Zespół eR

Zespół eR

Nowe hobby, pokoje odwiedzamy zazwyczaj stałą ekipą, podpisując się jako Zespół eR.

80 Odwiedzone

6 Planowane

Pionier

200 Punkty

150
200 pkt
225

Wszystkie opinie

Escape room Magia Zielonej Komnaty
Magia Zielonej Komnaty

Ale o co tak naprawdę chodzi?

01.03.2020 | data wizyty: 29.02.2020

Zacznę od tego, że już mieliśmy nie odwiedzać nieodwiedzonych do tej pory pokoi w Krakowie (jest ich niespełna kilka), tylko te nowo otwierane, których niestety brakuje w tym mieście. Jednak brak planów na sobotni wieczór i 7ka od Cyrku Kamiennych Braci, którzy zazwyczaj oceniają pokoje niżej niż my, sprawiły, że udaliśmy się odwiedzić już ostatni pokój firmy Locked UP - w nieco innym składzie niż zawsze (3 osoby).

Od ostatniej wizyty w tej firmie w zasadzie nic się nie zmieniło. Nie ma żadnej historii wprowadzającej, wejdźcie sobie, rozwiązujcie zagadki i coś na koniec znajdźcie, jak już to znajdziecie, to wyjdźcie :P

Proszę LockMe, żeby nie oznaczać fragmentów jako spoiler, bo ciężko oddać to, co tego dnia zastaliśmy w pokoju.

No to wchodzimy, wystrój skromny, ale na pierwszy rzut oka nie jest źle. Zdobywamy pierwszy kluczyk, rozwiązujemy zagadkę, nagle otwieramy [spojler], która chyba (?) powinna być zamknięta, Pan z obsługi na koniec powiedział, że niby zawsze jest otwarta, ale znaleźliśmy mechanizm do jej otwierania, może był zepsuty i dlatego była otwarta? No cóż, nie dowiemy się. W [spojler], często spotykana zagadka w starszego typu ER, tylko, że tym razem nawet nie musimy go pokonać, bo kluczyk jest już [spojler] (Pan z obsługi powiedział, że musiał sam się przesunąć xDDD). No dobra, lecimy dalej zdobywamy pewne elementy, które trzeba gdzieś położyć, na wszystkich oprócz jednego widać [spojler], co z tym zrobić, no nic nie wiemy idziemy dalej. Rozwiązuję pewną zagadkę, przechodzimy do kolejnej części pokoju, nagle wchodzi Pan z obsługi, który chyba nie śledził rozgrywki i pyta się jak tak szybko przeszliśmy pewny etap gry, no cóż, okazuje się, że całkiem logicznie rozwiązaliśmy zagadkę, której nie ma w pokoju, ale dała nam kod do otworzenia kłódki, przez co pominęliśmy zagadkę z [spojler], do której wrócę na koniec. Pytamy się no to co mamy robić? - "Kontynuujcie". Lecimy dalej, w międzyczasie słychać wszystko z korytarza po wyjściu innej grupy. Rozwiązaliśmy kolejne zagadki, znaleźliśmy, to co trzeba było i nagle głos Pana z obsługi "Otworzyliście i znaleźliście... to zapraszam do wyjścia".

No dobra wyszliśmy, Pan mówi, że wszystko super itp. (40 min bez podpowiedzi?), no ale nie dajemy spokoju, niech nam wyjaśni tą zagadkę z [spojler]. No cóż, ostatni element trzeba położyć w pewien sposób, [spojler] się nie zgadzają, ale tak ma być xDDDD
Dodatkowo w ostatniej fazie gry znajdujemy drzwi z otwartą kłódka bez żadnych oznaczeń, otwieramy, a tam schowek na krzesła i inne gadżety, na pytanie do Mistrza Gry czemu otwarta kłódka, a bo się zepsuła xDDD

Rozumiem dlaczego trzeba płacić przed wejściem do pokoju, bo po wyjściu na pewno nie chciałbym zapłacić pełnej kwoty za kiepską zabawę. Gdyby to był mój pierwszy ER, to pewnie bym już do kolejnego nie poszedł.

Ocena ogólna: 4/10

Obsługa: 7/10

Klimat: 5/10

Poziom trudności: Średni

Escape room Zemsta
Zemsta

Poznać prawdę...

