Escape room Kolekcjoner Dusz

Kolekcjoner Dusz

zamknięty

Pokój zamknięty

POKÓJ ZOSTANIE ZAMKNIĘTY 29.06.2018! Wchodząc na ten dziwny strych odnaleźliśmy w nim szereg różnego rodzaju zapisków. Ciekawość nie dawała nam spokoju...u... [więcej]

2-5 osób

60' minut

Horror

śr. zaawansowani

Fabuła pokoju

POKÓJ ZOSTANIE ZAMKNIĘTY 29.06.2018!

Wchodząc na ten dziwny strych odnaleźliśmy w nim szereg różnego rodzaju zapisków.
Ciekawość nie dawała nam spokoju...udało nam się ustalić, że całkiem niedawno była w tym pomieszczeniu grupa młodych ludzi,
którzy postanowili się pobawić w wywoływanie duchów...Była z nimi osoba, która zapisywała wszystko to, co dzieję się w trakcie rytuału.
Niestety w pewnym momencie zapiski się urywają...Ślad po nich zaginął...
Nie wiemy jak kończy się ich historia, dlatego mamy nadzieję, że Wy odtwarzając ich "zabawę" krok po kroku
rozwiążecie tę zagadkę i zaspokoicie naszą ciekawość...

Dodatkowe informacje

Od 16 lat

Nie dla kobiet w ciąży

Adres

DO NOT ENTER - Wodzisław Śląski

ul. Księżnej Konstancji 12
44-300 Wodzisław Śląski

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.

Zaloguj się

Oceny pokoju - 50 opinii

Ocena ogólna 9.9/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Obsługa 10.0/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klimat 9.9/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Poziom trudności Trudny

50

40

30

20

10

0

Bardzo łatwy

Łatwy

Średni

Trudny

Bardzo trudny

50 opinii

Quara
Quara

Pionier
198 pkt

72 opinie

Ujdża? Łidża...? Dobra tam, przesuwaj!

03.06.2018 | data wizyty: 02.06.2018

Wiarygodna opinia

Quara 72 opinie

"Kolekcjoner Dusz" jest Escape Room'em z serii tych, przez które się płynie. Świetne ustawienie ludzi w pokoju przed rozpoczęciem, dzięki któremu od razu jesteśmy w centrum wydarzeń. Absolutnie genialna, mroczna fabuła towarzysząca nam w każdej minucie zabawy. Masa logicznych zagadek ściśle połączonych ze scenariuszem. Klimatyczne wnętrze, w którym dominują przeróżne symbole, a oświetlenie wraz z muzyką zdają się grać razem z nami. W tym wszystkim my - banda szaleńców igrająca z ogniem piekielnym...

Zaskakują mnie inne opinie mówiące o trudności pokoju, ponieważ, według mnie, zagadki prowadzą graczy za rękę przez cały czas. Tutaj nie ma przedmiotów w losowych miejscach, nie trzeba okrutnie wytężać wzroku, wystarczy uruchomić mózgownicę i oddać się... fabule, oczywiście. Jedyna umiejętność, która przyda się na każdym kroku, to umiejętność czytania ze zrozumieniem.

Pokój będzie odpowiedni zarówno dla mniejszych, jak i większych grup; nasza liczyła 4 osoby i nikt nie był wykluczony z zabawy, nie przepychaliśmy się łokciami. Przy 2-osobowych zespołach klimat prawdopodobnie zrobi się cięższy... Ameryki tutaj nie odkryję mówiąc, że to horror - tylko dla ludzi lubiących nutkę strachu. Bardzo dobry horror, taki "w sam raz", ale nadal nie dla wszystkich. I na pewno nie jest to pokój na pierwszy raz.

Można zauważyć, że "Kolekcjoner..." jest wykonany lekko budżetowo, jednak nie uderza to w zagadki, a odrobinę w wystrój, co szczęśliwie nie wpływa na jakość rozrywki. Pojawia się trochę kłódek, ale nie są to jedyne zastosowane rozwiązania, a nawet one są wkomponowane w fabułę z ogromnym smakiem.

