Escape room Gabinet Dyrektora Cyrku II

Gabinet Dyrektora Cyrku II

zamknięty

Pokój zamknięty

Miłość , miłość w Zako... a nie, przepraszam w Cyrku. No właściwie nie miłość a spisek i sposób aby ten cyrk przejąć. Dobra, już piszę, ale krótko: macie mi... [więcej]

2-7 osób

70' minut

Przygodowy

śr. zaawansowani

Fabuła pokoju

Miłość , miłość w Zako...
a nie, przepraszam w Cyrku. No właściwie nie miłość a spisek i sposób aby ten cyrk przejąć.
Dobra, już piszę, ale krótko:
macie misję odnalezienia pozytywki prapradziadka -założyciela cyrku.
Pozytywka ta ,jak głosi legenda ,przynosi szczęście cyrkowym artystom.W czasie 70 minut musicie odnaleźć pozytywkę, zanim przyjdzie kobieta z brodą, żeby ją wykraść.
ps. Reszta szczegółow na miejscu,
do zobaczenia

Dodatkowe informacje

Od 16 lat

Adres

Pokoje Zagadek Escepcja - Katowice

ul.Skłodowskiej 17 /6 Katowice 40-058

Cennik

do 5 osób 99 zł
6 osób 119 zł
7 osób 139 zł

Godziny otwarcia

pon-pt 16:00 do 22:00
sob-nd 10:00 do 22:00

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.

Zaloguj się

Oceny pokoju - 25 opinii

Ocena ogólna 9.5/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Obsługa 9.7/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klimat 9.8/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Poziom trudności Średni

25

20

15

10

5

0

Bardzo łatwy

Łatwy

Średni

Trudny

Bardzo trudny

25 opinii

RedJohn
RedJohn

Nawigator
133 pkt

25 opinii

Gdzie ta pozytywka?

04.02.2019 | data wizyty: 27.08.2018

RedJohn 25 opinii

Nigdy nie byłem w prawdziwym cyrku, a już tym bardziej w gabinecie dyrektora. Pokój wygląda dokładnie tak jak można sobie go wyobrażać. Dużo dziwnych ale bardzo klimatycznych rzeczy. Całość sprawia bardzo dobre wrażenie.
Zagadki bardzo ciekawe i w dużej ilość. Wszystkie nawiązują do tematyki pokoju.
Jedyna uwaga może być taka, że w pokoju w 6-7 osób może być trochę ciasno.
Co do obsługi to jak zwykle jest ona perfekcyjna. Uwielbiamy tutaj wracać :D

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Średni

Pandas` escape
Pandas` escape

Pionier
168 pkt

55 opinii

pandas` escape i misja cyrkowej pozytywki

25.01.2019 | data wizyty: 20.01.2019

Wiarygodna opinia

Pandas` escape 55 opinii

Pandas` escape wyruszyli z misją odszukania cyrkowej pozytywki i ku naszemu zdziwieniu we dwójkę daliśmy radę.

W pokoju znajdziecie multum zagadek do rozwiązania i we dwójkę naprawdę trzeba się nagimnastykować żeby im dać radę.

Ogólne wrażenia z pokoju bardzo pozytywne, wystrój wyciągnięty wprost z cyrku, klimat idealny - nic dodać, nic ująć.

Wprowadzenie do pokoju klasyczne ale bardzo dobrze wykonane przez bardzo sympatycznego Pana (chyba właściciela) czego niestety nie możemy powiedzieć już o wyjściu z pokoju gdzie powitała nas młoda Pani, która chyba nie za bardzo ogarniała o co chodzi i jedną z najprzyjemniejszych rzeczy po wyjściu z pokoju jest omówienie pokoju i zapytanie o wrażenia, odczucia i ewentualne problemy jakie napotkaliśmy po drodze, czego nie zrobiła i po kilku dziwnych spojrzeniach na siebie usłyszeliśmy zdawkowe "dziękuję" i " do widzenia" - i w sumie gdyby nie ta "cicha" Pani ocena za obsługę była by 10 ale z powodu Tej Pani musimy ją sporo obniżyć.

Dziękujemy jeszcze raz sympatycznemu Panu - ratuje Pan sytuację ;)

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 6/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Sebi.x
Sebi.x

Globtroter
245 pkt

53 opinie

Panie dyrektorze...

13.01.2019 | data wizyty: 10.01.2019

Wiarygodna opinia

Sebi.x 53 opinie

Pokój jest bardzo przyjemny i naszpikowany zagadkami - wielki plus! Faktycznie nawet 7 osób (!) ma co robić. Początkowo liczba podana w informacjach do pokoju była dla mnie dziwnie wysoka, ale faktycznie w pokoju nie da się nudzić.
Grywalność pokoju na wysokim poziomie.
Obsługa jak zawsze rewelacja - gościu pełen pasji i zaangażowania. Nawet jak przyszliśmy 20 minut przed czasem, spędziliśmy go bardzo miło rozwiązując logiczne zagadki :D
Polecam całym sercem!

