adelaide89
 • Escape room Za kulisami Hollywood

  Za kulisami Hollywood
  House of Fun
  Łódź

  HollyŁódź

  17.08.2018 | data wizyty: 04.08.2018

  Bardzo przyjemna nowość na ERowej mapie Łodzi. Pokój idealny na relaksującą chwilę z zagadkami.

  Propozycja House of Fun ma dwie główne zalety: sympatyczny, dobrze oddany klimat z delikatną muzyką "z epoki" w tle oraz fakt, że przez całą rozgrywkę mamy do czynienia z rozwijającą się fabułą. Są nawet ciekawe zwroty akcji ;) Zagadki są zgrane z fabułą, przy niektórych trzeba się trochę zastanowić, a przy innych przyda się spostrzegawczość (chyba nigdy tak długo nie szukaliśmy jednego elementu!).

  Do tego bardzo miła obsługa, udzielająca podpowiedzi dobrze nakierowujących na rozwiązanie, bez podawania gotowych kodów.

 • Escape room Sekret Orientu

  Sekret Orientu
  ZAGWOZDKA
  Łódź

  hinduskie wyzwanie

  30.05.2018 | data wizyty: 05.05.2018

  Na początku, duży plus za temat pokoju - pojawiło się w mieście coś nowego, bez zgranych już motywów. Wizualnie 10/10, wykonanie bardzo staranne, wszystko pasuje do Indii, jest klimat pozwalający oderwać się od rzeczywistości.

  Mam mały problem z oceną zagadek. Niektóre były naprawdę fajne, zaskakujące, innowacyjne i jak najbardziej logiczne, ale znalazło się kilka, które wydawały się jakby troszkę "na siłę". Z tego powodu nie mogę niestety napisać, że nasza grupa była w 100% usatysfakcjonowana, chociaż i tak myślę, że warto tu wpaść chociażby dla wystroju i atmosfery.

 • Escape room Kwarantanna

  Kwarantanna
  Portal Escape Games
  Łódź

  Wiarygodna opinia

  strefa kwarantanny

  09.05.2018 | data wizyty: 28.04.2018

  Ciekawy, dobrze wykonany pokój. Klimat dość mroczny dzięki umiejscowieniu w starych pofabrycznych budynkach, odpowiednia ścieżka dźwiękowa wzbudza niepokój. Nie przesadzałabym jednak z poziomem straszności - nie jest to może pokój dla dzieci, ale zawału raczej nikt nie dostanie ;)

  Największą zaletą są tu przemyślane, logiczne zagadki. Nie trzeba przeszukiwać każdego kąta, wystarczy pomyśleć. Rozwiązania są nieszablonowe i łącza różne elementy, jest trochę elektroniki, trochę klasycznych łamigłówek. Na pewno nie można się tu nudzić :)

  Mały minus za problemy techniczne (wszystko kiedyś musi się popsuć ;)) - straciliśmy niepotrzebnie kilka minut, ale obsługa szybko rozwiązała problem i dalej wszystko działało bez zarzutu.

 • Escape room Tajemniczy las

  Tajemniczy las
  Przygodownia
  Poznań

  Tajemniczy leśniczy

  30.04.2018 | data wizyty: 20.01.2018

  Pokój z porządną dawką "efektu wow" :) Przy okazji wizyty w Poznaniu odwiedzenie jakiegoś ER było obowiązkowe i cieszę się, że padło akurat na Tajemniczy Las - wysokie oceny nie są przesadzone.

  Temat lasu w pomieszczeniu jest dość trudny do zrealizowania, ale tu twórcy poradzili sobie naprawdę dobrze. Wystrój jest klimatyczny, zagadki pasują do otoczenia. Na uwagę zasługują oryginalne mechanizmy, o których jednak nie mogę więcej napisać, żeby nie zepsuć niespodzianek, jakie czekają na graczy. Rozgrywka dostarcza dużo satysfakcji, zagadki nie są zbyt trudne, ale za to bardzo pomysłowe. Szybko okazuje się, że z pozoru normalny leśniczy ma w rzeczywistości wiele tajemnic...

 • Escape room Pionek i Kostka

  Pionek i Kostka
  OtoPokojeZagadek
  Łódź

  ucieczka z krainy pionka i kostki

  15.01.2018 | data wizyty: 13.01.2018

  Świetna rozrywka, zwłaszcza dla tych wszystkich, którzy mają chwilowo dość horrorowych pokoi i chcą po prostu w spokoju i z przyjemnością porozwiązywać zagadki.

