Żylet
 • Escape room Prolog

  Prolog
  Forest Escape
  Łódź

  Finally! *_*

  08.11.2019 | data wizyty: 02.11.2019

  W końcu udało nam się odwiedzić Forestów, o których tyle nasłuchaliśmy się od właścicieli innych ER. Od samego wjazdu można już wczuć się w klimat, dreszczyk emocji towarzyszy od pierwszego kroku :) Wielki teren, bardzo ładne lokacje, mega klimatyczne (gra o zmroku dodatkowo to potęguje) pomieszczenia. Zagadki same w sobie nie są trudne, jedyne utrudnienia to właśnie zmrok i kiepska orientacja w terenie :D Zakończenie lekko nas rozczarowało, ale ogólne przeżycia były fenomenalne, dlatego zasłużona dyszka :) Właściciele świetni, wczuci i pomocni, wielka piona dla Was! :)

 • Escape room Obłęd

  Obłęd
  Exit19.pl
  Wrocław

  OMG :O

  20.05.2019 | data wizyty: 19.05.2019

  Baaaaardzo długo zbieraliśmy się do tego ER... W końcu mówili, że "po Obłędzie żaden pokój Ci się nie spodoba" - no i coś w tym jest. Pokój zrobiony z olbrzymim rozmachem na sporej powierzchni. Wystrój na najwyższym poziomie, można poczuć ciarki w chłodnych murach psychiatryka. Stworzony klimat zasługuje na brawa, historia napawa grozą i pomimo wersji bez aktora ma się wrażenie, jakby zaraz ktoś miał tam wyskoczyć...

  Zagadek jest dużo, o różnym stopniu trudności. Pokój jest łatwiejszy od Zdrady w Breslau, ale i tu będziecie mieli co robić. Bardzo kluczowa jest komunikacja, bez niej ani rusz.

  Prowadzący super, po wyjściu ucięliśmy sobie miłą pogawędkę, posłuchaliśmy o wersji z aktorem (załapaliśmy się nawet na wstępne przygotowania!) i wymieniliśmy doświadczenia ze Śląska.

  Absolutne must-be we Wrocławiu! Pójść chociażby ze względu na wystrój i klimat :) Widzimy się w Lochach niedługo!

 • Escape room Zemsta

  Zemsta
  Maze in Mind
  Rybnik

  Świetna historia!

  20.05.2019 | data wizyty: 17.05.2019

  Bardzo dobry thriller. Szacun za budowanie napięcia - wystój pokoju zmienia się jak w kalejdoskopie. Nie wszędzie "wiszą dolary na ścianach", ale i tak pokój robi wrażenie. Parę rozwiązań i urządzeń bardzo zaskakuje, więc widok otwartej buzi nie będzie niczym dziwnym :) Klimat od początku do końca, zagadki logiczne i dobrze przemyślane. Nad niektórymi warto się dłużej pochylić, bez konieczności brania podpowiedzi.

  Podsumowując: komunikacja + uważność = wyjście :)

  Nam w cztery osoby udało się wyjść 20 min przed końcem, powodzenia :)

 • Escape room Sekrety krasnoludów

  Sekrety krasnoludów
  Maze in Mind
  Rybnik

  Mały pokój, duża frajda

  20.05.2019 | data wizyty: 17.05.2019

  Warto pójśc chociażby dla samego wprowadzenia :D Dawno się tak nie ubawiłem :) Co do samego pokoju, to nie sugerujcie się stopniem trudności - jako doświadczeni gracze chyba za bardzo kombinowaliśmy, przez co sami utrudnialiśmy sobie życie... Niemniej jednak, wyszliśmy 15 minut przed czasem, co pozwoliło nam w pełni nacieszyć się pokojem.

  Jak już zostało napisane, pokój bardzo starannie wykonany, z dużą dbałością o detale. Jako osoba z prawie 190cm wzrostu miałem tam sporo problemów, ale to w końcu krasnoludki :) Zagadek było sporo, ale wszystko logicznie ułożone. Świetnie się tam bawiliśmy i na pewno mogę polecić ten ER.

  Prowadzący świetny, pomagał i wprowadzał w klimat. Na pewno wrócimy na kolejne, o ile otworzycie :)

 • Escape room Seria Niefortunnych Zagadek

  Seria Niefortunnych Zagadek
  Cinema Escape
  Pszczyna

  Najlepszy pokój w Pszczynie! :D

  20.05.2019 | data wizyty: 17.05.2019

  Po prostu wow! Świetnie zagospodarowana przestrzeń kina, można poczuć się częścią historii, do której już samo wprowadzenie nastraja mega pozytywnie. W środku czeka mnóstwo zagadek o zróżnicowanym stopniu trudności. W każdym razie, współpraca jest tutaj bardzo istotna - bez dobrej kominikacji ani rusz. Bardzo ciekawe zakończenie, przeczące typowemu zakończeniu gry w ER. W moim odczuciu mogło być trochę więcej zagadek w ostatniej części, ale to absolutnie nie rzutuje na ocenę.

  Prowadzący świetni, wczuci w grę, znakomicie uzupełniają się nawzajem. Gra u Was to czysta przyjemność i za to uwielbiam ER :)

 • Escape room Lokalizacja

  Lokalizacja
  TickTack
  Gliwice

  W końcu!

  20.05.2019 | data wizyty: 18.05.2019

  Wreszcie, po odwiedzeniu Egiptu i Tortugi nadszedł czas na Lokalizację. Długo i szumnie zapowiadaną Lokalizację. I jeśli choć przez chwilę się zastanawiacie czy warto - HELL YEAH!