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Średni

Swistakk
Swistakk

Globtroter
268 pkt

104 opinie

Porządny klasyczny pokój

03.01.2019 | data wizyty: 30.12.2018

Swistakk 104 opinie

W porządku pomysł, dobre wykonanie, zabawa gwarantowana. Zagadki trzymają poziom, znajdą się nawet takie ciekawsze manualne. Wszyscy byliśmy zadowoleni po wizycie. Jednak po zrobieniu ~50 ERów przyznam, że trochę zabrakło mi jakiegoś wyraźniejszego smaczku, który by mnie jakoś zaskoczył - pokój jest dość standardowy, ale w tej swojej klasyczności trzyma wysoki poziom. Choć znajdą się też całkiem oryginalne elementy, ale raczej mniejszego kalibru. Może po prostu byłem zbyt rozochocony nietypowością ERu, z którego bezpośrednio przyszedłem do tego. Od początku jesteśmy zalani oceanem kłódek i rzeczy, za które można się złapać, zatem zajęcie znajdzie się dla wielu osób, nieliniowość oczywiście na plus.

Poziom trudności taki średni/średni+. Zagadek dużo i nie wszystkie oczywiste, ale spora część klasycznych, co pewnie sprzyja grupom z większym doświadczeniem, które takie rzeczy robią szybciej, a pomimo tego jednak zajęło nam to 65 z 70 minut z jedną podpowiedzią.

To co mnie uderzyło na minus to pewien brak logiki w dwóch miejscach. Mieliśmy do czynienia z pewnym ciągiem kilku zagadek, który kończył się otrzymaniem wskazówki, która z oczywistych względów była kompletnie niepotrzebna. Z czymś w tak oczywisty sposób bezsensownym chyba się jeszcze nie spotkałem. Druga rzecz, o której chcę wspomnieć była pierwszą rzeczą odkrytą od razu po wejściu do pokoju, po wykonaniu której otrzymaliśmy wskazówkę, której nie wykorzystaliśmy aż do samego wyjścia. Gdy spytaliśmy po grze o wytłumaczenie po co to było, to otrzymaliśmy bardzo niejasne wytłumaczenie w stylu "yy, bo tu była rzecz X i tam była rzecz X no i ... trzeba kojarzyć" - nie mam pojęcia jak ta wspomniania rzecz mogłaby jakkolwiek pomóc w rozwiązaniu tej domniemanie docelowej zagadki (którą oczywiście rozwiązaliśmy bez skojarzenia z tą pierwszą rzeczą, bo do teraz nie widzimy sensownego połączenia). No ale na szczęście żadna z tych rzeczy nie wpłynęła w znaczący sposób na naszą grę.

Pani z obsługi dość specyficzna, dysponuje dokładnie jednym tonem głosu, dość nas rozśmieszyło gdy słyszeliśmy "(...)musicieodzyskaćpozytywkędziadkaniepozwólcieabydostałasięonawręcekobietyzbrodączyktośchceiśćdotoalety" :P. Wcześniej natomiast najpierw zostaliśmy zapytani o nasze doświadczenie, a po otrzymaniu odpowiedzi, że jest niemałe (tak w przedziale od 10 do 50) zostaliśmy użyczeni szczegółową prezentacją standardowych kłódek oraz szeregiem najbardziej podstawowych zasad współżycia z eskejpami (tzn. nie używajcie siły, rady w stylu, że jak ktoś coś zauważy to nie chowa do kieszeni po cichu tylko mówi innym itd.). Do tego otrzymaliśmy bardzo mylącą dla nas radę "nie róbcie bałaganu, bo możecie się zablokować". Zrozumieliśmy ją tak, że w tym pokoju nie można używać złotej zasady "jak coś nie jest przymocowane, to można to przestawić" - w końcu każdy wielokrotnie słyszał od początkujących osób (albo sam mówił) - "ej nie ruszajcie tego, bo może to jest specjalnie tak ustawione". W trakcie gry zobaczyliśmy takie miejsce, które rzeczywiście wyglądało jakby to "specjalnie było tak ustawione i nie można ruszać", trochę spanikowaliśmy, bo jednak zdążyliśmy ruszyć i nie byliśmy pewni, czy dobrze pamiętamy jak było na początku i próbowaliśmy te elementy jakoś wykorzystać, jednak po grze się okazało, że to po prostu była kolejna rada rodem dla początkujących, której wydźwiękiem miało być standardowe "nie róbcie bałaganu, abyście wiedzieli co jest wykorzystane, a co nie" - tylko po prostu niefortunnie sformułowana. Na plus za to, że po grze podszedł do nas pewien pan (być może właściciel?) i wypytał nas o wszelkie wrażenia i wyglądał na realnie zainteresowanego naszym zwrotnym feedbackiem.

Do tego na plus, że cena bardzo przystępna, nie pamiętam kiedy ostatnio zapłaciłem dwucyfrową kwotę i to jeszcze za solidny pokój dla 4 osób i to w niedzielę.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

intel i GO
intel i GO

Pionier
165 pkt

55 opinii

Cyrk na kółkach :)

07.01.2019 | data wizyty: 29.12.2018

intel i GO 55 opinii

Escape'owa wyprawa do Katowic przywiodła naszą grupę do pokoi Escepcji.

