PiotrB.

  PiotrB.

  Czy lubię ER? Jeszcze nie wiem.

  18 Odwiedzone

  1 Planowane

  Podróżnik

  35 Punkty

  25
  35 pkt
  50

  Wszystkie opinie

  Escape room Łódź Podwodna
  Łódź Podwodna

  Ucieczka z łodzi podwodnej

  14.02.2020 | data wizyty: 14.02.2020

  Pokoj ma juz swoje lata. W erze elektroniki i gadżetów może wydać się przestarzały, co sprawia jednak, że gracz musi przystosować umysł do innych, niż aktualnie są popularne, zagadek. Dlatego warto być open-minded, bo nie wszystko na tym ludzkim padole musi otwierać się samoistnie z towarzyszącymi laserami i bajerami. Pokój jest zaskakujący, zagadki rozmaite i spójne. Jedyna wada, według mnie, to niedopracowana fabuła pokoju - można byłoby to dokładniej przemyśleć. Obsługa sympatyczna, chociaż mało rozmowna - ale gdy gra sie kończy po 22 można to zrozumieć :) pozdro!

  Ocena ogólna: 9/10

  Obsługa: 9/10

  Klimat: 9/10

  Poziom trudności: Łatwy

  Escape room Polski Skarbiec
  Polski Skarbiec

  Włam do skarbca

  18.03.2019 | data wizyty: 03.04.2017

  Datę podaję orientacyjnie, dokładnie nie pamiętam kiedy byłem w tym pokoju, ale na pewno 2 lata temu. Natomiast wrażenia z samej gry pamiętam bardzo dokładnie, pokój był fenomenalny, w środku znajdowała się cała masa świetnie dopracowanych gadżetów, wystrój był bardzo realistyczny, a zagadki pomysłowe. Było to co najbardziej mi się podoba - dużo elektroniki i niewiele kłódek. No i należy wspomnieć o pewnym rozwiązaniu, które 2 lata temu było bardzo oryginalne - wprowadzenie :) po prostu fantastyczne. Gra jest dla wielu graczy i każdy znajdzie coś do roboty. Rozgrywka prowadzona jest w sposób dynamiczny i płynny. Mam nadzieję, że pokój dzisiaj również prezentuje się bardzo dobrze, bo naprawdę warto go odwiedzić.

  Ocena ogólna: 10/10

  Obsługa: 10/10

  Klimat: 10/10

  Poziom trudności: Średni

  Escape room Tajna Kwatera Dyktatora
  Tajna Kwatera Dyktatora

  Wizyta w bunkrze

  18.03.2019 | data wizyty: 17.03.2019

  W rezerwacji właściciel uprzedza, że dotarcie do ER jest wyzwaniem, ale spokojnie - myślę, że każdemu się to uda, a sama lokalizacja jest bardzo w porządku. Cały ER zlokalizowany jest pod ziemią, co pozytywnie buduje atmosferę. Obsługa bardzo uprzejma (pozdrowienia dla miłej Pani :) ), wprowadzenie jak najbardziej ciekawe. Pokój posiada swoją fabułę i historię, a cel jest ściśle sprecyzowany, więc gracz wie po co tam właściwie wchodzi i dlaczego jest zamykany. Co do zagadek - niektóre mechanizmy wydają się być lekko przestarzałe, na pierwszy rzut oka pokój nie jest pierwszej młodości dlatego jest to zrozumiałe. Łamigłówki są logiczne i dosyć ciekawe, ale według mnie niektóre nie pasują do klimatu i fabuły pokoju. Ponadto jeden z elementów nie działał prawidłowo, przez co nasza grupa straciła trochę czasu. Podsumowując: ciekawe miejsce o dużym potencjale, ale przydałoby się odświeżyć ten pokój zarówno pod kątem zagadek jak i wystroju.

