dawid_c d.
 • Escape room Złoto Lannisterów

  Złoto Lannisterów
  Liga Odkrywców
  Szczecin

  Wiarygodna opinia

  Złoto dla trzech

  04.04.2019 | data wizyty: 03.04.2019

  Świetny pokój, choć tylko dla 3 osób. Jakość wykonania na wysokim poziomie, zagadki super - zróżnicowane, nie nudzą się, jest ich też sporo jak na tak mały pokój. Obsługa miła, rozgrywka szybka i ciekawa, zatem mogę tylko polecać:) I nie trzeba być fanem Gry o Tron, by się dobrze bawić.

 • Escape room Łódź Podwodna

  Łódź Podwodna
  Room Escape
  Warszawa

  Opinia archiwalna

  Ahoj przygodo...

  05.11.2017 | data wizyty: 04.11.2017

  Pokój bardzo dobrze wykonany, mnóstwo rekwizytów i ciekawe mechanizmy zagadek. Sporo elektroniki, nieliniowa zabawa, interesujący system podpowiedzi. Mogę polecić z czystym sumieniem, aczkolwiek nie jest to pokój trudny - chyba najłatwiejszy w ESCapadzie, nam wyjście zajęło około 45 minut - byliśmy gotowi na coś dłuższego, bo dedykowany czas na wyjście to minut 70... Tak czy owak warto, na pewno można się świetnie pobawić.

 • Escape room Kazamaty rok 1807

  Kazamaty rok 1807
  Folwark Szyfrów
  Ławica

  Mozolna ucieczka z lochów...

  18.08.2017 | data wizyty: 22.07.2017

  Według naszej ekipy to zdecydowanie najsłabszy pokój w Folwarku - niestety zabrakło inwencji, zagadki są chaotyczne i poza paroma wyjątkami raczej nieciekawe, niezbyt logiczne. Tracimy sporo czasu na próbowaniu liczb/klucza do wszystkich kłódek (a jest ich mnóstwo...), mało co nas zaskoczyło. Pokój jest trudny, ale trudność wynika raczej z braku logiki lub choćby zasugerowania czegokolwiek w łamigłówkach. Wystrój jest ok, choć system podpowiedzi nieco psuje klimat. Pozostałe pokoje w Folwarku definitywnie robią dużo większe wrażenie pod każdym względem, zwłaszcza fenomenalny Bunkier. Jeżeli ktoś ma ochotę zaliczyć wszystkie Escape Roomy w Ławicy, polecam ten wziąć na sam początek, by potem się nie zawieść. Zmarnowany potencjał, bo samo pomieszczenie nadaje się do zrobienia czegoś ciekawszego...

 • Escape room Skarb Czarnobrodego

  Skarb Czarnobrodego
  Time 4 Secrets
  Poznań

  Piracka jaskinia

  24.07.2017 | data wizyty: 22.07.2017

  Pokój jest ok, wystrój pasuje do tematyki, zagadki logiczne (choć niekiedy trudne), a mimo to czegoś nam brakowało... To trzeci pokój o pirackiej tematyce, jaki odwiedziliśmy i wypada w owej trójce najgorzej. Co nie znaczy, że jest zły - po prostu bawiliśmy się w lepszych. Brak kłódek zaliczam na plus, choć nie zawsze rozwiązanie zagadki wynika z ciekawie zaprojektowanego mechanizmu - niektóre łamigłówki mogłyby równie dobrze być "kłódkowe", na szczęście nie wszystkie., bo część jest oryginalna - i to właśnie te bardziej złożone zagadki dawały najwięcej frajdy. Na pewno warto odwiedzić ów escape room, choć "Kolekcjoner" (w tym samym miejscu) definitywnie zrobił na nas większe wrażenie pod każdym względem.

 • Escape room Kolekcjoner

  Kolekcjoner
  Time 4 Secrets
  Poznań

  Przerażająco dobry pokój

  24.07.2017 | data wizyty: 22.07.2017

  Póki co nasz faworyt - nie bez powodu "Kolekcjoner" wciąż plasuje się w czołówce escape roomów. Od samego początku jest świetnie, klimat wyborny, zagadki adekwatne. W tym wypadku nie napiszę nic więcej, by nie spoilować - po prostu trzeba doświadczyć na własnej skórze. Polecam każdemu!

 • Escape room Piramida

  Piramida
  Game Of Locks
  Szczecin

  W egipskich ciemnościach...

