adamroczna
 • Escape room Dziki Zachód

  Dziki Zachód
  Open The Lock
  Rybnik

  Wiarygodna opinia

  Na koń!

  29.08.2019 | data wizyty: 28.08.2019

  Pokój jest przede wszystkim bardzo ładny wystrojem - sporo fajnych rekwizytów, siano szeleszczące pod butami i oświetlenie przywodzące na myśl słońce na Dzikim Zachodzie. Super sprawa! Poza tym było łatwo, szybko i przyjemnie, choć wiele elementów pokoju może zmylić już na samym początku. Nie jestem fanką tego typu rozwiązań w ER, ale faktycznie gdyby nie to, rozpykalibyśmy pokój znacznie szybciej. Twórcy zastosowali kilka ciekawych rozwiązań, także nie samymi kłódkami Dziki Zachód stoi, za co duży plus. Obsługa bardzo miła i chętna do rozmowy po rozgrywce. Choć szkoda, że zabrakło pamiątkowego zdjęcia na koniec :P
  Jeśli jesteście mało doświadczoną grupą i lubicie pokoje z fajnym wystrojem i klimatem, ten będzie jak znalazł :) Dla nas natomiast już trochę nie do końca satysfakcjonujący, choć nadal bawiliśmy się super!

 • Escape room Seria Niefortunnych Zagadek

  Seria Niefortunnych Zagadek
  Cinema Escape
  Pszczyna

  Show must go on!

  23.08.2019 | data wizyty: 22.08.2019

  Szykowaliśmy się na ten pokój już od jakiegoś czasu, ale wiedzieliśmy, że lepiej będzie go odwiedzić większą ekipą i tak też zrobiliśmy. I słusznie! Choć pokój zaliczam bardziej do tych z kategorii łatwe, intuicyjne i logiczne - czyli bardzo przyjemne - to nie da się go przejść bez współpracy między graczami, a czułabym się bardzo niepewnie, gdybym musiała pewne elementy gry wykonywać samodzielnie :D
  Cinema Escape przede wszystkim wygrywa lokacją - stare kino jest idealnym podłożem dla epickiego pokoju i twórcy wykorzystali to miejsce najlepiej jak mogli. Każdy element wystroju zachwyca, rozwiązania techniczne zaskakują i wywołują uśmiech na twarzy, a i fabularnie rozgrywka jest dość zajmująca, bo mamy poczucie ważności misji, którą wykonujemy. Dodać do tego pozytywnie zakręconą obsługę i mamy full pakiet udanego ER! Szkoda, że to jedyny pokój twórców, zdecydowanie czuję niedosyt i czekam na coś nowego w Pszczynie :)

 • Escape room wyZYSKpol

  wyZYSKpol
  Konsorcjum Czasu
  Bielsko-Biała

  Witamy w Korpo!

  23.08.2019 | data wizyty: 21.08.2019

  Łukasiewicz bardzo pozytywnie nas zaskoczył, więc na okazję na pójście do WyZyskPolu czekaliśmy już od dawna i w końcu się nadarzyła! Przede wszystkim doceniam za tematykę. Wizyta w korpo jest to jednak coś, czego nie spotyka się w ER w Polsce, wiadomo, pokój ma dość kryminalny charakter, ale jednak klimat jest mocno korporacyjny. Więc tak, pokój jak najbardziej utrzymany w klimacie i to powiedziałabym, że bardzo pomysłowo - dużo trafionych haseł, memów, elementów wystroju itp. Poza tym - ten licznik czasu! Wow!
  Pokój szedł nam dość płynnie, ale jednak zdarzały się zagadki, do których chyba nigdy nie doszlibyśmy bez podpowiedzi, zatem jednak w ostatecznym rozrachunku ocena "Trudny". Wyszliśmy 5 minut po czasie, a byliśmy we dwójkę, może też dlatego, bo zdecydowanie w pokoju jest co robić.
  Obsługa jak zawsze na plus i ja czekam z niecierpliwością na nowe pokoje Konsorcjum, bo widać, że twórcy mają głowy pełne pomysłów, a i wykonanie pokoi na wysokim poziomie. Nic tylko chwalić! :)

 • Escape room Serce Grozy

  Serce Grozy
  Escape House
  Bielsko-Biała

  Say my name

  29.04.2019 | data wizyty: 29.04.2019

  Na nowe pokoje w Escape Housie czekaliśmy z wypiekami na twarzy, wszystkie dotychczas odwiedzone propozycje bardzo nam się spodobały. Serce Grozy nie zawodzi, jest natomiast trudniejsze niż się spodziewaliśmy, więc gra szła nam trochę opornie :D Bardzo na plus jest fakt, że jest to kontynuacja fabularna innego pokoju, dzięki temu faktycznie cały czas siedzi się w poznanej wcześniej historii. Poza tym fajne gadżety, fajny wystrój, klimatu dodają też różne tajemnicze odgłosy. Obsługa jak zawsze przemiła i rozmowna.

