Michał Psztyć
 • Escape room Dziupla Hakera

  Dziupla Hakera
  FunEscape
  Warszawa

  Coś tu nie gra...

  13.05.2019 | data wizyty: 12.05.2019

  Byłem w wielu pokojach, wszystkie roomy w FunEscape przyniosły mi dużo frajdy, ale ten pokój... Powiem szczerze - syf, kiła i kilometr mułu. Rozumiem ideę pokoju nieliniowego, matematycznego, wymagającego spostrzegawczości, ale robienie czegoś na wyrost nie jest dobrą ścieżką. Treść zagadek minimalnie zahaczała o temat pokoju, zagadki i ich poziom zakręcenia to już w ogóle sprawa na milczenie. Wystrój... Eh, co mi po komputerze albo szafie informatycznej jak wszędzie wystaje sylikon, pianka montażowa, śrubki i nic niewarte w fabule kable! Wchodzę do pokoju z przeświadczeniem, że nic nie chcę w nim zniszczyć. Tymczasem rozwiązanie pewnej zagadki wymaga użycia siły która może ją uszkodzić. Co za głupota. Nie wiem kto tworzył ten pokój, ale to nie mogła być ta sama ekipa co odpowiada za resztę. Chyba, że na dobrych pigułach. Nic się tam nie łączyło, nic...
  Druga sprawa, że chyba za bardzo FE idziecie na masówkę, obsługa już nie tak sympatyczna jak rok temu. Na recepcji troszkę za sztywno, ale dalej (jeszcze!) miło. Zabawa laserowa wymaga lepszego PC :)

 • Escape room Laboratorium

  Laboratorium
  Room Escape
  Warszawa

  Pozytywnie

  25.04.2019 | data wizyty: 10.04.2019

  Pokój o wstrzelonym w kanon tematyczny wystroju. Nie moje klimaty, więc bawiłem się trochę gorzej, ale jednak niektóre elementy obudziły we mnie duże zainteresowanie. Przede wszystkim zagadki manualne pomogły mi w odnalezieniu radochy z zabawy. Mamy w ekipie matematyków, więc poradziliśmy sobie bez większych problemów. Polecam dla doświadczonych ekip.

 • Escape room Indiana

  Indiana
  Room Escape
  Warszawa

  Gitara siema!

  25.04.2019 | data wizyty: 01.03.2019

  Super zabawa w super pokoju. Strzał w moje klimaty w sam środek. Bawiłem się rewelacyjnie. Dla sprawnego przejścia pokoju potrzebna jest spostrzegawczość i umiejętność dodawania :) mega wystrój. Miła obsługa, aczkolwiek Pani na początku zapomniała o nie udzielaniu nam podpowiedzi bez pytania! Ale wszystko jednak super. Polecam!

 • Escape room Kolonizacja Marsa

  Kolonizacja Marsa
  Świat Zagadek
  Warszawa

  Terraformacja!

  25.04.2019 | data wizyty: 14.04.2019

  Bardzo interesująca koncepcja. Co prawda pokój nie trafił w moje klimaty, ale bawiłem się w nim dobrze. Zagadki wymagające matematycznego podejścia, dużo sprytu, spostrzegawczości i refleksu! Sympatykom wypraw kosmicznych polecam. Całość uzupełnia super obsługa.

  Odpowiedź Świat Zagadek

  Dziękujemy za podzielenie się opinią. Jedynie ku ścisłości chcieliśmy dodać, iż w pokoju nie ma zagadek matematycznych. :)

  Pozdrawiamy!
  Świat Zagadek.

 • Escape room Krwawy wódz

  Krwawy wódz
  Escape Time
  Gdańsk

  Wódz nas nie dopadł!

  03.01.2019 | data wizyty: 30.12.2018

  Wchodząc do pokoju byliśmy trochę zmęczeni po wcześniejszym Ale Cyrk!. Nie zabrało nam to jednak radości. Zagadki są logiczne, przemyślane, intuicyjne, nie wymagają wiele główkowania... no, może na początku :). Pokój jest dynamiczny, zmienia się jego historia, zmienia się również forma zagadek. Elektronika i klasyczne zamknięcia są tu ze sobą przemyślanie połączone. Pokój jest też nieprzewidywalny, nigdy nie wiadomo co kryje się za rogiem. Miłośnicy kryminałów i thrillerów znajdą tu coś dla siebie. Warto być spostrzegawczym i uważnie się rozglądać. Wszystko w pokoju może nam coś o nim opowiedzieć. Na pierwszy raz nie polecam.

 • Escape room Ale Cyrk!

  Ale Cyrk!
  Escape Time
  Gdańsk

  Świetny występ!

  03.01.2019 | data wizyty: 30.12.2018

  Pokój bardzo zaskakujący - oczekiwaliśmy czegoś klasycznego, bardziej może nawet kryminalnego, ale jednak wyszło inaczej. Całość nas bardzo zaskoczyła. Na początku świetnie się bawiliśmy (przede wszystkim sam start pokoju daje wiele frajdy i śmiechu). Rozwiązywaliśmy zagadki jak burza, a potem... heh, zabrakło dziecięcej radości i przez to daliśmy trochę ciała z pozostałymi zagadkami. Ale to nie znaczy, że były złe! Wręcz przeciwnie - zdecydowana większość dawała radość i spełnienie, ale w dwóch przypadkach można dyskutować nad sensem. Jedna z zagadek niestety nie zadziałała jak należy, ale duży plus za szybką reakcję ze strony obsługi. Ogólnie polecam dla osób chcących jednocześnie bawić się, dosłownie jak dzieci, a dodatkowo trochę pogłówkować.

