Paweł J. 5

Paweł J. 5

Nasza ekipa gra głównie w Łodzi, ale odwiedzamy też krakowskie escape roomy :) osobiście jestem fanem pokojów przygodowych, historycznych i fantasy.

82 Odwiedzone

0 Planowane

Nawigator

103 Punkty

100
103 pkt
150

Wszystkie opinie

Escape room Klątwa Czarnoksiężnika
Klątwa Czarnoksiężnika

Klimatyczna klątwa

24.01.2020 | data wizyty: 19.12.2019

Największym plusem pokoju jest to, że prowadzący zadali sobie trud ułożenia prawdziwej fabuły. Mamy więc klimatyczne wprowadzenie, a następne zagadki prowadzą nas po punktach ułożonej opowieści. W kwestii samych zagadek - są one logiczne, nie ma zmyłek, a wszystko ułożone jest po kolei - nie ma możliwości żeby się pogubić z tym, co trzeba aktualnie rozwiązać. Od technicznej strony mamy tu w większości do czynienia z bardzo pomysłową elektroniką (chociaż są i kłódki) - nie widziałem jeszcze takiego wykorzystania technologii Kinnect ;)

Sama obsługa bardzo miła, można się dogadać co do ewentualnych przesunięć terminu, a w czasie rozgrywki nie narzucają się z podpowiedziami.

Podsumowując: aktualnie jedna z najlepszych opcji w Łodzi, a pomijając "pokoje zewnętrze" typu Forest Escape - najlepsza opcja.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Escape room Prezydent
Prezydent

Solidny pokój

22.01.2019 | data wizyty: 15.01.2015

Pokój jest na prawdę niezły, zagadki są przemyślane.. jedna kwestia tylko - akurat ten powinien być na 60 minut. Zaledwie 45 to zdecydowanie za mało. Poza tym zdecydowanie na plus, także obsługa (która oczywiście pozwoli dokończyć łamigłówki po 45 minutach, ale jednak fajnie by było, jakby nie musieli wydłużać czasu ;)).

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Escape room Inferno
Inferno

Piekielne wyzwanie

06.11.2018 | data wizyty: 05.11.2018

Jak zwykle w portalu zagadek - pokój bardzo dopracowany, zawierający zagadki z każdej "płaszczyzny" - jest trochę szukania, trochę elektroniki i trochę starych dobrych kłódek. Takie połączenia są najlepsze, szczególnie z dobrym wstępem fabularnym ;) jest dość trudny, nam się udało ukończyć 16 minut przed końcem.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Escape room Quadrum
Quadrum

Abstrakcyjno-logiczna zabawa

06.11.2018 | data wizyty: 06.11.2018

Polecamy ten pokój doświadczonym ekipom, które szukają nowych wyzwań i powiewu świeżości. O ile się nie mylę to bardzo mało jest pokojów o takiej stylistyce i to nie tylko w Łodzi. Quadrum wymaga wdrożenia w pewien specyficzny sposób myślenia, ale o ile jest w wystroju dość abstrakcyjne, to zagadki są wręcz zabójczo logiczne. Wydawał mi się osobiście trudniejszy niż Inferno, a potem w momencie ukończenia ostatniej łamigłówki okazało się, że mamy jeszcze 18 minut :) Z całą pewnością jest to natomiast tego typu pokój, że albo "siądzie" od początku, albo grupa się w nim nie odnajdzie. Nam podobało się i to bardzo!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Escape room Adwokat Diabła
Adwokat Diabła