 • Escape room Gabinet Ignacego Łukasiewicza

  Gabinet Ignacego Łukasiewicza
  Konsorcjum Czasu
  Bielsko-Biała

  Lampa naftowa w ruch!

  25.03.2019 | data wizyty: 23.03.2019

  Sam pokój, jak i firma Konsorcjum Czasu, jest z gatunku tych, które po wyjściu ma się ochotę zachwalać. Bo i jest za co chwalić! Gabinet Ignacego Łukasiewicza to przede wszystkim znakomity pomysł na pokój - oryginalny, związany z regionem i pokazujący wycinek historii, co nie jest wcale takim prostym zadaniem. Ogromny plus leci również za zastosowanie tego pomysłu w praktyce. Choć pokój nie jest może wystrojowym majstersztykiem, to czuć w nim klimat tytułowego gabinetu, rekwizyty przywodzą na myśl czasy współczesne Łukasiewiczowi, a zagadki, jak i sama misja finałowa, sprawiają ogromną radość z przebywania w tym miejscu. A właśnie, zagadki! Są raczej z rodzaju tych prostych, pokój jest skonstruowany liniowo, ale w ogólnym rozrachunku jest to zdecydowanie na plus. Pokój przyjemny i logiczny, a ja takie lubię. Nie mogę nie wspomnieć też o niesamowicie kreatywnych rozwiązaniach rekwizytowych i wpasowującym się w klimat "odmierzaczu czasu". Więcej nie powiem :3
  I na koniec bardzo ważna dla mnie sprawa - przemiła obsługa! Muszę o tym powiedzieć, bo cenię sobie wymianę uwag i wrażeń po wyjściu z pokoju, tutaj spotkaliśmy się z bardzo pozytywnym przyjęciem i można było długo porozmawiać o naszych doświadczeniach, nie tylko z zakresu tego ER :)

 • Escape room Indiana Jones

  Indiana Jones
  Mysterious Room
  Łódź

  Jak z bicza strzelił!

  24.02.2019 | data wizyty: 16.02.2019

  Do Mysterious Room zbieraliśmy się już kilkukrotnie, bo czuliśmy, że będzie dobrze, jednak zawsze było nam jakoś nie po drodze. Kiedy w końcu dotarliśmy, nie zawiedliśmy się. Ten ER serwuje rozgrywkę na najwyższym poziomie, nic więc dziwnego, że za nieco wyższą cenę niż jego koledzy z branży. Niepowtarzalny klimat, niebanalne, wieloetapowe zagadki, dopracowany w każdym szczególe wystrój, miła i kompetentna obsługa, moc zaskoczeń i uśmiech po wyjściu gwarantowany! Zdecydowanie jest to jeden z lepszych pokoi, w których byłam, chyba na razie mój ulubiony na mapie łódzkich ER. Czekam z niecierpliwością, aż będę miała okazję wpaść znowu do Mysterious Room na niezapomnianą przygodę :)

 • Escape room Rytuał

  Rytuał
  Tkalnia Zagadek
  Łódź

  Eliksir Ucieczki

  15.02.2019 | data wizyty: 14.02.2019

  Nasz pierwszy pokój w Tkalni i wrażenia niestety jedynie w porządku. Przy doświadczeniu jakie mamy, rozczarował nas przede wszystkim wystrój. Jasne, rekwizyty były świetne, ale na tle ogólnego wyglądu pomieszczenia wypadały jak przedmioty z szamańskiej wioski, które ktoś trzyma na półce w swoim mieszkaniu. Trochę jakby się weszło do ER sprzed paru lat, którego po prostu nikt od wtedy w żaden sposób nie zmodyfikował. Szkoda.
  Z zagadkami mieliśmy trochę problemów, głównie dlatego, że nie zauważyliśmy kilku istotnych elementów. Warto dobrze przyglądać się znajdowanym przedmiotom i dokładnie przeszukać pokój.
  Na duży plus końcowy rytuał, który należy odprawić. Jest to coś, z czym jeszcze nie spotkałam się w ER, a sprawiło dużo frajdy i satysfakcji.
  Moim zdaniem 45 minut to zdecydowanie za mało, nie rozumiem, czemu w pokojach Tkalni jest taki limit. Gdyby to była godzina, jak w większości ER, byłaby szansa, że zmieścilibyśmy się w czasie. A tak wyszliśmy te około 15 minut po czasie, więc dziękujemy za możliwość dokończenia rozgrywki.
  Obsługa po prostu okej, nic poza tym. Wykonała swoją pracę, jednak nie inicjowała żadnej rozmowy o wrażeniach, czy uwagach po naszym wyjściu, a szkoda, bo lubimy sobie pogadać :P
  Ogólnie uważam, że Rytuałowi przydałby się powiew świeżości. Te same zagadki wypadłyby o niebo lepiej, gdyby zmodernizować wystrój pokoju, ponieważ ten przez nas zastany zwyczajnie rozczarowuje.