25.02.2020 | data wizyty: 22.02.2020

Dużo dobrego słyszało się o pokojach firmy Maze in Mind, ale dopiero informacja o planowanym zamknięciu zmotywowała nas do wycieczki z Krakowa.

Tego dnia odwiedziliśmy wszystkie dostępne na ten czas pokoje (3).

3/3 "Zemsta"

Wprowadzenie do pokoju dość klasyczne.
Wystrój/klimat pokoju zmienia się dość dynamicznie. Początek rozgrywki bardzo na plus, a w szczególności przejście do właściwej gry - rewelacyjne.

Zagadek w pokoju jest dość dużo i w odróżnieniu od dwóch pozostałych, te na pewno przypadną do gustu umysłom ścisłym. Wszystko logiczne, wpasowujące się w fabułą, wykorzystujące ciekawe rozwiązania.

Pokój oceniamy jako bardzo łatwy, ze względu na to, że wyjście zajęło nam zaledwie 30 minut.

Obsługa ta jak jak w Krasnoludach, dlatego nie można się do niczego przyczepić.

Podsumowując, wypad do Rybnika był bardzo udany, cieszymy się, że udało nam się zagrać w pokojach tej firmy, podobno mają być odtworzone w Poznaniu. Nie możemy się doczekać otwarcia w nowej lokalizacji, bo patrząc na potencjał Maze in Mind, czeka nas kolejna wizyta na Śląsku.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Bardzo łatwy

Escape room Chatka Czarownicy
Chatka Czarownicy

Przechytrzyć Baba Jagę

25.02.2020 | data wizyty: 22.02.2020

Dużo dobrego słyszało się o pokojach firmy Maze in Mind, ale dopiero informacja o planowanym zamknięciu zmotywowała nas do wycieczki z Krakowa.

Tego dnia odwiedziliśmy wszystkie dostępne na ten czas pokoje (3).

2/3 "Chatka Czarownicy"

Chatka już nie miała takiego wprowadzenia jak Krasnoludy, było ono po prostu klasyczne.

Wystrój doskonale odzwierciedla tematykę pokoju, doskonale odtworzona stara chata.
Zagadki nieco trudniejsze niż w krasnoludach, ale wciąż na takim poziomie, że dynamika gry jest płynna. Nie wszystkie wpasowują się w klimat fabułę, jedno z otrzymanych haseł, to przynajmniej jak dla nas losowa kombinacja liter.

W naszej ocenie Chatka wypadła najsłabiej na tle pozostałych dwóch pokoi.

Niby ta sama firma, ale ze względu na to, że pokoje znajdują się na różnych piętrach, trafiliśmy na drugiego Pana z obsługi, do którego nie mamy żadnych zarzutów, ale mógłby podpatrzeć kolegę z góry ;)

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Escape room Sekrety krasnoludów
Sekrety krasnoludów

Poczuć się jak w bajce

25.02.2020 | data wizyty: 22.02.2020

Dużo dobrego słyszało się o pokojach firmy Maze in Mind, ale dopiero informacja o planowanym zamknięciu zmotywowała nas do wycieczki z Krakowa.

Tego dnia odwiedziliśmy wszystkie dostępne na ten czas pokoje (trzy), dlatego opinia może zawierać porównania.

1/3 "Sekrety krasnoludów"

Najwyżej sklasyfikowany pokój firmy, dlatego oczekiwania były wysokie.
Wprowadzenie do gry było bardzo klimatyczne, jak dla nas najlepsze w tej firmie. W wystrój włożono bardzo dużo pracy, dlatego będąc w środku, można poczuć się jak w bajce. Zagadek jest sporo, są dość łatwe i dotykają wielu dotąd spotykanych rozwiązań. Płynna dynamika gry sprawia, że nie wiadomo kiedy upływa czas.

Obsługa bardzo pozytywna, mimo wielu rezerwacji tego dnia, nie było problemem porozmawiać po wyjściu z pokoju, może dlatego, że doświadczone ekipy raczej wyjdą z każdego pokoju sporo przed upływem czasu.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

Escape room Moriarty sp. z o.o.
Moriarty sp. z o.o.

Wykraść kompromitujące materiały...

24.01.2020 | data wizyty: 18.01.2020

Tego dnia odwiedziliśmy 3 pokoje firmy Quest Cage.