  Pokój jest ładnie urządzony, kolorowy i jasny. Wydaje mi się, że nadawać się może też na wizytę z dziećmi. Zdecydowanie na plus są ciekawe zadania, nawiązujące do gier, lecz nie wymagające znajomości ich reguł. Dobry jest też sposób, w jaki płynnie dokonuje się postępów w rozgrywce - gra jest liniowa (ale nie nudna ;)), wiadomo, jakie kroki po kolei należy wykonać, nie ma żadnego chaosu i wpisywania kodów na ślepo do każdej kłódki. W pokoju mamy połączenie klasycznych rozwiązań z nowszymi technologiami, zagadki różnego typu, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Do tego miła obsługa.

  Ogólnie pokój można polecić z czystym sumieniem, zwłaszcza jeśli ma się ochotę na przyjemną gimnastykę "szarych komórek" bez niepotrzebnie podwyższonego poziomu adrenaliny ;)

 • Escape room Laboratorium Dextera

  Laboratorium Dextera
  OtoPokojeZagadek
  Łódź

  Wiarygodna opinia

  Tajemnica laboratorium

  30.12.2017 | data wizyty: 29.12.2017

  Bardzo przyjemny pokój z ciekawymi rozwiązaniami, nadający się dla każdego.

  Nie znałam zbyt dobrze kreskówki o Dexterze, ale wcale nie przeszkodziło mi to dobrze się bawić. Rozgrywka nie jest bardzo trudna, ale daje satysfakcję z postępów w grze. Zagadki rozwiązuje się przyjemnie, są one zróżnicowane - dla każdego coś się znajdzie, a kilka z nich jest naprawdę oryginalnych i choćby dlatego warto się do Laboratorium wybrać, nawet jeśli ma się za sobą więcej niż kilka pokoi. Do tego bardzo miła obsługa.

 • Escape room Ostatnia Stacja

  Ostatnia Stacja
  Portal Escape Games
  Łódź

  metro Łódź

  31.07.2017 | data wizyty: 29.07.2017

  Ciekawy pokój, warty odwiedzenia ze względu na oryginalne zagadki. Niektóre zadania wymagają nieszablonowego podejścia, co sprawia, że poziom trudności jest dość wysoki, ale za to satysfakcja z rozwiązania rośnie ;) . Zagadek jest sporo, dostajemy dużo tropów, przez co na początku można odnieść wrażenie lekkiego chaosu, ale później wszystko zaczyna się układać w całość.

  Nietypowy również temat rozgrywki - klimat wagonu metra bardzo dobrze oddany, zadania także pasują do motywu przewodniego. Obsługa sympatyczna i pomocna.

 • Escape room Zbójecki skarb

  Zbójecki skarb
  LetMeOut
  Zakopane

  góralska przygoda

  17.04.2017

  Świetny pokój z góralskim wystrojem, na pewno będzie miłym elementem wypadu do Zakopanego. Mimo, iż pokój jest dość łatwy i na pewno idealny na początek przygody z escape roomami, to zagadki powodują, że nawet zaawansowane grupy nie powinny być zawiedzione. Zadania są bardzo pomysłowe, różnorodne (nie ma tu natłoku kłódek), nawiązują do tematyki pokoju i po prostu przyjemnie się je rozwiązuje. Pomimo odwiedzin w kilkudziesięciu ER, ten pokój i tak mnie w kilku momentach zaskoczył. Miejsce godne polecenia :)

 • Escape room Miasto w ogniu

  Miasto w ogniu
  Mysterious Room
  Łódź

  płonąca kamienica

  17.04.2017

  Kolejny bardzo udany pokój w Mysterious Room. Jak zwykle w tej firmie wspaniały wystrój, duża dbałość o szczegóły i niebanalne gadżety. Pokój oparty jest na fabule rozwijającej się przez całą rozgrywkę. Zagadki również nie zawodzą, jest sporo nowości, z jakimi do tej pory się nie spotkałam. Zadania są różnorodne, każdy znajdzie coś dla siebie. Poziom trudności dość wysoki, ale wszystkie rozwiązania są logiczne (jedyny mały minus za zagadkę, która nas zirytowała potrzebą bardzo dużej manualnej precyzji ;) ). Obsługa również bardzo miła.

 • Escape room Obudź się!!

  Obudź się!!
  Mysterious Room
  Łódź

  wstawaj, szkoda dnia :)

  17.03.2017

  Pokój rzeczywiście inny od pozostałych w Mysterious Room - zdecydowanie jest to klasyczny ER z kłódkami, bez wymyślnej elektroniki i filmowej scenografii, jednak nie postrzegam tego jako wady. Obudź się! jest dowodem, że jeśli zagadki są dobre, to rozgrywka będzie udana nawet bez dodatkowych atrakcji. A tu zadania są naprawdę ciekawe, zróżnicowane i dają dużo satysfakcji, gdy już się wpadnie na rozwiązanie. Nie jest to pokój prosty, ale nie ma zagadek, którym brakuje logiki. Ogólnie, ucieczka bardzo przyjemna, do tego, jak zwykle, bardzo miła obsługa :)

Zobacz więcej opinii: 1 2 3 4 5