Pokój dyrektora cyrku to wielobarwna i dzika kraina, w której odkryć można dużo ciekawych postaci i zakamarków. W tle słychać wiele odgłosów, oczywiście takich na jakie przystało w cyrku ;) Klimat i scenografia pasująca do tematu przewodniego. Pierwszy raz chyba, spotkaliśmy się z tak ciekawą i jednocześnie śmieszną fabułą. Plus za pomysłowość ! :) Zagadki i wykorzystane rozwiązania, również adekwatne do cyrkowej tematyki. Ze względu na swoją nieliniowość, każdy członek grupy znajdzie coś dla siebie. Podsumowując - wszystko 100% spójne.

Obsługa miła i rozmowna :)

Z pewnością polecamy !

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Justyna C. 8
Justyna C. 8

Skaut
85 pkt

24 opinie

No Cyrk.... ! :)

03.12.2018 | data wizyty: 02.12.2018

Wiarygodna opinia

Justyna C. 8 24 opinie

To już nasz ostatni pokój z serii "Escepcja". Nadal sie nie zawiedliśmy, pokój bardzo kolorowy, maaasa zagadek. Duży chaos na starcie bo tyle rzeczy do zrobienia. Zagadki ciekawe i logiczne, manualnie też trzeba się pobawić a to osobiście lubię bo zawsze jakaś dodatkowa rozrywka pod presją czasu. :)
Pokój należy do w miarę prostych ale uważam, że koniecznie trzeba go odwiedzić :)

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 8/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Łatwy

Q
Q

Przewodnik
460 pkt

255 opinii

#152

31.10.2018 | data wizyty: 22.10.2018

Wiarygodna opinia

Q 255 opinii

Pokój wygrywa swoją grywalnością. W kolorowy świat cyrku, a właściwie do gabinetu jego dyrektora, wrzucono całkiem pokaźną liczbę zagadek, których spokojnie starczyłoby dla grup 4-5 osobowych. Teamy dwuosobowe muszą się tu uwijać, ale na szczęście wszystko jest tak logicznie skonstruowane i na tyle czytelne, że cała rozgrywka toczy się bardzo płynnie, dostarczając ogrom satysfakcji po drodze. Multum kapitalnych pomysłów, a zróżnicowanie zadań na takiej przestrzeni… cóż, chapeau bas. Kłódki, manuale, elektromechanika – jest wszystko. Jak na dłoni widać w tym wszystkim kunszt właściciela Escepcji, którego osobowość i nieszablonowe podejście do graczy naznaczają całość atmosferą miejsca, do którego chce się i warto wracać.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

VooVoo
VooVoo

Przewodnik
405 pkt

204 opinie

...

05.11.2018 | data wizyty: 22.10.2018

VooVoo 204 opinie

Bardzo ciekawy pokój. Zagadki logiczne, doskonale wpisująe się w cyrkowy klimat. Dużo zadań manualnych, ale też i elektromechanicznych, kłódek, na spostrzegawczość. Jest tego wszystkiego całkiem dużo jak dla dwóch graczy. Można się przy tym tu dobrze ubawić. Polecam!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Tobiasz S.
Tobiasz S.

Skaut
57 pkt

21 opinii

Niesamowite

15.11.2018 | data wizyty: 14.11.2018

Tobiasz S. 21 opinii

Pokój bardzo ciekawy. Zróżnicowane bardzo ciekawe zagadki których jest naprawdę sporo jak na powierzchnię. Wskazówki znajdują się dosłownie wszędzie. Nic nie jest oczywiste, trzeba wytężyć umysły. Rozwiązania zastosowane w pokoju potrafią zaskoczyć początkujących "uciekaczy" :) Pokój jest do przejścia bez pomocy jednak oczy trzeba mieć w takim przypadku dookoła głowy. Klimat kapitalny , jakość wykonania pokoju na bardzo wysokim poziomie.
Do tego właściciel - po prostu zajefajny człowiek który już przed samym wejściem udzielił nam wielu cennych wskazówek na przyszłość i nauczył trochę pokory. To się bardzo ceni i sprawia że na pewno wrócimy do innych pokoi

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Paulina Z. 24
Paulina Z. 24

Skaut
90 pkt

27 opinii

Świetny

18.11.2018 | data wizyty: 18.11.2018

Paulina Z. 24 27 opinii

Bardzo fajny pokój. Zagadek bardzo dużo i faktycznie zróżnicowane. Są kłódki, mechanizmy, zagadki manualne. Powierzchnia pokoju nie jest duża, ale zabawy na 70 minut wystarczająco. Trzeba zwracać uwage na szczegóły i to jest klucz do sukcesu w tym pokoju. Polecam :)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Pokaż następne

Zmierz się z zagadkami Sherlocka

Tu czekają na Ciebie mroczne sekrety i nieoczekiwane zwroty akcji

Pokoje z dreszczykiem

Wybierz jeden ze scenariuszy idealnych dla fanów grozy