3/3

Na koniec zostawiliśmy sobie najlepszy pokój tej firmy według rankingu LockMe. Trzeba przyznać, że pokój zasłużenie zajmuje tak wysoką pozycję na arenie całego kraju.

Sherlock na pewno chciałby pracować w takim biurze. W pokoju nie ma przypadkowych elementów, wszystko doskonale wpływa na odczuwalny klimat. W tym ER z pewnością każdy zostanie zaskoczony w pozytywny sposób.

Zagadek jest dość sporo, są przemyślane, niejednokrotnie wymagają współpracy graczy oraz obfitują w ciekawe rozwiązania.

Po wyjściu z pokoju poznaliśmy kolejną panią z obsługi, którą po rozmowie można nazwać pozytywną krejzolką :)

Podsumowując, zarówno ten pokój, jak i pozostałe firmy Quest Cage są z kategorii 'must see'.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Escape room Piekło Hazardzisty
Piekło Hazardzisty

Wkupić się w łaski...

24.01.2020 | data wizyty: 18.01.2020

Tego dnia odwiedziliśmy 3 pokoje firmy Quest Cage.

2/3

Zaraz po wyjściu z reaktora udaliśmy się do pokoju, który był pokojem eliminacyjnym Poland Escape oraz według Pań z obsługi, jest najtrudniejszym w firmie.

Wnętrze pokoju doskonale odzwierciedla bar, w którym spotykają się gangsterzy. Gry, pieniądze, alkohol czego chcieć więcej.

Zagadki w tym pokoju są mocno matematyczne, dlatego "czterem blondynkom" może sprawić on poważne problemy. Poza tym są logiczne i dość liniowe. Wszystko nawiązuje do tematyki, może zaskoczyć początkowe grupy.

Ten pokój obsługiwany był przez inną Panią, niż w reaktorze. Widać, że mieliśmy do czynienia z fanką ER, ciekawa rozmowa oraz doskonałe wprowadzenie do gry.

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Escape room Reaktor 404: powrót atomu
Reaktor 404: powrót atomu

Zabawa w atom...

24.01.2020 | data wizyty: 18.01.2020

Tego dnia odwiedziliśmy 3 pokoje firmy Quest Cage.

1/3
W pierwszej kolejności postanowiliśmy odwiedzić reaktor. Od razu po rozpoczęciu gry widać, że ten pokój znacznie odbiega wystrojem od innych. Faceci będą pod wrażeniem, kobiety może też ;) Jak ktoś nie miał w życiu okazji majsterkować, to może to być jego pierwszy raz.

Co do zagadek, to są one bardzo logiczne i mocno techniczne, dlatego rozgrywka przebiega płynnie. Poziom trudności jest umiarkowany, są elementy nieliniowe, do rozwiązania niektórych problemów konieczna jest współpraca.

Obsługa mimo jednej małej wpadki (kłódka), nadrobiła gadką i sposobem bycia, dlatego można na to przymknąć oko.

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

Escape room Złe Miejsce
Złe Miejsce

Poznać ofiary...

09.01.2020 | data wizyty: 12.11.2019

Wiarygodna opinia

Jak zawsze, zaraz po otwarciu nowego w pokoju w KRK, postanowiliśmy go odwiedzić.

Wizyta w pierwszym tygodniu po otwarciu nie była najlepszym pomysłem, ze względu na sporą liczbę niedoróbek, począwszy od przedpokoju, szkoleniu obsługi i samego pokoju.

Wystrój pokoju minimalistyczny, zagadki starego typu, dość łatwe i liniowe.

Po wyjściu z pokoju ciężko było coś powiedzieć, bo tydzień wcześniej odwiedziliśmy Lokalizację od TickTack'a i te pokoje aż ciężko porównać. Obsługa powiedziała, że mają plany, aby dodać kolejne zagadki i pozmieniać różne rzeczy. Pytanie w takim razie, po co otwierać pokój, skoro już po kilku dniach od otwarcia ma się pełno pomysłów na nowe zagadki.

Pomimo, że jest to najnowszy pokój w Krakowie, gdybyśmy o tym nie wiedzieli, to wskazalibyśmy, że ma 3-4 lata.

Możliwe, że w tej chwili pokój jest już w lepszym stanie, jednak w dniu, w którym go odwiedziliśmy, nie możemy dac więcej niż naciągane 7.

