Escape room Po drugiej stronie...

Po drugiej stronie...

zamknięty

Nowe podejście do pokoi zagadek! Po drugiej stronie" to stempunkowa wersja Alicji w krainie czarów, a wszystko to w niezwykle klimatycznym miejscu. Zadaniem graczy... [więcej]

Pokój zamknięty

2-5 osób

60' minut

Abstrakcyjny

śr. zaawansowani

Fabuła pokoju

Nowe podejście do pokoi zagadek!

Po drugiej stronie" to stempunkowa wersja Alicji w krainie czarów, a wszystko to w niezwykle klimatycznym miejscu. Zadaniem graczy jest odnalezienie Alicji oraz wykonywanie szeregu zadań wymagających nie tylko myślenia ale także zdolności manualnych. Specjalnie przygotowane stroje, skutecznie utrudniają im niektóre czynności, co sprawia że współpraca między nimi staje się niezbędna.

Zalecamy wygodny ubiór!

Przeczytaj więcej o nas:
http://slask.onet.pl/nowy-escape-room-w-katowicach/w789bh

Dodatkowe informacje

Możliwa gra po angielsku

Od 18 lat

Nie dla epileptyków

Nie dla kobiet w ciąży

Bezpieczeństwo

Pełen monitoring

Pełen kontakt z mistrzem gry

Drzwi zawsze otwarte

Adres

Cennik

Każdy spragniony gracz, który po zabawie pojawi się w City Pub Katowice otrzyma piwko w promocyjnej cenie 5zł :) Do skorzystania ze zniżki na piwko uprawnia specjalna naklejka którą otrzymasz od nas po wyjściu z pokoju.

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.

Zaloguj się

Oceny pokoju - 266 opinii

Ocena ogólna 9.1/10

200

160

120

80

40

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Obsługa 9.7/10

250

200

150

100

50

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klimat 9.6/10

225

180

135

90

45

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Poziom trudności Średni

175

140

105

70

35

0

Bardzo łatwy

Łatwy

Średni

Trudny

Bardzo trudny

266 opinii

LockMe
LockMe

Przewodnik
480 pkt

316 opinii

Zupełnie inne podejście

13.02.2017

Opinia Lockme

LockMe 316 opinii

Gdybyśmy mieli dla tego pokoju utworzyć tzw. checklistę wyglądałaby ona następująco:

- Spójna historia - JEST!
- Ciekawe rozwiązania techniczną - SĄ!
- Element zaskoczenia - JEST!
- Nietypowe podejście do tematu - JEST!

Już sam wstęp powinien Was przekonać do tego aby się do tego pokoju wybrać :) A więc jeśli lubicie nietypowe rozwiązania, oraz dość szalone podejście do tematu Escape Roomów to jest to idealne miejsce dla Was. Co ważne jeśli nie lubicie wcześniej wspomnianych rzeczy, to też jest miejsce dla Was:)

W tym pokoju naprawdę każdy będzie się dobrze bawić!.

Zdjęcie grupy na Facebook
(kliknij, by zobaczyć zdjęcie na Facebook)

Poziom trudności: Średni

wolenderweronika
wolenderweronika

Skaut
90 pkt

14 opinii

Dawaj te "cycki" ja wkręcam głowę i uciekamy :)

24.03.2019 | data wizyty: 23.03.2019

Wiarygodna opinia

wolenderweronika 14 opinii

Zupełnie inny świat!!!
Ktoś kto go stworzył musiał mieć nieźle... Inne podejście do escape room'ów.
Przede wszystkim na dzień dobry poraża techniczne zaawansowanie ręcznie wykonanych elementów. Wszystko się tam zgrywa, wszystko działa. Klimat - niesamowity, oryginalny i jedyny w swoim rodzaju, gdyż stworzony wyłącznie pod potrzeby tego pokoju. Osobno komponowana muzyka, grafika, całość utrzymana w steampuknowym stylu... Kreatywność nie zna granic... wchodząc do tego pokoju, przekonasz się o tym - co można zrobić ze starych narzędzi dziadka? :D
Właściciel a zarazem MG, jest niesamowity - tak pozytywnego człowieka dawno nie widzieliśmy, a do tego widać u niego prawdziwą pasję tworzenia. Kiedy opowiadał o tym jak powstawał pokój, aż oczy mu się uśmiechały!!!
Zagadki wymagające cierpliwości, współpracy, kombinowania i kilogramów kreatywności !!!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Tobiasz S.
Tobiasz S.

