkę z żoną. Zazwyczaj gramy większymi grupami i trochę się obawialiśmy czy damy radę. Udało się bez większych problemów w godzinę, pokój bardzo przyjemnie płynął do przodu, zagadki były różnorodne, nie zawsze proste ale dość logiczne i nie przekombinowane. Klimat Gwiezdnych Wojen było czuć, ale tak przyjemnie, nieinwazyjnie, nie było potrzeby dokładnie znać świata żeby sobie poradzić. Obsługa zajawiona, widać było po nich pasję i to zawsze pozytywnie wpływa na postrzeganie pokoju. Cena trochę sporą ale rozgrywka to zrekompensowala. Kiedyś wrócimy do Poznania na inne ich pokoje :-)

 • Escape room Tajemnica Hrabiego Cromwell'a

  Tajemnica Hrabiego Cromwell'a
  It's a Trap
  Kraków

  Bardzo solidny pokój

  22.09.2017 | data wizyty: 21.09.2017

  Byliśmy z grupą 5-osobową, stosunkowo mało doświadczoną. Klimat pokoju, mroczny stary wystrój, wspieranie zmienną muzyką - wszystko ze sobą współgrało. Pokój może i mały, ale to akurat dodawało uroku. Obsługa widać, że zajawiona swoją pracą i znająca się na rzeczy. Historia dość liniowa, co jest bardzo dobre, o ile się nie złapie zastoju w jednym momencie - wzięliśmy jedną podpowiedź pod sam koniec dla przyzwoitości, ale wcześniej zawiesiliśmy się na początku na długie minuty. Szkoda tylko, że zagadki były w znacznym stopniu oparte o tradycyjne kłódki i szyfry - brakowało przez elementu zaskoczenia w porównaniu z innymi pokojami. [Spoiler] Szczególnie przy ostatnim elemencie rozgrywki zabrakło czegoś niespodziewanego, przez co pojawiło się uczucie "ale to już naprawdę koniec?". Ale pokój naprawdę solidny, dopracowany i godny polecenia wszystkim!

 • Escape room Night Club

  Night Club
  Come Come
  Kraków

  Super!

  13.04.2017 | data wizyty: 13.04.2017

  Bardzo dużo zagadek, w dodatku takich, że nie stoi się 10 minut na jednej tylko leci dalej. Raczej nie dla początkujących, bo jest bardzo dużo rekwizytów będących ozdobami. Wystrój bardzo profesjonalny, czysto i elegancko, wszystko sprawne, nic się nie psuło i nie rozpadało. Wysokie oceny jak najbardziej zasłużone!

 • Escape room Skarb piratów

  Skarb piratów
  Lock & Roll
  Kraków

  Piracko ale bez szału

  10.04.2017 | data wizyty: 24.02.2017

  Byliśmy w 5 osób, wszyscy dość początkujący. Przejście pokoju zajęło nam niecałe pół godziny - i to chyba pozostawiło największy niedosyt. Zagadki ciekawe ale było ich dość mało. Tak jak pisali poprzednicy - przydałby się podkład muzyczny i jakieś cieplejsze oświetlenie, bo to bardziej drewniana piwnica niż klimat piracki. Ogólnie to wszystko nie było złe, pokój ma potencjał, mógłby być niezły przy mniejszej ilości głów do myślenia, ale po wcześniejszej wizycie w Szkole Magii i Czarodziejstwa byliśmy trochę rozczarowani.

 • Escape room W szkole magii i czarodziejstwa

  W szkole magii i czarodziejstwa
  Lock & Roll
  Kraków

  Bardzo ciekawe rozwiązania, fajny klikmat

  10.04.2017 | data wizyty: 06.01.2017

  Byliśmy z dziewczyną we dwójkę, z podpowiedziami zmieściliśmy się w czasie. Ciekawe podejście do zagadek, było to coś innego niż dziesiątki kolejnych kombinacji cyferek do kłódek. Klimatyczny pokój, raczej dla początkujących.