W starym dobrym stylu

30.10.2018 | data wizyty: 30.10.2018

Pokój nam się bardzo podobał :) gdzieś przeczytaliśmy opinię, że jest dużo zmyłek, ale nie odnieśliśmy wcale takiego wrażenia. Faktycznie kody wynikają z zagadek i nie ma żadnego doszukiwania się ukrytych cyferek w kodeksach czy książkach. W zbudowaniu klimatu pokoju pomaga wystrój starej kamienicy, na ścianach są wyryte sentencje prawnicze. Obsługa bardzo miła i zaangażowana, zawsze jako plus poczytujemy możliwość wymienienia z właścicielami uwag co do ich pokoju i umieszczonych w nim łamigłówek, jak i co do innych pokojów w danym mieście :) Widać wtedy, że rozmawia się z pasjonatami. Same zagadki są logiczne i poukładane, jak w dobrej kancelarii. Wielki plus ;) Klucz do wyjścia jest ukryty w baaardzo podstępny sposób, radzę na to uważać! Poziom trudności oceniam w sumie na średni, zacięliśmy się raz (ale niestety poważnie), więc wyszliśmy dopiero po 55 minutach.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Escape room Misja Tajnego Agenta
Misja Tajnego Agenta

Szpiegowskie motywy

27.10.2018 | data wizyty: 09.10.2018

Misja Tajnego Agenta podobała nam się nawet bardziej niż Western Saloon. Fajnie udało się wyważyć zagadki tradycyjne z elektronicznymi, przy czym kilka motywów (kamery!) jest bardzo pomysłowych :) Poziom trudności oceniamy na średni, wyszliśmy bez podpowiedzi w 50 minut.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Escape room My czy ona?
My czy ona?

Udane porwanie

24.09.2018 | data wizyty: 20.09.2018

Druga wizyta w The Trap i kolejna bardzo udana :) zagadki logiczne, chociaż niezbyt trudne (przynajmniej dla nas, bo wyszliśmy w 28 minut). W każdym razie pokój łatwiejszy niż "Rewir". Podobało nam się też wprowadzenie, natomiast co do poziomu obsługi - tak trzymać :) widać, że The Trap prowadzi prawdziwy fanatyk escape roomów :)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

Escape room Cartel
Cartel

Na szlaku narkotykowym

17.08.2018 | data wizyty: 08.08.2018

Oczywiście największym atutem rozgrywki jest teren po starym muzeum lotnictwa, przy odpowiednim dobraniu pory gry może być na prawdę klimatycznie (podobnie jak w innych terenowych typu Forest Escape). Co do zagadek to faktycznie, nie można przekombinować, rozwiązania są tam, gdzie zagadka (co jest dobrym zabiegiem, dzięki temu nie trzeba biegać do poprzednich lokacji i szukać przeoczonych drobiazgów - przy tak dużym terenie byłby to problem). Szczególnie przypadło nam do gustu laboratorium zorganizowane w starej hali ze stanowiskami do pakowania narkotyków - wyszło świetnie! Jako minus wskazałbym natomiast ostatnią zagadkę - jest moim zdaniem ciut przekombinowana, przydałoby się może jakieś lekkie naprowadzenie, bo zdjęcia spadochroniarzy na szafkach wskazują na inny niż zamierzony trop?

I na koniec przestroga dla wszystkich grup. Jeżeli w gdzieś natkniecie się na bombę, to nie majstrujcie przy niej na oślep. U nas w grupie niestety mniej doświadczony kolega podszedł i wcisnął sobie coś losowo. W związku z tym mimo 15 minut do końca nasza rozgrywka skończyła się na ostatnim etapie przed rozwiązaniem tej ostatniej łamigłówki.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Escape room Za kulisami Hollywood
Za kulisami Hollywood

Łódzkie Hollywood

05.07.2018 | data wizyty: 05.07.2018

Pokoje w Łodzi są coraz lepsze i na szczęście "Za kulisami Hollywood" podtrzymuje ten trend :) ogromnym plusem jest tutaj poprowadzenie fabuły w taki sposób, że wszystko łączy się z rozwiązywanymi zagadkami - dzięki temu nie mamy poczucia, że historia jest gdzieś z boku i lekko na siłę - co niestety jest bolączką wielu escape roomów. Już na początku mamy fajne wprowadzenie, a wystrój w samym pokoju jest starannie wykonany i dopracowany, na tyle zresztą dobrze, że właścicielom udało się nas zaskoczyć z pewną kwestią :) prowadzący pokój bardzo mili i zaangażowani, widać że pasjonują się escape roomami. Słowem: zdecydowanie polecamy.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Strona 1 z 8

Pokaż następne