 • Escape room Tajemnicza Posiadłość

  Tajemnicza Posiadłość
  Escape House
  Bielsko-Biała

  Z wizytą u Iluminatów

  07.01.2019 | data wizyty: 05.01.2019

  Nasz trzeci pokój w Escape House i chyba najlepszy. Wystrój, jak zwykle w tej firmie, na wysokim poziomie, niepowtarzalny klimat i ciekawa fabuła (z którą właściwie możemy zapoznać się już w domu, po rezerwacji pokoju, co jest intrygujące samo w sobie). Ale przede wszystkim Tajemnicza Posiadłość stoi kapitalnymi i zaskakującymi rozwiązaniami technicznymi. W pokoju nie ma kłódek, zatem wszystkie zagadki zbudowane zostały na bazie różnego rodzaju mechanizmów, co sprawia, że przez większość gry zastanawiasz się, co jeszcze może się wydarzyć, a także co do czego dopasować, aby otrzymać pożądany rezultat. Jest to o tyle świetne, że faktycznie wpisuje się dużo lepiej w wystrój i fabułę, niż zwykłe kłódki. No i ten sposób zdobywania podpowiedzi! Ja jestem zachwycona!
  Poza tym w Escape House jak zawsze obsługa na wysokim poziomie, świetnie sformułowane podpowiedzi podczas gry, wpasowujące się w klimat pokoju i sympatyczna, dość długa rozmowa po opuszczeniu Posiadłości. Czekamy z niecierpliwością na możliwość przeżywania kolejnych przygód pod waszymi skrzydłami! :D

 • Escape room Night Club

  Night Club
  Come Come
  Kraków

  Voulez-vous coucher avec moi, ce soir?

  03.01.2019 | data wizyty: 31.12.2018

  Byliśmy zaledwie kilka dni w Krakowie, więc wybór tylko jednego pokoju do odwiedzenia był nie lada wyzwaniem. Padło na Night Club, głównie ze względu na ciekawą tematykę (nie zetknęliśmy się jeszcze z ER w stylu nocnego klubu) i pasujący nam wolny termin. Nie zawiedliśmy się. Pokój na najwyższym poziomie pod każdym względem. Wystrój totalnie odjechany, bo faktycznie w każdym calu przywodzący na myśl klub. Mnóstwo fantastycznych rekwizytów, a do tego pokój w dużym stopniu zmechanizowany, dzięki czemu na każdym kroku zaskakiwała nas pomysłowość twórców w kwestii różnych rozwiązań. Właściciele zdecydowanie nie oszczędzali podczas budowania tego wnętrza, co daje niebywały efekt, który zapadnie nam w pamięć na długo.
  Co jest jeszcze bardzo ważne - fabuła zakłada nie tylko wyjście z pokoju, ale również otrzymuje się dodatkowe zadanie, co ewidentnie wzmaga emocje towarzyszące grze. Poza tym zagadki składają się na ładną, fabularną całość, dzięki czemu nie mamy poczucia, że coś znalazło się w pokoju "od czapy", aby tylko była jakaś zagadka. Wszystkie są klimatyczne, pomysłowe, dosyć proste, ale jest ich na tyle dużo, że my, będąc w dwie osoby, mieliśmy cały czas coś do roboty i z pokoju wyszliśmy równo o czasie.
  Chyba więcej nie trzeba dodawać. Night Club to pozycja obowiązkowa na mapie krakowskich ER i z niecierpliwością czekamy na powrót w te strony, aby odwiedzić kolejny pokój firmy Come Come, bo podobno taki już powstaje :)

 • Escape room Pionek i Kostka

  Pionek i Kostka
  OtoPokojeZagadek
  Łódź

  Wiarygodna opinia

  Let the game begin...

  03.12.2018 | data wizyty: 02.12.2018

  Pokój jest niczym kraina dziecięcych zabaw - cieszy, zaskakuje i zapada w pamięć. My sami, wchodząc do środka, wracamy do lat młodości. Kurczymy się, a świat staje się coraz większy. I nie pozostaje nam nic innego, jak tylko zacząć się bawić. A jest w czym wybierać!
  Jeśli jesteście fanami planszówek - czeka was wyprawa przez wasze ulubione gry, fantastycznie przekształcone na potrzeby zagadek. W przypadku gdy z planszówkami nie mieliście wiele do czynienia, uwierzcie, ten pokój sprawi, że będziecie chcieli po nie sięgnąć.
  Zagadki są w ciekawy, choć czasem mylący sposób rozmieszczone, fabularnie ładnie wynika jedna z drugiej, a do tego twórcy zastosowali wiele nowatorskich rozwiązań związanych ze zmechanizowaniem części pokoju.
  Wystrój pomieszczenia przemyślany i dopracowany w każdym calu, świetnie wprowadzający klimat planszówkowej krainy. Obsługa przemiła i rozmowna, po skończonej rozgrywce udało nam się skomentować praktycznie cały ER.
  Wiele dobrego można by jeszcze mówić o tym pokoju, jednak co najważniejsze - pokój ten trzeba po prostu odwiedzić i przekonać się o jego zaletach na własnej skórze.

Zobacz więcej opinii: 1 2 3