Skaut
57 pkt

20 opinii

Gdzie ja jestem?

28.12.2018 | data wizyty: 10.12.2018

Wiarygodna opinia

Tobiasz S. 20 opinii

Na samym początku zostajemy obdarowani gadżetami które skutecznie utrudniają grę, wprawiają w przezabawny nastrój i zmuszają do współpracy.
Po wejściu do pokoju naszym oczom ukazuje się spora ilość różnych dziwnych rzeczy i brakuje punktu zaczepienia by grę rozpocząć. Ale gdy ten punkt zostaje odnaleziony to gra już idzie z górki, Trzeba wykazać się naprawdę dobrą spostrzegawczością. Rozwiązania które nie skupiają się na wpisywaniu kodów są naprawdę spoko, do niektórych nawet trzeba użyć siły.
Ale uważajcie na paluszki, można je przez nieuwagę wsadzić tam gdzie się nie powinno i może być potrzebna apteczka :)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Swistakk
Swistakk

Globtroter
238 pkt

86 opinii

Wiele skrajnych odczuć

03.01.2019 | data wizyty: 30.12.2018

Swistakk 86 opinii

Podobnie jak w przypadku pokoju "Zmieniając rzeczywistość" w Warszawie mam całkiem sporo skrajnych odczuć co do tego escape roomu, zarówno bardzo dobrych jak i złych.

Zacznijmy od dobrych. Pokój jest naprawdę MEGA pomysłowy. Pomysł na całokształt jest niesamowity. Głównie chodzi o typ zagadek, które w sporej części są nietypowe i manualne, a po części jak to nawet zaznacza obsługa - siłowe (co dość rzadko spotykane w ER :P). Ale nie trzeba jednak być żadnym osiłkiem aby wszystko się udało, więc się nie bójcie. Do tego wystrój jest niesamowity, umieszczenie Alicji w steampunkowym klimacie jest bardzo ciekawym pomysłem, który został świetnie zrealizowany. Nieraz zdarzało mi się patrząc na jakąś ozdobę wykrzyknąć "Wow, ale SUPER", co nie jest dla mnie częstym zjawiskiem. Wspominana przed grą instalacja za siatką oraz cały sposób jej działania są zachwycające. Naprawdę mega zajarany jestem całym pomysłem i wykonaniem, zawtóruję za innym komentarzem "Właśnie takiej pomysłowości trzeba w ER"!

Niestety czas na złe strony. Mam wrażenie, że pokój jest dość niezadbany i przydałaby mu się konkretna renowacja, gdyż zdarzyła nam się naprawdę duża liczba nieprzewidzianych sytuacji, które wprowadzały nas w liczne konfuzje. Część z tych sytuacji wynika w pewnej mierze z "mechanicznego" stylu działania pokoju, gdzie łatwiej aby jakiś element jednej wielkiej machiny jaką jest ten pokój nie zadziałał niż w jakimś pokoju sterowanym elektroniką i magnesami.
Raz dostaliśmy nagrodę za zagadkę (aby uniknąć spoilerów nie chcę specyfikować czym będą wspominane nagrody, ale chodzi z grubsza o wszelakie kluczyki lub inne przedmioty w jakiś sposób przydatne do przechodzenia pokoju) pomimo tego, że wiedzieliśmy, że zagadki nie zrobiliśmy. Dwa razy dostaliśmy nagrodę za zagadkę, bo gdzieś pogrzebaliśmy rączkami, pomimo tego, że zagadek nie zrobiliśmy (i nie wiedzieliśmy, czy sprawiedliwie coś znaleźliśmy, czy po prostu mieliśmy zbyt wścibskie rączki). Raz okazało się, że nagroda za zagadkę jest niezbyt przydatna, bo wcześniej wpadliśmy na pomysł jak obejść się bez niej (nawet nie domyślając się jej istnienia). Raz z powodu pewnego niedopatrzenia w przygotowaniu pokoju zostaliśmy mocno wprowadzeni w konsternację i porzuciliśmy prawidłowy pomysł na rozwiązanie zagadki, co nas skutecznie przyblokowało na dłuższą chwilę (choć w tym przypadku wierzę, że to jednorazowy wyskok). Raz wiedzieliśmy jak coś zrobić, ale z powodu niejasnych instrukcji sądziliśmy, że to "nielegalne". Raz mieliśmy możliwość zrobienia czegoś, ale słusznie sądziliśmy, że to "nielegalne" (i tym razem takie było) - ten kawałek był akurat wynikiem zniszczenia przez czas i klientów, ale wypadałoby to jakoś naprawić.

