Beezqp
 • Escape room Moriarty sp. z o.o.

  Moriarty sp. z o.o.
  Quest Cage
  Katowice

  CV w załączniku...

  16.02.2020 | data wizyty: 15.02.2020

  O Moriartym mówi każdy doświadczony na polskiej scenie ER, tak więc postanowiliśmy się sprawdzić o co tyle szumu i wysłaliśmy swoje aplikacje...

  Oj, rozczarowania nie było. Pokój to idealny mix klasyki i wirtuozerii, serwując nam finezyjnie uknutą intrygę, z którą siłą rzeczy musimy się zmierzyć. Zagadki i zadania w pokoju mogą być wymagające, zwłaszcza pod presją czasu, więc lepiej tu czas szanować i się uwijać bo jak już się wydaje, że to koniec, to pokój rzuca nam w twarz kolejną porcję wyzwań. Ale rozwój historii wynagradza wszelkie trudny a szczęka nieraz opadnie na podłogę w uznaniu pomysłowości twórców. Wielki szacun za prowadzenie rozgrywki w niebanalny sposób bo buduje to klimat niesamowicie. Zasłużone miejsce na piedestałach polskich ER, i pomimo upływu czas nadal szalenie się podoba.

  Po wizycie pojawił się jednak pewien problem - mianowicie, jak i kiedy tu wrócić, żeby ogarnąć pozostałe pokoje w Quest Cage...?

 • Escape room Wrota Czasu - Tortuga

  Wrota Czasu - Tortuga
  TickTack
  Gliwice

  Hej ho, hej ho....

  16.02.2020 | data wizyty: 15.02.2020

  Pirackie klimaty to może nie do końca moja bajka, i chociaż odwiedzone przeze mnie ER w tej tematyce zawsze technicznie były na wysokim poziomie, to jednak klimat taki mi się wydawał dziecinny raczej i nie dla mnie. Tortuga jednak się w ten trend nie wpisuje - tu nie ma słonka na horyzoncie i muzyczki z Piratów z Karaibów tylko dostajemy lagą po nerach i do lochu. Surowy klimat tego pokoju doskonale potęguje zabawę i sprawia, że aż chce się stamtąd uciec :P Tortugę odwiedzamy po kilku latach od jej otwarcia, i z ulgą możemy stwierdzić, że pomimo upływu czasu pokój starzeje się z gracją i nie czuć tych latek. Bawiliśmy się przednio - sława tego pokoju go wyprzedza i nie jest to przypadkiem, to klasyka, którą trzeba i warto zaliczyć.

 • Escape room Lokalizacja

  Lokalizacja
  TickTack
  Gliwice

  Achtung! Meisterschaft!

  16.02.2020 | data wizyty: 15.02.2020

  Nic dodać, nic ująć. Takie pokoje to prawdziwe perełki i to duża ulga, że nadal można na coś tak dobrego trafić, mimo, że wcześniej odwiedziłem już pokoje, po których myślałem, że już nic równie dobrego się nie trafi.

  Lokalizacja oferuje wszystko to co w ER najlepsze - imersja, klimat, dopracowany wystrój, mnóstwo oryginalnych zagadek i "efektu wow". Zabawa tu jest przednia. Wzięliśmy do pary z nami mniej doświadczoną dwójkę i wyszli ze szczękami opadniętymi do kolan :) Czapki z głów i czekamy na więcej!

 • Escape room Seria Niefortunnych Zagadek

  Seria Niefortunnych Zagadek
  Cinema Escape
  Pszczyna

  Zagadki wielce fortunne

  11.02.2020 | data wizyty: 01.02.2020

  Cinema Escape pozytywnie zaskoczył już w pierwszej odsłonie, więc widząc dobre opinie Niefortunnych Zagadek, w końcu zawitaliśmy znów do Pszczyny. Pokój jakże inny od Iskry, ale jakże dobry!