 • Escape room Tajemnica Atlantydy

  Tajemnica Atlantydy
  Escape Me
  Gdynia

  Czy Atlantyda rzeczywiście jest tylko legendą?

  03.01.2019 | data wizyty: 29.12.2018

  Po kilku poprzednich doświadczeniach z pokojami nie posiadającymi kłódek bardzo sceptycznie i z lekką nuta niepewności podchodziliśmy do tego pokoju. Suma summarum okazał się on lekki, przyjemny i dający się w sobie zagłębić. Faktem jest, że opis pokoju w większości odpowiada rzeczywistości. Zagadki są unikalne i zaskakujące, a w rozwiązaniu intuicyjne i nie wymagające wielu minut zastanawiania się (co nie oznacza, że brakuje walki umysłowej). Technicznie jest to pokój bardzo zaawansowany i ciekawy. Miłośnicy przygód, Indiany Jonesa czy Bibliotekarza na pewno się tutaj odnajdą. Wystrój to widoczne na każdym kroku godziny pracy i przygotowań - wielki szacunek i podziw, bo cała historia jest objęta w super odpowiadające temu ramy wystroju pokoju. W naszym przypadku było to sympatycznie spędzone 75... Hmm... 45 minut :)

 • Escape room Chatka Hagrida

  Chatka Hagrida
  Escape Me
  Gdynia

  Zamknięci w chacie...

  03.01.2019 | data wizyty: 29.12.2018

  Pokój jest przytulny i ciekawie urządzony. Znajdziemy w nim liczne tematyczne przedmioty, chociaż osobiście wolałbym aby było ich tam więcej. Naprawdę - ekipa zwraca uwagę na estetykę wykonania i na oddanie charakteru pokoju. Jednak czegoś magicznego mi w tym wszystkim brakowało, zagadki były ciekawe, ale brakowało w nich konkretnych, logicznych i dających się wywnioskować punktów zaczepienia. Finał był naprawdę niewspółmierny do wcześniejszej pracy którą włożyliśmy w pokój. Mimo wszystko polecam odwiedzić ten escape, gdyż pomijając charakter zagadek i ich połączenie z fabułą pokoju są one naprawdę ciekawe w rozwiązywaniu i doszukiwaniu się odpowiedzi.

 • Escape room The Moonshiner

  The Moonshiner
  Zorkout Escape Rooms
  Gdańsk

  Archival rating

  Gorzki smak bimbru

  29.12.2018 | data wizyty: 28.12.2018

  Pokój przez swoją nieliniowość jest trudny do ogarnięcia, a jak wiadomo niewyjaśnione zagadki lubią się mścić. Na początku nie wstrzelilismy się w zamysł projektantów, co stwarzyło nam sporo problemu na następnych etapach. Zagadki były ciekawe, ale miejscami za bardzo przekminione.
  Wprowadzenie w fabułę nie przypadło mi do gustu, mogło być lepiej wykonane, ale Pan który nas wprowadzał starał się zrobić to najlepiej jak umie i to było widać.
  Niektóre elementy były oznaczone, niektóre nie - tutaj wielki minus, bo dowiedzieliśmy się o tym na końcu - a wystarczyło dokładniej oznaczyc elementy wyłączone z gry.
  Wystrój pokoju jak najbardziej daje pozytywne odczucia i prawie odzwierciedla historię... Są pewne elementy, bardzo wyrwane z kontekstu i niepasujące do całości.
  Pokój rozwiązuje się miło, ale niestety ma kilka błędów. Polecam dla osób doświadczonych.

 • Escape room Wyspa

  Wyspa
  Amazeing
  Warszawa

  Wiarygodna opinia

  Wyspa, morze i zagadki...

  01.12.2018 | data wizyty: 28.11.2018

  ...tylko drinków brakowało! :)
  Wymagający pokój i nie ma co debatować. Od pierwszej minuty gry wszystkie punkty umiejętności trzeba wpakować w spostrzegawczość oraz skupić się na ciągłości i chronologii zdarzeń. W przeciwnym wypadku skończycie jak ja… ale to też jest doświadczenie! Łamigłówki na Wyspie, jak na moje oko, są zróżnicowane. Jedne potrzebują kogoś o schematycznym i prostym myśleniu, a inne osoby, która wyjdzie poza utarte ścieżki logiki. I tak powstaje kociołek Panoramiksa – super zabawa!
  Bawiłem się dobrze nie tylko ze względu na ciekawą historię – wygląd pokoju, ten klimat, który został stworzony… ekstra! To jest efekt pracy z zajawką. No i nie omieszkam nie wspomnieć o obsłudze - super ekipa, ludzie pozytywni, rozmowni i otwarci - to czego oczekiwaliśmy :)
  Czekam na następną wizytę i polecam z całego serducha dla doświadczonych graczy!
  #mindbreakers

Zobacz więcej opinii: 1 2 3 4 5 6