Blichew

Blichew

Klimat przede wszystkim. Za nim zagadki i poziom trudności. Bez ciśnienia na wyjście bez podpowiedzi :)

145 Odwiedzone

23 Planowane

Nawigator

136 Punkty

100
136 pkt
150

Wszystkie opinie

Escape room Lokalizacja
Lokalizacja

Śląsk - reszta Polski: 1:0

26.09.2019 | data wizyty: 15.09.2019

Tytuł opinii w sumie streszcza to, co spróbuję lekko tu opisać. Wdzieliśmy niejedno (120+ pokoi za sobą w tym składzie), ale wizytę w Lokalizacji można określić jednym zdaniem: jakiż to wspaniały finał pierwszego z dwóch dni naszej ERowej wycieczki na Śląsk. Ten pokój był fantastyczny: od wprowadzenia (w które wpleciono zasady) po zakończenie. Żałować można tylko, że scenariusz zamyka się w 75 minutach - my moglibyśmy tam spędzić jeszcze trochę czasu.
Technikalia: byliśmy we dwójkę, roboty było dużo, ale zmieściliśmy się jakieś kilkanaście minut przed czasem.
Polecamy gorąco, ale radzimy odwiedzić przed wizytą przynajmniej kilka innych pokoi.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Escape room Underworld
Underworld

To już jest nudne...

08.10.2018 | data wizyty: 29.09.2018

No to już jest nundne. Jak można wszystkie pokoje mieć na tak wysokim poziomie ;) ?

Klimat, zagadki (ich ilość i zróżnicowanie), obsługa - Brain Code do pewnego pooziomu już nas przyzwyczaił. Tym razem także nie schodzą poniżej (wysokich !) oczekiwań. Byliśmy we 2, więc roboty było dużo i czas szybko zleciał :) Z racji na przystosowanie pokoju dla grup 3+ odrobinkę nas na początku ominęło - nijak nie obniżyło to jednak poziomu frajdy i ogólnego wrażenia po wyjściu z pokoju.

Jedyny minusik - kolejność. Obejrzeliśmy Pogrzeb, Kryptę i Underworld. Zazdroszczę tym, co jeszcze w żadnym nie byli - można wykupić połączony scenariusz opowiadający całą historię, w odpowiedniej kolejności, jednym ciągiem - tym bardziej warto :)

No i ta poczekalnia.... :)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Escape room Dooby Doo
Dooby Doo

Kiedy myślisz, że widziałeś już wszystko, co można zobaczyć w ER...

08.10.2018 | data wizyty: 29.09.2018

Mając za sobą niespełna setkę pokoi na koncie można by przypuszczać, że widziało się już (prawie) wszystko... a można też pójść do Fox'o'clock i dać się wyprowadzić z błędu... :)

Ten pokój ma wszystko: KLIMAT !!, worek zagadek każdego typu (plus za ich ilość, 90 minut, 2 osoby - cały czas było co robić - czas zleciał w oka mgnieniu), zaangażowanie ekpiy - już wprowadzenie było super, dalej było już tylko lepiej.

To jest jeden z tych pokoi, w których można żałować, że się już było i nie można przeżyć tej histoii jeszcze raz :)

Na samą myśl japa się śmieje - przeżycie jakby się dosłownie było w odcinku - z zachowaniem konstrukcji tegoż, kto pamiętał, z jakich części składał się odcinek przygód Scoobiego i paczki, ten poczuje się jak u siebie:)

Obowiązkowy pokój...

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Escape room Teksańska Masakra Piłą Mechaniczną
Teksańska Masakra Piłą Mechaniczną

Nie tylko Poznań horrorami stoi...

20.05.2018 | data wizyty: 18.05.2018

Oj nie tylko.
to nasz drugi wypad do Częstochowy (po mniej - więcej rocznej przerwie). Utwierdził nas w przekonaniu, że po porządne pokoje typu horror nie trzeba jechać do Poznania.

Klimat - w pokojach o takiej tematyce najważniejszy - tutaj wylewa się z każdej szczeliny ;)

Aha no i jeszcze jedno: po 22+ horrorach na koncie (i 80 pokojach w sumie) możemy śmiało powiedzieć, że nie łatwo nas przestraszyć. Tutaj udało się to dobre kilka razy !

Polecamy i czekamy na Egzorcyzmy :D

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Escape room Dormitorium Likantropa (Sypialnia Wilkołaka)
Dormitorium Likantropa (Sypialnia Wilkołaka)

Mocny klimat

19.05.2018 | data wizyty: 18.05.2018

Kto by pomyślał, że trochę dymu/mgły, parę drzewek i trochę zapachu może tak mocno 'siąść' na psychikę - ale to dobrze :)

Klimat jest tu zdecydowanie najmocniejszym punktem. Zaraz za nim są zagadki - jednak uwaga: głównie na przeszukanie.