"Kolekcjoner Dusz" skradł moje serce! Bawiłam się w nim rewelacyjnie; dał mi wszystko to, co uwielbiam w pokojach: kłódki i mechanizmy w dobrych proporcjach, fabuła, emocje, logika, estetyka! Jeden z ulubionych :-)
Gorąco, gorąco polecam!

Po wyjściu z pokoju pooglądaliśmy Centrum Dowodzenia, pośmialiśmy się, porozmawialiśmy. Fajnie się z Wami przesiaduje, Panowie, jesteście bardzo pozytywni :-)
Do zobaczenia!

Zdjęcie grupy na Facebook
(kliknij, by zobaczyć zdjęcie na Facebook)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

MTC
MTC

Nawigator
108 pkt

115 opinii

Jest klimat...

17.06.2018 | data wizyty: 17.06.2018

MTC 115 opinii

Po wyjściu z Cmentarzyska wydawało mi się, że limit strachu został wyczerpany, ale gdzież ....
Zagadki bardzo fajne, fabuła rozkręca się z zagadki na zagadkę....aż do finału...gdzie jednak należy poświęcić jedną z dusz. Poświęciłam na tą okoliczność męża.
A tak na poważnie kolejna porcja rewelacyjnych, trzymających w napięciu zagadek. Właściciele mają talent do wymyślenia i zrealizowania pokoju. Spieszcie się, przed zamknięciem, aby przejść ten pokój. Bo warto.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

kondzio1a
kondzio1a

Pionier
178 pkt

148 opinii

Dzikie Koty przeciwko Demonom ...

28.04.2018 | data wizyty: 27.04.2018

kondzio1a 148 opinii

"Dokładnie tak! Gdy rozum śpi, budzą się demony!"

Ostatni pokój DO NOT ENTER, który odwiedziliśmy "Kolekcjoner Dusz". Pokój najbardziej wymagający, na pewno nie dla początkujących. Nasze dusze niestety zostały na wieczność pochłonięte ^^ ;P

Zagadki są logiczne ale wymagające i na początku szło nam bardzo dobrze, później coś nas rozbiło wewnętrznie. :P
Klimat niby nie pozorny ale robi duże wrażenie i jak na dobry horror przystało poczuliśmy ... strach (?), na pewno po raz kolejny zostaliśmy zaskoczeni. :)
Polecam każdej ekipie, która zna się na rzeczy. Będziecie zachwyceni!

Najważniejsza w escapach jest obsługa. A chłopaki w Wodzisławie robią niesamowitą robotę. Nie dość, że wkręcają nas w swoje pokoje, to sami bawią się razem z nami. I warto było jechać do nich 2 h samochodem. (w jedną stronę :P ) Ja na pewno długo będę pamiętał wyprawę na Śląsk.

Ps: A jak zaliczycie u nich wszystkie pokoje naraz to macie zniżkę ^^ i niezapomniane wrażenia w jednym.
Polecam i pozdrawiam chłopaków. :DC

Zdjęcie grupy na Facebook
(kliknij, by zobaczyć zdjęcie na Facebook)

Zobacz zgłoszenia (1)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

daavcio
daavcio

Nawigator
129 pkt

55 opinii

Królowie klimatu!

17.03.2018 | data wizyty: 16.03.2018

Wiarygodna opinia

daavcio 55 opinii

Po Cmentarzysku i Pile firma Do Not Enter została naszą ulubioną escape roomową firmą, po Kolekcjonerze zaś...

Kompletnie nic się nie zmieniło! Świetnie wyważony pokój, klimat - świetnie odczuwalny, fabuła - wciągająca, zagadki - ciekawe, zgodne z prowadzoną fabułą. I choć baliśmy się pójść do horroru (to był nasz pierwszy), stwierdziliśmy, że jak już komuś oddać nasze dusze to komuś zaufanemu i nie zawiedliśmy się! Znowu 10/10, panowie, jesteście już nudni. :P

Poziom trudności pokoju oceniam jako taki przełom średniego z trudnym, nam wybitnie siadają zagadki (śmialiśmy się z prowadzącymi, że konstruują je specjalnie pod nas). To co cechuje zagadki w tym (zresztą we wszystkich pokojach tej firmy) to niesamowita logika i zgrabne prowadzenie fabularne przez pokój (z wyjątkiem Piły, gdzie nie ma fabuły).