  Co by się za bardzo nie rozwodzić - świetne wprowadzenie, pozwalające wczuć się w klimat. Samo wejście do pokoju już dobrze nastawia, a potem jest już tylko lepiej. Bardzo duża powierchnia gry, widać ogrom pracy włożony w wystrój pomieszczeń. Wszystko ma swoje miejsce, niektóre rzeczy nawet dwa :)

  Zagadki nie były trudne, ale ich ogrom, złożoność i presja czasu na pewno sprawią Wam problemy. Uważni obserwatorzy na pewno będą mieli łatwiej :)

  Co do właścicieli / obsługi - jak zwykle sztos, nie mniej zajarani od uczestników, bardzo rozmowni, gdyby nie późna godzina, to na pewno byśmy posiedzieli dłużej :) No i wielkie dzięki za podwózkę po Egipcie! Czekamy z niecierpliwością na następny, zjawimy się na pewno!

 • Escape room Syreni Śpiew

  Syreni Śpiew
  Fox O'clock
  Wrocław

  Foxy w formie (jak zwykle)!

  14.05.2019 | data wizyty: 10.05.2019

  Kolejna wizyta u Foxów i kolejne zaskoczenie (oczywiście in plus) - Syreni Śpiew to bardzo dobry pokój, dopracowany i zróżnicowany. Jak już przyzwyczaili nas właściciele, SŚ jest bardzo dopracowany wizualnie. Rekwizyty, światła i wystrój oddają mroczny klimat tej części Harrego Pottera. Co ciekawe, fabuła nie jest bezpośrednio powiązana z filmem, więc nawet osoby, które nie znają filmu, będą się tam świetnie bawić.

  W kwestii zagadek - różnorodne, z różnym stopniem trudności. Nasza ekipa odwiedziła ten ER po 7 miesiącach od ostatniej wizyty w ER, co było widoczne w naszych przestojach umysłowych. Ale i tak udało nam się wyjść niecałą minutę przed końcem :) Na pewno duży nacisk jest położony na współpracę, bez tego ani rusz. Zagadki nie są liniowe, więc każdy będzie miał coś do roboty.

  Na końcu obsługa. Tak jak ktoś już napisał, wracając do Was czuję się jak gość, a nie klient :) Super podejście, otwartość, zawsze uśmiechnięci. Na pewno wpadniemy przy okazji kolejnego pokoju, a może i powtórzymy któryś wcześniejszy :)

 • Escape room Sekret dziadka

  Sekret dziadka
  CentEr Poznań
  Poznań

  "Nikt się nie spodziewał hiszpańskiej inkwizycji"

  19.09.2018 | data wizyty: 15.09.2018

  Ciężko znaleźć pokój, który by tak odzwierciedlał zwykłą szopę. Ale czy aby na pewno zwykłą? Już od wejścia widzieliśmy tam sporo dziwnych rzeczy, a to był dopiero początek...

  Pokój może nie jest zbyt duży, ale liczba i rodzaj zagadek rekompensuje to wszystko. Rozwiązanie powali was na łopatki, bo na pewno tego się nie spodziewaliście :) W sumie nie spodziewacie się tam również kilku innych rzeczy, których nie ma w żadnym ER :)

  Obsługa świetna, kontaktowa, na pewno do Was wrócimy :)

 • Escape room Dom (NIE)Marzeń - Nowe Wcielenie

  Dom (NIE)Marzeń - Nowe Wcielenie
  Look Around
  Poznań

  Olcia, ahhh...

  19.09.2018 | data wizyty: 16.09.2018

  Goddamn, co za pokój! *_* Osobiście nie byłem gotowy na coś takiego, pokoje biją klimatem i przygotowaniem wszystko, co do tej pory odwiedziłem...

  Wprowadzenie już zapowiada, że będzie ciekawie - wejście do pokoju tylko to potwierdziło. Zagadki w pierwszej części nie były jakoś wybitnie trudne, za to w drugiej części mieliśmy trochę problemów, ale zakładam, że przez klimat i presję czasu.

  Ola to mistrzostwo świata, ciężko cokolwiek napisać żeby nie spoilować, ale byłem zachwycony i podeskcytowany.

  Co do obsługi, to max zupełnie odzwierciedla kogo tam spotkaliśmy - świetni ludzie, pełni pasji i zaangażowania.

  Ten pokój to must-see dla każdego escaperoomowicza!

 • Escape room Moriarty sp. z o.o.

  Moriarty sp. z o.o.
  Quest Cage
  Katowice

  Mamo, dostałem pracę!

  21.08.2018 | data wizyty: 19.08.2018

  Wiele osób polecało, więc przyszedł czas i na mnie... Jedziemy do Katowic na rozmowę o pracę. Powiem tylko tyle - goddamn, co za pokój!

  Wszystko tam zasługuje w zupełności na swoje miejsce w Polsce, od obsługi (turbo gaduła, ale nie męczy :D), wprowadzenie, wejście do pokoju, zagadki, system podpowiedzi... No coś pięknego!

  Sam pokój nie jest trudny, problem może sprawiać jedynie jedna z manualnych zagadek (na szczęście można poćwiczyć wcześniej), ale i tak wyszliśmy niecałe 10 minut przed czasem. Wszystko tam składa się w logiczną całość, pomimo nieliniowości pokoju, co sprawiło, że cztery osoby miały ręce pełne roboty.

  Efekt WOW mieliśmy kilka razy podczas rozgrywki, niektóre zagadki zaskakują. Po wyjściu czekał na nas Mistrz Gry, z którym przegadaliśmy sporo czasu. Mega pozytywna osoba, kontaktowa, na pewno do was wrócimy!

  Pozdrowienia od ekipy z Wrocławia!

Zobacz więcej opinii: 1 2