  Zobacz zgłoszenia (1)

  Ocena ogólna: 8/10

  Obsługa: 10/10

  Klimat: 8/10

  Poziom trudności: Średni

  Escape room Pokój hotelowy - miejsce zabójstwa
  Pokój hotelowy - miejsce zabójstwa

  Creepy zabójstwo w hotelu :o

  15.03.2019 | data wizyty: 09.11.2018

  Jeśli ktoś jest fanem pokojów o tematyce kryminalno-detektywistycznej to ten pokój jest właśnie dla niego. Najmocniejszym punktem tego roomu jest fabuła. Skrupulatnie opracowana, dopracowana w najmniejszych szczegółach, no i ciekawa. Pomysł jest naprawdę interesujący, historia jest zwięzła i wielce prawdopodobna w realistycznym świecie, co może się podobać. Zagadki są bardzo dobre, nieprzesadzone, jeżeli ktoś posiada analityczny umysł i umiejętność logicznego myślenia to jak najbardziej sobie poradzi. Łamigłówek jest całkiem sporo, ale czasu wystarczy na rozwiązanie każdej z nich. Mocno polecam, jest to bardzo solidny Escape Room, który dba o jakość i wykonanie swoich pokoi. Obsługa oczywiście również na plus :)

  Ocena ogólna: 10/10

  Obsługa: 10/10

  Klimat: 10/10

  Poziom trudności: Trudny

  Escape room Testament
  Testament

  Hajsy Wuja Mordechaja

  27.07.2018 | data wizyty: 11.12.2017

  Opinia archiwalna

  Na początku opinii wyjątkowo trzeba zacząć od obsługi, bo jest ona bardzo wyjątkowa :) czuwa nad grą przez cały czas, Pan wczuł się w całą grę równo mocno jak my, po udanej ucieczce jeszcze długo wymienialiśmy opinie o tym rodzaju zabawy. A teraz o samym pokoju: ogromny plus za kłódki - są one niespotykane nigdzie indziej i jest ich dużo. Zagadki są świetne, niezmiernie logiczne, choć trzeba kojarzyć wiele rzeczy jednocześnie. Wystrój fantastyczny, każdy szczegół jest dopracowany w 100%. Po zabawie we dwójkę wspólnie stwierdziliśmy, że należy się tylko i wyłącznie 10/10! :)

  Ocena ogólna: 10/10

  Obsługa: 10/10

  Klimat: 10/10

  Poziom trudności: Trudny

  Escape room Zaginiony dziennikarz śledczy
  Zaginiony dziennikarz śledczy

  Podróż do czasów bez Wi-Fi

  24.07.2018 | data wizyty: 07.03.2018

  Nawiązując do tytułu mojej opinii to ciekawe jak kiedyś ludzie żyli bez Wi-Fi, ale nieważne. Co tu dużo mówić, pokój jest raczej trudny. Dużo zagadek na niewielkiej przestrzeni, ale w 100% bazujących na latach 90, także wielki plus za spójność z klimatem. Jest też pewna historia w tym pokoju, jak ktoś się skupi i skoncentruje do końca to na pewno doceni ten smaczek. Wprowadzenie bardzo ciekawe, przenoszące nas w czasie do poprzedniego wieku i tak naprawdę od tego wprowadzenia gra już się zaczyna. Jeden mały minusik za pewne rzeczy, które nie były jeszcze wtedy do końca dopracowane. Jedna rzecz nie działała, a absorbowała uwagę co momentami utrudniało rozgrywkę. Jednakże te problemy wynikały z faktu, że pokój był dopiero co otwierany, więc jak najbardziej można to wybaczyć i postawić bardzo dobrą ocenę :) Na pewno aktualnie w pokoju wszystko sprawnie działa. Lokalizacja bardzo dobra, łatwo trafić. Warto też wspomnieć o miłej obsłudze. Ogólnie wyjście i zabawa na plus, ale grupy początkujące mogą mieć małe problemy z poziomem trudności.