Ocena ogólna: 7/10

Obsługa: 8/10

Klimat: 6/10

Poziom trudności: Łatwy

Odpowiedź firmy Maze Kraków

Bardzo dziękujemy za opinię! Przepraszamy za pewne niedogodności, które zaistniały, ale jak słusznie Panowie zauważyli, pokój był świeżo otwarty, przez co nie wszystko było dopięte na ostatni guzik. Pragniemy odpowiedzieć na zadane, w komentarzu, pytanie, po co otwierać pokój, zanim wprowadzi się, weń, wszystkie pomysły i zagadki. Odpowiedź jest bardzo prosta, szczera i życiowa: pewne rozwiązania wymagają większych nakładów finansowych, przez co nie mogliśmy sobie, na nie, od razu pozwolić i będą one wdrażane sukcesywnie. Muszą jednak, Panowie, wiedzieć, że w każdy pokój/ zagadkę/ element wystroju etc. wkładamy maksimum serca i zaangażowania, bo to, co robimy jest naszą pasją. Wszystko, co zostało zawarte, w Panów opinii, jest odczuciem subiektywnym, z jednym jednak- obiektywnym aspektem nie możemy się zgodzić: nasz pokój zdecydowanie nie jest liniowy. Siódemka to całkiem dobra ocena, a w Panów opinii ani jednego pozytywu- szkoda... Pozdrawiamy serdecznie!

Escape room Lokalizacja
Lokalizacja

Tajna misja...

07.11.2019 | data wizyty: 26.10.2019

Tego dnia odwiedziliśmy wszystkie dostępne wtedy pokoje firmy TickTack.

3/3 - Lokalizacja

Na sam koniec zostawiliśmy najnowszy i zarazem najwyżej plasujący się pokój w rankingu.
Po dwóch wcześniejszych oraz pochlebnych opiniach, oczekiwania były bardzo wysokie.

Nie dajcie się zwieść temu, jak wygląda budynek z zewnątrz. Od razu po wejściu, wystrój "przedpokoju" wprowadza uczestników w odpowiedni nastrój. Dodatkowo wprowadzenie oraz gry słowne Mistrza, sprawiają, że już przed wejściem do ER rozpoczyna się zabawa. Sposób przedstawienia zadania oraz nastrój jaki panował, uznaliśmy za najlepszy, jakiego do tej pory doświadczyliśmy.

W tym pokoju nie ma przypadkowych elementów, wszystko do siebie pasuje tworząc spójną, logiczną całość. Znajdziemy tutaj rozwiązania oryginalne i pomysłowe, z każdą kolejną zagadką zastanawiamy się, co jeszcze mogli wymyślić twórcy pokoju. Zagadek jest bardzo dużo, jednak doświadczone ekipy, nie powinny mieć problemu z ukończeniem pokoju w regulaminowym czasie.

Podsumowując, pokój na każdym z nas zrobił niesamowite wrażenie, zasługuje w pełni na swoje miejsce w rankingu. Nam nie pozostaje nic innego, jak wyczekiwać otwarcia kolejnego pokoju w tym miejscu, bo ta firma gwarantuje jakość rozgrywki na najwyższym poziomie.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Escape room Wrota Czasu - Tortuga
Wrota Czasu - Tortuga

Co skrywa statek?

07.11.2019 | data wizyty: 26.10.2019

Tego dnia odwiedziliśmy wszystkie dostępne wtedy pokoje firmy TicTack.

2/3 - Tortuga

Pokój wchodząc na rynek z pewnością był w ścisłej czołówce rankingu krajowego.
Pomimo upływu czasu, ten ER jest na poziomie obecnie otwieranych pokoi przez czołowe firmy.

Wystrój pokoju doskonale oddaje miejsce, w którym się znajdujemy, realistyczne elementy sprawiają, że na godzinę zapominamy, że znajdujemy się w centrum Gliwic.
Zagadki są pomysłowe, wpasowują się w fabułę pokoju. Trzeba zwracać na wszystko uwagę, bo inaczej można się zaciąć. Pokój zarówno dla grup początkujących, jak i zaawansowanych.

Obsługa na najwyższym poziomie, ciekawe wprowadzenie, rozmowa o innych pokojach, widać, że mieliśmy do czynienia z fanami ER.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Pokaż następne