Adashi (dezERterzy)
 • Escape room Grota Mocy

  Grota Mocy
  Open The Lock
  Zabrze

  Jest moc

  09.10.2019 | data wizyty: 07.06.2019

  Na zakończenie dość mocno zagospodarowanego dnia, jako ósmy Escape Room wybraliśmy lidera zabrzańskiej rynku na LockMe czyli Grotę Mocy.
  KLIMAT:
  Świetny wystrój. Widać, że w ten pokój włożono bardzo dużo pracy i jeszcze więcej serca. Sporo elementów zaskoczenia, które podkręcały klimat.
  ZAGADKI:
  Zagadek jest dość sporo choć patrząc na wielkość pokoju i zagospodarowanie przestrzeni można by było dorzucić co najmniej drugie tylko, oczywiście przy zwiększeniu limitu czasowego, bowiem te zadania, które zostały umieszczone w Grocie Mocy do łatwych nie należą. Dużym plusem jest zróżnicowanie w zagadkach co cechuje najlepsze eskejpy.
  PODSUMOWANIE:
  My bawiliśmy się świetnie. Dla takich pokoi warto przejechać 500 kilometrów a nawet więcej. Podczas naszej wizyty nowy pokoj Open The Lock był jeszcze w przygotowaniu ale mam nadzieję, a raczej jestem pewien, że w przyszłości spotkamy się jeszcze raz i odwiedzimy Saloon.

 • Escape room Kopalnia Złota

  Kopalnia Złota
  Strych
  Chorzów

  Gorączka złota

  09.10.2019 | data wizyty: 07.06.2019

  Po wyjściu z Kryjówki genialnego wynalazcy myśleliśmy, że poziom gorąca osiągnął już maksimum. Szybko jednak zostaliśmy wyprowadzeni z tego błędu zaczynając przygodę w Kopalni złota.
  KLIMAT:
  Dopracowany do perfekcji wystrój, świetny realistyczny klimat no i upał. Ale czego innego się można było spodziewać po takim miejscu. Z czasem on nawet już nie przeszkadzał a sprawiał, że lepiej mogliśmy się wczuć w fabułę.
  ZAGADKI:
  Pierwsze co się rzuca w oczy w porównaniu z pierwszym pokojem od chorzowskiego Strychu to to, że jest zdecydowanie nowocześniejszy także pod względem zagadek. Głównie pokój bazuje na mechanizmach i zadaniach manualnych idealnie wpasowanych w klimat kopalni. Jedna zagadka przypadła mi bardzo do gustu i z tego co mówili właściciele mało kto rozwiązuje ją bez podpowiedzi stąd też jestem z nas dumny że się nam udało.
  PODSUMOWANIE:
  Świetny escape room dla każdego niezależnie od doświadczenia i upodobań jeśli chodzi o kategorię. Tutaj po prostu zabawa jest gwarantowana i długie minuty na rozmowę z przesympatycznymi właścicielami w cenie gry ;)

 • Escape room Kryjówka Genialnego Wynalazcy

  Kryjówka Genialnego Wynalazcy
  Strych
  Chorzów

  Kryjówka na Strychu

  09.10.2019 | data wizyty: 07.06.2019

  Rozwikłanie sprawy jednego z bardziej sławnych wynalazców stało się naszym zadaniem. Wszystkie tropy prowadzą do starych zakładów chemicznych w Chorzowie. A dokładniej na strych.
  KLIMAT:
  W opisie pokoju bardzo słusznie jest zaznaczony fakt, iż w cieplejsze dni może podczas gry doskwierać temperatura. My odwiedziliśmy ten eskejp w czerwcu więc doskonale się o tym przekonaliśmy. Jeśli chodzi o wystrój to jest on bardzo surowy, choć pasujący do fabuły.
  ZAGADKI:
  Pokój głównie kłódkowy choć czasami znajdzie się jakieś ciekawe rozwiązanie techniczne. Zadań nie jest jakoś bardzo dużo a ich stopień trudności jest tak wyważony, żeby zgodnie z opisem można było zakwalifikować Kryjówkę genialnego wynalazcy jako pokój dla początkujących.
  PODSUMOWANIE:
  Jest to niezbyt nowoczesny escape room ale nie jest to jego minusem w żadnym wypadku. Do tego warto ubrać się odpowiednio gdyż nie trudno się pobrudzić, no ale taki klimat. Według mnie naprawdę solidny pokój.

