Adashi (dezERterzy)

Adashi (dezERterzy)

Moje osobiste TOP 5 POZNAŃ (kolejność alfabetyczna): Dom (NIE) Marzeń - Nowe wcielenie Frankenstein Koneser Urok Wampir Moje osobiste TOP 5 POLSKA (kolejnoś... [więcej]

278 Odwiedzone

18 Planowane

Globtroter

290 Punkty

225
290 pkt
300

Wszystkie opinie

Escape room Zakopani Żywcem
Zakopani Żywcem

Zakopani

17.06.2020 | data wizyty: 09.06.2020

Pierwsza wizyta w Escape Roomie po blisko trzech miesiącach przerwy spowodowanej zamrożeniem całej branży przez sytuację z pandemią wirusa. I pierwszy tego typu pokój przeznaczony tylko i wyłącznie dla dwóch osób. Na otwarcie Zakopanych żywcem czekaliśmy dość długo no i w końcu nastał ten dzień.
Budzimy się w ciasnych skrzyniach, głęboko pod ziemią, tlenu zaczyna powoli brakować a jedyną nadzieją na wydostanie jest współpraca. Jest ona tak ważna, że ani jednej zagadki nie da się rozwiązać w pojedynkę.
Zadań które stawia przed nami ten ER może nie jest jakoś dużo i dla doświadczonych graczy nie powinny one sprawiać żadnego problemu. Jednak każda z nich jest pomysłowa, bazująca na spostrzegawczości, logicznym myśleniu i kojarzaniu tego co jest w stanie przekazać nam gracz w sąsiedniej skrzyni ;)
Jeśli chodzi o wystrój no to cóż. Nic dodać nic ująć. Deski, deski, deski... jak to w skrzyniach ;) Nie obeszło się jednak bez pozytywnego zaskoczenia no ale to już trzeba sprawdzić samemu.
Dla mnie zdecydowanie najlepszy spośród wszystkich pokoi Find a way, które do tej pory odwiedziłem. Już czekam na otwarcie kolejnych i mam nadzieję, że równie pozytywnie mnie zaskoczą.

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

Escape room Pachnidło
Pachnidło

Weekend w którym zatrzymały się eskejpy część 5

13.06.2020 | data wizyty: 13.03.2020

Po wizycie w czterech pokojach na Asesora przyszła pora na lidera w rankingu LockMe jeśli chodzi o całe Trójmiasto czyli Pachnidło. I powiem szczerze, właśnie dla takich eskejpów warto jest jechać przez pół Polski.
Pachnidło jest w każdym możliwym względzie bardziej nowoczesnym ER w porównaniu z pozostałymi od tej firmy. Można by dużo pisać o klimacie, zagadkach czy też wystroju ale to trzeba po prostu przeżyć i spróbować na własnej skórze zmierzyć się nie tylko z zadaniami postawionymi przez ten pokój ale przede wszystkim z poszukiwaniem zapachu idealnego i całej historii z tym związanej.
Pora na wytłumaczenie tytułów wszystkich opinii do pokoi Escape Time - "Weekend w którym zatrzymały się eskejpy". Właśnie wtedy zaplanowane mieliśmy 17 pokoi w Gdańsku i Sopocie a niestety sytuacja związana z pandemią zmusiła nas (poprzez zamknięcie firm) do wcześniejszego powrotu do domu. Ale mamy nadzieję, że nasza ekipa prędko powróci na północ Polski, żeby odwiedzić także inne pokoje niż te od ekipy Escape Time. A wspomnianej wcześniej firmie dziękujemy za super zabawę i oczywiście czekamy na otwarcie kolejnego pokoju :)

Weekend w którym zatrzymały się eskejpy część 5 Weekend w którym zatrzymały się eskejpy część 5

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Escape room Sala Przesłuchań
Sala Przesłuchań

Weekend w którym zatrzymały się eskejpy część 4

13.06.2020 | data wizyty: 13.03.2020

Jak mam być szczery to co do tego pokoju od Escape Time miałem największe oczekiwania. Głównie poprzez zachwalanie jednej z ekip eskejpowych a także oznaczenie tego pokoju jako dla grup eksperckich.
Jednak jak wiadomo każdy człowiek jest inny i ilu ludzi/graczy tyle też opinii. Dla naszej grupy Sala przesłuchań była lekkim rozczarowaniem ale to zapewne przez wspomniane wcześniej oczekiwania. Choć chcemy docenić pomysłowość wielu zagadek, które pozytywnie nas zaskoczyły. Jednak poziom trudności opisany przez firmę w moim odczuciu nie jest ekspercki, to Krwawy wódz dla nas miał bardziej skomplikowane zagadki (oczywiście nie wszystkie).
Wniosek po wizycie w Sali przesłuchań nasuwa się jeden. Nie nastawiajmy się opiniami, komentarzami czy też poleceniami innych graczy do danego eskejpu bowiem może to tylko zepsuć ogólne wrażenie.