  Ocena ogólna: 9/10

  Obsługa: 10/10

  Klimat: 9/10

  Poziom trudności: Trudny

  Escape room Pandemia
  Pandemia

  Atak zombie :D

  23.07.2018 | data wizyty: 01.01.2018

  Data zawarta w opinii ma charakter orientacyjny, byliśmy tam w zeszłym roku, na pewno w Zimę, bo padał śnieg. Chociaż w sumie w Polsce to wszystko jest możliwe ;) Co tu dużo mówić, pokój jest bardzo dobry i według mnie zasługuje na lepsze miejsce w rankingu. Poczekalnia jest czysta i bardzo przytulna, można poczekać na wygodnych kanapach. Wprowadzenie profesjonalne, pozwala wczuć się w klimat i przedstawia faktyczny cel naszej wizyty w tym pokoju. Misja jest nie byle jaka, a konsekwencje jej niewykonania motywują do działania. Zagadki są wszelkiego rodzaju, bardzo różnorodne, są tam zarówno kłódki jak i elektronika. Wszystko bardzo logiczne i spójne. Dodatkowo, dla mnie, jako osoby posiadającej wykształcenie powiązane z chemią, była to jeszcze większa frajda :) w tym ER nie jest wymagana znajomość chemii ani biologii, natomiast ludziom ogarniającym ten temat może to pomóc :) wielki plus za to, sprawia to dużo radości i jest satysfakcjonujące. A, oczywiście sama lokalizacja też jest dużą zaletą. Mocno polecam każdemu.

  Ocena ogólna: 10/10

  Obsługa: 10/10

  Klimat: 10/10

  Poziom trudności: Średni

  Escape room Cela nr 4
  Cela nr 4

  Uwięzieni w celi

  20.07.2018 | data wizyty: 19.07.2018

  W pokoju byliśmy w cztery osoby i myślę, że na to pomieszczenie to jest max. W lato można śmiało się tam wybrać, w pokoju nie jest gorąco i temperatura nie przeszkadza, przynajmniej tak było podczas naszej gry :) Generalnie pokój nie jest pierwszej młodości, chociaż jakby się cofnąć w czasie to prawdopodobnie robił kiedyś furorę. Aktualnie ilość kłódek jest znaczna, a wiadomo że od tego się odchodzi. Na pewno nie będzie to przeszkadzać początkującym graczom, natomiast grupy zaawansowane z pewnością zwrócą na to uwagę. Zagadek jest dużo i są one różnorodne, dodatkowo w jakiś sposób związane z klimatem - super. Dla ludzi obeznanych z ER nie powinny stanowić większego problemu, ale ich rozwiązanie jest jak najbardziej satysfakcjonujące. Mały minus za to, że jakoś nie mogliśmy znaleźć wspólnego języka z obsługą, nie wiem czemu :D no i szkoda, bo nie było zdjęcia :/ Ogólnie pokój jak najbardziej na plus, firma trzyma poziom.

  Ocena ogólna: 9/10

  Obsługa: 8/10

  Klimat: 9/10

  Poziom trudności: Łatwy

  Escape room Asasino
  Asasino

  ER Asasino

  13.05.2018 | data wizyty: 23.03.2018

  Lokalizacja ER jedna z najlepszych, bo przecież Krakowskie Przedmieście. Nie trzeba się wybierać daleko za miasto. Wygodna poczekalnia, można sobie usiąść i czegoś się napić. Obsługa bardzo sympatyczna, żyjąca swoją pasją. Pokój naładowany różnorodnymi zagadkami, logicznymi, matematycznymi, zręcznościowymi i tymi na spostrzegawczość. Asasino do najłatwiejszych nie należy, może być to pewne utrudnienie dla grup początkujących. Bardzo ciekawa pozycja na rynku i jak najbardziej godna polecenia :)

  Ocena ogólna: 10/10

  Obsługa: 10/10

  Klimat: 10/10

  Poziom trudności: Trudny

  Escape room Złoto nazistów
  Złoto nazistów

  Niemiecki bunkier

  13.05.2018 | data wizyty: 20.06.2017

  Data określona w opinii ma charakter orientacyjny, byliśmy parą w Złocie Nazistów rok temu i szczerze nie pamiętamy kiedy to było :) Był to pierwszy pokój, z którego udało się nam wyjść bez żadnej podpowiedzi, obsługa nawet nie zauważyła kiedy wyszliśmy z pokoju. A to chyba dlatego, że obsługiwała 4 pokoje jednocześnie (trochę słabo, prawda, Panie właścicielu? :/ ) W każdym razie wystrój zrobiony w 100% w charakterze niemieckiego bunkra z czasów IIWŚ. Zagadki logiczne, spójne i utrzymane w klimacie wojennym, a jedna z nich nawet wymaga umiejętności zręcznościowych. Polecamy :)

  Ocena ogólna: 10/10

  Obsługa: 10/10

  Klimat: 10/10

  Poziom trudności: Średni

  Strona 1

  Pokaż następne