  21.06.2017 | data wizyty: 25.04.2017

  Pokój wykonany świetnie - jest klimat, sporo detali, interesujący rozkład - pod tym względem nie mieliśmy nic do zarzucenia. Niestety zagadki odstawały od jakością od części wizualno-technicznej. Brakowało im niekiedy spójności, niekiedy logiki (bardzo abstrakcyjne i niejasne związki przyczynowo-skutkowe); niektóre były też zbyt długie, przez co żmudne i nudne. Ale nie wszystkie - część sprawiła nam radość i satysfakcję. Zwłaszcza początek zabawy jest świetny. Obsługa miła i pomocna, lecz kilka razy nie dostaliśmy podpowiedzi lub reakcja była opóźniona, jako że jedna osoba obsługiwała 2 grupy... Na pewno warto odwiedzić ten pokój dla samego wystroju, ale pod względem zagadek widzieliśmy wiele ciekawszych i bardziej przemyślanych rozwiązań.

 • Escape room Cela 107

  Cela 107
  Intrigue Escape Room
  Szczecin

  Ucieczka w dobrym stylu

  21.06.2017 | data wizyty: 17.03.2017

  Pokój cechują przede wszystkim logiczne zagadki - jest ich dużo, są ze sobą powiązane, logiczne i pasujące do klimatu. Nie spodziewajcie się wymyślnych fajerwerków i wydumanych pomysłów - wszystko tu jest rzeczowe i dość przyziemne, co uważam za plus. System podpowiedzi rewelacyjny, adekwatny do tematyki. Jedynym minusem u nas był problem z pewną zagadką - wpadliśmy na jej rozwiązanie, majstrowaliśmy gdzie trzeba, lecz jak się okazało, wystąpiły pewne utrudnienia - drobny mankament, który nie wpłynął zasadniczo na rozgrywkę. Reszta bez zarzutu. Definitywnie polecam.

 • Escape room Piraci i Źródło Młodości

  Piraci i Źródło Młodości
  Liga Odkrywców
  Szczecin

  Dużo ciekawych zagadek, dobre wykonanie

  29.05.2017 | data wizyty: 28.05.2017

  Pokój definitywnie nie pozwala się nudzić - każda osoba będzie miała co robić, co rzadko się zdarza. Jedynie dwie zagadki wymagają poświęcenia większej ilości czasu, co na chwilę zatrzymuje dynamikę, ale ani trochę nie przeszkadza. Klimat bardzo dobry, choć gdzieniegdzie elektronika mogłaby być nieco mniej ewidentna (kable). Nastrój tego pokoju jest związany z piratami, lecz w porównaniu do "Pirackiej Skrzyni Umarlaka" jest dużo bardziej "poważny" - inne podejście do tematu. Ogólnie byliśmy zadowoleni, największy plus do różnorodność i mnogość łamigłówek, bo niekiedy brakuje tego elementu nawet w najlepiej wykonanych pokojach.

 • Escape room Demon Asylum: Nekromanta

  Demon Asylum: Nekromanta
  Liga Odkrywców
  Szczecin

  Strasznie dobry pokój

  08.05.2017 | data wizyty: 07.05.2017

  Pokój jak najbardziej godny odwiedzenia - zagadki ciekawe, przyjemnie nam się je rozwiązywało, a wykonanie pokoju po prostu rewelacyjne. Widać, że twórcy zaplanowali całą architekturę pomieszczenia od zera, co pozwoliło na kilka interesujących rozwiązań.
  Fabuła jest z nami przez całą rozgrywkę i nieco determinuje postęp w rozwiązywaniu zagadek. Raz mieliśmy z tym problem, bo kombinowaliśmy nad jedną rzeczą, która po prostu była jeszcze nieaktywna. Ktoś w komentarzach na Lock Me na to narzekał, nam niespecjalnie przeszkadzało, ale też wytłumaczenie oferowane przez mistrza gry nie jest takie znowu oczywiste...
  Co by jednak nie mówić, to kawał dobrej roboty, najwyższy poziom, mnóstwo zabawy, sporo sprytnie wykorzystanej elektroniki... Polecam!

 • Escape room Piracka Skrzynia Umarlaka

  Piracka Skrzynia Umarlaka
  Escape Me
  Szczecin

  Arrr! Prawdziwie piracki pokój!

  19.03.2017 | data wizyty: 19.03.2017

  Klimat, wystrój i rekwizyty pierwsza klasa, świetnie zrobiony pokój z bardzo dobrym klimatem - czuć piracką atmosferę, którą buduje każdy element wnętrza oraz dobrze dobrana muzyka:) Na pochwałę zasługuje bardzo dużo sprytnie ukrytej elektroniki, pokój zaawansowany technicznie. Zagadki są OK, 2 lub trzy bardzo nas zaskoczyły, jedna wydała nam się mało logiczna, ogólnie na plus. Pokój bez ani jednej kłódki, co osobiście uważam za bardzo dużą zaletę, bo zawsze to bardziej naturalne i oryginalne... Obsługa zaangażowana w rozgrywkę, dobra kontrola gry. Spokojnie mogę polecić zarówno zaawansowanym, jak i początkującym:)

Zobacz więcej opinii: 1 2