Weekend w którym zatrzymały się eskejpy część 4 Weekend w którym zatrzymały się eskejpy część 4

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 8/10

Poziom trudności: Średni

Escape room Krwawy wódz
Krwawy wódz

Weekend w którym zatrzymały się eskejpy część 3

13.06.2020 | data wizyty: 13.03.2020

Krwawy wódz jest na LockMe najsłabszym pokojem gdańskiej firmy Escape Time pod względem miejsca w rankingu z czym ja absolutnie się NIE zgadzam. W tym ER tyle rzeczy mnie zachwyciło, że będę pamiętać tą wizytę na długo.
Zostaliśmy schwytani przez mordercę, który po ucieczce z więzienia chce kontynuować swoją niezwykle makabryczną serię zabójstw. I chociaż bycie oskalpowanym to na pewno byłoby nowe doświadczenie dla każdego z naszej ekipy nie mieliśmy zamiaru przekonywać się jak to jest. Wniosek więc był tylko jeden, wydostać się jak najszybciej.
Tak jak w poprzednich pokojach zagadki nie sprawiały większego problemu tak w przypadku Krwawego Wodza są one dużo bardziej wymagające, oczywiście nie wszystkie.
Jak wspomniałem wcześniej, wiele rzeczy mnie zachwyciło w tym eskejpie i właśnie poziom zagadek jest jedną z nich. Poza tym nieoczekiwany zwrot akcji i genialnie wykorzystana przestrzeń gry a także klimat, który moim zdaniem jest najlepszy spośród wszystkich pokoi przy ulicy Asesora. Poziom trudności tego pokoju jest w odczuciu naszej grupy najwyższy spośród wszystkich od ekipy Escape Time, choć nam poszło akurat bardzo dobrze i gdyby nie małe niedopatrzenie przy szykowaniu pokoju udałoby się przejść go bez podpowiedzi.

Weekend w którym zatrzymały się eskejpy część 3 Weekend w którym zatrzymały się eskejpy część 3

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Escape room Chata guślarki
Chata guślarki

Weekend w którym zatrzymały się eskejpy część 2

13.06.2020 | data wizyty: 13.03.2020

Po uratowaniu spektaklu cyrkowego przyszła pora na to by pomóc chłopom ze wsi w walce z zarazą. Niezbędna do tego okazała się wiedza starej Guślarki i jej tajemnicze specyfiki dzięki którym możliwe było przyrządenie antidotum.
Pierwsze co rzuca się w oczy porównując ten pokój z Cyrkiem to metraż i dużo mniej rozbudowana scenografia. Jeśli chodzi o zagadki to są ciekawe, pasujące do klimatu i fabuły oraz co najważniejsze logiczne. Stopień trudności pokoju oznaczony przez właścicieli jest jako dla początkujących i my się z tym zgadzamy, jednak nawet przy dużym doświadczeniu potrafimy się złapać na czymś naprawdę banalnym ;)
Chata guślarki jest ciekawym eskejpem choć na tle tych nowocześniejszych wypada już trochę słabiej, mimo to w moim odczuciu jest zdecydowanie wart odwiedzenia. A tak na marginesie to można by z Guślarką pogadać i może ogarnie coś na tego koronawirusa :p

Weekend w którym zatrzymały się eskejpy część 2 Weekend w którym zatrzymały się eskejpy część 2

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 8/10

Poziom trudności: Średni

Escape room Ale Cyrk!
Ale Cyrk!

Weekend w którym zatrzymały się eskejpy część 1

13.06.2020 | data wizyty: 13.03.2020

Od zawsze wiadomo, że w cyrku nieśmieszny klaun jest najgorszym co może się przytrafić widzowi. Dlatego jak dowiedzieliśmy się, że spektakl ekipy Escape Time jest zagrożony przez brak całej obsady artystów od razu ruszyliśmy na pomoc. Jednak nie przypuszczaliśmy na czym będzie ona polegała ;)
"Ale Cyrk" jest jednym z tych pokoi, który poza rozwiązywaniem zagadek po prostu cieszy i rozśmiesza. Przy tym ma świetnie zagospodarowaną przestrzeń przeznaczoną na grę, ciekawy i spójny wystrój no i logiczne wpasowane w klimat zagadki. Ich ilość jest nawet spora stąd też czas upływa nieubłaganie.
Pierwszy z pokoi Escape Time pokazał, że Gdańska firma wie jak robić eskejpy więc po kolejnych pokojach oczekiwaliśmy równie wysokiego poziomu.