Klimat: 10/10, obsługa - nasza ulubiona: 11/10, całość: 10/10.

Wybierającym się do pokoju polecam czytać na głos wszystkie znalezione w trakcie gry teksty - to jeden z tych pokoi, gdzie warto wejść w historię i żyć nią podczas gry - bez tego pokój nie sprawi aż takiej frajdy.

Zdjęcie grupy na Facebook
(kliknij, by zobaczyć zdjęcie na Facebook)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

DanielYogi
DanielYogi

Podróżnik
35 pkt

12 opinii

Poświęcenie....

28.05.2018 | data wizyty: 21.05.2018

DanielYogi 12 opinii

Szkoda że pokój czynny do końca czerwca, dla chcących przeżyć niesamowitą przygodę radzę się śpieszyć bo naprawdę warto !!!
Była to kolejna wizyta u ekipy z Wodzisławia i kolejny raz Panowie zasługują na duży plus i maksymalną ocenę.
Pokój bardzo ciekawy a przed wszystkim zaskakujący ,mocno osadzona fabuła pokoju naprawdę wciąga , zagadki widoczne ale nie do końca jakby nam się zdawało , skrywają sporo tajemnic.
Pokój wchłonie nas całkowicie , a jedna osoba zostanie dosłownie poświęcona i samo zakończenie majstersztyk.

Zdjęcie grupy na Facebook
(kliknij, by zobaczyć zdjęcie na Facebook)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

agnieszka_qurowska
agnieszka_qurowska

Pionier
193 pkt

130 opinii

Dzikie Koty & Kolekcjoner Dusz

28.04.2018 | data wizyty: 27.04.2018

agnieszka_qurowska 130 opinii

Powiem tak. Tego dnia postanowiliśmy wybrać się do Wodzisławia Śląskiego i odwiedzić wszystkie trzy pokoje jednym rzutem. Nie miałam czasu wczytywać się w opinie i opisy pokoju. Po prostu zarezerwowałam, bo pokój polecali nam inni gracze. Nie sądziłam, że odwiedziny w Kolekcjonerze Dusz zapewnią nam taki ogrom wrażeń! Choć tematyka pokoju ewidentnie nie moja, nie dość, że nie żałuje odwiedzin tego miejsca, to jeszcze będę wspominać ten pokój do końca swych dni ;) Cmentarzysko, w którym byliśmy chwilę wcześniej, też miało fabułę i niesamowity klimat. Ale Kolekcjoner Dusz naprawdę potrafi wejść w Wasze umysły. Dawno już się tak nie wkręciłam w historię pokoju :-) Co ciekawe same zagadki nie są pełne niesamowitych mechanizmów, nie spadają z nieba meteoryty i nie trzęsie się podłoga. Ale są połączone z fabułą w sposób tak ścisły, że zapomina się niemal, że jest to gra. To już nie jest gra - to jest przygoda. Więcej nie napiszę - po prostu trzeba to miejsce odwiedzić. Z małym zastrzeżeniem - że zdecydowanie nie jest to pokój na pierwszy raz. Szkoda psuć sobie zabawę :-)
Podsumowując, we wszystkich pokojach DO NOT ENTER jest pasja właścicieli i niespotykane w żadnym innym ER zaangażowanie. Dopracowali naprawdę wszystko! Wodzisław Śląskidzięki nim stał się obowiązkowym punktem na mapie każdego zapaleńca ER. Dojazd jest dobry i parking jest blisko, więc nic tylko pakować manatki i wbijać. To miejsce jest warte nawet kilku godzin w samochodzie. A na dodatek w tajemnicy powiem, że przy maratonie wszystkich trzech pokoi w jeden dzień - jest zniżka.
&koniec reklamy&
Na koniec tylko napomnę, że prawie pobiliśmy rekord! &szyderczy śmiech&
Czekamy na kolejne pokoje ekipy DO NOT ENTER i dziękujemy za tak ciepłe przyjęcie!