 • Escape room Moriarty sp. z o.o.

  Moriarty sp. z o.o.
  Quest Cage
  Katowice

  Quest Cage 5/5

  09.10.2019 | data wizyty: 07.06.2019

  Moriarty Sp. z o.o. to był najbardziej pożądany i najdłuższej wyczekiwany Escape Room w ostatnim czasie. Głównym tego powodem była chęć poznania fenomenu tak wysokiego miejsca w rankingu LockMe. Bo pokoje przygodowe mogą zachwycić wystrojem, horrory lub thrillery mają niepowtarzalny klimat, ale co takiego może zaoferować pokój o tematyce fabularnej?
  KLIMAT:
  Wystrój w początkowej fazie zabawy nie powala, bardziej przypomina zwyczajne mieszkanie i tyle. Z biegiem czasu jest coraz to lepiej a pod sam koniec fabuła się gwałtownie rozpędza co sprawia, że chcąc nie chcąc nie tylko wkręcamy się w klimat ale stajemy się jego częścią.
  ZAGADKI:
  Poziom zagadek jest bardzo mocno zróżnicowany zarówno pod względem trudności jak i rodzaju. Znajdziemy tu tradycyjne kłódki, elektronikę a także zadania manualne, w które zaangażowanych jest więcej osób.
  PODSUMOWANIE:
  Po odwiedzeniu wszystkich pokoi Quest Cage mój osobisty ranking odbiegałby trochę od tego co możemy zauważyć na LockMe. Ale ile osób tyle opinii więc nie ma się co kłócić z jakimikolwiek zestawieniami. Jak wcześniej pisałem odwiedzając Moriartego chciałem poznać sekret tego eskejpu. Teraz wiem jedno. Pokój jest mega grywalny ale nadal nie rozumiem jego fenomenu, choć z czystym sumieniem przyznaję dziesiątkę.

 • Escape room Piekło Hazardzisty

  Piekło Hazardzisty
  Quest Cage
  Katowice

  Quest Cage 4/5

  09.10.2019 | data wizyty: 07.06.2019

  Na zakończenie wizyty w Quest Cage w Katowicach zostawiliśmy sobie najlepszy w rankingu oraz najnowszy a pierwszym z nich było Piekło hazardzisty.
  KLIMAT:
  Klimat i wystrój pokoju były po prostu genialne. Od samego początku aż do zakończenia gry czuliśmy się jak w prawdziwym kasynie a zakończenie to mega zaskoczenie i prawdziwa wisienka na torcie.
  ZAGADKI:
  Zadań które stawia przed graczami tej eskejp jest sporo. Większość z nich idealnie wpasowana w tematykę a inne wynikające z fabuły tak więc nic nie odstawało nawet na milimetr. Poziom trudności oceniłbym jako średni choć mniej doświadczone ekipy przy niektórych zagadkach mogłyby potrzebować pomocy, choć to nie jest regułą.
  PODSUMOWANIE:
  Piekło hazardzisty jest jednym z wielu dowodów na to, że nie zawsze trzeba się sugerować miejscem w rankingu. W moim odczuciu a także reszty naszej ekipy jest to najlepszy pokój w Katowicach. Może po prostu taki klimat bardziej nam "leży" ale w porównaniu z Moriartym to jest on naszym osobistym liderem.

