nutiniss

nutiniss

Hej, jestem nutiniss. Mam na swoim koncie 14 odwiedzonych escape roomów. Najbardziej lubię pokoje typu Przygodowy. Zapraszam do przeglądania mojego profilu. Dodaj mnie do obserwowanych lub napisz wiadomość aby porozmawiać o escape roomach.

14 Odwiedzone

1 Planowane

Podróżnik

36 Punkty

25
36 pkt
50

Wszystkie opinie

Escape room Dom mordercy
Dom mordercy

Odważny wystrój

30.05.2018 | data wizyty: 25.05.2018

Pokój "Dom mordercy" na pewno zapada w pamięc dzięki scenografii i rekwizytom. Użyte elementy wystroju są bardzo realistyczne i naturalistyczne, myślę że twórcy pokoju musieli wykazać sie sporą odwagą, by zastosować je bez względu na możliwe kontrowersje. Naprawdę można poczuć klimat tego, co może dziać się w domu (i w głowie) seryjnego mordercy.

Zagadki są ciekawe, połączone logicznie, jest mało kłódek i sporo elektroniki. Polecam dla osób z mocną psychiką ;)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Średni

Escape room Pogrzebani
Pogrzebani

Ciekawe doświadczenie

14.05.2018 | data wizyty: 08.05.2018

Pokój "Pogrzebani" intrygował mnie odkąd usłyszałam o nim po raz pierwszy. Zastanawiałam się, jak mogą wyglądać zagadki na tak ograniczonej przestrzeni. Okazało się, że zagadka jest tak naprawdę jedna, bardzo trudna i bardzo analogowa - a do tego wymagająca bardzo dobrej komunikacji. To właśnie w potrzebie doskonałej komunikacji tkwi trudność. Prawdopodobnie, mając przed sobą wszystkie elementy zagadki jednocześnie, byłaby ona o wiele łatwiejsza.
Byłam w escape roomach, które dawały mi więcej frajdy i w których zagadki podobały mi się bardziej, jednak dla klimatu i przeżycia zupełnie innego doświadczenia, warto odwiedzić "trumny". Ogromnym plusem jest też obsługa, zaangażowana i zainteresowana tematem pokoju.

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Bardzo trudny

Escape room Tajemnice Leonarda
Tajemnice Leonarda

Inny niż wszystkie

07.05.2018 | data wizyty: 02.05.2018

Pokój stworzony przez Escapers wyróżniają na tle innych dwa aspekty: niesamowita spójność zagadek i wystroju pokoju z fabułą, oraz zagadkami manualnymi, wymagającymi współpracy. Samych zagadek nie jest zbyt dużo, dodatkowo pod względem rozkminiania i analizowania są one średnio złożone, po wyjściu z pokoju czułam więc lekki niedosyt. Mimo wszystko, biorąc pod uwagę, jak świetnie bawiliśmy się w tym pokoju, oraz jak niezwykle starannie jest on przygotowany, wystawiam 10/10 :)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Escape room Korporacja
Korporacja

Dużo zagadek

09.04.2018 | data wizyty: 07.04.2018

W pokoju jest bardzo dużo kłodek i kodów, ale zagadki z nimi związane są ciekawe, dosyć zróżnicowane i logiczne. Plusem jest nieliniowość, dzięki czemu, nawet próbując uciec w kilka osób, każdy ma czym się zająć. Pokój ma pasujący do tematu biurowy wystrój i akcesoria, z kolei sama fabuła według mnie nie była porywająca.
Polecam średniozaawansowanym - dla początkujących mnogość zagadek może być przytłaczająca.

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 8/10

Poziom trudności: Średni

Escape room Napad na bank
Napad na bank

Niesamowite napięcie!

19.11.2017 | data wizyty: 21.10.2017

Chyba żaden pokój, w którym byłam, nie dał mi takiego wrażenia realizmu i prawdziwego napięcia. Czułyśmy się jak w filmie akcji. Zagadki wpasowywały się w fabułę i łączyły w logiczną całość, użyte mechanizmy też robiły wrażenie. Zdecydowanie polecam!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Escape room The Office Of John Monroe
The Office Of John Monroe

Poszukiwanie mordercy

15.08.2017 | data wizyty: 05.08.2017

W pokoju byłyśmy we trzy, z czego dla jednej z nas był to pierwszy escape room. Zagadki były... zróżnicowane. Niektóre bardzo proste i dość schematyczne, niektóre, dla nas, wręcz niemożliwe do rozwiązania bez podpowiedzi. Raczej brak interesujących mechanik, fabuła dość ciekawa i logiczna. Na koniec trochę zaskoczyła nas obsługa - chłopak polecający inny pokój z firmy, na pytanie, czy jest tam strasznie, odpowiedział "Nie wiem, nie byłem" :D. Podsumowując: koleżanka, która była pierwszy raz, czuła się zachęcona do tej formy zabawy, pokój solidny, ale bez fajerwerków.