  Zagadki świetnie pasują do klimatu pokoju, i bardzo cieszy że twórcy nie bali się kłódek, od których się często ostatnio odchodzi. Są oryginalne ale jednocześnie powinny być przystępne dla mniej wprawionych ekip. Namacalna zabawa z niektórymi elementami sprawiła tu wiele frajdy. Podobnie jak konieczność kooperacji, która tutaj jest wykorzystana i dawkowana naprawdę fenomenalnie. Zabawa dla grup jest tu przednia. Pokój też znakomicie wykorzystuje walory gabarytowe lokalu w którym się znajduje, sprawiając wrażenie, że w zasadzie mógł powstać tylko tutaj, w tym miejscu. I choćby dlatego warto go też odwiedzić, bo chyba ciężko będzie znaleźć podobny ER w Polsce, a może nawet i na świecie. Do tego dodać świetną, pozytywnie zakręconą obsługę no i... czego chcieć więcej? Jedyna wada to że przy tak dobrej zabawie czas leci naprawdę szybko - i nawet tych dodatkowych 15 minut ponad godzinny standard nie odczuliśmy :)

 • Escape room Statek kosmiczny - Kamień akumulacyjny

  Statek kosmiczny - Kamień akumulacyjny
  Secreto
  Kraków

  Nie z tego świata

  25.01.2020 | data wizyty: 11.01.2020

  Pokój bajera! Zelektronizowany i zrobotyzowany w 100%, co bardzo dobrze współgra z przedstawianą w nim dla nas historią. Szacun za te wszystkie elementy. Zagadki i zadania stawiane przed nami były dość zróżnicowane, w dużej części oparte na manipulacji elektroniką. Miło się przechodziło, choć kilka aplikacji przyprawiło o drobny gniew. Pojawiła się też drobna filozoficzna rozkmina... escape roomy zaczęły na ekranach jako aplikacje w internecie z wplecionymi małymi minigierkami, potem przeszły do reala w świat kłódek, zamków i machania rączkami, a teraz znów serwują nam ekrany z minigierkami w formie aplikacji... historia zatacza koło!

 • Escape room Złe Miejsce

  Złe Miejsce
  Maze Kraków
  Kraków

  Trochę za mało...

  04.01.2020 | data wizyty: 14.12.2019

  Nowe pokoje na mocno pokiereszowanej scenie krakowskiej to gratka, więc jak nadarzyła się okazja odwiedzić niedawno udostępnione Złe Miejsce, szybko z niej skorzystaliśmy.

  W pokoju jest kilka ciekawych rozwiązań, ale brakuje najważniejszego - klimatu! Oświetlenie jest zbyt oczywiste, wystrój zawiera elementy mocno creepy wymieszane z elementami jakby zupełnie losowymi. Chcieliśmy się pobać, ale było ciężko o to, choć kilka zagrywek twórców było naprawdę fajnych. Zagadki i zadania to ciekawy mix rozwiązań sprawdzonych i rozwiązań oryginalnych, niestety było ich dla nas za mało. Plus brakowało trochę spójności i logiki w tym wszystkim, choćby wspomnieć że klucz do wyjścia znaleźliśmy przed rozwiązaniem wszystkich zagadek - więc zamiast szukać wyjścia, szukaliśmy zadań. Dodam też, że we 4 było nam dość ciasno...

  Ogólnie pokój ma potencjał, żeby być naprawdę klimatycznym Złym Miejscem. Trochę żałuję, że mogliśmy twórcom dać więcej czasu, żeby został dopracowany przed naszą wizytą tam. Pozostał lekki niedosyt.

  Maze Kraków

  Odpowiedź Maze Kraków

  Bardzo dziękujemy za Państwa opinię! Aktualnie, każdej Grupie, przed grą, zaznaczamy, iż istnieje możliwość, aby zdobyć klucz, zanim wypełni się misję, ale nie oznacza to jeszcze końca gry. Powyższe wynika z faktu, że pokój jest nieliniowy.Rozumiemy, że takie rozwiązanie może konfundować, dlatego będziemy musieli jeszcze przepracować ten wątek. Oświetlenie zostanie nieco zmienione oraz zostaną dodane elementy wystroju, aby mocniej zaznaczyć klimat. Pokój na bieżąco będzie udoskonalany, w miarę możliwości finansowych. :) Pozdrawiamy serdecznie!

 • Escape room Starożytna świątynia - Wynalazek przeszłości

  Starożytna świątynia - Wynalazek przeszłości
  Secreto
  Kraków

  Krakowska scena odradza się w dobrym kierunku

  29.08.2019 | data wizyty: 24.08.2019

  Mocny punkt na mapie Krakowa. Zagadki nie są może jakoś szczególnie rozbudowane, ale jest ich dużo i są nieliniowe - a ponadto zapodane w fenomenalnej oprawie, w której nietrudno się zabujać. Pokój niemal w całości zelektronizowany, więc zabawa mocno wciąga, Obsługa bez zarzutu. Na plus też obietnica dalszych pokojów, powiązanych fabularnie. My jesteśmy kupieni. Niejednej początkującej grupie też się na pewno spodoba, bo to jeden z tych pokojów, po którym naprawdę łatwo będzie złapać bakcyla.