Zobacz zgłoszenia (1)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Szymon O. 2
Szymon O. 2

Podróżnik
48 pkt

10 opinii

Poświęciłem się dla demona

25.02.2018 | data wizyty: 25.02.2018

Wiarygodna opinia

Szymon O. 2 10 opinii

Pokój dla wymagających, wybraliśmy go na początek, bo pokusiła nas wysoka ocena, która nie wzięła się z nikąd! Escape room świetnie urządzony, ma wyśmienity klimat, w który zanurzamy się po pas i wciągającą historię, która do końca trzyma w napięciu.

Teraz pora na następne, z Do Not Enter!

Zdjęcie grupy na Facebook
(kliknij, by zobaczyć zdjęcie na Facebook)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

sypciak
sypciak

Skaut
50 pkt

7 opinii

On po Was przyjdzie..

25.06.2018 | data wizyty: 05.06.2018

sypciak 7 opinii

Najlepsza obsługa potrafiąca stworzyć świetny klimat gry. Cały pokój tworzy wciągającą historię, w którą warto wejść.. ;) Chłopaki robią świetną robotę przez całą grę.
Pamiętajcie, nie dajcie się zaskoczyć Demonowi!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

marekleszczyna
marekleszczyna

Skaut
72 pkt

47 opinii

Dali radę

20.02.2018 | data wizyty: 19.02.2018

marekleszczyna 47 opinii

To już drugi pokój w tym escapie i po raz kolejny jesteśmy pod wrażeniem. Pokój w 100% spełnił nasze oczekiwania. Dużym plusem jest genialna obsługa, która również czuje klimat i przy której człowiek czuje się rzeczywiście częścią fabuły. Zagadki w różnym stopniem trudności, jednak jeśli jest się skoncentrowanym, nie powinny przysporzyć trudności. No i to coś...
Duży plus, absolutna czołówka w Polce!

Zdjęcie grupy na Facebook
(kliknij, by zobaczyć zdjęcie na Facebook)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Karolciaaa
Karolciaaa

Nawigator
119 pkt

30 opinii

Polecam :)

27.06.2018 | data wizyty: 27.05.2018

Karolciaaa 30 opinii

Pokój godny polecenia , ogromny plus to bardzo miła obsługa, upiorne smaczki oraz fabuła tworząca zgodną całość ( co jest jednym z głównych atutów DO NOT ENTER , ich historie pamięta się długo po wyjściu z pokoju co nie ma miejsca w pokojach innych firm, w których myśli się wyłącznie o wyjściu na czas )

Należy dopracować wykonanie ( żółta taśma wskazująca pewne miejsce kompletnie nie pasuje do pomieszczenia które ma budzić grozę, bądź tandetne maski na ścianach symbolizujące ofiary są bardzo nierealiatyczne )

Poziom trudności oceniam na łatwy / średni co moim zdaniem jest na plus, ponieważ gra wtedy to przyjemność, nikt się nie irytuje , nie spędza pół godziny nad rozwiązaniem jednej zagadki i nie martwi się uciekającym czasem.

Klimat nieraz psuły donośne śmiechy dochodzące z recepcji oraz pewne w.w elementy wystroju

Podsumowując - pokój jest godny polecenia, jestem pewna że po renowacji w Gliwicach niedociągnięcia zostaną naprawione i "Kolekcjoner" będzie mógł konkurować o miejsce na liście TOP.
Tymczasem zasługuje na mocne 8.

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 7/10

Poziom trudności: Łatwy

Pokaż następne

Pokoje z dreszczykiem

Wybierz jeden ze scenariuszy idealnych dla fanów grozy

Pokoje z filmowym klimatem

Escape roomy, w których poczujesz się jak bohater filmu