 • Escape room Sherlock's Room

  Sherlock's Room
  Quest Cage
  Katowice

  Quest Cage 3/5

  09.10.2019 | data wizyty: 07.06.2019

  Sherlock Holmes i Escape Room mają ze sobą naprawdę bardzo dużo wspólnego. Najważniejszym łączącym ich aspektem są zagadki a raczej ich rozwiązywanie. Tak więc przy wizycie w Katowicach nie mogliśmy ominąć tego właśnie pokoju.
  KLIMAT:
  W Sherlock Room znajdziemy naprawdę sporo nawiązań do przygód najbardziej znanego detektywa na świecie czy to z filmów czy serialu. Wszystko jest spójne i tworzy bardzo solidną całość.
  ZAGADKI:
  Widać na pierwszy rzut oka, że ten pokój nie jest nowy. Można to zauważyć w głównej mierze poprzez zagadki. Mała ilość nowoczesnych rozwiązań i dużo przeszukiwania czyli to, co jest symbolem rozpoznawczym starszych eskejpów. Ale moim zdaniem takie też są potrzebne na rynku, żeby móc doświadczyć każdego rodzaju rozgrywki.
  PODSUMOWANIE:
  Nie sposób było ominąć ten pokój, zwłaszcza że w planach mieliśmy odwiedziny w Moriartym, czyli u odwiecznego wroga Sherlocka. Na pewno nie żałuję wizyty w tym eskejpie choć w porównaniu z najlepszym według rankingu LockMe pokojem Quest Cage wypada dużo słabiej to nadal solidna propozycja dla każdego fana Escape Roomów.

 • Escape room Strych Szalonego Alchemika

  Strych Szalonego Alchemika
  Quest Cage
  Katowice

  Quest Cage 2/5

  09.10.2019 | data wizyty: 07.06.2019

  Thriller to zaraz po horrorze druga najbardziej ciekawiąca mnie kategoria jeśli chodzi o Escape Roomy. A z racji tego, że tego typu pokoje są moimi ulubionymi to także mam do nich największe oczekiwania. Drugim eskejpem od Quest Cage był Strych Szalonego Alchemika.
  KLIMAT:
  Jak wspomniałem wcześniej thriller jest takim pokojem, który aby mnie zachwycić musi być naprawdę dobry. Składa się na to przede wszystkim klimat, a w przypadku Strychu po prostu nie czułem go prawie wcale. Niby wystrój był pasujący do fabuły ale dla mnie to zdecydowanie za mało. Jako eskejp w tej tematyce był po prostu nijaki.
  ZAGADKI:
  Jeśli chodzi o zagadki było trochę lepiej choć jedna z nich ani trochę nie przypadła mi do gustu, a wręcz wydawała mi się nielogiczna. Po zakończeniu gry Pani z obsługi wytłumaczyła nam jak powinno się ją rozwiązać, reszta grupy zaakceptowała takie rozwiązanie ale ja miałem nadal kilka "ale".
  PODSUMOWANIE:
  Zaliczając wszystkie pokoje od Quest Cage to właśnie Strych Szalonego Alchemika typuję jako najsłabszy. Może dlatego, że jest oznaczony jako thriller a emocji nie ma żadnych. Może przez tą jedną zagadkę, która mnie lekko irytowała, a może po prostu dlatego, że pozostałe były znacznie lepsze, sam nie wiem.