Pokój jest naprawdę bardzo nietypowy i ta jego nietypowość jest niesamowita, ale wiele wspomnianych usterek skutecznie przeszkodziło nam czerpać z niego pełnię przyjemności. Starałem się być uczciwym graczem i nie korzystać z rzeczy, o których wiedziałem, że nie zdobyliśmy ich uczciwie, ale łatwo było stracić rachubę w tym co mamy nielegalnie, w tym co w zasadzie to nie wiemy czy legalnie i w tym co legalnie, ale ciągle nie wiemy jak wykorzystać i dodatkowo dostać trochę frustracji przez wspomniany element, który nas zablokował. Pokój ma wielki potencjał i powinien być w mojej ścisłej topce, ale niestety jest on trochę niezadbany/niedopracowany, co znacznie obniżyło nasze końcowe doznanie. Z wielkim bólem serca wystawiam mu tylko 9, gdyż bardzo chciałbym wystawić 10, ale po takiej liczbie niefortunnych zdarzeń nie mogę wystawić pełnej noty.

Z mniej istotnych kwestii to jeszcze wspomnę o strojach. W opisie jest napisane, że "Specjalnie przygotowane stroje, skutecznie utrudniają im niektóre czynności, co sprawia że współpraca między nimi staje się niezbędna.". Po tym kawałku wydaje mi się, że słusznie nastawiłem się, że te stroje mają bardzo duże znaczenie dla gry i są bardzo pomysłowo i przemyślanie wplecione w całokształt gry (że ktoś ma np. jakoś unieruchomione/usztywnione ręce, ktoś nogi, ktoś może usztywniony tułów przez co nie może się schylać). Jednak było to trochę niepotrzebne rozpalenie nadziei, bo "merytorycznego" wpływu na grę te stroje nie mają praktycznie żadnego. Na zdjęciu z opinii lockme można zobaczyć jak owe stroje wyglądają i przekonać się, że ich główny wpływ na grę jest jedynie dodaniem trochę klimatu, a poza tym to głównie wkurzają, bo kapelusz ciągle spada na boki, a w jakimś innym stroju ciągle się jakiś rzep odpina, ale w większy sposób na wykonywane akcje to one nie wpływają.
Do tego widziałem wielką konsternację na twarzach dziewczyn z naszej grupki w trakcie zakładania im jakichś nakryć głowy (ze względów higienicznych). Ja może nie mam aż takich oporów aby założyć jakiś kapelusz, który przede mną nosiło wiele innych osób, ale rozumiem, że dla niektórych może to być niekomfortowe, więc skoro te stroje tak czy siak mają jedynie dodawać klimatu, a nie wpływają istotnie na grę, to może uczynić to bardziej opcjonalnym?

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

julcia36
julcia36

Skaut
77 pkt

21 opinii

Pomysłowo

03.02.2019 | data wizyty: 02.02.2019

julcia36 21 opinii

Zdecydowanie inny od reszty, polecam grupą które lubią sie dużo ruszać i rozwiązywać zagadki manualne.

