Paweł J. 5
 • Escape room Prezydent

  Prezydent
  Tkalnia Zagadek
  Łódź

  Solidny pokój

  22.01.2019 | data wizyty: 15.01.2015

  Pokój jest na prawdę niezły, zagadki są przemyślane.. jedna kwestia tylko - akurat ten powinien być na 60 minut. Zaledwie 45 to zdecydowanie za mało. Poza tym zdecydowanie na plus, także obsługa (która oczywiście pozwoli dokończyć łamigłówki po 45 minutach, ale jednak fajnie by było, jakby nie musieli wydłużać czasu ;)).

 • Escape room Rozdział II Watson - Porwanie w pociągu

  Rozdział II Watson - Porwanie w pociągu
  Share_Lock
  Kraków

  Godna kontynuacja

  10.01.2019 | data wizyty: 15.11.2018

  Co tu dużo mówić, poziom z rozdziały 1 został utrzymany, zagadki pomysłowe i nietypowe. Czekamy na rozdział III ! :)

 • Escape room Inferno

  Inferno
  Portal Escape Games
  Łódź

  Piekielne wyzwanie

  06.11.2018 | data wizyty: 05.11.2018

  Jak zwykle w portalu zagadek - pokój bardzo dopracowany, zawierający zagadki z każdej "płaszczyzny" - jest trochę szukania, trochę elektroniki i trochę starych dobrych kłódek. Takie połączenia są najlepsze, szczególnie z dobrym wstępem fabularnym ;) jest dość trudny, nam się udało ukończyć 16 minut przed końcem.

 • Escape room Quadrum

  Quadrum
  Portal Escape Games
  Łódź

  Abstrakcyjno-logiczna zabawa

  06.11.2018 | data wizyty: 06.11.2018

  Polecamy ten pokój doświadczonym ekipom, które szukają nowych wyzwań i powiewu świeżości. O ile się nie mylę to bardzo mało jest pokojów o takiej stylistyce i to nie tylko w Łodzi. Quadrum wymaga wdrożenia w pewien specyficzny sposób myślenia, ale o ile jest w wystroju dość abstrakcyjne, to zagadki są wręcz zabójczo logiczne. Wydawał mi się osobiście trudniejszy niż Inferno, a potem w momencie ukończenia ostatniej łamigłówki okazało się, że mamy jeszcze 18 minut :) Z całą pewnością jest to natomiast tego typu pokój, że albo "siądzie" od początku, albo grupa się w nim nie odnajdzie. Nam podobało się i to bardzo!

 • Escape room Adwokat Diabła

  Adwokat Diabła
  Po Nitce Do Kłębka
  Łódź

  W starym dobrym stylu

  30.10.2018 | data wizyty: 30.10.2018

  Pokój nam się bardzo podobał :) gdzieś przeczytaliśmy opinię, że jest dużo zmyłek, ale nie odnieśliśmy wcale takiego wrażenia. Faktycznie kody wynikają z zagadek i nie ma żadnego doszukiwania się ukrytych cyferek w kodeksach czy książkach. W zbudowaniu klimatu pokoju pomaga wystrój starej kamienicy, na ścianach są wyryte sentencje prawnicze. Obsługa bardzo miła i zaangażowana, zawsze jako plus poczytujemy możliwość wymienienia z właścicielami uwag co do ich pokoju i umieszczonych w nim łamigłówek, jak i co do innych pokojów w danym mieście :) Widać wtedy, że rozmawia się z pasjonatami. Same zagadki są logiczne i poukładane, jak w dobrej kancelarii. Wielki plus ;) Klucz do wyjścia jest ukryty w baaardzo podstępny sposób, radzę na to uważać! Poziom trudności oceniam w sumie na średni, zacięliśmy się raz (ale niestety poważnie), więc wyszliśmy dopiero po 55 minutach.

 • Escape room Misja Tajnego Agenta

  Misja Tajnego Agenta
  Lucky Lock
  Kraków

  Szpiegowskie motywy

  27.10.2018 | data wizyty: 09.10.2018

  Misja Tajnego Agenta podobała nam się nawet bardziej niż Western Saloon. Fajnie udało się wyważyć zagadki tradycyjne z elektronicznymi, przy czym kilka motywów (kamery!) jest bardzo pomysłowych :) Poziom trudności oceniamy na średni, wyszliśmy bez podpowiedzi w 50 minut.

