Escape room Muzeum Van Helsing'a

Muzeum Van Helsing'a

zamknięty

Pokój zamknięty

W dobie komputerów i internetu należy dbać również o strefę kulturową. W związku z tym, wraz z grupą przyjaciół postanowiliście odwiedzić nowo otwarte Muzeum... [więcej]

2-4 osoby

60' minut

Thriller

śr. zaawansowani

Fabuła pokoju

W dobie komputerów i internetu należy dbać również o strefę kulturową. W związku z tym, wraz z grupą przyjaciół postanowiliście odwiedzić nowo otwarte Muzeum Van Helsing'a. Mimo, iż muzeum czynne jest od niedawna, chodzą pogłoski, że nie wszyscy stamtąd wracają. Czas to sprawdzić!

Dodatkowe informacje

Od 16 lat

Nie dla epileptyków

Adres

Escape Room Katowice - Katowice

ul. Stawowa 3/6
Katowice

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.

Zaloguj się

Oceny pokoju - 7 opinii

Ocena ogólna 7.6/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Obsługa 9.9/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klimat 9.1/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Poziom trudności Trudny

25

20

15

10

5

0

Bardzo łatwy

Łatwy

Średni

Trudny

Bardzo trudny

7 opinii

Agnieszka R. 9
Agnieszka R. 9

Skaut
64 pkt

39 opinii

Przekombinowane

27.10.2018 | data wizyty: 20.10.2018

Agnieszka R. 9 39 opinii

Majac za soba doswiadczenie ponad 30 pokoi, w tym znane z Escape Room Jas i Malgosia czy Drzwi wybralismy Muzeum z ciekawosci. Przyznam, ze wyszlismy zawiedzeni. Pokoj jest swietnie przygotowany, ma fajna scenografie i kilka bardzo dobrych zagadek. Jednak caloksztalt, w tym aboslutnie abstrakcyje zagadki, ktorych rozwizanie zna tylko ich tworca, pozostawia srednie wrazenie.
Przechodzac pokòj liniowy staralismy sie zrozumiec o co tam chodzi, i niestety nie znalezlismy logicznego wytlumaczenia pewnych rozwiazan. Dosatkowa trudnosc o ktorej nikt nie pisze, to uzycie opisow tylko w j.angielskim. Nam to nie utrudnialo ale uczesnikt bez znajomosci jezyka utknie i przyjemnosc z zabawy bedzie znikoma.
Obsluga spoko.

Ocena ogólna: 7/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 8/10

Poziom trudności: Trudny

Tokugawe
Tokugawe

Skaut
56 pkt

13 opinii

Diabeł twki w szczegółach

02.11.2018 | data wizyty: 02.11.2018

Tokugawe 13 opinii

Pokój jest dopracowany wiuzalnie i nie można mu odmówić genialnej scenografii. Twórca pokoju nie popracował jednak nad warstwą fabularną, a szkoda ponieważ mając w tle wikołaki, wiedźmy i wampiry moglibyśmy się coś więcej dowiedzieć o Van Helsingu. Wchodząc do pokoju wiemy tyle o muzeum że musimy stąd wyjść w godzine i pomogą nam w tym cztery żywioły, co jak okazuje się jest fabularnym skrótem. Pokój odradzam grupom początkującym, ponieważ zagadki bywają skomplikowane . Dobrze są zastosowane w nim nowe mechanizmy i rozwiazania niektorych zagadek. Wielkim atutem jest niezastąpiona obsługa.

Ocena ogólna: 7/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 8/10

Poziom trudności: Trudny

daavcio
daavcio

Nawigator
129 pkt

55 opinii

Żywioły... Wszędzie widzę żywioły!

30.06.2018 | data wizyty: 29.06.2018

daavcio 55 opinii

Nie czuję się najlepiej wystawiając taką opinię i to jako pierwszy, ale ktoś to musi zrobić. :/

Byłem już w jednym pokoju Escape Room Katowice w innej miejscówce w "Myśl jak myśliwy" i pokój był całkiem solidny - wystrój można by trochę ulepszyć, ale zagadki stały tam na naprawdę dobrym poziomie. Znajomi byli również w "Jasiu i Małgosi" i też mówili, że byli zaskoczeni tym, że aż tak dobrze się bawili. Uznaliśmy, że zawitamy do nowej miejscówki, do świeżo otwartego pokoju - w końcu nowy pokój - bazując na doświadczeniach z przeszłości - powinien być świetny, co nie? No niestety nie w tym przypadku.

Pierwsze - co u mnie najbardziej rzutuje na ocenę - poziom zagadek. Przyznam się, że chciałbym się dowiedzieć co projektant miał w głowie wymyślając te zagadki, bo jeśli on widzi w nich sens to musi myśleć naprawdę w niezwykle oryginalny sposób. Ten pokój nie jest trudny, dlatego że zagadki są trudne. On jest trudny, ponieważ tych zagadek nie da się rozwiązać w logiczny sposób. Jedna mi się bardzo spodobała (lustro), kilka było takich standardowych (końcówka pokoju), ale większość to porażka na całej linii.