Weekend w którym zatrzymały się eskejpy część 1 Weekend w którym zatrzymały się eskejpy część 1

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Escape room Primadonna
Primadonna

Upiór w operze

06.06.2020 | data wizyty: 07.03.2020

Escape Roomy dotykają w swoich scenariuszach już tak wielu różnych tematyk, że naprawdę doświadczonych graczy ciężko jest zaskoczyć czymś nowym. Jest jednak w Poznaniu firma Operator Zagadek, której to właściciele postanowili w realia eskejpu przenieść nie tylko swoją pasję i pracę ale także historię z ich życia. Primadonna jest pierwszym i z tego co się orientuję chyba jedynym pokojem o tematyce opery.
Największymi zaletami tego miejsca są zarówno historia jak i zagadki idealnie wpasowujące się i nawiązujące do niej. W wystroju można doszukiwać się niedociągnięć czy też skromnego wykorzystania przestrzeni lecz w moim odczuciu akurat w przypadku tego Escape Roomu schodzi to na dalszy plan.
Zadania są logiczne, niezbyt trudne ale różnorodne. Można spotkać tradycyjne kłódki, zadania manualne a nawet elektronikę co sprawia, że cała rozgrywka nie staje się monotonna.
Samej Primadonny, którą to musieliśmy odnaleźć, żeby uratować spektakl niestety nie poznaliśmy na żywo ale mamy nadzieję, że będziemy mieć tą przyjemność przy odwiedzeniu Czarodziejskiego Fletu.

Upiór w operze Upiór w operze

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Escape room Piła
Piła

Jigsaw

13.03.2020 | data wizyty: 13.12.2019

I want to play a game. Dla miłosników serii filmów o Johnie Cramerze te słowa wzbudzają wielką ekscytację. Z racji tego, że zdecydowanie należę do tej grupy to Escape Roomy fabularnie nawiązujące to The Saw odwiedzam bardzo chętnie głównie dla smaczków przeniesionych z filmu do świata ER.
No gdzie indziej jak nie w Pile najlepszym pokojem w rankingu może być pokój o nazwie Piła? Po wcześniejszym odwiedzeniu Hannibala i Bonda przyszedł czas zmierzyć się z "Jego" zagadkami.
Na swojej eskejpowej drodze spotkałem już kilka pokoi w dokładnie tej tematyce jednak pierwszy raz pojawiło się to na co czekałem od samego początku swojej przygody, czyli... spojlerować nie będę więc trzeba odwiedzić samemu ;)
W moim odczuciu zdecydowanie najlepszy pokój od Locked. I choć nie jest to typowy horror to klimatycznie nie można niczego zarzucić. Tak samo jeśli chodzi o wystrój, który jest surowy i dość minimalistyczny czyli tak jak to powinno wyglądać.
Poziom trudności podobnie jak w pozostałych pokojach nie jest wysoki. Co nie znaczy, że zagadek jest mało. Trzeci pokój, trzeci rekord i trzeci raz bardzo pozytywne doświadczenie. Zdecydowanie polecam i to nie tylko fanom filmów Piła.

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Bardzo łatwy

Escape room Hannibal
Hannibal

Współpraca z przestępcą

13.03.2020 | data wizyty: 13.12.2019

Szczerze mówiąc, to jadąc do Piły nie spodziewaliśmy się jakichś rewelacyjnych Escape Roomów. Stąd też pierwsze brawa dla Locked za pozytywne zaskoczenie nawet tak doświadocznej ekipy jak nasza.
Hannibal w dużej mierze jest pokojem stawiającym przede wszystkim na współpracę. Bez tego nie da się ruszyć z miejsca. Zadań jest do rozwiązania nawet sporo i część z nich jest naprawdę pomysłowa. Poziom trudności określiłbym jako bardzo łatwy, choć to wrażenie może być odmienne w zależności od doświadczenia graczy.
Pierwszy pokój, pierwszy rekord (jak się okazało na tym nie poprzestaliśmy) i pierwsze bardzo pozytywne doświadczenie za nami. To było ciekawe 21 minut i rozgrzewka przed Bondem i Piłą.

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Bardzo łatwy

Escape room Russian Horror Story
Russian Horror Story

Zwiedzanie Rosji

06.03.2020 | data wizyty: 06.12.2019

Wycieczka do Rosji, złe wybory i trochę pecha, to wszystko sprawia, że zwyczajne zwiedzanie może zakończyć się prawdziwym horrorem.
Russian Horror Story jest jednym z pokoi od poznańskiej firmy Find a way. Byliśmy już w naprawdę wielu eskejpach i te z nutką grozy są dla nas zawsze najbardziej interesujące ale zarazem najwięcej od nich wymagamy.
W tym przypadku jednak skończyło się na lekkim zawodzie, bowiem ten ER horrorem jest według mnie jedynie z założenia a nie przekłada się to wcale na to co w nim spotykamy. Klimatycznie także średnio czuć, żebyśmy byli naprawdę w Rosji bo sugeruje to jedynie kilka elementów wystroju.
Największym plusem za to są zagadki, co prawda nie są jakoś mocno wplecione w fabułę czy też klimat ale ich rozwiązywanie sprawiało nam dużo przyjemności.
Russian Horror Story jest ciekawym pokojem jednak w moim odczuciu bardziej wymagający gracze mogą czuć pewien niedosyt.

Zwiedzanie Rosji Zwiedzanie Rosji

Ocena ogólna: 7/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 6/10

Poziom trudności: Średni

Pokaż następne