 • Escape room My czy ona?

  My czy ona?
  The Trap
  Kraków

  Udane porwanie

  24.09.2018 | data wizyty: 20.09.2018

  Druga wizyta w The Trap i kolejna bardzo udana :) zagadki logiczne, chociaż niezbyt trudne (przynajmniej dla nas, bo wyszliśmy w 28 minut). W każdym razie pokój łatwiejszy niż "Rewir". Podobało nam się też wprowadzenie, natomiast co do poziomu obsługi - tak trzymać :) widać, że The Trap prowadzi prawdziwy fanatyk escape roomów :)

 • Escape room Cartel

  Cartel
  LCJescape
  Łódź

  Na szlaku narkotykowym

  17.08.2018 | data wizyty: 08.08.2018

  Oczywiście największym atutem rozgrywki jest teren po starym muzeum lotnictwa, przy odpowiednim dobraniu pory gry może być na prawdę klimatycznie (podobnie jak w innych terenowych typu Forest Escape). Co do zagadek to faktycznie, nie można przekombinować, rozwiązania są tam, gdzie zagadka (co jest dobrym zabiegiem, dzięki temu nie trzeba biegać do poprzednich lokacji i szukać przeoczonych drobiazgów - przy tak dużym terenie byłby to problem). Szczególnie przypadło nam do gustu laboratorium zorganizowane w starej hali ze stanowiskami do pakowania narkotyków - wyszło świetnie! Jako minus wskazałbym natomiast ostatnią zagadkę - jest moim zdaniem ciut przekombinowana, przydałoby się może jakieś lekkie naprowadzenie, bo zdjęcia spadochroniarzy na szafkach wskazują na inny niż zamierzony trop?

  I na koniec przestroga dla wszystkich grup. Jeżeli w gdzieś natkniecie się na bombę, to nie majstrujcie przy niej na oślep. U nas w grupie niestety mniej doświadczony kolega podszedł i wcisnął sobie coś losowo. W związku z tym mimo 15 minut do końca nasza rozgrywka skończyła się na ostatnim etapie przed rozwiązaniem tej ostatniej łamigłówki.

 • Escape room Za kulisami Hollywood

  Za kulisami Hollywood
  House of Fun
  Łódź

  Łódzkie Hollywood

  05.07.2018 | data wizyty: 05.07.2018

  Pokoje w Łodzi są coraz lepsze i na szczęście "Za kulisami Hollywood" podtrzymuje ten trend :) ogromnym plusem jest tutaj poprowadzenie fabuły w taki sposób, że wszystko łączy się z rozwiązywanymi zagadkami - dzięki temu nie mamy poczucia, że historia jest gdzieś z boku i lekko na siłę - co niestety jest bolączką wielu escape roomów. Już na początku mamy fajne wprowadzenie, a wystrój w samym pokoju jest starannie wykonany i dopracowany, na tyle zresztą dobrze, że właścicielom udało się nas zaskoczyć z pewną kwestią :) prowadzący pokój bardzo mili i zaangażowani, widać że pasjonują się escape roomami. Słowem: zdecydowanie polecamy.

 • Escape room Ej! To mój rewir!

  Ej! To mój rewir!
  The Trap
  Kraków

  Tajemnica Iluminatów

  21.06.2018 | data wizyty: 21.06.2018

  Po pewnej liczbie odwiedzonych pokojów trudno jest nas czymś zaskoczyć... a tutaj zdecydowanie się udało. Jest bardzo oryginalnie, konstrukcja pokoju wymusza współpracę, przez co zabawa jest na prawdę przednia. Zagadki są logiczne, dobrze pomyślane i sprawiają dużo satysfakcji przy rozwiązywaniu. Co do wystroju to może i jest stosunkowo minimalistyczny, ale w pomieszczeniu znajduje się wszystko co powinno, żeby utrzymać dobry klimat. Na plus też bardzo oryginalne zakończenie. Co do obsługi, to taka powinna być w każdym escape roomie - zaangażowana w temat, widać pasję. Zdecydowanie polecamy :)

Zobacz więcej opinii: 1 2 3 ... 6 7 8