 • Escape room Sekretny gabinet Al'a Capone

  Sekretny gabinet Al'a Capone
  SCARY HOSTEL KRAKÓW
  Kraków

  Wysłużona Klasyka

  14.08.2019 | data wizyty: 21.07.2019

  Pokój klasyczny - zamki, kłódki itd. Troszkę elektroniki jest, ale raczej w old schoolowym stylu. Dość liniowy i niestety w projekcie jest kilka luk sprawiających, że zagadki można rozwiązać w nie takiej kolejności jak twórcy założyli - co wprowadza nieco zamętu i pozostawia trochę niedosytu. Rekwizyty i elementy zagadek miejscami bardzo wysłużone i aż błagają o drobny remont. Fabuły jakiejś nie zaobserwowano, ale klimacik w pokoju jest. Wzięliśmy ze sobą początkującą parę i bawili się całkiem dobrze. My z ok. 50 pokojami na koncie nie zaskoczyliśmy się niczym szczególnie, ale też nie żałowaliśmy spędzonego czasu. Obsługa w środku w porządku, ale przy telefonie na rezerwację bardziej byli skupieni na rezerwowaniu sobie noclegu w górach niż obsłużeniu klienta co było trochę mało profesjonalne. Przymykam oko ale to nie na max ocenę.

 • Escape room Tajemnica Alchemika

  Tajemnica Alchemika
  Combinator Kraków
  Kraków

  Rewelacja

  14.07.2019 | data wizyty: 09.07.2019

  Pokój na bardzo wysokim poziomie. Zarówno fabularnie, wystrojowo jak i oceniając zabawę, jaką dostarcza. Sporo elektroniki, co pozwala świetnie wczuć się w klimat. Do takich pokojów aż chce się chodzić - pozycja obowiązkowa w Krakowie.

 • Escape room Dziki Zachód: Western Saloon

  Dziki Zachód: Western Saloon
  Lucky Lock
  Kraków

  Bardzo duży potencjał, ale...

  14.08.2018 | data wizyty: 04.08.2018

  Jak w tytule - pokój ma bardzo duży potencjał, ale po wyjściu z pokoju mieliśmy pewien niedosyt, czegoś nam zabrakło, żeby w pełni się zachwycić.

  Wystrój jest fantastyczny, dopracowany i bardzo w klimacie Dzikiego Zachodu. Co więcej, w tym samym klimacie współgra też większość zagadek, i one są mocną stroną tego pokoju. Z jednym wyjątkiem, który w zasadzie nie jest zagadką i w zamyśle ma być fajny, ale dla nas okazał się śmiertelnie frustrujący. Straciwszy na nim kupę czasu i poobijawszy sobie paznokcie (od samego początku wiedząc co trzeba zrobić, tylko nie potrafiąc tego wykonać), całą resztę pokoju rozwiązywaliśmy z poczuciem dużej presji czasowej - a to nie pozwoliło się nim w pełni cieszyć, tymczasem zagadki jak już wspomniałem są naprawdę fajne i oryginalne i warto nad nimi pogłówkować. I choć wyjść się szczęśliwie udało, to więcej w tym było nerwów i łapania na szybko podpowiedzi niż satysfakcji.

  Zabrakło nam też jakiegoś elementu budującego tło narracyjne - wprowadzenie rysuje pewną historię, która w żaden sposób nie jest rozwijana już w środku. Wystarczyłoby kilka notek uzasadniających dlaczego mamy zrobić to co mamy zrobić itd. Wprowadzenie jest naprawdę obiecujące i wydaje się nam, że można było ten element lepiej wykorzystać i zbudować coś wyjątkowego. Po włożeniu kupy pracy w budowanie Saloonu, chyba zabrakło jakiegoś ostatniego szlifu.

  Podsumowując, wydaje się nam, że pokojowi naprawdę niewiele potrzeba, żeby z solidnego stać się znakomitym. Niemniej należy zauważyć, że autorzy włożyli sporo serca w tworzenie i na pewno warto go zobaczyć. Czekamy na kolejny!

Zobacz więcej opinii: 1 2 3 4 5