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Średni

bierytat
bierytat

Skaut
92 pkt

18 opinii

Activiti vol. 1

25.11.2018 | data wizyty: 24.11.2018

Wiarygodna opinia

bierytat 18 opinii

Maga klimatyczny i przyjemny pokój :D
Stroje bardzo dopasowane i lekko utrudniające. Wychodzi się z uśmiechem na twarzy także polecam :)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Dagmara Małecka
Dagmara Małecka

Podróżnik
28 pkt

14 opinii

Nietypowy

13.03.2019 | data wizyty: 09.03.2019

Dagmara Małecka 14 opinii

Jest inny od reszty, nietuzinkowy - tak w skrócie można powiedzieć. Pokój naprawdę nas zaskoczył swoją "odmiennością" Wszystko logiczne i składające się w jedną całość. Bardzo miło spędzony czas. obsługa rewelacyjna bez spin i na luzie.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Paulina Z. 24
Paulina Z. 24

Skaut
53 pkt

24 opinie

Po drugiej stronie...

19.01.2019 | data wizyty: 19.01.2019

Paulina Z. 24 24 opinie

Według mnie pokój bardzo średni. Głównie zagadki manualne, zero większego myślenia nad czymkolwiek. Wystrój ok, jednak stroje które dostaliśmy bardziej denerwowaly niż urozmaicały grę. Dodatkowo ominelismy sporą część gry, a nie powinno być takiej możliwości. Pokój mozna odwiedzić, jednak z pewnością takie pokoje nie dla mnie :)

Ocena ogólna: 5/10

Obsługa: 7/10

Klimat: 6/10

Poziom trudności: Łatwy

Apos
Apos

Podróżnik
37 pkt

2 opinie

...znaleźliśmy Alicję i przygodę!

04.03.2019 | data wizyty: 03.03.2019

Wiarygodna opinia

Apos 2 opinie

Wybierając ten Escape room oczekiwałem nietuzinkowego podejścia do aktywności, dobrą zabawę oraz interesujące zagadki. Znalazłem wszystko to, a interesujący wystrój oczarował nas już od samego przedpokoju. Dobre wprowadzenie i obsługa. Rozmiar pokoju standardowej wielkości, ale wykonanie przykuwa wzrok. Zagadki - tutaj wszystkie manualne, ale trzeba się nakombinować przy niektórych i kojarzyć znalezione przedmioty aby dopasować je do otoczenia. Kilka zagadek oryginalnych, które zapamiętam na długo.

Poziom trudności: nasza dość świeża jeszcze ekipa nie miała większych problemów i poradziła sobie b. dobrze. W 3 osoby było cały czas coś do roboty, a czasami brakowało rąk do pracy jak się rozpędziliśmy :) - myślę, że optymalna liczba graczy to 4.

Co do komentarzy, że daną zagadkę dało się obejść: jak ktoś kombinuje, aby wziąć nagrodę zagadki, a nie rozwiązać zagadkę to tak bywa. Tak samo z niedostosowaniem się do instrukcji opiekuna Escape rooma. My nie mieliśmy problemów i zagadki sprawiły nam dużo frajdy.

Na pewno wpadniemy jeszcze do innego pokoju Activity Escape Room :)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

Pandas` escape
Pandas` escape

Pionier
168 pkt

54 opinie

klimatyczna Alicja...

06.12.2018 | data wizyty: 04.12.2018

Pandas` escape 54 opinie

Bardzo fajny klimatyczny pokój, chociaż samo wprowadzenie mogło by być lepsze.
Klimat w pokoju podnoszą w dużej mierze stroje które są wprost wyciągnięte z bajki.

Wiele zagadek wymagających cierpliwości, zdolności manualnych i, co nie zdarza się w innych pokojach, siły.

Ogólnie pokój wart polecenia i odwiedzenia.

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 8/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Średni

Pokaż następne

Pokoje dla całej rodziny

Wybierz jeden z pokoi idealnych dla całej rodziny

Przeżyj niesamowitą przygodę

Zostań bohaterem i rozwiąż zadania ukryte w ekscytujących historiach