Naszym zdaniem pokoik raczej średni jeśli chodzi o poziom trudności, co nie zmienia faktu, że mimo sporego doświadczenia przyjemnie się go robiło. A 'efekty dodatkowe' tylko to uczucie potęgują.
Warto - póki jeszcze otwarty (własciciele planują nowy pokój więc ten będzie zamykany).

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Escape room Przeklęta wyspa
Przeklęta wyspa

Absolutna czołówka

10.04.2018 | data wizyty: 03.04.2018

... nie tylko w Warszawie :)

Zaczęło się standardowo. To znaczy dzwonek do drzwi i poczekalnia (swoją drogą niby prosta, a solidna :) ). Bo potem to już było mocno ponad wszelkie standardy.
Klimat - wylewa się z wyspy w każdym aspekcie - od genialnego systemu podpowiedzi (żadnych monitorów, czy zegarów, które naprawdę rzadko kiedy pasują do wystroju), poprzez wystrój (tak się robi wyspę:) ), aż do muzyki i zagadek.
Obsługa - wzorowa. Oprócz przeciągającej się (to plus) pogaduchy mogliśmy dokończyć już po wyjściu jedną zagadkę, którą udało się nam obejść (niespecjalnie) - to się chwali i zachęca do powrotu do następnych pokoi ekipy Escape Project.
Zagadki - logiczne, płynnie się je robiło, jednak było ich całkiem sporo.
Szczegóły techniczne - byliśmy we 2 osoby. Dało radę :), jednak polecamy pokój grupom doświadczonym i czekamy na kolejne pokoje (HORROR !)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Escape room Powstanie Warszawskie
Powstanie Warszawskie

Pierwszy historyczny pokój

22.12.2017 | data wizyty: 20.12.2017

Jak w tytule - to był nasz pierwszy historyczny pokój na prawie 70 odwiedzonych. Zupełnie inny rodzaj wrażeń, zagadek (ciekawe szyfry) - jednak wszystko jak najbardziej wpisane w klimat.

Zdecydowany OGROMNY plus za obsługę - jak się później dowiedzieliśmy pokój od 3 osób robiliśmy we 2 osoby co przełożyło się na przekroczenie czasu - jednak chłopaki pozwolili nam spokojnie dokończyć historię całkiem długą chwilę po czasie.

Fanem ER historycznych raczej nie zostanę, jednak ten jak najbardziej zaliczam na plus i polecam odwiedzić - nie tylko dla maniaków historii i tematyki powstańczej.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Escape room Prosektorium
Prosektorium

Brawa dla 'artysty ściennego'

30.10.2017 | data wizyty: 27.10.2017

Tym tajemniczym tytułem chcielibyśmy zwrócić uwagę na naprawdę najładniejszy rysunek tego typu jaki było nam dane zobaczyć w ponad 60 pokojach (jeśli można tak to określić, nie spoilerując) w jednym z pomieszczeń. Mimo upływającego czasu i zawartych w nim wskazówek przystanęliśmy na chwilę, żeby podziwiać - jak już tam traficie będzie wiadomo o co chodzi :) Jeśli chodzi o zagadki - raczej łatwe i średnie - jednak na pewno wpisane w klimat pokoju. Wybierając się do Brain Code/Secret Room także ten pokój warto odwiedzić :). Aha - no i jest dreszczyk emocji na początku. Może nie jest to poznański poziom horroru, ale daje radę :)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

Escape room Krypta
Krypta

Wzorowy :)

29.10.2017 | data wizyty: 27.10.2017

Pokój wzorowy, nie tylko jako fabularny ciąg dalszy Pogrzebu Arystokraty. Po raz kolejny (w naszym przypadku czwarty) ekipa prowadząca ten przybytek udowadnia, że genialne pokoje nie biorą się z przypadku a dbałości o zagadki, detale i warstwę audio-wizualną (jeszcze w poczekalni!). Niektórych może odstraszać cena - naszym zdaniem warto. Taki wystrój i 90 min tak dobrej zabawy (nawet w 2 osoby) nie bierze się z nikąd :) czekamy na więcej :D

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Escape room Opuszczony Teatr Lalek
Opuszczony Teatr Lalek

Brain Code/Secret Room w najwyzszej formie

29.10.2017 | data wizyty: 27.10.2017

Ekipa Brain Code/Secret Room po raz kolejny pokazuje, jak bardzo znają sie na tym, co robią. Pokój w wersji rozszerzonej 'zrobiliśmy' we dwójkę ledwo mieszcząc sie w limicie czasu z małymi podpowiedziami. Klimat z lekkim dreszczykiem, zagadki trudne i bardzo trudne - jednak zawsze logiczne. Naprawdę solidny pokój, który polecamy gorąco doswiadczonym ekipom - koniecznie w wersji rozszerzonej.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Bardzo trudny

Pokaż następne