Klimat - tu już na szczęście jest bardzo dobrze. Pokój jest ładnie wykonany, przestrzeń dobrze wykorzystana, bardzo dużo rzeczy dookoła. Tylko no co z tego, skoro to Escape Room, a nie prawdziwe muzeum. xd Oczywiście ratuje to sytuację, ba - nawet daje potencjał temu pokojowi na zmianę zagadek i zrobienie z tego naprawdę dobrego pokoju.

Pani z obsługi pracuje w firmie od niedawna, mimo to dobrze wywiązała się ze swojej roli, porozmawialiśmy sobie troszkę po wyjściu z pokoju. :) I do tego dostaliśmy upust w cenie ze wzgląd na niedopracowane elementy tego pokoju. :) Bardzo miły gest.

Mimo wszystko wolałbym odwiedzić dobry pokój niż czuć się jak jedna z pierwszych grup testowych. Ode mnie z bólem serducha leci 6/10.

Ocena ogólna: 6/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Trudny

Lilith
Lilith

Skaut
63 pkt

41 opinii

Śmierć wampirom!

25.08.2018 | data wizyty: 08.08.2018

Lilith 41 opinii

Pokój wybraliśmy w celu uzupełnienia dnia. Nie spodziewaliśmy się po nim zbyt wiele, gdyż nie byliśmy do niego przekonani aż do czasu... Wejścia do pokoju!
Aranżacja jest bardzo minimalistyczna, jednak zrobiona ze smakiem i schludnie. Mi osobiście bardzo to podeszło, bo wreszcie twórcy postawili na pierwszym miejscu zagadki. Wszystko co widać w pokoju ma jakieś znaczenie.
Kolejność zagadek również jest fajnie rozwiązana. Kiedy zrozumie się o co w pokoju chodzi, wszystko staje się klarowne i logiczne. Zagadki są inne, bardzo ciekawe i interesujące. Nie ma w tym pokoju tysiąca kłódek, liczy się logiczne myślenie.
Obsługa również super- bardzo uprzejma i doinformowana.
Pozwolę sobie jeszcze odwołać się do czyjejś opinii, że pokój jest nielogiczny- jak dla mnie zagadki są bardzo spójne i nie ma w nich nic niejasnego. Wystarczy uruchomić szare komórki i wszystko wydaje się jasne.
Na końcu wspomnę jeszcze o zakończeniu fabuły- po prostu wow. Tego nikt się nie spodziewał ;) wzbudziło to w nas wiele emocji i na pewno sprawi, że pokój nie zostanie szybko przez nas zapomniany.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

DynamicoS
DynamicoS

Skaut
52 pkt

2 opinie

Genialny

07.07.2018 | data wizyty: 27.06.2018

DynamicoS 2 opinie

Odwiedziliśmy ten pokój, czekając na niego jako kolejny z tej firmy. Trzeba przyznać że miło nas zaskoczył.
Zaczynając od klimatu, naprawde genialny. Mnóstwo pracy włożone w ten pokój widać było już od początku. Od momentu wejścia dało sie wczuć w atmosfere starego muzeum i misji jaką nam powierzono.
Co do zagadek. Same zagadki nie są bardzo wymagające, ale najpierw trzeba wpaść na trop jak je zacząć rozwiązywać i czym sie kierować. Same rozwiązania są dosyć nowatorskie, zagadki odbiegają od innych (ciężko znaleźć podobne w innych ER) i czasem trzeba zmienić schematy myślenia.
Ogólna ocena: jak najbardziej tak, chociaż nie jako pierwszy pokój.

P.S. każdy szczegół ma znaczenie :)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

sabina3kie
sabina3kie

Podróżnik
31 pkt

1 opinia

Woda, ziemia, powietrze i ogień

22.08.2018 | data wizyty: 10.08.2018

sabina3kie 1 opinia

Bilet do ręki i czas odwiedzić muzeum.
Pokój klimatyczny, zagadki trudne oraz nietypowe podejście do nich. Muszę przyznać, że pokój miło mnie zaskoczył i nie spodziewałam się aż tak dobrze wykonanego. Sama końcówka pokoju oceniłabym 11/10. Mega się bawiłam w pokoju i mogę z całego serca go polecić osobą lubiących wyzwania oraz odkrywających nowe schematy myślenia.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Historia pokojami pisana

Przeżyj fantastyczne historie ze swoimi znajomymi

Pokoje dla doświadczonych graczy

Zmierz się z prawdziwym wyzwaniem w najtrudniejszych pokojach