 • Escape room Łódź Podwodna

  Łódź Podwodna
  Quest Cage
  Katowice

  Quest Cage 1/5

  09.10.2019 | data wizyty: 07.06.2019

  Podczas naszego drugiego wyjazdu na Śląsk odwiedziliśmy firmę Quest Cage. Był to swego rodzaju maraton, bowiem 5 Escape Roomów z rzędu w jednej firmie to nawet nam, starym wyjadaczom zdarza się raczej rzadko. Na pierwszy ogień poszedł "najsłabszy" według rankingu LockMe pokój katowickiej ekipy.
  KLIMAT:
  Wystrój Łodzi podwodnej oddany w bardzo przyzwoity sposób, choć nie ma co porównywać go z topowymi pokojami w tej tematyce. Ale wszystko jest spójne i związane z tematyką.
  ZAGADKI:
  W tym eskejpie znajdziemy naprawę ciekawe rozwiązania. Od tradycyjnych kłódek po bardziej zaawansowane technicznie zagadki. Poziom trudności nie jest wysoki więc nawet początkujące grupy powinny sobie poradzić.
  PODSUMOWANIE:
  Łódź podwodna jest moim zdaniem bardzo solidnym pokojem, który jednak swoje czasy świetności ma już za sobą. Mimo tego warto w nim zagrać i nie powinien on zawieść. Nas jako bardzo doświadczonych uciekinierów nie zawiódł.

 • Escape room Tunele pod miastem

  Tunele pod miastem
  Quest Cage Centrum
  Katowice

  Tunele

  10.09.2019 | data wizyty: 06.06.2019

  O tym pokoju słyszałem wiele dobrego. Więc przy okazji "zwiedzania" Śląska nie można było pominąć ekipy Quest Cage Centrum i ich najlepszego eskejpy w rankingu.
  KLIMAT:
  Naprawdę bardzo dobrze stworzony klimat podmiejskich tuneli. Wykorzystanie przestrzeni w tak fenomenalnym stopniu musi robić wrażenie.
  ZAGADKI:
  Zagadkowo też jest to bardzo dobrze zrealizowany scenariusz. Sporo kłódek ale w tym przypadku są one akurat plusem w moim przekonaniu i inne równie ciekawe i zaskakujące momentami rozwiązania sprawiają, że płynnie można przechodzić kolejne etapy rozgrywki. Wszystko logiczne i wpasowane w fabułę pokoju.
  PODSUMOWANIE:
  Ekipa Quest Cage Centrum zrobiła kawał naprawdę solidnej roboty przy tworzeniu Tuneli pod miastem za co szacunek. Opinie i polecenia innych uciekinierów okazały się jak najbardziej zasadne i jest to pokój godny polecenia.

 • Escape room W gąszczu tajemnic

  W gąszczu tajemnic
  Quest Cage Centrum
  Katowice

  Tajemnicze knieje

  10.09.2019 | data wizyty: 06.06.2019

  Kolejna wizyta na Śląsku i po wcześniejszym tripie naprawdę duże oczekiwania, które pierwsze pokoje spełniły w każdym możliwym aspekcie. Po Rybniku i Pszczynie pora przyszła na Quest Cage Centrum w Katowicach.
  KLIMAT:
  Jakie tajemnicze rzeczy dzieją się w pobliskim lesie, było najczęstszym pytaniem a co za tym idzie szybko stało się tematem misji stawianej przed nami. Klimat i wystrój tego pokoju jest naprawdę solidny choć nie zachwyca niczym szczególnym.
  ZAGADKI:
  Jeśli chodzi o zagadki to jest bardzo duże zróżnicowanie jeśli chodzi o ich rodzaj i stopień trudności. Znajdziemy tradycyjne kłódki jak również nie spotkane przez nas wcześniej ciekawe rozwiązania elektro-mechaniczne. Większość z nich wpasowana w fabułę pokoju co jest również ważne.
  PODSUMOWANIE:
  W gąszczu tajemnic jest dobrym eskejpem choć nie ma w nim elementów, które potrafiłyby zachwycić i sprawić, że zapadłby w pamięć i na dłuższy czas. W dzisiejszym świecie Escape Roomów jak ktoś odwiedził czołówkę z rankingu LockMe to oczekuje większych emocji i ambitniejszej zabawy niż to co proponuje nam katowicka firma. Ale jest solidnie.

Zobacz więcej opinii: 1 2 3 ... 21 22 23