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 8/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Średni

Escape room Grobowiec smoka
Grobowiec smoka

Czy w dżungli czai się smok?

01.04.2017 | data wizyty: 30.03.2017

Do pokoju wybraliśmy się we dwójkę. Pierwsza myśl po zamknięciu drzwi - ale tu jest pięknie! Wspaniałe dekoracje, klimat, dbałość o szczegóły - byłam naprawdę zachwycona. Na początku pokój wydawał się dosyć trudny, jednak z postępem w fabule wszystkie elementy układały się w całość. Bardzo dobrze przygotowane zagadki, ciekawe mechanizmy, a przede wszystkim coś co urzekło mnie najbardziej - zagadki pasowały do klimatu pokoju. Nie było ich zbyt dużo, ale były złożone i przemyślane. Udało nam się wyjść kilkanaście minut przed czasem, i może gdybyśmy wiedzieli że dalej pójdzie nam tak dobrze nie prosilibyśmy o podpowiedź do zagadki, na której się zacieliśmy :) Obsługa profesjonalna i sympatyczna, sam pokój zdecydowanie na plus - polecamy, a sami z pewnością się wybierzemy do kolejnych pokojów Escapers!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Escape room Piwnica
Piwnica

Dobrze wykonany pokój

17.03.2017 | data wizyty: 12.03.2017

Pokój odwiedziliśmy w 5 osób, z czego dla 3 była to pierwsza przygoda w escape roomie. Zagadek było sporo, mimo sporej grupy każdy miał zajęcie. Odrobina matematyki nie przeszkadzała, a zagadki były zróżnicowane. Fabuła miała sens (duży plus za film wprowadzający), sam wystrój może nie był spektakularny ale na pewno oddawał klimat piwnicy. Kilka rozwiązań bardzo nam się spodobało. Może nie było efektu wow, ale na pewno wielkim plusem pokoju jest solidność - nic się nie zacinało, zagadki były logiczne i spójne. Osobom, które były po raz pierwszy, też się podobało. Mamy zamiar odwiedzić kolejne pokoje tej firmy - podobno są trudniejsze :D

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Średni

Escape room Tajemnicza Komnata
Tajemnicza Komnata

Klimat jest, ale...

12.03.2017 | data wizyty: 24.02.2017

Klimat, akcesoria, dekoracje - ta część nie zawiodła, fani Harry'ego będą zachwyceni, można się poczuć jak przy spełnianiu marzeń z dzieciństwa :) Jednak kilkoma rzeczami byliśmy delikatnie zawiedzeni. Przede wszystkim - dość monotonne zagadki i za dużo kłódek. W pokoju o takim klimacie aż się prosi o więcej "magii"! Poza tym fabuła, mimo że spójna i ciekawa, nie do końca pasowała do nazwy pokoju - jako fani książek spodziewaliśmy się więcej tytułowej Komnaty Tajemnic.
Ogólnie było ok, ale chyba nastawiliśmy się na więcej ;)

Klimat jest, ale...

Zobacz zgłoszenia (1)

Ocena ogólna: 7/10

Obsługa: 8/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Escape room Wyspa
Wyspa

Jak się wydostać?

23.01.2017 | data wizyty: 19.01.2017

Zaczynając od początku - fantastyczna obsługa, która wcześniej upewnia się, czy na pewno wiemy jak trafić.
W pokoju na pochwałę na pewno zasługuje fabuła, która składa się w logiczną całość, oraz wystrój. Pokój jest na 90 minut, co jest ogromną zaletą, dodatkowo jeśli jesteście już blisko, a kończy wam się czas, chłopaki pozwalają doprowadzić grę do końca.
Byliśmy we dwoje, był to nasz trzeci pokój - nie mamy więc zbyt dużego doświadczenia, mimo to poziom zagadek bardzo nam się podobał. Nie obyło się bez podpowiedzi, ale to możemy zrzucić na zmęczenie :P (było już po 21).
Polecam i z niecierpliwością czekam na kolejny pokój tej ekipy!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Strona 1 z 2

Pokaż następne